PILNE! Prezydent Duda podpisał ustawę dyscyplinującą sędziów. Opozycja totalna w amoku

Prezydent RP Andrzej Duda / Fot. Youtube
8

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację m.in. Prawa o ustroju sądów powszechnych i ustawy o Sądzie Najwyższym – poinformował we wtorek (4.02.2020) rzecznik prezydenta Błażej Spychalski. Nowelizacja została uchwalona przez Sejm 20 grudnia 2019 roku, a po odrzuceniu przez Senat powtórnie przegłosowana w Sejmie.

ZOBACZ: Patologia i bezkarność! Senator Staroń przedstawia skandaliczne wyroki sądowe. Wicemarszałek Borusewicz odbiera jej głos [WIDEO]

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 Nowelizacja wprowadza odpowiedzialność dyscyplinarną sędziów za działania lub zaniechania mogące uniemożliwić lub istotnie utrudnić funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości, za działania kwestionujące skuteczność powołania sędziego oraz za działalność publiczną niedającą się pogodzić z zasadami niezależności sądów i niezawisłości sędziów. Nowelizacja wprowadza też zmiany w procedurze wyboru I prezesa SN. Kandydata na to stanowisko będzie mógł zgłosić każdy sędzia SN.

Opozycja totalna nazwała nowelizację „ustawą kagańcową”. – Jestem rozczarowany. To był test, czy Andrzej Duda wpisuje się w tę szkodliwą politykę. Miałem nadzieję, że Prezydent nie podpisze tej ustawy. A jednak to zrobił – stwierdził przewodniczący PO Borys Budka. To, co po podpisaniu ustawy politycy opozycji totalnej wypisują na Twitterze, można zakwalifikować jako amok.

Źródło informacji: PAP, Twitter

Zobacz też:

Kuriozalna debata w Radzie Europy: Rosja wzywa Polskę do wycofania reformy sądownictwa

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. rins mówi

  Niech się napier… między Sobą POPIS, a gdzie dwóch się bije tam może Konfederacja skorzysta, szczerze mam w dupie sędziów i nawet nie chce mi się czytać jakie krzywdy im się dzieją „bo to dla mnie plebs” – koniec cytatu.

  1. Balcerek mówi

   Konfederacja to taki kukiz bis

 2. W K mówi

  Sędziowie uczciwie orzekający w oparciu o Dekalog, nie myliliby się sądzie, a ludzie rozumieliby orzeczenia sądów.

 3. z-k mówi

  Podpisał? A gdzie była pani Zofia?

  1. Arkadiusz mówi

   A co z raportem WSI???

 4. trf mówi

  To zasługa Juszczysyna, który eskalując konflikt postawił PiS w sytuacji bez wyjścia, bo dalsze przeciąganie sprawy oznaczałoby utratę kolejnej części elektoratu. Wypada podziękować Juszczysynowi.

 5. marju73 mówi

  Te łachudry polińskie wydają miliony na propagandę żydowską.
  A jak się nazywa polskich rekonstruktorów w niemieckiej gazecie bandytami to łże MSZ ani grosza nie wysupła na pomoc.
  Przecież takie rzeczy szybko polski rząd by mógł zastopować. Wystarczyłaby bezpośrednia informacja prosto w oczy podczas rozmów premiera czy prezydenta z niemieckim przywódcą że zniszczymy im handel który posiadają w Polsce. Są na to sposoby .Ale lepiej pozwalać robić z nas chłopców do bicia za II wojnę.

  SKANDAL! Rekonstruktor w polskim mundurze to dla niemieckich mediów bandyta? Polki przy kawie – YouTube

  Druga sprawa . Gdyby tubylczy motłoch przestał walić drzwiami i oknami do Kauflandów,Lidlów czy Obi, zamiast VW,Audi, Mecedesa czy BMW wybrał choćby Koreańczyka to te bandyckie metody tak zwanej wolnej prasy niemieckiej szybko by się skończyły. No ale motłoch z mentalnością niewolnika woli jak się po nim depcze. A jeśli są tacy co chodzą na Marsz Niepodległości a potem uważają że kapitał nie ma narodowości to tym gorzej.

 6. Mari mówi

  Jeszcze Ustawę musi zatwierdzić UE.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.