Skandal! Były szef PO w Brzegu znęcał się nad żoną, posiadał narkotyki i stawiał opór policji. Sąd warunkowo umorzył postępowanie

Jacek N., był szef struktur PO, radny Brzegu / Fot. Brzeg24.pl
4

W lipcu 2020 roku do Sądu Rejonowego w Brzegu wpłynął akt oskarżenia radnego miasta Brzeg, a zarazem byłego szefa lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej, Jacka N. Oskarżono go o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad małżonką okresie od grudnia 2015 r. do sierpnia 2019 r., o posiadania niewielkiej ilości marihuany oraz stawianie czynnego oporu funkcjonariuszom policji. Po roku sąd wydał kontrowersyjny wyrok ws. polityka.

Wyrok w sprawie Jacka N. zapadł na początku sierpnia br. Sędzia Sądu Rejonowego w Brzegu Monika Juzwiszyn postanowiła warunkowo umorzyć postępowanie karne. W praktyce oznacza to, że sędzia uznała winę radnego, jednak nie nałożyła na niego żadnej kary. Wyrok jest o tyle skandaliczny, że Jacek N. został uznany (!) za winnego poważnych przestępstw, za które „Kowalski” z pewnością zostałby skazany. Wadze przestępstw dowodzi ustne uzasadnienie decyzji sądu, które cytuje portal Brzeg24.pl.
PRZECZYTAJ: „Sędzia Statkiewicz to nazistka?”. Proces Międlar vs. Lempart w pigułce

Postaw mi kawę na buycoffee.to

„(…) wyzywał pokrzywdzoną słowami wulgarnymi powszechnie uważanymi za obelżywe, poniżał ją, notorycznie zarzucał zdradę, kontrolował poprzez sprawdzanie telefonu oraz wiadomości email, stosował przemoc fizyczną polegającą na bolesnym wbijaniu palca dłoni w ramię lub pod żebro, a nadto dwukrotnie naruszył nietykalność cielesną nie powodując widocznych obrażeń jej ciała w ten sposób, że w dniu 31 grudnia 2015 roku uderzył pokrzywdzoną z pięści w nos oraz w dniu 2 sierpnia 2019 roku podczas awantury domowej wykręcał jej ręce, szarpał za ubranie, uderzył swoją głową w głowę pokrzywdzonej oraz dwukrotnie w ramię, ugryzł w nadgarstek oraz kark a nadto chwytając za kark zmuszał [żonę] do uklęknięcia oraz przeproszenia siebie (…)”

„(…) w dniu 2 sierpnia 2019 roku w Brzegu  województwo opolskie poprzez wymachiwanie rękoma w trakcie próby obezwładnienia i zakładania kajdanek, łapanie za łóżko piętrowe, zapieranie się nogami na klatce schodowej o poręcz i schody stawiał czynny opór funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Brzegu starszemu sierżantowi [..]i sierżantowi [..] w celu zmuszenia ich do odstąpienia od prawnej czynności służbowej zatrzymania(…)”

Powołując się na lokalne środowisko prawnicze, ortal Brzeg24.pl wskazuje, że sędzia Juzwiszyn znana jest z wydawania surowych wyroków.
W środowisku prawniczym można spotkać się z poglądem, że sędzia Monika Juzwiszyn znana jest z ostrych wyroków i skazywała już innych oskarżonych za sprawy o znacznie mniejszej wadze, a więc warunkowe umorzenie postępowania ws. Jacka N. dla wielu jest niezrozumiałe – czytamy na portalu.

Prokuratura czeka teraz na uzasadnienie wyroku na piśmie i nie wyklucza złożenia apelacji, co z uwagi na kontrowersyjność decyzji sądu, wydaje się być wręcz obowiązkiem.

Źródło informacji i cytatów: Brzeg24.pl

Zobacz także:

Miasto wysadzone gwiazdami Dawida, czyli „fantazje” burmistrza Wrębiaka [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. AntyPO✡PiS mówi

  Jak zwykle ukraińskie i żydowskie resortowe pomioty SB-ków i WSI-oków ponad prawem. Tak samo było w przypadku żyda Najsztuba.

 2. antyPO✡PiS mówi

  @Konfederat

  Spadaj żydowski, SB-cki prowokatorze! Nie podszywaj się szechterowa mendo pod Konfederację!

 3. konfederat mówi

  Skąd masz takie dane lewaku? Od Brauna, że spytam?
  J E B A C PiS!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.