„Takich będę Ich pamiętał”. Internauci o ofiarach Katastrofy Smoleńskiej

Maria i Lech Kaczyńscy/ fot. twitter
9

Osiem lat temu mój mąż wbiegł do domu po nocnym dyżurze i powiedział „Zostaliśmy sierotami”. Byłam przerażona. Nie rozumiałam, o co mu chodzi. Mąż włączył telewizor i usłyszałam, że spadł samolot z prezydentem Lechem Kaczyńskim i delegacją udająca się do Katynia. Nie mieściło mi się w głowie, ze prezydencki samolot mógł tak po prostu spaść i że wszyscy zginęli. Takie rzeczy po prostu się nie dzieją.

Myślę, że nie tylko ja, ale większość Polaków pomyślała wtedy to samo: „Zabili ich”. Tak jak zabili naszych oficerów w Katyniu. To była pierwsza myśl, która przyszła mi do głowy. Potem wiadomość, że trzy osoby przeżyły. Czekanie. I te wszystkie sprzeczne wiadomości.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pamiętam, jak rosyjscy żołnierze nieśli trumnę z ciałem prezydenta, żeby przekazać ją Polakom na lotnisku w Smoleńsku. Pomyślałam wtedy „Upuszczą ją. Żeby tylko jej nie upuścili”. Jeden z żołnierzy zachwiał się i trumna o mało nie upadła. Jak wyrzut sumienia, który jest zbyt ciężki, żeby go unieść.

Dziś mija osiem lat od dnia, w którym „zostaliśmy sierotami”. Zobaczcie, jak internauci upamiętniają ofiary Katastrofy Smoleńskiej.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Waldemar mówi

  10 kwietnia 2010 rok smutny dzień w historii Polski.

  1. Paweł mówi

   Oglądałem w tamtych dniach TvN24, będąc na obczyźnie, w pracy, w Holandii w szklarniach z pomidorami. I pamiętam jak telewizja pokazywała tysiące ludzi na ulicach Wa-wy, powiewały flagi biało-czerwone. Przez długi czas pokazywali jedno miejsce z flagą Wielkiej Brytanii. Było mi wtedy przykro, wiadomo jak przekaz, obrazy w telewizji działał na zszokowaną świadomość. Ja wtedy czułem się jak we śnie. Ale wracając do brytyjskiej flagi, która sprawiała oczom przykrość. Pomyślałem sibie o księżnej Dianie, śmierć jej do dziś niewyjaśniona, czy miały w tym swój udział służby wywiadu brytyjskiego fziałające zawsze w obronie monarchii… Pomyślałem, że ta flaga brytyjska, to taki głupi żarcik TvN, reżimowej wtedy telewizji, że oto teraz my będziemy mieć takiego świętego, takiego króla dusz, Lrcha Kaczyńskiego. Chciałem wtedy pojechać do Warszawy i spalić tę flagę i publicznie oskarżyć Wielką Brytanię, że do spółki z Rosją, SIS I FSB, zrobili nam powtórkę z Katynia.

  2. Andrzej Józef mówi

   Katyń 20+ tyśięcy zamordowanych, zajeło 60+lat na przyznanie się Rosji do tej zbrodni.
   Dla pamięci zamordowanych jedzie się pociogiem 3dni wcześniej z rodzinami zamordowanych,TV zPolski,+zaprasza się CNN, CBS.FOX news.BBC +Putina oraz byłych”sojuszników “Anglia,Francja”.
   A nie na odpieprz jeden samolot przylot na drugi dzien msza św, parę przemówien odsłonięcie pomnika I do domu. Szybko na odwal się.

 2. goj mówi

  A ja będę go pamiętać jako jednego ze szmalcowników, którzy sprzedali Polskę żydom.

  1. Arek mówi

   Tuman był, żeby pakować elitę do jednej trumny Tu-158. Tuman i tyle. Туманно to po rosyjsku mgliście. Mały, zarozumiały kaczorek. To, że leży teraz na Wawelu, zawdzięcza swojej arogancji. Nie jest oczywiscie winny tylko on, bo może rzeczywiście była tam bomba. Jeśli tam bomba była, to Rosjanie, wykorzystując nasze denne służby zrobili co zrobili PERFEKCYJNIE.

 3. Ayax mówi

  Pamietam, ze ktoś zbudował muzeum Polin, zablokował ekshumacje w Jedwabnym, podpisał traktat lizboński. Takiego go zapamiętałem

  1. Kris mówi

   Dokładnie. Jeszcze loża żydowska B’nai B’rith to jego zasługa.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.