PAD o Żydach jako obrońcach Rzeczypospolitej! Konferencja prasowa prezydentów Polski i Izraela podczas uroczystości w muzeum Auschwitz [WIDEO]

prezydent Riwlin i prezydent Duda/ fot. screen
14

W poniedziałek (27.01.2020), na terenie muzeum Auschwitz-Birkenau odbywają się uroczystości upamiętniające 75. rocznicę wyzwolenia tego niemieckiego obozu. Uroczystości rozpoczęły się wizytą prezydenta Dudy i byłych więźniów pod Ścianą Śmierci oraz oddaniem hołdu rtm. Witoldowi Pileckiemu, gdzie wieniec złożył prezydent Izraela Reuwen Riwlin.

ZOBACZ: Wieńce pod Ścianą Straceń i hołd dla rtm. Witolda Pileckiego. Obchody 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego-nazistowskiego obozu Auschwitz-Birkenau [WIDEO]

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Następnie prezydenci Duda i Riwlin odbyli rozmowę i wygłosili oświadczenia podczas wspólnej konferencji prasowej. Prezydent Duda podziękował przywódcy Izraela za obecność w Polsce, która „stanowi widomy znak pamięci, widomy znak sprzeciwu wobec nieludzkiego traktowania, wobec nienawiści, wobec wszelkich form wrogości, zwłaszcza wrogości na tle rasowym”. Odniósł się też do uroczystości w Jad Waszem i wyraził ubolewanie, że polski udział w walce przeciw nazistowskim Niemcom został pominięty podczas tej celebry.

Jak ma to w zwyczaju, prezydent Duda opowiedział o wkładzie Żydów w obronę Rzeczypospolitej i kulturę polską. „Kultura żydowska przez stulecia wpisała się w kulturę polską” – obwieścił PAD. Taka narracja jest realizacją żydowskich postulatów zapisanych w wytycznych do walki z antysemityzmem z 2018 roku, według których należy podkreślać zasługi Żydów dla danej społeczności lub państwa.

ZOBACZ: Szokujące wytyczne do walki z antysemityzmem. Promocja judaizmu, przypisy do Biblii i zakaz stanowisk dla „antysemitów”

Współpraca Polski i Izraela układa się znakomicie – powiedział prezydent Duda i zapewnił, że ogromnie cieszy się z rozwoju tej współpracy. Kilkukrotnie podziękował prezydentowi Riwlinowi za przybycie na uroczystości w muzeum Auschwitz-Birkenau. Pełna treść wystąpienia prezydenta Dudy TUTAJ.

Prezydent Izraela podkreślił, że nic nie zastąpi obchodów na terenie dawnego obozu w Auschwitz. – Nie kupczymy pamięcią – zapewnił. – Pamiętamy, że naród polski jest ofiarą II wojny światowej – powiedział i podkreślił, że to Niemcy zaplanowali i przeprowadzili ludobójstwo na Żydach, ale w tym działaniu mieli pomocników w całej Europie. Podkreślił, że „wielu Polaków pomagało w mordowaniu Żydów”. Zaapelował o zdecydowaną walkę z antysemityzmem.

Chcielibyśmy podać dziś rękę narodowi polskiemu i prosić, abyśmy znów wrócili na drogę, która pójdziemy razem i razem będziemy kształtować przyszłość następnych pokoleń z zachowaniem szacunku dla historii i z zachowaniem szacunku dla wartości pokoju i tolerancji – oświadczył prezydent Rwilin i zaprosił prezydenta Dudę do złożenia wizyty w Jerozolimie, żeby przedyskutować sposoby wzmocnienia współpracy Polski i Izraela, które „przynoszą korzyść obu stronom”. Zakończył podziękowaniem dla narodu polskiego za zaproszenie na uroczystość.

Źródło informacji: prezydent.pl, Facebook

Zobacz też:

Żydzi żądają zamknięcia kościoła w Brzezince: „Zagrożenie dla integralności pamięci o Holokauście”

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. piotr p mówi

  Obóz w Oświęcimiu jak i inne obozy i gułagi są dziełem tych od heksagramu, którzy diabła maja za ojca.

 2. George mówi

  Istna chucpa… Żydy chcą podać dziś rękę narodowi polskiemu i … podkreślił, że „wielu Polaków pomagało w mordowaniu Żydów”. Wsadźcie sobie tę rękę wiadomo gdzie. Żyd zawsze będzie wrogiem Polski i Polaków i dlatego warto przypomnieć sobie marzec’1968!

 3. jacek mówi

  może pan Duda by wymienił z nazwisk tych żydowskich obrońców Rzeczypospolitej?

  1. eva mówi

   Może ktokolwiek by wymienił choć jednego żyda co uratował choć jednego Polaka podczas wojny? Polacy nie mieli obowiązku ratować innych narażając swoje i swoich rodzin życie, a jednak ratowali żydów, którzy nigdy nie byli nam przyjaźni i żyli tylko w swoich społecznościach i teraz żydzi w tak podły sposób się odpłacają? Skoro tak im było i jest źle to niech wracają do siebie a najbardziej to chyba ja będę zadowolona. Zerwać wszelkie stosunki dyplomatyczne jak to zrobiono bodajże w roku 67 czy 68 i będzie spokój z tym niewdzięcznym plemieniem!

 4. Zbigniew mówi

  Ilu Polakow uratowali zydzi, wszak zyli w tych samych warunkach okrutnej, bezwzglednej okupacji niemiecko-rosyjskiej? No ilu?

  Moze ojciec Kwasniewskiego, brat Michnika, to jest wymysl antysemityzmu?

  Niemcom i ruskim takze nie mozna bylo powiedziec prawdy jacy sa – tez do dzisiaj nie pojmuja zbrodni jakiej dokonali: zbrodnie na zydach jakos trawia, gdyz nikt nie chcial ich przyjac, nawet USA – pobratymcy.

  Zbrodni na Polakach, bliskich sasiadach i na Polsce bedacej czescia Europy, do ktorej tak teraz nas namawiaja, jako wspolnej wartosci, jakos nie moga zrozumiec – bo rzeczywiscie dla ruskich, Ukraincow, Niemcow i reszty Europy, to jest zbyt bliskie, zbyt straszne, aby z tym zyc – latwiej wynosic pod niebiosa jakis przeklamany holokaust, jakiego nielubianego, zaborczego, mordujacego swoich sasiadow……….. .

  Rzady Klamstwa.

 5. finka mówi

  Ten żydofilski prezydent to jakiś koszmarny sen Polaków, łże na każdym kroku nie tylko ws. historii, może zbudujemy w Polsce odpowiednik Yad Vashem dla żydowskich obrońców Rzeczpospolitej i to nawet przez wieki od Kazimierza Wielkiego, wystarczyłby mały skwerek. Zaprosili go, żeby zacieśniać stosunki, mówiąc wprost dalej grabić tych co ich przyjęli, gdy uciekali wyganiani z całej Europy.

 6. Mieczyslaw mówi

  Ja nie chce jego reki i niech zostawia Polske w spokoju,,, ADuda na pewno mojego glosu nie dostanie kazdy inny anie on

 7. Anonim mówi

  Puste slowa Rivlina a PAD dostal politycznego orgazmu. Slowa od talmudycznego zyda skierowane do goja znacza tyle co zarenko piasku na plazy. Rivlin zapomnial o swoich mitomaniackich slowach o swoim pochodzeniu? A gdzie meznosc i postawa PAD?

 8. marju73 mówi

  Przecież to nie Naród Polski go zaprosił tylko zięć Kornhausera którego jaja talmudyczni trzymają w imadłe gotowi je ścisnąć gdyby nie skakał tak jak mu zagrają.

 9. Zbigniew mówi

  Duda jest zoobrazowaniem tego jacy sa zydzi w Polsce. Obrzydliwe, no nie?

 10. Robert mówi

  Jak to pominięty,pominięty wkład bankowy?Jedynie Polsat upamiętnił jak co roku,że to Franek Dolas rozpętał dla narodów słuszny konflikt wojenny,światowy.Dlatego Polsat,że dzięki niemu Franek stał się bardziej cyfrowy,kolorowy,jeszcze bardziej dochodowy.

 11. ROMAN mówi

  po prostu wyPAD…
  a 14.6. ani raz nie był…

 12. tg mówi

  Biedny tez nasz Maliniak. Pluja mu w twarz i nam wszystkim Polakom a ON JAK KATARYNA nadaje swoje głupoty.

 13. benedykt mówi

  Historia ostatnich 30-tu wieków nie pozostawia ŻADNYCH wątpliwości > obnaża doskonale i weryfikuje sposoby działania, ale i cele „wybranych”. Jeżeli polski prezydent nie zna tego kawałka dziejów, to bardzo źle o nim świadczy, jeżeli zna-to już jest znacznie gorzej. Nacja będąca ciągle (nie do wytrzymania na dłuższą metę) gośćmi w wielu krajach, kochająca od zarania wszelką lichwę, handel niewolnikami i szybkie „geszefty” równie szybko była gromiona i przepędzana jak wściekłe psy poza granice tych państw. W żadnej krainie czy królestwie, na przestrzeni całych wieków plemię koczowników NIGDY nie wykazało chęci asymilacji z danym narodem mimo wielu prób ze strony gospodarza (w tym Polski). Mówienie więc o jakiejś wspólnej historii, tradycji czy dziedzictwie świadczy (w najlepszym razie) o bardzo wysoko szkodliwych i niepokojących brakach wiedzy na stanowisku 1 RP.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.