Katarzyna TS: „Sędzia Statkiewicz to nazistka?”. Proces Międlar vs. Lempart w pigułce

sędzia Anna Statkiewicz/ Marta Lempart
32

Od 2015 roku lewactwo prowadzi nagonkę na Jacka Międlara. Jest szykanowany, znieważany, zniesławiany, wyzywany najgorszymi obelgami. Internet kipi hejtem pod jego adresem. Wielokrotnie życzono mu śmierci, a do jego skrzynki pocztowej trafił list z pogróżkami. Lewacy usiłują wysłać go do więzienia składając absurdalne doniesienia do prokuratury. Media zrobiły z niego potwora. Na jego temat rozpowszechniane są kłamstwa uderzające w jego rodzinę. Jego wypowiedzi są manipulowane, żeby przypisać mu mordercze zapędy. Warszawski sąd skazał go na pół roku prac społecznych za nazwanie posłanki Joanny Scheuring-Wielgus „konfidentką, zwolenniczką zabijania (aborcji) i islamizacji”. Jego książkę porównano do „Mein kampf” Adolfa Hitlera. Zastraszano osoby organizujące jego spotkania autorskie. Reasumując: od czterech lat jesteśmy świadkami spektaklu nienawiści wobec Jacka Międlara, który to spektakl organizują osoby deklarujące, że walczą z nienawiścią. W końcu Jacek zdecydował się pozwać jedną z osób biorących udział w tej nagonce. I co zrobił sąd? Sąd uznał, że znieważanie i zniesławianie Jacka Międlara jest czynem o znikomej szkodliwości społecznej. Kary nie będzie. A jak nie ma kary, to nie ma miary. Lewacka nagonka na Jacka Międlara trwa.

Jak doszło do tego skandalicznego wyroku? Jak to się stało, że w Polsce można – zdaniem sądu – bezkarnie znieważać i zniesławiać człowieka najgorszymi kalumniami? Jak to możliwe, że agresywne i plujące nienawiścią lewactwo jest bezkarne? Oto fakty na temat procesu Jacek Międlar vs. Marta Lempart. Ten proces dobitnie pokazuje, jaki jest stan polskiego sądownictwa. A jest on żałosny.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W związku z organizowanym we Wrocławiu marszem upamiętniającym odzyskanie niepodległości przez Polskę, 7 listopada 2017 roku Marta Lempart zamieściła na Facebooku apel do ówczesnego prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza. W apelu napisano: Wyrażamy oburzenie i zdumienie, że władze miasta mieniącego się »miastem spotkań«, wielokulturowego i tolerancyjnego, w żaden sposób nie sprzeciwiają się planowanym na 11 listopada tego roku marszom neonazistów i neofaszystów, a więc ugrupowań szerzących treści konstytucyjnie w Polsce zakazane. (…) Polska i Wrocław brunatnieją! Proszę nie odwracać oczu! Pytamy Pana wprost, czy 11 listopada, w Święto Niepodległości, odda Pan miasto we władanie bandytom takim jak Jacek Międlar czy Piotr Rybak?

Apel okraszony był następującym wpisem Lempart: Nie zgadzam się na triumfalne pochody neonazistów przez polskie miasta. Nie zgadzam się na to, żeby odbywały się one we Wrocławiu. Zrobię wszystko, żeby do nich nie dochodziło – bez względu na to, ile osób jest faktycznie, fizycznie gotowych stanąć ze mną i z nami na drodze brunatnej fali. W przypadku bierności władzy publicznej, w tym władz samorządowych jestem gotowa na nieposłuszeństwo obywatelskie i będę do niego nawoływać. Faszyzm nie przejdzie, nie ma prawa!

W reakcji na ten wpis oraz inne tego typu wypowiedzi w przestrzeni publicznej Jacek Międlar pozwał Martę Lempart z art. 212 i 216 kodeksu karnego, tj. o zniesławienie i znieważenie poprzez nazywanie go bandytą, neonazistą i neofaszystą, osobą głoszącą treści nazistowskie i faszystowskie i osobą organizującą neonazistowskie zgromadzenie. Międlar domagał się dla Lempart kary dwóch lat ograniczenia wolności w postaci prac społecznych oraz wpłaty 10 tys. zł dla organizacji opiekującej się grobami żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych. Proces rozpoczął się 11 września 2018 roku w Sądzie Rejonowym dla Wrocławia-Śródmieście. Przewodniczyła mu sędzia Anna Statkiewicz.

„Sprawa na pewno będzie się długo toczyła, będziemy udowadniać, że pan Jacek Międlar jest neofaszystą, neonazistą i bandytą. To, co pokażemy i to, co jest oczywiste dla wszystkich będzie mówiło samo za siebie” – oświadczyła Lempart po pierwszej rozprawie. I wezwała całą plejadę świadków, w tym posłankę Joannę Scheuring-Wielgus, Martę Stożek z Partii Razem, Patryka Iwanickiego z Obywateli RP, Ewę Trojanowska z Obywateli RP i Krzysztofa Niciejewskiego z KOD.

Zeznania tych świadków były nie tylko kuriozalne i pozbawione jakiejkolwiek wartości dowodowej, ale przede wszystkim były w nich kłamstwa, np. twierdzenie, że Jacek Międlar kazał spalić ukraińską flagę podczas manifestacji we Wrocławiu (w rzeczywistości spalona została czerwono-czarna flaga banderowska); że w przemówieniu na Marszu Niepodległości w 2015 roku Jacek Międlar odnosił się do społeczności żydowskiej (co jest niezgodne z prawdą); że uczestnicy różnych manifestacji z okazji Dnia Niepodległości posługują się swastyką (absurdalna teza Joanny Scheuring-Wielgus). O tym, że Jacek Międlar jest neonazistą miało świadczyć używanie przez niego określeń „żydokomuna”, „żydostwo”, „talmudyzm”. Podkreślam: samo użycie tych określeń świadkowie zakwalifikowali jako tzw. mowę nienawiści świadczącą o tym, że Jacek Miedlar głosi poglady nazistowskie i faszystowskie. Żaden ze świadków nie potrafił przytoczyć jakiejkolwiek wypowiedzi, cytatu i konkretu mającego potwierdzić tezę o rzekomym faszyzmie i nazizmie Jacka Międlara.

ZEZNANIA ŚWIADKÓW POWOŁANYCH PRZEZ MARTĘ LEMPART [WIDEO]

Sędzia Statkiewicz faworyzowała Martę Lempart przez cały proces. Uchylała pytania zadawane świadkom; nie informowała pełnomocnika Międlara o wnioskach procesowych składanych przez Lempart; nazywała Międlara „oskarżonym”. A jak wyglądała linia obrony w wykonaniu pełnomocnika Marty Lempart? Argumentem, że miała ona prawo używać takich, a nie innych określeń, było to, że w mediach ukazują się takie komentarze na temat Jacka Międlara! Innymi słowy: można powtarzać kalumnie na czyjś temat, jeśli zostały one opublikowane przez inne osoby. Bardzo ciekawa koncepcja pełnomocnika tzw. obrończyni demokracji.

W mowie końcowej pełnomocnik Marty Lempart przekonywał, że można nazywać Jacka Międlara bandytą, ponieważ został on skazany na prace społeczne za wpis na Twitterze. Pełnomocnik przekonywał też, że można nazywać Jacka Międlara neonazistą i neofaszystą, ponieważ „zwykły, przeciętny Kowalski” może mieć takie skojarzenia. O poziomie wiedzy, a raczej braku wiedzy pełnomocnika Lempart świadczy to, że zamiast „gwiazda Dawida” używał określenia „krzyż Dawida”. Jak rozumiem, mogę nazwać pełnomocnika Lempart niedouczonym idiotą i skończonym matołem, ponieważ mnie tak właśnie kojarzy się ktoś, kto nie odróżnia gwiazdy od krzyża. A jakie skojarzenia będzie miał „zwykły, przeciętny Kowalski” po wysłuchaniu przemowy pełnomocnika? Czy jeśli będą to skojarzenia powszechnie uznane za obelżywe i zostaną one umieszczone w komentarzach w Internecie, to będę mogła ich używać do zniesławiania i znieważania pełnomocnika Lempart bez żadnych konsekwencji? Przecież fakty się nie liczą! Znaczenie słów nie ma znaczenia! Znaczenie mają skojarzenia „zwykłego, przeciętnego Kowalskiego”! A że takiemu Kowalskiemu z mowy końcowej pełnomocnika Lempart wszystko kojarzy się z faszyzmem i nazizmem, to znaczy, że można znieważać i zniesławiać Jacka Międlara. Jasne? Jasne.

MOWA KOŃCOWA JACKA MIĘDLARA I PEŁNOMOCNIKA MARTY LEMPART [WIDEO]

Co z tym fantem zrobiła sędzia Anna Statkiewicz? Jak już wiecie, uznała, że znieważanie i zniesławianie Jacka Międlara miało miejsce, ale był to czyn o znikomej szkodliwości społecznej, a w ogóle to najważniejsza jest wolność słowa, więc wszystko jest w porządku i nie ma o co kopii kruszyć.

UZASADNIENIE WYROKU WYDANEGO PRZEZ SĘDZIĘ ANNĘ STATKIEWICZ [WIDEO]

Na efekt nie trzeba była długo czekać. Tryumfująca Marta Lempart już zamieściła na Twitterze wpis, w którym po raz kolejny nazwała Jacka Międlara neofaszystą, oraz podała dalej wpis, w który pada stwierdzenie „Jacek Międlar jest po prostu bandytą i neonazistą”.

W zaistniałej sytuacji należy zadać pytanie następujące: czy w ramach wolności słowa i znikomej szkodliwości społecznej czynu można znieważać i zniesławiać sędzię Annę Statkiewicz? „Mamy na stołkach sędziowskich takich łgarzy, takich załganych sędziów jak Anna Statkiewicz. Przepraszam, że to mówię, ale to niska szkodliwość czynu. A może pani Statkiewicz to jest bandyta, nazistka i neonazistka?” – zapytał Jacek Międlar w rozmowie z Piotrem Szlachtowiczem w telewizji wRealu24.

„Polski system prawa i orzekania to kraina absurdu: Cenckiewicza można skazać za podanie dalej mema, Winnickiego, Rolę czy Międlara za mocniejsze słowo, ale feministka Lempart może innych nazywać bandytami, faszystami i sąd nie wymierza jej żadnej kary! Gdzie jest sprawiedliwość? Działacze narodowi mogą mieć wyroki za to, że nie schodzą z drogi policji mimo udziału w spokojnej manifestacji, a działacze lewicowi są uniewinniani przez sąd za czynne blokowanie legalnych manifestacji narodowców, bo „niska szkodliwość społeczna”. Gdzie jest sprawiedliwość?” – napisał na Twitterze wiceszef Ruchu Narodowego Krzysztof Bosak. Odpisałam mu tak: „Tu nie ma sprawiedliwości, tu jest sąd stosujący marksistowską wykładnię prawa, czyli legitymizację bezprawia w postaci prześladowania za poglądy”. I taki właśnie jest stan polskiego sądownictwa AD 2019. Nic dziwnego, że „zwykły, przeciętny Kowalski” ma o polskich sądach opinię jak najgorszą. Sędzia Anna Statkiewicz właśnie przekonała nas, że jest to opinia jak najbardziej uzasadniona.

Jeśli podobają się Państwu moje felietony i chcielibyście wesprzeć moją działalność publicystyczną, możecie to zrobić dokonując przelewu na poniższe konto PayPal. Będzie to dla mnie nie tylko wsparcie w wymiarze finansowym, ale również sygnał, że to, co robię, jest dla Państwa ważne i godne uwagi. Z góry dziękuję. Katarzyna Treter-Sierpińska https://www.paypal.me/katarzynats

Zobacz też:

Lewactwo pod ochroną sądu! Jacek Międlar w telewizji wRealu24 o procesie z Martą Lempart [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. zz top mówi

  Wnuki szpicla Bolka,nozownicy z wyrokami bandytami nie sa? Tylko Miedlar? Pierdolic ten parszywy zydo-komunistyvzny kraj,Judeopolonie. tfuuuuuuuuu.

  1. Jaca mówi

   Prawda a nic się nie zapowiada żeby było lepiej, póki się panoszy żydo-komuna a wiekszość Polakó ma wyprane mózgi.

  2. mlody z PO mówi

   Boleslawa Lempart to odrazjaca czerwonoarmistka nalezy takiej pluc w podly ryj.

 2. Hammurabi mówi

  A ja powiem dosadniej. Wrocław dał ciała. To wrocławianie pokornie zgodzili się na lewacki dyktat zostawiając Międlara samego w sądzie a to nawet próba nie była! Próba dopiero nadchodzi. Wybory…
  Wrocławianie zagłosują na Martę Lempart i zrobią z niej posłankę na sejm… Wcale mnie to nie zdziwi!

  1. Andrzej mówi

   Sądy Takimi ,,WYROKAMI,, Zastraszaniem próbują Zamknąć Usta ludziom i internetowi Resortowe Togi czują presję.

 3. Patriots mówi

  Haniebny wyrok dobitnie ukazujący że trzeba Sądowa stajnie Augiasza wyczyścić stało się sądownictwo istna przechowalnia .Dla wszelkiej maści marksistów,lewaków .Jednocześnie bedacą na ich usługi . Dawno wielu takich sędziów ,prokuratorów o korzeniach ,czerwonej zgnilizny nie powinno zasiadać w ławach.

  1. Janusz I mówi

   Kto to ma zrobić? Patrioci stanowią 25% społeczeństwa.

  2. Max mówi

   To do jakiej społeczności odniósł się Międlar mówiąc o „oczyszczeniu Polski z żydowskiego brudu”, do Hotentotów albo Czukczów może?

  3. mlody z PO mówi

   Niech sie pan nie zalamuje ,jest duzo wiecej ludzi z panem niz to sie wydaje.
   Moja skromna osoba ,gdzie tylko moze informuje o panskich perypetiach z patologia sedziowska.
   Dla mnie problemem nie jest tylko stronniczosc ale glownie ,nieuctwo i tepota umyslowa wielu tzw sedziow a de facto wydawaczy wyrokow.
   Nikt jak dotad nie sprawdzil, ilu wsrod nich jest polanalfabetow i wtornych analfabetow.
   Bo o zlodziejach to raczej wie kazdy.

  4. 777.777.777. mówi

   nigdy nigdzie Jacek Międlar tak się NIE wyraził! ty tępy lewako-libertynski polskojęzyczny, polakozerczy, pasożytniczy ćwoku! zacznijcie sie kontrolować szubrawcy, w tym co na Polaków wymyślacie i wciskacie im w ich usta bo się BARDZO zdziwicie…..! WZYWAM PANA MINISTRA ZIOBRO DO JEDNOZNACZNEGO UPORZĄDKOWANIA WYMIARU SPRAWIEDLIWOŚCI!! BO JAK DOTĄD TO WCIAZ SĄDZĄ I SKAZUJĄ SPADKOBIERCY ZYDKOKOMUNISTÓW TYPU IDEOLOGICZNI SPADKOBIERCY PO STEFANIE MICHNIKU, BRYSTYGIEROWEJ – KRWAWEJ LUNIE, ITP. WG POTRZEB ZYDOKOMUNISTOW!

 4. Ftorek mówi

  Lempart to zwykła tęczowa faszystka będę to pisał wszędzie bo to mała szkodliwość społeczna

 5. Mieczyslaw mówi

  Ona powinna byc usunieta z zawodu za brak uczciwosci

  1. Mirek mówi

   Jak zdjela toge wyglaszajac swoj komentarz wyrok jest niewazny bo nie reprezentowala sadu tylko sama siebie a to wykroczenie przez nia za co powinna byc usunieta z pracy sedziowskiej,trzeba tu przyjzec sie dokladniej Czy do konca miala swoj sedziowski lancuch oglaszajac ten parszywy komunistyczny dialect pochodzacy z PZPR.Co sie tu dziwic do miast odzyskanych takich ja Wroclaw byly przesiedlane tysiace komunistow ze wschodu aby je zasiedlic .

 6. KID mówi

  To sowiecki burdel a nie sądownictwo! Tego nie można im przepuścić. Protesty, odwołania, petycje – chętnie podpiszę. Klempart idzie w ślady nadobywatela Bolka, a jej obelgi pochodzą z reperuaru UB. Tak traktowano Wyklętych i ich rodziny nie tylko w czasach stalinowskich.
  Niedoczkanie tym s…synom. Na proces czeka też Ośrodek Monitorowania wraz z szefem – przestępcą Gawłem.

 7. Zulu-Tango-Tango mówi

  Budowa zydo-[neo]komunistycznej YUDEOpolonii trwa! A wkrótce po wyborach Polacy znajdą się w sytuacji Palestyńczyków!

 8. Jurek Ogórek mówi

  Farsa odegrana przez tzw. sędzinę !!! Mieliła sprawę ponad rok i ja umorzyła….czyli odebrać jej wynagrodzenie za ten okres. Uzasadnienie wydukane jak przez dyslektyka !! czyżby nawet czytać sędzina nie umiała? Kto pisał ten tzw. wyrok..??? Krzyż dawida…śmiać si czy płakać? Jednak świadczy to o tym, że sędzina w ogóle nie słuchała mów końcowych…pewnie była na Hawajach bo i togę gdzieś posiała..lol

 9. Mirek mówi

  Jacku trzeba walczyc zeby w polskiej konstytucji powstal zapis taki jaki jest paragraf w Australijskiej konstytucji a mianowicie zabraniajacy osobom z podwojnym obywatelstwem byc senatorami i przedstawicielami ugrupowan w parlamencie,wlasnie ten paragraf zatrzymal mnie na wysuniecie mojej kandydatury na reprezentowanie prawicowej partji w wyborach,w ten sposob mozna wyeliminowac 90 procent mysle niby Polakow ktorzy dzialaja na szkode Polski

 10. Renata Cygan mówi

  Sprawiedliwie Sąd ogłosił że wygrał. Niejaka pani Lampart (huj wie kto to jest) w orzeczeniu sądu została uznana WINNĄ ale nie orzeczono kary z powodu „małej szkodliwości”.
  O co panu Jackowi chodzi,???? do diabła, przecież to jest propaganda i zamiast grzmieć fanfarami to … on… na wszystkich forach żali się że przegrał i od czci i wiary odsądza bardzo sprawiedliwiej sędzinie . Przykład nie do naśladowania JAK SUKCES ZAMIENIĆ W PORAŻKĘ.

  1. George mówi

   No niedokładnie. Jak tę starą lewacką pucrhawę, Wielguscoś tam nazwał konfidentką, to dostał pół roku prac. A jak ten odrażający tłuścioch, Lempart, zwyzywał p. Jacaka to była znikoma szkodliwość. Może te tłuste wieprze, bo i przecież ta sędzina to tłuścioch odrażający, mają jakiś niepisany pakt? Czy one aby nie żydy?

 11. obserwator mówi

  po wyborach wiele uśmieszków zniknie z twarzy …

 12. Zbigniew mówi

  Pan Jacek wsadzil ich propagande, ze walcza z naszymi „slowami nienawisci” wobec nich, do kosza na smieci: wszystkie slowa ta nazistowska sedzina uznala za malo szkodliwe spolecznie, tym samym ich propaganda lewacka jest malo wartosciowa spolecznie – taki wielki wysilek a tu masz – wartosc smieci.

  Moim odczuciem pan Jacek wygral podwojnie.

 13. Robert mówi

  Dwa do przodu trzy do tyłu,żeby być,żyć istnieć,zawsze trzeba trzymać krok za tym,co nam niosą,inaczej jeśli się w wyścigu wychylisz,funkcjonariusze ubecji w pył roznoiosą wszystko czym cię budowli łudząc,obiecując ,kłamiąc

 14. ZZZ.MMM. mówi

  A JA Z INNEJ STRONY, GDY PATRZĘ NA ZDJECIA TO WIDZĘ, ZE TA CAŁA SĘDZIA I TA LUMPART CZY JAK JEJ TAM, TO TAKIE URODNICE, ZE AZ OCZY BOLĄ PATRZEC! OBYDWIE WYPISZ WYMALUJ ZAPRZECZAJĄ SWYMI LICAMI SŁOWIANSKOSCI. ONE Z POLSKOŚCIĄ, Z POCHODZENIEM POLSKIM, Z NARODOWOSCIĄ POLSKĄ MAJĄ TYLE WSPÓLNEGO CO TUSK Z CYWIŃSKIM TYM DYREKTOREM Z AUSCHWITZ /CO TO ZAMAZUJE, ZAKŁAMUJE ZBRODNIE NA POLAKAKCH W AUSCHWITZ/ – NOTABENE SIOSTRZENIEC W. BARTOSZEWSKIEGO TO JEST, TYLE SAMO WSPÓLNEGO CO Z ANGELĄ MERKEL ORAZ MICHNIKIEM I JANDĄ I TOWARZYSZKĄ RÓŻĄ VON TUN HENDEHOCH.

 15. Dan mówi

  Przecież ta sędzina wygląda na osobę z syndromem downa, a z opowieści przebiegu procesu to można dojść do zdania, że jest to osoba niespełna rozumu.

 16. wp mówi

  Nie rozumiem: sąd uznał, że doszło do zniesławienia/znieważenia (czyli że Lampart jest winna), a mimo to Lampart publicznie opowiada, że sąd nie uznał jej za winną i umorzył postępowanie? To jest chyba rozpowszechnianie kłamstw o sądzie i wprowadzanie w błąd opinii publicznej.
  Ponadto Lampart dalej znieważa Międlara, tym razem w stanie recydywy. Chyba sprawą powinni zająć się prawnicy.

 17. Buran mówi

  No i po raz kolejny okazało się , że do sądu idzie się nie po sprawiedliwość lecz po wyrok.

 18. Mądra Polska mówi

  Bardzo ważna informacja, którą powinien poznać każdy Polak… Pamiętajmy o jednym, im bardziej naród skłócony, tym łatwiej go oszukać… PO i PiS to partie mające swoich mocodawców poza granicami naszego kraju. Gdy do władzy dochodzi PO oddajemy warszawskie kamienice potomkom Żydów, którzy mieszkają w Izraelu. Jak władzę ma PiS – o mienie pozydowskie upominają się organizacje z USA… POPiS chce stworzyć w Polsce system dwupartyjny na wzór USA… Będą dążyć do zniszczenia klasy średniej, która odpowiada za rozwój kraju, a biznes odda w ręce małej grupy ludzi spoza Polski… Po 100 latach niepodległości znowu będziemy zniewoleni… OBUDZMY SIĘ…https://madrapolska.blogspot.com/2018/01/kto-popiera-wejscie-polski-do-strefy.html

 19. Tadeusz mówi

  Radosnej twórczości parchokracjia cd.
  „Obódź się Polsko, śpiący olbrzymie”
  Ks. Tadeusz Rydzyk

 20. Jan Kowalski mówi

  Nie można ustępować, trzeba ich nękać procesami. I to bardzo łatwo. Zwalczać ich własną bronią. Skoro świadkowie składali falszywe zeznania, to ich o to oskarżyć. Zagrożenie ok 5 lat więzienia. Dużo więcej niż za znieważenie. Są mocne podstawy, bo zapadł wyrok skazujący. Poza tym zażądać odszkodowania w postępowaniu cywilnym, bo sąd uznał jej winę. Brak odpowiedzialności karnej nie oznacza braku odpowiedzialności cywilnej.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.