Premier Morawiecki ogłosił powrót rozgrywek piłkarskich. Kibice na stadionach od 19 czerwca

premier Mateusz Morawiecki/ fot. screen
0

W piątek (29.05.2020) premier Mateusz Morawiecki ogłosił powrót rozgrywek piłkarskich Ekstraklasy oraz pierwszej i drugiej ligi. Mecze ruszają już dziś. Od 19 czerwca na stadionach będą mogli pojawić się kibice.

– Do 25% pojemności stadionu będzie mogło być zapełnione. Wprowadzimy zasady zakupu biletów, odpowiednie zasady zajmowania miejsc i wymogi sanitarne – poinformował Morawiecki na konferencji prasowej przed Stadionem Narodowym.

– Przeanalizowaliśmy wszystkie za i przeciw, by zorganizować to tak, by Ekstraklasa, pierwsza i druga liga wróciły na boiska. Dla mnie to jest sygnał powrotu do tej nowej normalnościoświadczył Morawiecki. – Te wiadomości to jest taki powrót do nowej rzeczywistości ze strony sportowej, ale także społecznej. Sport jest potrzebny nam wszystkim, dla zdrowia i hartu ducha. Żeby dawał radość nie tylko kibicom, ale wszystkim Polakom – dodał

Mój komentarz: Gdy słyszę, jak premier mówi o „powrocie do nowej normalności”, to obawiam się, że politycy nigdy już nie pozwolą nam normalnie żyć. Czym tak naprawdę jest „nowa normalność”? To ciągły strach przed drugim człowiekiem jako zakażonym-bezobjawowym, to rozbicie więzi społecznych, to rozdzielenie rodzin, to trwałe zaszczepienie ludziom poczucia winy, ze żyjąc normalnie pozabijają swoich rodziców i dziadków, to lęk przed aresztem domowym pod pretekstem kontaktu z osobą zakażoną. „Nowa normalność” to restrykcje i przepisy urągające logice. Rządzący sami już gubią się w absurdach, które wyprodukowali. Wirus jest groźny na placach zabaw, ale nie jest groźny w restauracjach. Pielgrzymka jest zgromadzeniem nielegalnym, ale wiec wyborczy prezydenta Dudy na targu już jest legalny. Kibice wracają na stadiony, dzieci nie wracają do szkół. To jest obłęd! „Nowa normalność” nie jest żadną normalnością. To metoda ogłupiania i straszenia ludzi.

Źródło informacji i cytatów: Twitter

Zobacz też:

Rząd luzuje restrykcje. Wesela i zgromadzenia do 150 osób, bez limitu w sklepach, otwarte siłownie. Maseczki nie będą wymagane, jeśli… [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.