Premier Morawiecki to maniak podatkowy! Bosak o fiskalnym szaleństwie rządu [WIDEO]

Krzysztof Bosak/ fot. screen
3

W czwartek (30.04.2020) podczas konferencji prasowej, Krzysztof Bosak, kandydat Konfederacji na prezydenta, skomentował doklejony do tarczy antykryzysowej 3.0. pomysł nowego podatku, który nie ma żadnego związku ani z epidemią koronawirusa, ani z wywołanym nim kryzysem. Rząd postanowił wprowadzić podatek od usług audiowizualnych na żądanie, czyli platform VOD udostępniających filmy w Internecie. Zrobił to w momencie, w którym Polacy, zmuszeni do pozostawania w domach, zaczęli masowo korzystać z tych platform.

Bosak zwrócił uwagę, że określenie „na żądanie” wpisane do ustawy powoduje, że z opodatkowania zostały wyłączone amerykańskie koncerny Facebook i Google – właściciel YouTube, czyli największej platformy udostępniającej pliki wideo. Jednak nie są one udostępniane „na żądanie”, więc amerykański koncern nie podpada pod nowy podatek. Tak samo jest w przypadku Facebooka, który mocno inwestuje w rozwój swojej platformy wideo.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

ZOBACZ: „Dupochron dla amerykańskich korporacji”. Bosak o nowym podatku wprowadzanym przez rząd [WIDEO]

Kto zatem zostanie faktycznie obciążony nowym podatkiem? Ponieważ został on zawężony do tych platform, które Polacy opłacają z własnej kieszeni kupując abonament umożliwiający korzystanie z ich oferty, nowy podatek uderzy po kieszeni polskich użytkowników, a nie zagraniczne firmy. Co ważne, ten nowy podatek nie został z nikim skonsultowany i jest całkowitym zaskoczeniem.

– Mamy rząd złożony z maniaków podatkowych. Na czele tego rządu stoi premier, który jest absolutnym fanem wprowadzania nowych podatków. Proponuje nowe podatki w Polsce. Zaproponował kilkadziesiąt nowelizacji ustaw podatkowych, które co do zasady zwiększają obciążenia podatkowe. Są od tej zasady wyjątki, ale są to drobne wyjątki. Przedstawialiśmy listę tych ustaw podatkowych podpisanych przez prezydenta Dudę. W kryzysie premier Morawiecki pojechał przekonywać Unię Europejską do nowych podatków. Zrobił to wtedy, gdy wszyscy politycy dyskutują o znoszeniu obciążeń podatkowych, o rozruszaniu gospodarki – mówił Bosak.

Dochód z nowego podatku ma wynosić ok. 16 milionów złotych. Bosak wskazał, że wystarczyło zaprzestać płacenia składki na WHO, o co apeluje Konfederacja, żeby uzyskać więcej, bo 17 mln zł.

ZOBACZ: Konfederacja apeluje o zaprzestanie płacenia składek na Światową Organizację Zdrowia [WIDEO]

– Rząd albo uległ lobbystom, albo kompletnie nie orientuje się jak działa biznes w sektorze internetowym – powiedział Bosak i podkreślił, że nowy podatek uderzy w ten segment, w którym działają polskie firmy i konkurują z firmami zagranicznymi. Przypomniał też o cenzurze ideologicznej funkcjonującej na Facebooku i Youtube.

– Rząd obiecywał, że się tym zajmie. Nie zrobił z tym nic. Niestety skuteczność rządu w tych sprawach jest zerowa. Skuteczność ambasady amerykańskiej w ochronie amerykańskich firm jest stuprocentowa – powiedział Bosak podkreślając, że działania polskiego rządu prowadzą do wycinania polskiej konkurencji wobec światowych potentatów pod pretekstem szukania dochodów podatkowych.

Zobacz też:

Szefowa YouTube to kuzynka Morawieckiego! Cenzura w sieci nie przeszkadza premierowi?

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Jurek Ogórek mówi

    Czyli sprawdzają się nagrania słów wypowiadanych przez pinokia..specjalnie z małej litery , bo zero szacunku mam do kłamców i normalnych gnojków

  2. Krzysztof mówi

    A jaki to problem nie oglądać VOD przez jakiś czas ? Gdyby Polacy byli solidarni to takimi oporami zmienilibyśmy wiele. Ugięli by się. Ale jak chcecie ,żeby Was szczygli – to proszę bardzo.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.