PILNE! Prezydent Duda podpisał ustawę dyscyplinującą sędziów. Opozycja totalna w amoku

Prezydent RP Andrzej Duda / Fot. Youtube
8
SKLEP-WPRAWO.PL

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację m.in. Prawa o ustroju sądów powszechnych i ustawy o Sądzie Najwyższym – poinformował we wtorek (4.02.2020) rzecznik prezydenta Błażej Spychalski. Nowelizacja została uchwalona przez Sejm 20 grudnia 2019 roku, a po odrzuceniu przez Senat powtórnie przegłosowana w Sejmie.

ZOBACZ: Patologia i bezkarność! Senator Staroń przedstawia skandaliczne wyroki sądowe. Wicemarszałek Borusewicz odbiera jej głos [WIDEO]

 Nowelizacja wprowadza odpowiedzialność dyscyplinarną sędziów za działania lub zaniechania mogące uniemożliwić lub istotnie utrudnić funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości, za działania kwestionujące skuteczność powołania sędziego oraz za działalność publiczną niedającą się pogodzić z zasadami niezależności sądów i niezawisłości sędziów. Nowelizacja wprowadza też zmiany w procedurze wyboru I prezesa SN. Kandydata na to stanowisko będzie mógł zgłosić każdy sędzia SN.

Opozycja totalna nazwała nowelizację „ustawą kagańcową”. – Jestem rozczarowany. To był test, czy Andrzej Duda wpisuje się w tę szkodliwą politykę. Miałem nadzieję, że Prezydent nie podpisze tej ustawy. A jednak to zrobił – stwierdził przewodniczący PO Borys Budka. To, co po podpisaniu ustawy politycy opozycji totalnej wypisują na Twitterze, można zakwalifikować jako amok.

Źródło informacji: PAP, Twitter

Zobacz też:

Kuriozalna debata w Radzie Europy: Rosja wzywa Polskę do wycofania reformy sądownictwa

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. rins mówi

  Niech się napier… między Sobą POPIS, a gdzie dwóch się bije tam może Konfederacja skorzysta, szczerze mam w dupie sędziów i nawet nie chce mi się czytać jakie krzywdy im się dzieją „bo to dla mnie plebs” – koniec cytatu.

  1. Balcerek mówi

   Konfederacja to taki kukiz bis

 2. W K mówi

  Sędziowie uczciwie orzekający w oparciu o Dekalog, nie myliliby się sądzie, a ludzie rozumieliby orzeczenia sądów.

 3. z-k mówi

  Podpisał? A gdzie była pani Zofia?

  1. Arkadiusz mówi

   A co z raportem WSI???

 4. trf mówi

  To zasługa Juszczysyna, który eskalując konflikt postawił PiS w sytuacji bez wyjścia, bo dalsze przeciąganie sprawy oznaczałoby utratę kolejnej części elektoratu. Wypada podziękować Juszczysynowi.

 5. marju73 mówi

  Te łachudry polińskie wydają miliony na propagandę żydowską.
  A jak się nazywa polskich rekonstruktorów w niemieckiej gazecie bandytami to łże MSZ ani grosza nie wysupła na pomoc.
  Przecież takie rzeczy szybko polski rząd by mógł zastopować. Wystarczyłaby bezpośrednia informacja prosto w oczy podczas rozmów premiera czy prezydenta z niemieckim przywódcą że zniszczymy im handel który posiadają w Polsce. Są na to sposoby .Ale lepiej pozwalać robić z nas chłopców do bicia za II wojnę.

  SKANDAL! Rekonstruktor w polskim mundurze to dla niemieckich mediów bandyta? Polki przy kawie – YouTube

  Druga sprawa . Gdyby tubylczy motłoch przestał walić drzwiami i oknami do Kauflandów,Lidlów czy Obi, zamiast VW,Audi, Mecedesa czy BMW wybrał choćby Koreańczyka to te bandyckie metody tak zwanej wolnej prasy niemieckiej szybko by się skończyły. No ale motłoch z mentalnością niewolnika woli jak się po nim depcze. A jeśli są tacy co chodzą na Marsz Niepodległości a potem uważają że kapitał nie ma narodowości to tym gorzej.

 6. Mari mówi

  Jeszcze Ustawę musi zatwierdzić UE.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.