Trzecia ofiara koronawirusa w Polsce. 103 osoby zarażone

12

Zmarła trzecia osoba zarażona koronawirusem. To 66-letni mężczyzna, który przebywał w szpitalu w Lublinie – to najświeższa informacja z Ministerstwa Zdrowia. Resort zaznacza, że aktualnie w Polsce są zarażone 103 osoby. Kilka dni temu minister Łukasz Szumowski prognozował, że w przyszłym tygodniu liczba zarażonych wzrośnie nawet do tysiąca.

W związku z sytuacją w kraju i na całym świecie, polski rząd wprowadził stan zagrożenia epidemicznego. Samochodowy ruch dla osób wracających do Polski będzie utrzymany, ale zostaje wprowadzona 14-dniowa kwarantanna. Granice pozostają otwarte dla przepływu towarów. Od niedzieli przez 10 dni do Polski nie będą mogli wjeżdżać cudzoziemcy, którzy nie mają karty Polaka, nie są zatrudnieni w Polsce lub nie pochodzą z rodziny mieszanej. Wewnątrzkrajowy ruch samolotowy, kolejowy i samochodowy pozostaje bez zmian. W czwartek zamknięto szkoły, teatry, muzea i kina.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pierwszą ofiarą koronawirusa w Polsce była 57-letnia kobieta. Pacjentka była hospitalizowana w Poznaniu i była obciążona inną chorobą. Wczoraj (13.03.2020) zmarł 73-letni pacjent. Był leczony we Wrocławiu. Poza Covid-19 cierpiał na sepsę. Przez ostatnie dni był podłączony do respiratora.

Źródło informacji: PAP

Zobacz:

Koronawirusowa mapa Polski i świata! Informacje w jednym miejscu. AKTUALIZACJA NA ŻYWO

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. W K mówi

  Tym wirusem, jak i wieloma innymi, będzie / jest zarażonych mnóstwo ludzi, lecz niemal wszyscy w tej potężnej, ludzkiej masie przejdą chorobę bezobjawowo. Czytałem szacunki naukowców, że zarażonych będzie 60% – 80% ludzi, ale to normalna sprawa. Oczywiście co naukowie, to może być inne zdanie, bo tak to wśród naukowców jest.

  1. Marek mówi

   Owszem, zarażonych będzie połowa społeczeństwa, tyle że w panikę wpadają ci którzy nie powinni, czyli silni i zdrowi.
   Co innego tacy jak ja, od 98 roku choruję na cukrzycę typ 1, wiec w tym przypadku śmiertelność gwałtownie wzrasta do około 50%

 2. Szubi mówi

  Ten gość miał sklep u mnie w mieście. Idiota sprzedawał non stop a miał sklep obok targowiska. Wirus sam w sobie jest mniej szkodliwy od grypy ale co zrobić jak nie ważne zdrowie tylko kasa. Nie musisz nie wychodź z domu, przeczekaj . Bardziej zniszczy nas głupota niż choroba.

  1. Jacek Międlar mówi

   Sprzedawał non stop w dobie koronawirusa? Na co jeszcze chorował?

  2. bb mówi

   Pewnie sprzedawał żeby do emerytury dorobić bo go nie stać było na prąd, ogrzewanie i leki.

  3. Marek mówi

   Nie gdybaj!
   Jeżeli znasz fakty to pisz a nie spekuluj!

 3. Flex mówi

  Dziwnym trafem na naszej „Litwie” -Podlasie, do tej pory ani jednego przypadku wśród obojga narodów ! Czy to przypadkiem nie zasługa wieloletniej tradycji domowo-leśnej produkcji płynów „dezynfekcyjnych” o mocy i skuteczności przewyższającej te produkowane przez narodowe koncerny. A może to zasługa skuteczności miejscowych szeptuch?. To tak żartobliwie, a na serio coś w tym jest, że rejony biedniejsze, nieuprzemysłowione, gdzie życie toczy się swoim spokojnym, naturalnym rytmem dnia i nocy, a ludzie nie pędzą przed siebie za pieniądzem i coraz wymyślniejszymi atrakcjami. No i silna, zdyscyplinowaną tradycją wiara, zakorzeniona w pełnych kościołach, cerkwiach czy funkcjonujących tatarskich meczetach.

 4. piotr p mówi

  Skoro ponownie ukrzyżowano Tego, który jest Prawdą to wybuchła epidemia kłamstwa bo koronawirus covid-19 nie istnieje.

 5. Greg mówi

  Panie Jacku prosze nie robic paniki po co taki paniczny nagłowek?

 6. finka mówi

  No i widzimy jak łatwo wprowadzić zamordyzm na globalna skalę, rządzi strach. Nie wyszło z BSE, ptasią, swińską, ebolą i zika, teraz bydełko dało się zapędzić, choć ilość zachorowań i zgonów jest śmieszna, większosć samoistnie zdrowieje, na zwykłą grypę co rok umiera 0,5 mln. a jest już na globie prawie 8 mld.

 7. marju73 mówi

  Taki zbrodniarz Gates i jego kamraci powinni gnić w więzieniu a jego oprogramowanie powinno być zakazane. Podobnie powinno być z innymi globalistycznymi bydlakami.
  I tak będzie gdy narody wyzwolą się spod okupacji.

 8. bip mówi

  Amerykanie [ Brytyjczycy ] jako odpowiedzialni za krycie i służbę czartowi, przez co wielka krzywda dla świata bratniego, powinni jako pierwsi tym razem, wyzwalać sie od złego. Mają po temu warunki – broń. Za nimi pójdą wszystkie białe narody europejskie. Wtedy żaden szczur nie ukryje sie nawet głęboko pod ziemia. Jaka to będzie uczta dla nas po tylu wiekach zamordyzmu i degeneracji. Pomniki postawimy tym, których dziś obwiania sie o łotrostwo, a którzy probowali nas uwolnić z lap siepaczy antychrysta. Bywaj.
  Na ich miejscu szybciej materializowałbym się na Marsie lub ciemnej stronie Księżyca. Śródziemie jest bardziej prawdopodobne. Z pewnością ciemne siły prędzej czy później zostaną usunięte z okolic ziemi, jak i jej wnętrza. Zniszczone w płonącej siarce i smole. Amen.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.