Minister zdrowia: „Za tydzień będzie w Polsce nawet 1000 potwierdzonych przypadków koronawirusa”

Łukasz Szumowski/ fot. screen
2

Polskiemu społeczeństwu zaczyna się udzielać pewnego rodzaju panika. Temat koronawirusa od tygodni nie schodzi z pierwszych stron gazet, Światowa Organizacja Zdrowia mówi o pandemii, we Włoszech i innych krajach europejskich wzrasta liczba zgonów z powodu zarażenia, a w naszym kraj, żeby  powstrzymać problem zarażeń pozamykano szkoły, kina i muzea. Niektórzy Polacy obawiają się skutków pandemii do tego stopnia, że robią zakupy na najbliższe tygodnie. Czy problem będzie postępował?

W tej sprawie, w czasie gdy w Polsce zdiagnozowano już 47 przypadków zarażeń koronawirusem, wypowiedział się dzisiaj minister zdrowia prof. Łukasz Szumowski.
Będziemy mieli prawdopodobnie niedługo 100 osób, a za tydzień, może trochę dłużej będzie w Polsce nawet tak jak w innych krajach około 1000 osób z potwierdzonym zakażeniem. Miejmy nadzieję, że mniej – mówił minister zdrowia Łukasz Szumowski na antenie TVN24 i zapewnia, że obecnie w Polsce jest kilkadziesiąt tysięcy testów na obecność koronawirusa w organizmie.

Zrobienie testu trwa mniej niż osiem godzin. Na razie nie ma potwierdzonej skuteczności szybszych testów. WHO nie zalecało innych, bo miały za małą czułość – przyznał Szumowski. Zaznaczył, że przekazał dyspozycje, aby niektóre szpitale zostały przekształcone w szpitale zakaźne. Aktualnie notujemy 10 tysięcy miejsc w szpitalach zakaźnych w Polsce. –  To nie jest mało – zapewnia minister.

Źródło cytatów: TVN24

Jak jest Państwa zdanie na temat paniki wokół koronawirusa? Swoje stanowisko w tej sprawie przedstawiła felietonistka Katarzyna Treter-Sierpińska. Podzielacie jej zdanie?

Katarzyna TS: Koronawirus, czyli kwadratura koła

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. SKLEP-WPRAWO.PL
  2. piotr p mówi

    Gdyby istniał ten koronawirus covid19 to odwołano by masową imrezę Defender 2020. Nie odwołano jej bo defendery są programami natywirusowymi a dla rządzącego pomiotu diabelskiego to my jesteśmy wirusami.

    1. marju73 mówi

      Jak widać mają już rozpisany grafik od swoich niejawnych przełożonych. Jak już strach będzie odpowiedni wtedy znajdzie się rozwiązanie. Mogą to być szczepionki, likwidacja gotówki, czipowanie, rząd światowy , pełna kontrola jednostki lub wszystkie te rzeczy naraz.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.