„Dupochron dla amerykańskich korporacji”. Bosak o nowym podatku wprowadzanym przez rząd [WIDEO]

Krzysztof Bosak/ fot. screen
5

W środę (29.04.2020) pod obrady Sejmu trafiła trzecia wersja nieustannie poprawianej rządowej tarczy antykryzysowej. W projekcie znalazł się zapis o wprowadzeniu nowego podatku od podmiotów dostarczających audiowizualne usługi medialne na żądanie, czyli od platform VOD: Ipla, Player, Amazon, CDA, Netflix. Podatek ma być odprowadzany do Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej, a więc nie na cele walki z kryzysem, ani ochrony zdrowia.

Odnosząc się do pomysłu nowego podatku poseł Konfederacji Krzysztof Bosak wskazał, że na zamieszczonej liście podmiotów do opodatkowania brakuje dwóch największych platform internetowych, które zmonopolizowały rynek reklam w Internecie. Chodzi o amerykańskie firmy Google i Facebook.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Czy to, co robi rząd, to podatek cyfrowy, o którym tyle mówił i w tej chwili bocznymi drzwiami wprowadza jakąś wykastrowaną wersję w sposób wylobbowany przez panią ambasador? Czy o to chodzi? Dlaczego rząd postanowił opodatkować akurat to, za co Polacy sami płacą, czyli za filmy, które sobie opłacą? Dlaczego rząd nie zdecydował się opodatkować tego, co jest dostarczane bezpłatnie i tych firm, które zgarniają większość budżetów reklamowych? – zapytał Bosak z mównicy sejmowej.

Zapewnił, że jest przeciwnikiem wszelkich nowych podatków, ale skoro mamy „maniaków podatkowych” w rządzie, to niech wprowadzają podatki zgodnie z logiką. – Dlaczego nie zabieracie tym, którzy mają najwięcej pieniędzy? – zapytał i nazwał zaproponowane rozwiązanie prawne „dupochronem”, który zwalnia z podatku największe amerykańskie korporacje.

Bosak wskazał też, że w trzeciej wersji tarczy antykryzysowej znalazły się rozwiązania od dawna postulowane przez Konfederację i zgłaszane w formie poprawek, które były odrzucane przez PiS podczas głosowań sejmowych. Chodzi m.in. o zwolnienie mikroprzedsiębiorców ze składek ZUS.  – Rząd poszedł po rozum do głowy i robi to, co proponowała Konfederacja. Trzeba było epidemii, żebyście posłuchali tego, o czym mówimy. Fakty was niszczą. Historia was osądzi – podsumował Bosak.

Źródło informacji: Twitter

Zobacz też:

Winnicki ostro o hegemonii Niemiec w UE: „Zasada solidarności europejskiej nie działa” [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Antyparch mówi

  Zlodzieje z konfideracji skradli wizerunek cejrowskiego.

  1. osoba mówi

   Cejrowskiemu odbija.

 2. Hammurabi mówi

  Młody, elokwentny i zadziorny… Jeszcze nie umoczony – mam nadzieję – w układy i układziki kuluarów sejmowych… Toż to mój kandydat!
  Mój, bo jeśli porównać go do miernot i sługusów kandydujących, błyszczy pośród tej mierzwy niczym ów „dyjament”…

  Coraz to z Ciebie jako z drzazgi smolnej
  Wokoło lecą szmaty zapalone
  Gorejąc nie wiesz czy stawasz się wolny
  Czy to co Twoje będzie zatracone
  Czy popiół tylko zostanie i zamęt
  Co idzie w przepaść z burzą.
  Czy zostanie
  Na dnie popiołu gwiaździsty dyjament
  Wiekuistego zwycięstwa zaranie?

  Wiary dziś życzę Tobie, że zostanie
  Bo na tej ziemi jesteś po to właśnie
  By z ognia zgliszcza
  Mógł powstać dyjament
  Wiekuistego zwycięstwa zaranie

  Czy wiesz, że jesteś po to właśnie!

 3. szalom mówi

  Dlaczego do owego „instytutu filmowego” ? Przecież to ośrodek kręcenia antypolskich żydo-propagandówek. Zauważcie, że w III-j okrągłostołowej nie nakręcono ani jednego prawdziwie patriotycznego filmu. Ostatnim polskim reżyserem był Bohdan Poręba – do dzisiaj znienawidzony, a któremu odmawiano nawet pochówku w Warszawie.

 4. Frank Drebin mówi

  Głosujcie na Krzysia! Krzysio być biedny, Krzysiowi potrzeba! Za kilkanaście zł dziennie żyje w Warszawie i jeszcze oszczędności zgromadził. Ale w końcu jest fachowcem z ekonomii, w liceum brał udział w olimpiadzie ekonomicznej. Teraz zbawi Polskę.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.