Poseł Jacek Wilk z Kukiz’15 przeciwny zaostrzeniu kar dla gwałcicieli

fot. youtube
16

Minister Zbigniew Ziobro zapowiedział podwyższenie dolnych granic kar za gwałt oraz karę bezwzględnego dożywocia za gwałt ze szczególnym okrucieństwem. Ten pomysł nie podoba się posłowi Jackowi Wilkowi z Kukiz’15.

– Proponowane przez ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro zmiany w wymiarze kar za gwałty wcale nie ułatwią i nie zwiększą skuteczności walki z tymi przestępstwami. Skuteczność kar to jest połączenie dwóch elementów: kary, która musi być adekwatna, niekoniecznie ostra, ale adekwatna do czynu i skuteczności ścigania. To pierwsze moim zdaniem mamy już w Polsce na akceptowalnym poziomie, natomiast musimy popracować nad skutecznością, czyli nad nieuchronnością kary – oświadczył Wilk.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Czy poseł Wilk naprawdę wierzy w to, co mówi, czy też ktoś podszepnął mu ten „genialny” pomysł? Gwałciciele to bestie, które powinno się co najmniej pozbawiać narzędzia zbrodni, a poseł Wilk uważa, że 5 lat odsiadki za gwałt skutkujący śmiercią ofiary to adekwatna kara? I co to znaczy, że kara za gwałt ma być „niekoniecznie ostra”? Ofiara gwałtu jest psychicznie okaleczona na całe życie, a poseł Wilk kręci nosem i plecie o skuteczności ścigania, której nie poprawi zaostrzenie kar.

Skuteczność ścigania i nieuchronność kary to jedno, a wysokość tej kary to zupełnie co innego. Niech więc poseł Wilk zastanowi się nad tym, co mówi i przeprosi ofiary gwałtów, którym właśnie powiedział, że ich oprawcy nie powinni być surowo karani.

Źródło: pap

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Jarek mówi

  to może tacy „mądrzy” posłowie niech adekwatnie do czynu gwałcą gwałcicieli, może mają jakieś ukryte pragnienia . Za gwałty i handel żywym towarem powinna być kara śmierci i to publicznie wymierzana bezdyskusyjnie

 2. test24 mówi

  Jak już niedawno wspomniałem, byłem wyborcą tej partii, ale z każdym kolejnym dniem, zawodzę się nimi coraz bardziej. Nie mają już chyba nic wspólnego z poglądami, które reprezentowali przed wyborami. Czekam jeszcze na ich propozycję reformy sądownictwa opracowywaną z prezydentem Dudą…

 3. ania mówi

  Ciekawe co by mówił, gdyby mu córkę zgwałcili? Jedyny poseł do rzeczy z tej partii to Marek Jakubiak.

 4. Richard mówi

  Znam pana Wilka. Wymowa tego artykułu jest taka, jakby on chciał powiedzieć „gwałt to nic wielkiego, wystarczy lekka (symboliczna) kara”, nic bardziej mylnego. Chodzi mu o to, że trzeba położyć nacisk na trzymanie się wymiaru kary, a nie łagodzić, zwalniać za dobre sprawowanie, etc.. Jak można Jackowi Wilkowi inputować usprawiedliwianie zwyrodnialców. Mam za dużo rozumu, aby w to uwierzyć.

 5. MIumlu mówi

  Wilk chcial zaistniec medialnie,, czekam az wiekszosc kukizowych poslow wyleci z parlamentu

 6. wyborca Polaków mówi

  Najbliżej mi z Kukizem i jego ludźmi w polskim Sejmie, ale nazwisko Wilk trzeba będzie na długo zapamiętać. Jedna „czarna owca” nie może popsuć całego ugrupowania, ale rosnąca ich liczba może stać się problemem Panie Pawle.

 7. Maksymilian mówi

  Czy ktoś może podlinkować treść tego co powiedział Poseł Wilk?

 8. Niko mówi

  Z tymi gwaltami roznie bywa.Dlaczego nie ma publicznych domow za nie wysokia oplata,aby stac bylo kazdego kto ma taka potrzebe.W internecie niech beda dostepne bezplatnie str.dla szukajacych takich spotkan.Sa rozni ludzie ktorzy nie wiedza jak zapoznac partnera,a kazdy normalny czlowiek bardzo potrzebuje drugiego.Moze bedzie mniej takich przestepstw.Tylko niech sie nie wypowiadaja swieci co to to nie.Organizm produkuje i musi byc zgodnie z natura upust tego!

  1. test24 mówi

   Co ty bredzisz człowieku?! Jest całe mnóstwo darmowych stron z ofertami, a domy publiczne mają takie ceny, a nie innej, bo nie mają konkurencji. A konkurencji nie mają, bo z ich usług korzysta jedynie garść ludzi. Kto chce gwałcić, ten będzie gwałcił, nawet jeśli panie „spełniające marzenia” będą za 5 zł.

   A jak tak pilnie potrzebuje upustu, to niech weźmie sprawy w swoje własne ręce!

  2. Inna mówi

   Lecz sie choc glupota to pewnie nieuleczalne

 9. M. mówi

  Gwałtom przede wszystkim należy zapobiegać na wszystkie sposoby, głównie poprzez edukowanie społeczeństwa od małego, uczenia szacunku, prostowanie patologii w rodzinach. To po pierwsze. Zaostrzenie kar dla gwałcicieli – tak, jestem za. Ale nie czarujmy się: Ziobro chce w ten sposób grać na popularność dla siebie, zwłaszcza w kontekście tragedii w Rimini.

  Komentarz Niko powyżej-szokujący, ale wiecie co? Jako młoda kobieta już nie raz spotkałam się z tego rodzaju wywodami albo nachalnymi zaczepkami np. w klubach studenckich, na imprezach, zwłaszcza po alkoholu i muszę przyznać, że poważnie podkopuje to szacunek i zaufanie do mężczyzn. Nie powinno się generalizować, ale jeżeli ktoś po zwykłej miłej rozmowie i uśmiechu w wyobraźni tworzy jakieś dziwne scenariusze i plany, i nie uznaje odmowy… Mnie to przeraża.

 10. abc mówi

  może „gwałci się trochę” ?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.