Rabin w TVP Info o żydowskich szmalcownikach: „Nie wiem, to w ogóle nie przechodzi do żadna rubryka” [WIDEO]

Rabin Ber Stambler / fot. screen
17

We wczorajszym programie TVP Info „Minęła 20” wystąpił rabin Szalom Ben Stambler. Zapytany przez Adriana Klarenbacha o to, czy podczas wojny byli Żydzi sprzedający Żydów rabin Stambler odpowiedział tak: „Nie wiem, to w ogóle nie przechodzi do żadna rubryka”. Dziennikarz powiedział, że przecież byli, na co rabin odparł: „Mądrzejsze jest nie wspomnieć o tym, bo to wcale nie jest podobne”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Mamy oto żydowską wykładnię Holokaustu w pigułce: o żydowskich szmalcownikach nie mówić! Szmalcownicy byli wyłącznie Polakami. Polaków odznaczonych medalem Sprawiedliwi wśród Narodów Świata wspominać, ale w zestawieniu z polskimi szmalcownikami.

Jaki jest efekt tej narracji? Światowa opinia publiczna nie ma pojęcia o żydowskich szmalcownikach, o okrucieństwie żydowskich policjantów w gettach, o kolaboracji Judenratów z Niemcami i o żydowskich Sonderkommandach obsługujących komory gazowe i krematoria. Wiedzą o tym Polacy, ale gdy zaczynają o tym mówić, są natychmiast stygmatyzowani jako antysemici. Każde słowo prawdy o niechlubnej roli Żydów w Holokauście jest zakrzyczane. A potem na scenę wkracza Jan T. Gross i w kłamliwych paszkwilach oskarża wszystkich Polaków o odpowiedzialność za Holokaust. W obrazku namalowanym przez Grossa Polacy staja się gorsi od Niemców, a Żydzi są ofiarą wspólnego, polsko-niemieckiego zdziczenia.

Z tej narracji powoli, acz konsekwentnie znikają Niemcy zastępowani przez nazistów bez narodowości. W tej narracji naziści zaczynają być utożsamiani z Polakami. Temu właśnie służy stosowanie terminu „polskie obozy zagłady”. Penalizacja stosowania tego terminu wywołała taki „giewałt”, że aż uszy puchną. Dlaczego? No bo jak to będzie wyglądało, jeśli świat w końcu dowie się, że nie było polskich, tylko niemieckie obozy zagłady, a w tych obozach żydowskie Sonderkommanda prowadziły do komór gazowych Żydów, których wywózkę formalnie zaakceptowały Judenraty, a wyłapała ich i wepchnęła do wagonów żydowska policja. To nie jest żaden biznes dla Żydów, żeby świat dowiedział się prawdy. Bo prawda „w ogóle nie przechodzi do żadna rubryka”.

Rabin Szalom Ben Stambler to przewodniczący Centrum Żydowskiego Chabad-Lubavich Polska. Rabin Stambler w polskim Sejmie zapalał chanukowe świece wspólnie z marszałkiem Markiem Kuchcińskim. „Dziś to światło płynie w świat z serca Polski, z polskiego Sejmu jako symbol jedności ponad podziałami wraz z najlepszymi życzeniami dla obu naszych narodów” – powiedział wtedy rabin Stambler. Ile warte są życzenia kogoś, kto zaprzecza oczywistej prawdzie o tym, że byli żydowscy szmalcownicy?

Przeczytaj także:

Ustawa o IPN burzy przemysł Holocaustu, czyli o Żydach którzy pracowali dla Adolfa Hitlera

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Głupi Dzban mówi

  Klarenbach ładnie dał kudłatemu do zrozumienia o czym możemy zacząć mówić. Ze względu na zinstytucjonalizowanie ich bandytów w czasie wojny, te zbrodnie są udokumentowane.

 2. d. mówi

  jeśli rząd i prezydent cofną się choć o jedną literę w tej Ustawie to skończy się w Polsce wybitna i największa w całym Świecie tolerancja dla żydow, NA KTÓRĄ ONI PLWAJĄ DALEJ NIZ WIDZĄ! ODKRYLI ONI TERAZ JUŻ NA DOBRE KARTY, PRZYZNALI SIĘ DO TEGO O CZYM POLACY WIEDZĄ OD ZAWSZE ALE ONI, ZYDZITEJ PRAWDZIE NIEUSTAJĄCO PRZECZYLI, UDAJĄC SOJUSZNIKÓW. u d a j ą c jedynie sojuszników bo prawda u nich ….. „nie przechodzi do żadna rubryka”. A u nas w Polsce i dla nas Polaków PRAWDA PRZECHODZI DO KAŻDA RUBRYKA, PANIE RABIN!! PRAWDA TO JEST MĄDROŚĆ A KŁAMSTWO TO JEST CYNICZNA GŁUPOTA BO PRAWDY NIGDY NIE DA SIĘ ZABIĆ! MINĘŁO KILKADZIESIĄT LAT OD WOJNY ALE MY PAMIĘTAMY, MY WIEMY JAKA BYŁA PRAWDA! KŁAMALISCIE CYNICZNIE, UCZĄC MŁODYCH ZYDÓW W IZRAELU, WYCHOWUJĄC ICH NA KŁAMSTWACH HISTORYCZNYCH O II WOJNIE SWIATOWEJ – WYCHOWALISCIE ICH NA POLAKOŻERCÓW!!! PRAWDA WAS DOSIĘGŁA! MY JESTESMY U SIEBIE, W POLSCE I NIE POZWOLIMY DŁUZEJ NAS PLUGAWIĆ WBREW PRAWDZIE!!!

 3. goj mówi

  Właśnie jest 5 minut dla Ruchu Narodowego. Mam nadzieję, że narodowcy skutecznie je wykorzystają i wielu ludziom otworzą się oczy.

 4. Waldemar mówi

  Tak trzymać panie redaktorze.

 5. Rafał mówi

  Ale to jest bardzo prosta sprawa. Jak Żyd sprzedawał gestapowcom innego Żyda, to wtedy był Polakiem, ale jak AK wykonało wyrok na nim za szmalcownictwo to wtedy był Żydem. Proste jak nos…

  1. Paweł mówi

   Ot, trafiony zatopiony!!! W samą 100!!!
   Ale to nie wchodzi w żadna rubryka, a mądrzej o tym nie wspominać. „ale jaja, ale jaja” cytując wywłokę z po.

 6. Kris mówi

  Jest niewatpliwie jeden ogromny plus tego zydowskiego jazgotu. Polakom otwieraja sie oczy i usta. Zaczynamy otwarcie mowic dosc klamstw i oszczerstw. To nas zjednoczy jako narod na przekor zydostwu. Czesc Wielkiej Polsce!

 7. Robert B. mówi

  W kontakcie nie-Żydów z Żydami jest tak: najpierw zaskoczenie, niedowierzanie, że można być tak podłym., mieć taką podwójną moralność, być tak bezwzględnym, a jednocześnie rżnąć niewiniątka. Potem osłupienie, bezsilność, niechęć, wściekłość, a na końcu NIENAWIŚĆ. Żydzi są znienawidzeni WSZĘDZIE. I to jest fakt empiryczny. Ta wszechobecna, wieczna nienawiść akurat tylko do nich MA SWOJĄ PRZYCZYNĘ. Gdy Państwo sobie słuchacie tego Żyda, to powinniście od razu zrozumieć, o co chodzi.

 8. wojteq mówi

  niemieckie samochody + zamknięte pomieszczenie + spaliny + eksperymenty ……… gdyby to było w Polsce ciekawe z czym by to powiązała totalna opozycja ??? aż strach wafelki do kawy kupić 😉

 9. Robert mówi

  Bankowo ma czajnik sformatowany na klaster,rubryka,słupek,dla banku,szmal,szmalcownik,kupiec,nie idjota i głupek,stażnik,nadzorca,guru.

 10. Ola mówi

  W jednej minucie powiedział „nie wiem (..) mądrzejsze jest nie wspomniec o tem” i „jeśli masz mrok to należy go usunąć światłem”.

 11. K7 mówi

  jak takiego hooja jak ten caban w kapeluszu widzę , to mi się słabo robi . II Wojna Światowa trwała za krótko o jakieś 5 lat.

 12. Varan mówi

  Moje postrzeganie żydłactwa ewoluowało w ciągu 25 lat od przyjaźni, poprzez zdziwienie, zaskoczenie, rozczarowanie, zwątpienie, zniechęcenie, zawód, niechęć, złość i ostatnio zauważam symptomy anty. Wszystko dlatego że oni sami stali się nachalnie bezczelni. Pora by polski rząd prowadził zdecydowaną politykę propolską a nie usiłował nas wymanwerować, oszukać, posuwając się zygzakami do wprowadzenia żydowskich porządków. Opiniowanie naszego prawa w Knesecie może w błyskawicznym tempie zakończyć karierę rządu który to robi. I nic tu nie pomoże etykietka PiS, skoro wszyscy wiemy że chodzi o gwiazdę śmierci.

  1. Barbara mówi

   A patrzyłbyś jeszcze inaczej, gdybyś miał z nimi do czynienia u nich, na ,,ich”palestyńskiej ziemi. Wyjeżdżałam do Izraela w celach naukowych jako ich adwokat. A wróciłam jako zupełnie inny człowiek. To, co usłyszałam w kręgach władzy, co mieli czelność-bezczelność mówić o nas, o Polsce, będąc u siebie, na to zabraklo skali. Wróciłam już jako ich prokurator. I tak zostanie we mnie juz do końca.

 13. sciana mówi

  ten żyd dobrze gada. „mrok przykryjmy światłem”, kłamstwa prawdą, zbrodnie karą, głupote mądrością, zarazę antybiotykiem, wrogów ojczyzny ogniem i stalą. pojmowanie żydów tzw przekazywania wiedzy z pokolenia na pokolenie, mam tu na myśli wiarę religię kulturę i historię „legendy” bardzo rózni od sposobu polskiego. w polskiej teadycji jest zwyczaj,że opowieści z dawnych czasów oparte są na faktach. zdarzeniach ktore miały miejsce naprawde. wypływa z naszych przeąyć, przysłow, legend i bajek jakaś oczywista logika. natomiast żyd opowiada,naucza i wmawia swoim potomkom zwyczaje które dobre są dla Boga w ich rozumieniu dobre dla izraela.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.