Skandal! Na Ukrainie odsłonięto pomnik morderców Polaków! Kierowali się zasadą: „Śmierć Polakowi!” [WIDEO i ZDJĘCIA]

20

Ukraińcy z dumą hołdują mordercom Polaków. Ulice, budynki, pomniki OUN, UPA, Bandery i innych przywódców band ludobójców to na Ukrainie norma. Niestety, nie słychać stanowczego sprzeciwu polskich władz w tym zakresie, a co za tym idzie, Ukraińcy pozwalają sobie na coraz więcej.

W zeszłym tygodniu, we wsi Wołczuchy w obwodzie lwowskim odsłonięto Pomnik Bohaterów Ofensywy Wołczuchowskiej. Kim byli „bohaterowie”? To ukraińscy zdrajcy, którzy metodami zbliżonymi do tych, które stosowano podczas Rzezi Wołyńskiej, w latach 1918-1919 bestialsko mordowali Polaków i sprzeniewierzali się państwu polskiemu, którego obywatelstwo posiadali.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Gwoli przypomnienia. Dziesięć dni przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości, wybuchła wojna z Ukraińcami pod hasłem „Polacy za San”. Ukraińcy zajęli całą Galicję Wschodnią. Zaatakowali również – w 60% zamieszkany przez Polaków – Lwów. Mimo wielkiego zaskoczenia „Lwowskie Orlęta” wraz z przybyłą z Krakowa i Przemyśla odsieczą, w maju 1919 roku przepędziły zbrodniarzy. Ukraińscy żołnierze dopuścili się wielu bestialskich mordów, tortur, grabieży, gwałtów, profanacji świątyń i destrukcji wszystkiego, co by miało świadczyć o polskich korzeniach. Mordowali wszystkich Polaków, nie szczędząc starców, kobiet i dzieci. W Wiśniewie jednego z kapłanów zakopano głową w dół. W Stanisławowie siedmiu chłopcom wyłupiono oczy oraz obcięto język i uszy. Innym razem w Chodaczkowie koło Tarnopola zamordowano cztery młode kobiety. Obcięto im piersi i grano nimi w piłkę. Kierowali się apelami: Pamiętaj ukraiński żołnierzu, że dopóty nie będzie spokoju ani dobra na ukraińskiej ziemi, dopóki tu żyć będzie polskie nasienie […]. Pamiętaj […], że kościoły, to szpiegowskie gniazda, a ich księża to czarne jadowite skorpiony […]. Śmierć Polakowi. W sprawie mordów na Polakach interweniował abp Józef Bilczewski, jednak na te wezwania grekokatolicki abp Andrej Szeptycki pozostawał głuchy (WIĘCEJ TUTAJ).
ZOBACZ: Nasz wywiad! Bp Marian Buczek o beatyfikacji abp. Andreja Szeptyckiego oraz ofiar Rzezi Wołyńskiej i o bierności episkopatu Polski [WIDEO]

Podczas uroczystości odsłonięcia pomnika ukraińskich zbrodniarzy powiewały banderowskie flagi przypominające o ludobójstwie na Polakach, na tle których grekokatoliccy duchowni odprawili mszę polową. Obraz przypominał msze podczas, których w latach 1943-44 ukraińscy duchowni święcili topory, kosy i siekiery, którymi potem mordowano polskich cywili.

Warto nadmienić, że w 1938 roku, we wsi Wołczuchy odsłonięto pomnik upamiętniający Lwowskie Orlęta. Rok później pomnik został zniszczony. WIĘCEJ ZDJĘĆ I FILM – TUTAJ

 

Źródło informacji i zdjęć: dilo.net.ua

Zobacztakże:

Z Wołynia do niemieckiego obozu. Relacja Apolonii Rosińskiej, świadka Rzezi Wołyńskiej

„Uwolnił lwy” na Cmentarzu Obrońców Lwowa. Sąd ukarał go grzywną

Żydokomuna to fakt historyczny! Prof. Krzysztof Szwagrzyk dla wPrawo.pl o Żydach w bezpiece, ekshumacjach na Wołyniu oraz „czasie Wyklętych” [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. piotrdean mówi

  A youtuba Ci znowu usunęli! To jest jakiś koszmar!

  1. Jacek Międlar mówi

   Nie wiązałem z nim przyszłości. Stąd zaznaczam – wszystko przez portal 🙂

 2. Piotr. mówi

  Polska odzyskała niepodległość 7 października 1918 a wiec na 3 tygodnie przed rozpoczeciem wojny polsko- ukrainskiej. Zdrajca Witos wolal w tym czasie robic swoje rozgrywki partyjne niz przygotowywac Lwow do obrony bo pogloski o planowanej akcji ukraincow we Lwowie rozchodzily sie juz przed 1 listopada. Nieprzypadkwo Witos et consortes na siedzibe swojej PKLikw. wymierzonej w rzeczywistosci przeciwko Radzie Regencyjnej obrali bezpieczne przytulisko w Krakowie a nie we Lwowie co wzmocniloby range polskosci w miescie.

  1. Tomek mówi

   A Piłsudski zdradził Wielkopolskę. A Endecja Polaków na Kresach w Rydze. A wszyscy w 1920 zapomnieli o Śląsku Cieszyńskim.

   Daj spokój, walczyliśmy na tylu frontach, że cudem było, iż tą niepodległość w ogóle obroniliśmy.

 3. Hammurabi mówi

  To nie jest „skandal”. To nawet nie jest prowokacja. To wynik. Wynik nie tylko polityki praktycznie wszystkich polskich rządów bez względu na ich zabarwienie polityczne. To wynik obojętności wszystkich Polaków. Gdyby nie ta obojętność, żaden rząd nie ośmieliłby się układać z potomkami rezunów.

  1. GC mówi

   Trochę społecznego oporu przed antypolonizmem jest. W przeciwnym razie polskojęzyczny „herojom sława” PiS już dawno by stawiał prawdopodobnie (sądząc po ich antypolskiej postawie) pomniki hajdamakom i banderowcom.

 4. W K mówi

  Przecież tych dwóch na pomniku nie ma wideł ani siekier w ręce, a obok nie ma polskich, mordowanych kobiet, dzieci ani starców, więc o czym ten pomnik opowiada?

  1. W K mówi

   Żartowałem sobie.

  2. W K mówi

   Niestety, ludziom w Polsce się wydaje, że gdy Ukraińcy będą od kołyski wpajać swoim dzieciom, że mordowanie Polaków jest słuszne i daje dobre efekty, to Polacy nie będą przez Ukraińców w przyszłości mordowani. Ja takim optymistą nie jestem.

  3. W K mówi

   Już wiem. Ten pomnik opowiada o wyzwoleni Ukrainy przez Armię Czerwoną.

 5. WT mówi

  Panie Jacku, w czerwcu minie kolejna rocznica kozackich mordów na Polakach i Żydach w Humaniu. Proszę zorganizować obchody i zaprosić Żydów oraz organizacje walczące z antysemityzmem i ksenofobią. Na Ukrainie Iwan Gonta jest herojem i też ma pomnik.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Rze%C5%BA_huma%C5%84ska

 6. Robert mówi

  W zielonym gaju ptaszki śpiewają,na kogo srają jest bez znaczenia,bo dla pingwina to rajska ziemia,prawie jak Eden,biblijny raj.Biedny orzełku ty sraj dowoli,na swoim podwórku,jak długo pozwoli pingwin nadzorca i Boże daj,danin poborca jak zimny Kaj,Eskimos główny zarządca. W zielonym gaju ptaszki śpiewają ,że dla Eskimosów jak świat szeroki ,Ukraina to najlepszy ,,ciepły,,kraj

 7. Robert mówi

  Przedstawiciele Ambasady USA w Kijowie szkolii funkcjonariuszy KaOSG(wpis na stronie Oddziału z13 sierpnia 2019). Dlaczego z Ambasady w Kijowie, dlaczego ten pomnik postawili? Pewnie,na pewno nikt,nigdy się nie dowie .

 8. Robert mówi

  Reżyseria- Peyo i van der Poe.Smerfy i wioska cudów

 9. szalom mówi

  Gosiewskiej nie ma na żadnym zdjęciu. Nie zaprosili czy zapomnieli jej pstryknąć jaką fotkę. Ech niewdzięczniki!!

 10. Tomasz mówi

  Ukraińcy to paskudny, fałszywy naród. Nawet Stalin za ich zachowanie w czasie II wojny rozprawił się z nimi wysyłając ich po całym ZSRR. Jednak zadziwi fakt że obecnie wszyscy chcą pomagać Ukrainie (bo taka uciemiężona), a nikt nie potrafi sprawić by historia w końcu została wyjaśniona i jednoznacznie nazwana.

  1. czy PiS to ruskie onuce ? mówi

   Ukraina to sojusznik Niemiec i Rosji. Nie dziwi więc, że PiS i im podobni są patriotami Ukrainy i dbają o interesy Ukrainy kosztem Polski.

 11. Lumen mówi

  Przecież zachodnia Ukraina nie ma innych bohaterów narodowych (banderowców pomijam, bo ktoś, kto chce wymordować wszystkich Polaków, Żydów, Rosjan, tak aby powstała czysta narodowo Ukraina bez mniejszości narodowych i w wyjątkowo bestialski sposób, z wyrafinowanymi torturami urzeczywistnia swe plany jest LUDOBÓJCĄ, a nie bohaterem!)… tak więc jeśli nie ZURL, to kogo powinni czcić mieszkańcy tej części kraju? Czy szanowny autor tego artykułu mógłby być tak łaskawy i odpowiedzieć mi na to pytanie?

 12. mario mówi

  Czy w końcu ktoś odważnie zakrzyknie „Banderowskie ścierwo WON z POLSKI”?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.