PILNE! Ostrzelano Zieloną Strefę w Bagdadzie. Pocisk wybuchł 100 metrów od ambasady USA! [WIDEO]

Fot. Twitter
0

W środę późnym wieczorem na Zieloną Strefę w Bagdadzie spadły dwie rakiety. Jedna z nich wybuchła 100 metrów od ambasady USA. Nikt nie zginął.

Sama Strefa jest utworzonym w 2003 roku ufortyfikowanym rewirem w środku miasta. Teren zajmuje 10 kilometrów kwadratowych. Mieszczą się na nim najważniejsze placówki dyplomatyczne, w tym ambasady USA i Wielkiej Brytanii. Zielona Strefa stosunkowo często pada ofiarą takich ataków.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nie wiadomo, kto odpalił rakiety. Wcześniej Iran ostrzelał amerykańskie bazy wojskowe Al-Asad oraz w Irbilu. Kilkanaście godzin po irańskim ostrzale Donald Trump stwierdził, iż „USA i Iran powinny razem pracować nad wspólnymi priorytetami, włącznie z walką z Państwem Islamskim”. „Chcemy, abyście mieli przyszłość, i to wielką przyszłość” – dodał Trump zwracając się do Teheranu.

Pomimo optymistycznej narracji prezydenta, iż ofiar nie ma ze względu na zaawansowany system wczesnego ostrzegania, coraz więcej ekspertów ocenia iż to Iran świadomie nie strzelał bezpośrednio w cele. Teheran nie zamierza bowiem lekkomyślnie doprowadzić do eskalacji konfliktu.

Źródło informacji: pantarhei24.com

Przeczytaj również:

Trump bezczelnie odpowiada Bagdadowi: Nie wyjdziemy z Iraku chyba, że nam zapłacą!

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.