Pierwsza ofiara koronawirusa w Polsce. Radio Poznań: Była obciążona innym poważnym schorzeniem

1

Trzy dni temu informowaliśmy o ciężkim stanie 57-latki zarażonej koronawirusem. Kobieta była hospitalizowana w Poznaniu. Jak podaje telewizja Polsat News, pacjentka zmarła. To pierwsza ofiara koronawirusa w Polsce.

Kobieta była podłączona do respiratora, a lekarze wprowadzili ją w śpiączkę farmakologiczną. Radio Poznań przekazało z kolei, że kobieta pochodziła z Czapur i była obciążona innym poważnym schorzeniem. Polsat News informuje także, że koronawirusa wykryto u najbliższych zmarłej pacjentki: u córki oraz męża zmarłej.

9 marca w sprawie hospitalizowanej pacjentki wypowiadał się rzecznik poznańskiego szpitala.
Osoba w wieku średnim została przewieziona do naszego szpitala w niedzielę przed północą. Jest w stanie ciężkim. Ma objawy zapalenia płuc o bardzo ciężkim przebiegu klinicznym, jest podłączona do respiratora i jest w stanie śpiączki farmakologicznej – poinformował. Wcześniej kobieta przebywała w szpitalu w Puszczykowie. – Z uwagi na podejrzenie zakażenia koronawirusem, po uzgodnieniu z lekarzem oddziału zakaźnego została przekazana do szpitala miejskiego w Poznaniu. Szpital w Puszczykowie zastosował sanitarne procedury ochronne – poinformowała rzecznik szpitala.

Dziś minister zdrowia Łukasz Szumowski stwierdził, że musimy być przygotowani, iż za tydzień, może trochę dłużej będzie w Polsce nawet tak jak w innych krajach około 1000 osób z potwierdzonym zakażeniem.

Źródło informacji: Polsat News, Radio Poznań

Przeczytaj także:

Bosak apeluje o zmianę terminu wyborów i wprowadzenie głosowania przez Internet [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. SKLEP-WPRAWO.PL
  2. MACIEJ mówi

    Moi drodzy,
    Lekarstwo to Witamina C, nawet dożylnie.
    Czemu o tym się nie mówi?
    Odpowiedź jest oczywista i prosta.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.