Scheuring-Wielgus o Westerplatte: „Symbol nieudolności i klęski” [WIDEO]

Joanna Scheuring-Wielgus/ fot. screen
11

Czy na Westerplatte powinno powstać muzeum, które godnie upamiętni polskich żołnierzy broniących go w 1939 roku przed niemieckimi najeźdźcami? Wydawałoby się, że dla każdego Polaka odpowiedź może być tylko jedna: TAK! Okazuje się jednak, że opozycja totalna ma w tej sprawie inne zdanie i robi, co może, żeby storpedować tę inicjatywę. A Westerplatte niszczeje i pod rządami gdańskich włodarzy zamienia się w wysypisko śmieci.

W środę (03.07.2019) Sejm debatował nad złożonym przez PiS poselskim projektem ustawy „o inwestycjach w zakresie budowy Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 – Oddziału Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku”. Ustawa rozstrzyga o przejściu na rzecz Skarbu Państwa prawa własności nieruchomości niezbędnej do realizacji inwestycji w zakresie budowy muzeum oraz uniemożliwia administracyjne metody blokowania budowy obiektu. Bez przyjęcia tej ustawy muzeum po prostu nie powstanie, a Westerplatte nadal będzie niszczało. I najwyraźniej o to chodzi opozycji totalnej, która wszelkimi metodami próbuje zablokować budowę muzeum.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz w histerycznym tonie przedstawia ten projekt ustawy jako dążenie do zawłaszczenia Westerplatte przez Prawo i Sprawiedliwość w celach politycznych. A podczas środowej debaty w Sejmie poseł Joanna Scheuring-Wielgus nazwała Westerplatte symbolem klęski i „nieudolności ówczesnych polityków i wojskowych, którzy nie zdołali zbudować wtedy ani skutecznych sojuszów politycznych, ani skutecznej armii”. „Wy, czyli PiS, lubujecie się w celebrowaniu klęsk i beznadziejnych sytuacji” – oświadczyła Scheuring-Wielgus.

Mój komentarz: Joanna Scheuring-Wielgus najwyraźniej nie rozumie, że Ojczyzny trzeba bronić nawet w sytuacji beznadziejnej, w jakiej Polska była w 1939 roku, gdy uderzyły na nas dwa totalitarne państwa, czyli III Rzesza Niemiecka i Związek Sowiecki, a sojusznicy zachodni po prostu zostawili nas na ich pastwę. Używanie argumentu o nieudolności ówczesnego rządu do blokowania budowy muzeum na Westerplatte jest po prostu ohydne.

Przeczytaj też:

Prezydent Gdańska niszczy Westerplatte! Wstrząsający wywiad z kierownikiem Muzeum Westerplatte

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Greg mówi

  Jak to coś znalazlo sie w sejmie?

 2. marju73 mówi

  Jak się przeczyta książkę Henryka Pająka „Ponura prawda o Piłsudskim” to się zrozumie jaką rolę w tej nieudolności i klęsce ma żydosanacja.

 3. Jurek Ogórek mówi

  myślałem, że ta banda idiotek i idiotów już bardziej się pogrążyć nie umie…a jednak !!! Jakim cudem treści antypolskie wypowiadane w POLSKIM Sejmie są nadal bez kary ?

 4. Jacek Wójcikiewicz mówi

  Westerplatte jest dla Polski takim symbolem jak dla Grecji Termopile,Leonidas i 300 Spartan.Dyrdymały i głupoty jakie wygaduje ta kobieta,szkoda przytaczać.

 5. Artamator mówi

  Na pamięć tego narodu jego 1000 letniej tradycji ???? Chryste Panie !!!!!!!!!!! Wypowiedź tego potwora i anty polskiego indywiduum mogę porównać tylko do niemieckich okupantów z czasów II WŚ oraz rosyjskich po zakończeniu działań…

 6. Krystian mówi

  Dlaczego TO nie zostało jeszcze usunięte z życia publicznego?Przez takie wypowiedzi i podsycanie nienawiści sytuacja między polakami jest jaka jest.Niestety ludzie,którzy oprócz faktu i gw zasiadają w ławach na ul.Wiejskiej

 7. mamaStarsza mówi

  Ta pani mówi, co tam sobie chce. Mnie jednak dziwi, kto ją wybrał. Bo chyba, żeby mówić z mównicy, wcześniej musiała być wybrana. To źle świadczy o wyborcach, a nie o niej.

 8. tu Łukasz Trń mówi

  Toruń bardzo wszystkich Przeprasza, za tę chorą na umyśle lewaczke, o której lata temu wspominał red. Michalkiewicz, że już dawno powinna zostać solidnie wybatożona na gołą d….. pe !

 9. Maksio mówi

  Oczywiście, że tak kontrowersyjnych poglądow nie powinna pani posłanka Joanna Scheuring-Wielgus głosić w Sejmie. Co innego luzna rozmowa przy kawie czy lampce wina. Rozumiem oburzenie ale uważam, że Muzeum Westerplatte powinno być dziełem wspólnym, experckim. Bo np. rzezba Kaczyńskiego na scianie Muzeum Powstania raczej dzieli niż łączy. Powinniśmy szukać tego co łączy a nie dzieli.

 10. Jaca mówi

  Wiadomo komu ta pani służy…..bo na pewno nie Polsce.

 11. Janusz n mówi

  1. Zawsze się dziwiłem jak mogło dojść do rozbioru Polski, a teraz właśnie to się zaczyna dziać!!!
  2. A propos Piłsudskiego w komentarzach: nie robi błędów ten kto nic nie robi. W 20 lat zrobili to, czego my nie zrobimy w 100 lat!. Przewrót majowy – wziął za mordę takich Panów jak te Panie!
  3. Czymże jest nieudolność wojskowych i polityków sanacji wobec dzisiejszych! gdyby nie sowiety 17 września, nie wiadomo jak by sie skończyło. Polska stawiała zdecydowanie większy opór niż zakładał fjurer, linie zaopatrzenia rosły a ono malało i czekały błota Polesia. A wtedy Żaby mogły się ruszyć poza linię Mażinota

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.