Taksi z napisem „Wołyń Pamiętamy”! Kobieta chciała, by taksówkarz… stracił licencję

Zrzut ekranu artykuły z portalu Katowice24.info
15

Portal Katowice24.info poinformował o niebywałej głupocie i bezczelności mieszkanki Katowic. Kobieta domagała się odebrania licencji taksówkarza mężczyźnie, który na tylnej szybkie samochodu przykleił napis „Wołyń Pamiętamy”.

Taksówka z napisem „Wołyń Pamiętamy” jeździ po stolicy województwa śląskiego, Katowicach. Treść napisu nawiązuje do ludobójstwa na Polakach, które przeprowadzili Ukraińcy w latach 1939-1947.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Napis nie spodobał się jednej katowiczance, która sprawę zgłosiła do… urzędu miasta. Miała napisać, że taki napis może prowokować.
Domagała się, żeby miasto zainterweniowało. Nie chciała jednak, żeby wymuszono na taksówkarzu zdjęcie napisu. Oczekiwała, że zostanie mu odebrana licencja – czytamy na portalu Katowice24.info. Sprawę skomentowała rzecznik prasowy Urzędu Miasta Katowice Sandra Hajduk.
W myśl przepisów cofnięcie licencji możliwe jest tylko w przypadkach ściśle określonych w ustawie o transporcie drogowym (art. 15). Wymagania dotyczące przewozów pasażerów, oznakowania samochodu i dodatkowych oznaczeń regulowane są w uchwale Rady Miasta XXII/524/20 z dnia 30 lipca 2020 roku – odpowiedziała portalowi. Kierowca nie narusza żadnych warunków licencji i donosicielka ostatecznie odeszła z kwitkiem.

Dodajmy, że taksówkarz oczekuje na klientów na postoju tuż obok urzędu miasta, przy ul. Młyńskiej w Katowicach. Warto korzystać z jego usług!

Dodajmy, że coraz więcej Polaków domaga się ekshumacji ciał i godnego upamiętnienia Polaków pomordowanych przez Ukraińców. Poza tysiącami plakatów, banerów i naklejek na samochodach z napisem „Wołyń Pamiętamy”, są także i tacy, którzy korzystają z elektronicznych tablic, by napis o takiej treści dotarł do jak najszerszego grona odbiorców.

Przeczytaj także:

SKANDAL! Wrocławska prokuratura umarza dochodzenie dotyczące wywieszania flagi banderowskiej, a Jacek Międlar skazany za słowa „Polska antybanderowska”!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Hammurabi mówi

  A ja chciałbym poznać personalia tej „pierońskiej motyki”!
  Brawo taksówkarz! Mam nadzieję, że spotyka się z coraz liczniejszymi przejawami sympatii a ów wredny babsztyl zostanie prędzej niż później zidentyfikowany i spotka się ze społecznym i towarzyskim ostracyzmem, na jaki po stokroć zasłużyła!

 2. Hammurabi mówi

  Po poszperaniu i sprawdzeniu, okazało się iż „władze miasta PODZIELIŁY OBAWY AUTORKI DONOSU. Taksówka z niewygodnym napisem została sprawdzona przez urzędników pod kątem oznakowania i dodatkowych oznaczeń. Okazało się, że były one zgodne z prawem i taksówkarz nie naruszył warunków licencji” – jak donoszą „KRESY.PL” i dalej piszą: „Kampania informacyjna prowadzona pod hasłem „Wołyń pamiętamy” nie od dziś nie podoba się środowiskom proukraińskim w Polsce. W ubiegłym roku w krytycznym tonie opisał ją serwis inPoland.net.pl – portal prowadzony głównie w języku ukraińskim, początkowo skierowany m.in. do Ukraińców żyjących we rejonie Wrocławia, obecnie jeden z głównych serwisów ukraińskojęzycznych w Polsce, popularny wśród imigrantów z Ukrainy. Zamieszczono tam artykuł w języku ukraińskim pt. „W Polsce pojawiły się oburzające plakaty: Ukraińców obwiniono o ludobójstwo”.
  Patrzcie państwo cóż za rażąca niewdzięczność ze strony Polaków! Nie dość, że Ukraińcy w pocie czoła wymordowali z sadystyczną rozkoszą prawie 200 tysięcy Polaków, gwałcąc kobiety, paląc i rabując ich skromy dobytek, nie dość, że dostąpili teraz łaski i zaszczytu podejmowania na własny koszt milionów potomków zbrodniarzy, nie dość że uzyskali wyjątkową okazję utopienia w ukraińskiej wojnie grubych miliardów złotych i euro to teraz ośmielają się pamiętać…

 3. Kwal mówi

  Wielkie brawa dla właściciela taksówki za wspaniały pomysł i inicjatywę. Wszyscy w Polsce właściciele taksówek tak powinni zrobić…wszyscy….

 4. W K mówi

  Ta kobieta widocznie była na holu.

 5. ubawiony mówi

  Jakoś nikt nie domaga się aby odebrać Order Orla Białego Szacherowi czy innym styropianowym złodziejom. dziwne, co nie? A jest za co chyba ze nie a to przepraszam.

 6. Ewa-Maria mówi

  Chylę czoło przed tym taksówkarzem.
  Gdzie można kupić naklejki ”Wołyń pamiętamy” Wiem że gdzieś tutaj były namiary ale nie potrafię tego poszukać . Proszę o pomoc.

 7. beno mówi

  Rozpropagowanie akcji „Wołyń Pamiętamy” jest sprawą niezwykle ważną nie tylko z punktu widzenia prawdy historycznej. Przede wszystkim żaden świadomy Polak nie może być na nią obojętny, To po pierwsze, poza tym przy kłamliwym, tchórzliwym i uciekającym jak najdalej od prawdy „polskim rządzie” taka inicjatywa pobudzi do myślenia (przynajmniej powinna) ludzi nawet nie znających tragicznego wycinka Polskich Kresów. Nie chcąc się dłużej rozpisywać, mimo b. szerokiego tematu, dodam tylko że tacy ludzie jak Kasia Sokołowska godni są absolutnie najwyższego szacunku!

 8. b mówi

  @Ewa-Maria – tutaj można zdobyć naklejki;
  ” Pamiętajcie Państwo o darowiźnie na fundację, która ponosi koszty związane z wydrukiem oraz wysyłką. Dane są podane stronie internetowej http://fundacjawolynpamietamy.org.pl/. Koszt wyprodukowania naklejki z przesyłką to około 10 zł.”

 9. Buran mówi

  @Ewa-Maria, tutaj są namiary na naklejki:
  WIADOMOŚCI
  Coraz więcej samochodów z naklejkami „Wołyń ’43 Pamiętamy”. Polacy żądają prawdy i ekshumacji ofiar.

 10. Misiek13 mówi

  Sympatyczka banderowcow,to niech w……..a na ukraine

 11. Ewa-Maria mówi

  Bardzo, bardzo dziękuję za pomoc .

 12. Kamil mówi

  Może dziś nie wniose z byt wiele z moich komentarzem (życie mi się wali)lecz podniosły to artykuł .
  Moje zdanie iż jest Nas Polaków 21mln może być przykre ale serduszko rośnie gdy widzę iż Naród się budzi.

 13. Prawicjusz mówi

  Polecam tego taksówkarza. Jest równie uczciwy co inteligentny. Jak tylko jestem w Katowicach zaraz kieruje się w stronę postoju na którym stoi żeby móc się z nim przejechać rozlatującym się ML-em za 50 zł/km. To taniej niż za darmo! Potrzebujemy jak najwięcej takich prawych i uczciwych obywateli!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.