Skandal! Abp Szeptycki jako wielki bohater! Konferencja prasowa prezydentów Polski i Ukrainy podczas celebry w Auschwitz [WIDEO]

prezydent Zełenski i prezydent Duda/ fot. screen
9

W poniedziałek (27.01.2020) podczas uroczystości 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego-nazistowskiego obozu Auschwitz-Birkenau, prezydenci Polski i Ukrainy wygłosili oświadczenia podczas konferencji prasowej. Prezydent Andrzej Duda wychwalał ukraińskich żołnierzy Symona Petlury, a prezydent Wołodymir Zełenski wychwalał patronującego ukraińskim ludobójcom abp. Andreja Szeptyckiego. Ręce opadają!
PRZECZYTAJ: Wspierał nazistów i banderowców oraz pozwalał na święcenie toporów i siekier. Beatyfikacja abp. Andreja Szeptyckiego

Prezydent Duda podziękował prezydentowi Zełenskiemu za oddanie czci polskim Sprawiedliwym podczas uroczystości w Jad Waszem. Nawiązując do obecnej sytuacji na Ukrainie i agresji Rosji prezydent Duda powiedział: – Dla nas, dla Polski sprawa jest jednoznaczna. Żądamy przywrócenia prymatu prawa międzynarodowego i zaprzestania naruszania norm tego prawa, a więc powrotu do pełnej integralności terytorialnej Ukrainy. To jest nasza jednoznaczna postawa. PAD zapewnił, że Ukraina zawsze może liczyć na Polskę w tej kwestii.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zaproponowałem, abyśmy wspólnie uczcili pamięć polskich i ukraińskich żołnierzy, którzy w 1920 roku walczyli z nawałą bolszewicką – powiedział PAD. – Petlura i jego żołnierze ukraińscy mężnie stawali i oddali życie w tamtej wojnie walcząc w tej samej sprawie, w której walczyli i nasi żołnierze. To jest na pewno element naszej dobrej. wspólnej historii i zaproponowałem panu prezydentowi, żebyśmy tą dobrą pamięć uczcili. Cieszę się, że wiele tych elementów historycznych, które były w impasie do tej pory, teraz spokojnie i konsekwentnie jest przełamywanych. Podziękowałem panu prezydentowi za zgodę i przychylność wobec działań ekshumacyjnych, dzięki którym będzie możliwe upamiętnienie poległych polskich żołnierzy we Lwowie i w innych miejscach  – powiedział PAD.

Umówiliśmy się, że będziemy wzmacniać nasze strategiczne partnerstwo – oświadczył prezydent Zełenski. – Nasze kraje z otwartym sercem idą do przodu – powiedział i podkreślił, że Ukraina odblokowała moratorium na przeprowadzenie prac ekshumacyjno-poszukiwawczych na terenie Lwowa oraz zaapelował o odnowę ukraińskiego pomnika na wzgórzu Monaster. Zniszczony pomnik znajdował się na mogile kilkudziesięciu członków UPA zastrzelonych przez NKWD.

ZOBACZ: Tablica UPA doszczętnie zniszczona! Ukraina lamentuje o „pogorszeniu stosunków polsko-ukraińskich”

Od teraz w naszych relacjach akcentujemy, co nas łączy i tak będzie w przyszłości – oświadczył Zełenski i podziękował Polsce za podtrzymywanie stanowiska w sprawie integralności i suwerenności terytorialnej Ukrainy. – Nasze narody to nie tylko sąsiedzi. My jesteśmy braćmi i siostrami. Nie możemy o tym zapominać – stwierdził prezydent Ukrainy.

W swoim przemówieniu prezydent Zełenski wychwalał abp. Andreja Szeptyckiego jako wielkiego bohatera, który ratował Żydów i zasługuje na medal Sprawiedliwego wśród Nardów Świata! Trzeba mieć niezły tupet, żeby podczas uroczystości w Polsce wychwalać Szeptyckiego, czyli hitlerowskiego kolaboranta, który przyczynił się do ludobójstwa przeprowadzonego na Polakach przez Ukraińców.

ZOBACZ: Wspierał nazistów i banderowców oraz pozwalał na święcenie toporów i siekier. Beatyfikacja abp. Andreja Szeptyckiego

Źródło informacji: Kancelaria Prezydenta/Facebook

Zobacz też:

PAD o Żydach jako obrońcach Rzeczypospolitej! Konferencja prasowa prezydentów Polski i Izraela podczas uroczystości w muzeum Auschwitz [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. jacek mówi

  doszliśmy do tego że „jego ekselencja” pan Duda ma zamiar odbudowywać pomniki UPA, to jakiś chyba kabaret, czy ten czlowiek w ogóle myśli?

  1. Zbigniew mówi

   On mysli, ze reszte zalatwi cenzura.

   Ale to jest chyba dobre, bo po jego wybraniu, jego wyborcy beda mieli ochote odciac sobie reke podpisujaca jego wybor – po wyborach pokaza co potrafia i kim sa.

  2. robert mówi

   Zełenski: Polska odnowi pomnik OUN – UPA w Monastyrzu. | wolna-polska.pl

 2. Hubert mówi

  PIS to koń trojański dla naszego kraju, aż śmierdzi następnym rozbiorem Polski.

 3. Patriot mówi

  Jeden i drugi to banderowski żydek. Dlaczego mieliby się nie wspierać? PiS sprowadził już 7-8 milionów nielegalnych imigrantów z ukrainy, to teraz pora na oficjalny kult UPA. Największy wróg Polski masowo przechadza się po polskich ulicach, przejmuje kraj w każdej dziedzinie, a ogłupiali Polacy siedzą przed telewizorem i się cieszą. Nikt nawet się nie sprzeciwił tej inwazji nielegalnie zalegalizowanych imigrantów spoza UE.

 4. Mieczyslaw mówi

  Moze liczyc na siebie i swoja corke i rodzine na mnie Ukraincy niech nie licza

 5. benedykt mówi

  Dawno już pozbyłem się złudzeń co do „polskiego” prezydenta. Może lud do wyborów nieco otrzeźwieje (choć szanse niewielkie).

 6. W K mówi

  To niesprawiedliwe, że Austriak, Franz Kutschera, nadal nie ma w Alei Szucha swojego pomnika albo przynajmniej tablicy pamiątkowej. Chociaż warsztatowo był znacznie gorszy od Ukraińców, jednak dlaczego Prezydent Polski nagradza tylko najlepszych? Co z równouprawnieniem?

 7. Czesław mówi

  No to czekam na reakcję na te deklaracje pozostałych kandydatów na prezydenta Polski

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.