Prezydent Poznania zezwala lewackim bojówkom na blokowanie spotkania z posłem Robertem Winnickim. Czy dojdzie do zamieszek?

fot. facebook
4

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak zezwolił lewackim bojówkom na blokowanie spotkania z posłem Robertem Winnickim, które ma dziś odbyć się w jednym z poznańskim pubów. Akcję szykuje środowisko anarchistyczne. Organizatorem demonstracji jest Porozumienie Poznań Bez Nacjonalizmu, w skład którego wchodzi oprócz Federacji Anarchistycznej m.in. inicjatywa Poznań Wolny od Nienawiści, inicjatywa W Naszej Sprawie oraz Partia Razem. Organizatorzy zapewniają, że wydarzenie ma charakter pokojowy. Czyżby?

Tydzień temu na portalach francuskiej i niemieckiej Antify pojawiły się apele o przyjazd do Poznania na manifestację uniemożliwiającą zorganizowanie spotkania z posłem Winnickim. „Otrzymaliśmy list od antyfaszystów z Poznania (w Polsce), którzy wzywają nas do przyjazdu i demonstracji przeciw wizycie skrajnie prawicowego posła i zrelacjonowania sytuacji w tym mieście – jeśli będziecie w regionie lub Berlinie (stamtąd to 2 i pół godziny pociągiem do 3 godzin samochodem). Każdy z nas będzie serdecznie powitany. Zablokujmy marsz skrajnej prawicy właśnie tutaj, w Poznaniu!” – taka informacja pojawiła się na francuskim „antyfaszystowskim” portalu „La Horde”.

Czym jest Antifa nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć. Wystarczy przypomnieć akcję uzbrojonych lewackich bojówkarzy podczas Marszu Niepodległości w 2011 roku. Nie bez przyczyny FBI uznało Antifę za organizację terrorystyczną. Tymczasem prezydent Poznania nie widzi nic niewłaściwego w wydaniu zezwolenia na ich demonstrację.

– Prezydent Jaśkowiak nie powinien dopuścić do tej manifestacji, która w ewidentny sposób nawiązuje do łamania prawa. Jej organizatorzy zapowiadają blokadę legalnego spotkania. Już sam jej charakter sprawia, że władze miejskie powinny jej zabronić. Jeśli pan Jaśkowiak nie wycofa zgody na organizowanie tej manifestacji anarchistów, bojówkarzy i bandytów, będzie współodpowiedzialny za to, że w mieście rozrasta się taka bandyterka – oświadczył poseł Winnicki.

Narodowcy zapowiedzieli kontrakcję pod hasłem „Brońmy Poznań przed lewactwem”. „Żulerka spod znaku Rozbratu postanowiła zablokować wydarzenie, rejestrując pikietę na ulicy Strzałowej, gdzie mieści się pub, i wzywając do blokady. Wobec tego zapraszamy na to spotkanie wszystkich, którym nie w smak panosząca się po Poznaniu lewacka bandyterka. Wydarzenie rozpoczyna się o 18.00, zapraszamy na godzinę 17.30, by po drodze przejść po blokującym ulicę, anarchistycznym marginesie społecznym. Razem pokażmy, że Poznaniacy nie będą dłużej tolerowali obecności tych grup w mieście!” – apelują organizatorzy na fb.

Czy dojdzie dziś w Poznaniu do zamieszek?

Źródło: facebook, onet.pl, twitter

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. SKLEP-WPRAWO.PL
 2. Pan Kracy mówi

  Myślę, że panu Jaśkowiakowi poznaniacy przy urnach wyborczych pokażą, co o nim myślą. Mam tu na myśli to wystąpienie:
  Jabłonowski, ZDRADA ! – 11 prezydentów miast sprowadza nam zarazę i zagładę.
  https://www.youtube.com/watch?v=4EuORG_Ztaw

 3. Waldemar mówi

  Poznań betonem PO i trudno będzie Jaśkowiaka zamienić na innego prezydenta. Wiem , bo mieszkam w Poznaniu.
  O godz 18.30 było jeszcze spokojnie. Kordony policji w miejscu gdzie był poseł Winnicki i posel PiS-u M. Dziuba.

 4. Hammurabi mówi

  Prawie półmilionowe miasto i kilkudziesięciu popaprańców… Nie… Nie wierzę, że grupka finansowanych z szemranych źródeł degeneratów wespół z partyjnymi pajacami czerpiącymi pełnymi garściami z podobnych źródeł trzęsie miastem jak chce. Miastem bohaterem, miastem w którym tak wiele się zadziało… Wstyd Poznaniacy, WSTYD!

 5. Tomaj mówi

  Ja jestem prawicowy, ale już przestaje ufać tym wszystkim „narodowcom”. Prawdziwi narodowcy ginęli w Auschwitz za walkę z naziolami, a nie sami są naziolami.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.