PILNE! Rząd wprowadza stan zagrożenia epidemiologicznego: zamknięte granice, zakaz zgromadzeń, sklepy otwarte [WIDEO]

premier Mateusz Morawiecki/ fot. screen
9
SKLEP-WPRAWO.PL

W sobotę (14.03.2020) zostaje wprowadzony w Polsce stan zagrożenia epidemiologicznego. Decyzję ogłosił w piątek premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej w KPRM. Granica RP zostaje zamknięta na 10 dni z możliwością przedłużania tej decyzji. W nocy z soboty na niedzielę wstrzymane zostaną międzynarodowe połączenia lotnicze i kolejowe. Samochodowy ruch dla osób wracających do Polski będzie utrzymany, ale zostaje wprowadzona 14-dniowa kwarantanna. Granice pozostają otwarte dla przepływu towarów. Wewnątrzkrajowy ruch samolotowy, kolejowy i samochodowy pozostaje bez zmian.

Sklepy spożywcze, banki i punkty usługowe pozostają otwarte. Ograniczona zostaje działalność galerii handlowych poprzez zawieszenie działania innych sklepów, aby nie generować dodatkowego ruchu. Na 14 dni zostają zamknięte kluby, puby, restauracje i kasyna. Restauracje będą mogły nadal świadczyć usługi  na wynos bądź na dowóz.

Zostaje wprowadzony zakaz zgromadzeń publicznych powyżej 50 osób, w tym zgromadzeń państwowych i religijnych. Ograniczenie ma charakter powszechny: dotyczy wszystkich miejsc, w których ludzie mogliby się gromadzić. Wszystkie restrykcje dotyczą uroczystości publicznych, manifestacji, marszy, uroczystości religijnych. Msze Święte będą transmitowane w telewizji i w Internecie.

Zobacz też:

Koronawirusowa mapa Polski i świata! Informacje w jednym miejscu. AKTUALIZACJA NA ŻYWO

 

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Robert mówi

  Jak to się nam wszystko ładnie zgrywa z tym całym Defenderem.Przećwiczą na Polakach różne warianty gry,potem niezwyciężona armia usraelska odtrąbi sukces w polskim ambulatorium i przekażą cudowne rozwiązania pozostałym trenowanym na bojowo krajom świata trudne do przełknięcia,ale konieczne żeby ,,nigdy więcej,,

 2. Robert mówi

  Jak mu tam było,,Pojutrze,,jak to kosmici atakują cały świat,cały już na kolanach,tylko w ostatniej chwili usrael wie jak im podłożyć skurtkę od banana.?Sami ten cyrk wprowadzili,sami to muszą z sukcesem zakończyć.Białoruś ma lepiej,bo to rosyjski poligon

 3. Czesław mówi

  Coś nie widać inicjatyw Tuska, Timmermansa, Safiana w tym kryzysie a tacy byli mądrzy i potężni, Wyciszyli się europarlamentarzyści Miller, Cimoszewicz, Biedroń, nie widać wycieczek do Brukseli i Berlina Najwyższej Kasty i Opozycji Totalnej. Co się z nimi stało?

 4. Flex mówi

  Za komuny każde dziecko znało ten wiersz opisujący mechanizm epidemii: https://www.youtube.com/watch?v=XIwg9a-gScI Dzisiaj dzięki globalnemu ogłupianiu społeczeństw „postępem” i „sztuczną inteligencją” trzeba uczyć ludzi elementarnych zasad higieny i rozsądku, a odpornych na wiedzę zmuszać do nich „siłą”

 5. Alek mówi

  Na szczescie wiara jest sprawa prywatna, wiec Msza Sw. nie jest zgromadzeniem publicznym. Nie jest tez uroczystoscia lecz ofiara.
  Szczesliwie tez nie beda sie zbierac rzad, sejm i senat, bo jest ich tam wiecej niz 50 ministrow, wiceministrow, poslow i senatorow.

 6. piotr p mówi

  Rozpoczęły się właśnie manewry Defender 20 a defendery są programami antywirusowymi więc zamknięto granice aby wirusy nie uciekły.

 7. W K mówi

  Nie napiszę niczego odkrywczego, rząd nie jest uczciwy, nie tylko chodzi o rząd w Polsce. Uczciwe, wedłu mnie, byłoby podanie informacji i zgonach spowodowanych grypom, sepsom itd. i gdyby liczba takich zgonów była znacznie mniejsza od liczby zgonów spowodowanych przez koronowirusa, wtedy rząd powinien oświadczyć, że trudno, ograniczamy wolność obywateli, bo sprawa jest poważna. Obecnie sprawa nie jest znacznym zagrożeniem, a że trochę ludzi umiera od wirusa, no cóż, tak było, jest i będzie i nie ma się co oszukiwać, że ludzie staną się fizycznie nieśmiertelni.
  Ja ogólnie nie narzekam na koronawirusa, bo dzięki niemu zyskuję dziennie ok. 4h czasu robiąc home office tutaj na Słowacji. Źle o tyle, że nie mogę tego samego robić w domu, bo trzeba by kombinować przez zieloną granicę, a aż takiej potrzeby nie ma. Wystraczy, że wczoraj przechodziłem nielegalnie przez Słowacką granicę z Austrią. Ogólnie mam nadzieję, że za 4 tyg. politycy, policja itd. zobaczą, że zrobili z siebie idiotów z tym koronawirusem i że za mojego życia już takich szopek nie będą organizować.

  1. W K mówi

   O rany, ile błędów, więc przynajmniej część poprawię:
   ,,informacji o zgonach spowodowanych grypą, sepsą itd.”

 8. bip mówi

  Oni żyją wśród nas – od dawna. Wcześniej, zatruwali nam studnie, siali zarazy portowe, teraz, mają bardziej naukowe, niekoniecznie egzotyczne metody. Jak może człowiek normalnie egzystować mając za nauczyciela, lekarza, prawnika, polityka etc,..ŻYDA. Stan wyjątkowy lub wojenny powinien wciąż obowiązywać wszystkie kraje, póki jeden żyd chodzi po ziemi, i sieje zamęt i śmierć. Dopóki, ostatnią menda żydowska nie będzie wyduszona, będziemy my umierać, wcześniej się mecząc, poddawani przeróżnym odmianom tortur, by mogli oni na nas zarabiać – złoty cielec.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.