Robert Winnicki dementuje informacje o podziale Konfederacji na dwa koła poselskie

Janusz Korwin-Mikke, Grzegorz Braun, Robert Winnicki/ fot. Twitter
4

Podczas poniedziałkowej (14.10.2019) rozmowy z Krzysztofem Lechem Łukszą w telewizji wRealu24 Janusz Korwin-Mikke zapowiedział utworzenie dwóch kół poselskich Konfederacji: koła Konfederacja Wolność i koła Konfederacja Narodowcy. „Mówiliśmy między sobą, że tak zrobimy” – poinformował Korwin-Mikke. Podkreślił, że w wielu sprawach posłowie Konfederacji będą głosować tak samo, ale w niektórych kwestiach będą się różnić.

„Nie możemy oszukiwać wyborców. Nasi wyborcy głosowali za tym, żeby walczyć o wolność, o zniesienie ograniczeń państwowych, a nie z każdą z tych spraw zgadzają się narodowcy. Nie możemy ich zmuszać, żeby wbrew sumieniu głosowali przeciwnie” – wyjaśnił prezes Partii Korwin. Wskazał też, że dwa koła poselskie to większa możliwość zabierania głosu w Sejmie.

ZOBACZ: Korwin-Mikke dla wRealu24 o powrocie do Sejmu i podziale Konfederacji! Prostuje zmanipulowane wypowiedzi [WIDEO].

Do wypowiedzi Janusza Korwina-Mikkego odniósł się prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki. – Będziemy rozmawiać o mądrym, efektywnym ułożeniu relacji w przyszłym Sejmie. Nie sądzę żeby podział na dwa koła to był dobry pomysł. Polacy zagłosowali na nową jakość, którą Konfederacja zaproponowała i trzeba iść za ciosem. Wewnętrzną różnorodność można realizować inaczej – napisał Winnicki na Twitterze.

Źródło informacji: Youtube, Twitter

Zobacz też:

Konfederacja domaga się unieważnienia wyborów. Konferencja prasowa [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Grzegorz mówi

    No tak, już są zapowiedzi podziałów. A czemu nie na cztery osobne koła? Na razie wygląda na to, że będziecie efemerydą, która nie dotrwa do następnych wyborów. Ale będę was obserwował, może stanie się cud i zmądrzejecie.

  2. piotr mówi

    Jan Hartman: Powrót Korwina, Brauna i Bosaka to nasza wielka klęska. | forumdlazycia tradycji katolickiej

  3. Jacek Wójcikiewicz mówi

    Polska potrzebuje Konfederacji.Tak jak Węgry potrzebują Jobbiku z 18% poparciem,a nie tylko Fideszu,który jest lepszą wersją PIS-u,Konfederaci,trzymajcie się razem.Jesteście bardzo potrzebni.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.