Konfederacja apeluje o zaprzestanie płacenia składek na Światową Organizację Zdrowia [WIDEO]

Krzysztof Bosak i Jakub Kulesza/ fot. screen
2

We wtorek (21.04.2020) posłowie Konfederacji Krzysztof Bosak i Jakub Kulesza zaapelowali do rządu o zaprzestanie płacenia składek na Światową Organizację Zdrowia (WHO), tak jak zrobiły to Stany Zjednoczone. Bosak podkreślił, że WHO to organizacja realizująca lewicową agendę oraz reprezentująca interesy koncernów farmaceutycznych. Szczególnie bulwersujące jest to, że WHO zaleca aborcję jako metodę walki ze skutkami Covid-19.

–  Światowa Organizacja Zdrowia wielokrotnie była oskarżana o brak obiektywizmu, o kierowanie się wytycznymi, które wynikają albo z ideologii, albo z interesów międzynarodowych korporacji. Polska niepotrzebnie dotuje tę organizację – powiedział Bosak. Wskazał, że rząd polski nie ma absolutnie żadnego wpływu na to, co robi WHO, natomiast finansuje ją kwotą 17 milionów złotych rocznie. – Lepiej wydać te pieniądze na sprzęt ochronny dla służby zdrowia. Więcej będzie z tego pożytku niż z ładowania pieniędzy w tę międzynarodową biurokrację – dodał.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Poseł Jakub Kulesza stwierdził, że nie tylko Stany Zjednoczone negatywnie oceniają działalność WHO. Japonia już zapowiedziała, że zamierza uważnie przyjrzeć się działaniu i finansowaniu tej organizacji ze względu na błędy popełnione podczas pandemii koronawirusa.

 – Te błędy wynikają nie tylko z braku kompetencji, ale także ze względów politycznych. Widać duży udział polityczny Chin w działaniu Światowej Organizacji Zdrowia, m.in. w tym, że państwa, które zamykały granicę z Chinami, były oskarżane o rasizm. Widać było niekompetencję w sprzecznych ze sobą rekomendacjach: najpierw, żeby nie nosić maseczek, później, żeby nosić maseczki. Wielu polityków jest pogubionych w tym, co jest skuteczne, a co nie – powiedział Kulesza. Podkreślił, że nigdy nie wiadomo, czy zalecenia WHO mają podłoże merytoryczne, czy też ideologiczne lub polityczne.

Źródło informacji i cytatów: Facebook

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. karol mówi

    Koronawirus w Polsce. Lekarka chce wszczęcia postępowań wobec Konstantego Radziwiłła i Łukasza Szumowskiego.

  2. Hammurabi mówi

    Początek był w „Lidze Narodów” – organizacji – parawanu, która miała za cel utrzymanie hegemonii politycznej Francji i Wielkiej Brytanii. 18 IV 1946 majątek tej „organizacji” wraz z kompletnym paraliżem decyzyjnym zwłaszcza w tzw. „Radzie Bezpieczeństwa”, przejęła ONZ. Jednym z „pączków” tej niemoty, jest właśnie World Health Organization. Twór powstały wyłącznie dla sztuki i stwarzania pozorów.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.