Rzecznik Praw Dziecka nie patyczkuje się z Trzaskowskim. Chodzi o deklarację LGBT+

Mikołaj Pawlak - Rzecznik Praw Dziecka / Fot. Twitter
7

Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak wezwał prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego do złożenia wyjaśnień w sprawie wprowadzenia zasad deklaracji LGBT+ do edukacji szkolnej. Oficjalne pismo w tej sprawie RPD skierował w piątek.

Świeżo upieczony Rzecznik Praw Dziecka momentalnie odpowiedział na społeczny sprzeciw wobec deklaracji LGBT+, którą w Warszawie podpisał Rafał Trzaskowski. Deklaracja zobowiązuje władze stolicy m.in. do wspierania działań na rzecz bezpieczeństwa osób LGBT+, wprowadzenia edukacji antydyskryminacyjnej i seksualnej w szkołach, utworzenia hostelu interwencyjnego dla osób LGBT będących w sytuacji kryzysowej, stworzenia centrum kulturowo-społecznościowego dla osób LGBT+ oraz powołania w ratuszu funkcji Pełnomocnika ds. społeczności LGBT. Parada Równości została objęta patronatem prezydenta Warszawy. Pełna treść deklaracji TUTAJ.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pawlak skierował do Trzaskowskiego pytania dotyczące realizacji zapisów deklaracji, odnoszących się do edukacji seksualnej oraz problematyki LGBT. Rzecznik poprosił o odpowiedź, jakie korzyści i dobra ma nieść pana zdaniem realizacja deklaracji LGBT+ w zakresie konstytucyjnego prawa rodziców do wychowywania dzieci zgodnie z własnymi poglądami? Zapytał także, czemu ma służyć edukacja seksualna, którą zdaniem Trzaskowskiego należy rozpocząć przed 4 rokiem życia, a nawet w momencie narodzin?

Rzecznik domaga się także wyjaśnień na takiej podstawie prawnej ma być wprowadzana edukacja seksualna oparta na standardach Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), m.in. zakładającej naukę masturbacji dzieci w wieku 4 lat.

Czy edukatorzy seksualni mający realizować koncepcje zawarte w deklaracji będą wywodzić się z organizacji reprezentujących środowisko LGBT? W jaki sposób i spośród kogo będą dobierani edukatorzy? – Mikołaj Pawlak pyta prezydenta Warszawy.

Pawlak zapytał również, kto i w jaki sposób będzie weryfikował doświadczenie i stan wiedzy edukatorów w zakresie edukacji seksualnej dzieci? Kto i na jakiej podstawie (…) będzie szkolił nauczycieli (tzw. latarników)? Z jakich środków i na jakiej podstawie prawnej będą realizowane założenia deklaracji? „Czy +holistyczna edukacja seksualna+ – zgodnie z standardami WHO, na które powołuje się deklaracja – ma objąć przedszkola i najmłodsze dzieci w wieku szkolnym?

Czy Rzecznikowi Praw Dziecka uda się wycofać piekielną deklarację LGBT+?

Źródło cytatów: PAP

Przeczytaj także:

„Nowy Testament nie potępia homoseksualności”, czyli jak próbuje się wypaczyć Pismo Święte

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. piotr mówi

   prawy.pl Co zawiera raport fundacji „Nie lękajcie się” ?

 1. Marek Majewski mówi

  Brawo!!!
  Gonić tych zboczeńców i degeneratów jak się goni wściekłe psy!
  Bóg mówi w Biblii o homoseksualiźmie, że jest to obrzydliwość (Kpł 18,22; 20,13), bezwstyd i zboczenie (Rz 1,27), bezeceństwo i zło (Sdz 19,23), grzech przeciwny naturze (Mdr 14,26; Rz 1,26), a ci którzy się takich czynów dopuszczają plugawią się (Kpł 18,24) i będą wyłączeni spośród swego ludu (Kpł 18,29), a będą ukarani śmiercią (Kpł 20,13) i nie posiądą Królestwa Bożego (1 Kor 6,9)
  I TYLE W TYM TEMACIE

 2. Nasa mówi

  Może mi ktoś powiedzieć:
  Dlaczego, edukacja seksualna oparta na standardach Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), NIE ZOSTAŁA przetłumaczona na języki arabskie?

 3. Krzysztof mówi

  Może i Nowy Testament nie potępia homosiów , ale też nie mówi o propagowaniu tych dewiacji , uczenia dzieci w szkołach , nic też nie mówi o przywilejach , o które chcą się starać pedały . Co jakaś grupa się tworzy to od razu chce mieć przywileje, a to dlaczego? Wszystkie przywileje powinny zniknąć i to bez wyjątku , wtedy może będzie jakaś równość między ludzmi.

 4. ikss67 mówi

  Problemem są antypolacy tacy jak udający fachowca ten pan na posadzie prezydenta Warszawy. On to robi świadomie, realizując celową polityke niszczenia kultury i tożsamości narodu. Z tego wniosek, że dziadkowie raczej nie walczyli za wolną Polskę. Taką postawę wysysa się z mlekiem matki. Kosmopolityzm, konformizm i miłosc do pieniędzy. Potrzeba uznania posród kosmopolitycznych środowisk. Do tego może dojśc auto przekonanie o wyższości wynikającej z wiedzy, że na świecie trwa wojna niszcząca narody i wolnośc jednostek. Naprawde trzeba być zwykłym sprzedajnym kmiotkiem aby brac w tym udział. I dlatego mój poziom szacunku do takich szui jak ten pan pajac wybrany głosami uzytecznych durni i cwaniaków myslacych, że sa myslacymi. Takie pajace myślą, że będa jak w filmach sf mieszkać sobie wygodnie w wydzielonych strefach, korzystać z przywilejów i służby a motłoch sie bezie kotłował w jakiś tam dysttryktach. No zobaczymy jak ten eksperyment się uda. Bo finał może być różny i pies może pogryźć rękę pana. Czyli mam na myśli muzułmanów wykorzystywanych obecnie jako narzędzie realizacji celu. Ale w pewnym momencie może się zdarzyc, że to oni zatkną na palach głowy takich „światłych postepowców” jak pan pajac oraz całe to intelektualnie oszołomione towarzystwo LGBT.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.