Twitter zawiesił konto doktora Basiukiewicza krytykującego obostrzenia pandemiczne. Administracja serwisu zarzuciła mu nadużycia i nękanie!

Paweł Basiukiewicz/ fot. screen
5

Kontro dr. Pawła Basiukiewicza na Twitterze zostało zawieszone. Administratorzy serwisu twierdzą, że treści udostępniane przez medyka naruszają zasady społeczności. Lekarzowi krytykującemu obostrzenia zarzucono… nękanie.

Doktor Basiukiewicz niemal od samego początku pandemii krytykuje obostrzenia wprowadzane przez rząd. Lekarz wzywał do zniesienia obowiązkowej izolacji i kwarantanny, zwłaszcza dla personelu medycznego, oraz jak rujnujące hospitalizację w Polsce są zachęty ministra do zawieszenia w szpitalach przeprowadzania części zabiegów. Doktor jest autorem raportu pt. „Ani jednej łzy. Ochrona zdrowia w pandemii”, w którym apeluje o odrzucenie zabójczej strategii „Zero Covid” i zastąpienie jej akceptacją ryzyka umożliwiającą odblokowanie służby zdrowia. – Ze względu na niszczycielski dla więzów międzyludzkich, edukacji i gospodarki oraz łamiący prawa obywatelskie charakter większości metod niefarmaceutycznych z grupy dystansowania społecznego, w odniesieniu do choroby wywołanej przez SARS-CoV-2 należy je a priori odrzucić – w szczególności śledzenie kontaktów, przymusową izolację i kwarantannę kontaktów, zakaz podróżowania, zakaz zgromadzeń oraz zamykanie przedsiębiorstw, szkół i granic. Metody walki z wirusem w służbie zdrowia powinny opierać się o zasadę akceptacji ryzyka – przez co należy rozumieć przyjęcie do wiadomości i pogodzenie się z faktem braku możliwości całkowitego przerwania transmisji wirusa nawet przy użyciu najbardziej drastycznych metodpisał Basiukiewicz.

Wsparcie - darowizny

W wypowiedziach na Twitterze oraz jako gość programów publicystycznych Polsatu wskazywał, że strategia lockdownu i izolacji nie zmniejszy liczby zmarłych z powodu Covid, a kilkadziesiąt procent chorych leżących na oddziałach covidowych nie ma koronawirusa. Podkreślał także, że szczepienie dzieci na Covid jest nieuzasadnione. Za swoje wypowiedzi lekarz był nawet wzywany na przesłuchanie przez Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej.

Teraz twitterowe konto lekarza nie wpisującego się w “jedyną, słuszną” narrację resortu zdrowia i lwiej części mediów mainstreamowych zostało zawieszone. Administracja Twittera zarzuciła mu nękanie i nadużycia.

Internauci są oburzeni i wprost piszą o cenzurze, a miłościwie panująca nam władza zapewne zaciera rączki, bo oto z Twittera, który bez wątpienia jest istotną przestrzenią do wymiany informacji, został wyrzucony człowiek, który merytorycznie obala pandemiczne aberracje Morawieckiego i jego świty.

Przeczytaj także:

Polowanie na lekarzy! Dr Basiukiewicz o wezwaniu na przesłuchanie do Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Adam mówi

  czy każdy obowiazkowo musi sie bawić w kowidoze? Wychodzi na to ze tak. Tylko dlaczego ktos nie moze miec wlasnego zdania. Przeciez to jest Białoruś tu w Polsce

 2. Matka mówi

  Tak konkretnie to dostał za zakładanie paru różnych kont i nękanie – tak przynajmni j mówią screeny z Twittera, które sam zdaje się udostępniał. Czyżby taki poważny pan doktor zakładał sobie inne konta i poprzez nie trollował i napuszczał ludzi na tych, co wyśmiewali jego piedololo? Ciekawe:).

 3. Al mówi

  Monopolista nie jest od tego żeby cenzurować przekaz bydlaku.

 4. bsns mówi

  konkretnie to szkoda ze zdechł z głodu twoj mozgozjad.

 5. bsns mówi

  na Białorusi nie ma lockdown u

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.