Patologia i bezkarność! Senator Staroń przedstawia skandaliczne wyroki sądowe. Wicemarszałek Borusewicz odbiera jej głos [WIDEO]

Lidia Staroń/ fot. screen
7

W piątek (17.01.2020) Senat debatuje nad nowelizacją ustawy o odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów. Senator Lidia Staroń przedstawiła przykłady patologicznych wyroków, którymi sędziowie zniszczyli życie wielu ludzi. Staroń od wielu lat pomaga ofiarom polskiego wymiaru sprawiedliwości.

Izba Dyscyplinarna jest potrzebna. Potrzebna jest odpowiedzialność. To z jednej strony. Z drugiej strony są ludzie, ich krzywda, cierpienie, niesprawiedliwość. Oni nie przyjadą do Warszawy na marsz. Nie przyjedzie pan Parowicz, który zmarł jako chory nędzarz pokrzywdzony przez sędziego – powiedziała senator Staroń, a następnie podała kilka przykładów skandalicznych wyroków, za które sędziowie nie ponieśli żadnej odpowiedzialności. Po kilku minutach prowadzący obrady wicemarszałek Borusewicz przerwał wypowiedź senator Staroń i odebrał jej głos.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wcześniej wicemarszałek Borusewicz stwierdził, że ustawa dyscyplinująca sędziów jest „zła” i „groźna”. – Ta ustawa zamiast dążyć do zharmonizowania prawa, do zabezpieczenia tego, aby orzeczenia polskich sądów były uznawane w całej Europie, prowadzi do dalszego pogłębiania sytuacji, którą wy stworzyliście, a teraz oskarżacie sędziów. Sędziowie mają obowiązek wyrokować zgodnie z prawem i swoim sumieniem. Wy chcecie zmienić to prawo. Nawet jeżeli zmienicie prawo, to pozostanie sumienie sędziowskie i niezawisłość sędziowska, której nie będziecie w stanie złamać – grzmiał Borusewicz.

Sumienie sędziowskie? A gdzie ono było, gdy sędziowie niszczyli ludziom życie i nie ponosili za to żadnej odpowiedzialności? I nadal orzekają w sądach! To jest bezkarność, która rozzuchwala. Czy to jest wymiar sprawiedliwości? Nie! To jest patologia, która ze sprawiedliwością nie ma nic wspólnego.

Źródło informacji i cytatów: Twitter, senat.gov.pl

Zobacz też:

Połamał 77-latkę i został uniewinniony. Teraz wspiera „nadzwyczajną kastę”. „Marsz tysiąca zhańbionych tóg”

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. j-da mówi

  Kto to Borusewiczowi napisał? Nie wierzę by on taki samotrzeć mógł sksecić jakieś zrozumiałe zdania

 2. Janusz I mówi

  Ta baba mówiła, że Izba dyscyplinarna jest potrzebna a głosowała równo z totalną opozycją.

  1. Katarzyna Treter-Sierpińska mówi

   Nieprawda! Senator Staroń głosowała za przyjęciem ustaw. Jedyna niezależna senator, która głosowała tak jak PiS.

  2. george mówi

   idiota

  3. fajera mówi

   Pisząc o odebraniu głosu stajecie się niewiarygodni, on jej nie odebrał tylko przerwał stwierdzając, że jest już 11 minuta i minął już wyznaczony (10 minut) czas wystąpienia, nie przyznał jej jakiegoś, nie wiem o co chodziło, dodatkowego czasu, chyba 2 minut, coś tam p.Staroń mu tłumaczyła, a on, że u niego tego mnie ma.

 3. Hammurabi mówi

  Żeby orzeczenia polskich sądów były uznawane w całej Europie,muszą być „sprawiedliwe” na zasadzie uznaniowości członków nadzwyczajnej kasty?
  Pani Staroń od lat działa w obronie pokrzywdzonych Polaków a ten cały Borusewicz? Co on uczynił dla Polaków? Żre i pije na ich koszt od wielu lat. Tak naprawdę to bodajże od 1991 roku. Ruszył choć przysłowiowym palcem w bucie w interesie idiotów którzy z maniakalna pasja głosuję na niego w kolejnych wyborach?
  Oczywiście, że nie, dlatego uważam ich za idiotów, podobnie jak tych, którzy głosowali na wszelkiej maści sikorskich, bonich, thunów, schetynów, kidawo-błońskich, kopaczów, budków i innych, którzy zawsze są gotowi niczego dla swoich wyborców nie uczynić a nawet więcej.
  Zawsze wiedział skąd wieje wiatr i potrafił się odpowiednio ustawić w nagrodę zyskując poparcie koterii politycznych.
  W wyborach parlamentarnych w 2015 Pani Staroń uzyskała mandat senatora IX kadencji w okręgu olsztyńskim, otrzymując 63 870 głosów. Startowała z własnego komitetu „Lidia Staroń – Zawsze po stronie ludzi”, pokonując kandydatów PO i PiS. Mam nadzieję, że jej wyborcy docenią to, co ta krucha kobieta potrafiła zdziałać w następnych wyborach.

 4. anonim mówi

  W sytuacji kiedy dochodzi do tak skandalicznych wyroków, Suweren powinien mieć prawo do samosądu i utacenia łba takim kanaliom.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.