PILNE! Biegły twierdzi, że hasło „Narodowe Siły Zbrojne – NSZ” zawiera groźby i nawołuje do nienawiści! W oparciu o jego opinię Sutryk oskarżył Jacka Międlara [DOKUMENTY+STENOGRAM]

Paweł Nowak i Jacek Sutryk / Fot. Radio Lublin, Echo24
21

1 marca 2019 roku ulicami stolicy Dolnego Śląska przeszedł Marsz w Hołdzie Żołnierzom Wyklętym. Został zorganizowany przez Romana Zielińskiego (zmarł 12.08.2020 r.) i moją skromną osobę (Jacek Międlar – autor publikacji). Podczas manifestacji przywołałem sylwetki wybranych Żołnierzy Wyklętych oraz z potępiłem ustroje totalitarne: zwłaszcza komunizm, a także faszyzm i nazizm.

Prokuratura umarza

Ponieważ w trakcie manifestacji pojawiła się wzmianka o nadreprezentacji Żydów w aparatach stalinowskiej bezpieki, zawiadomienie do prokuratury złożył prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. Prokuratura Wrocław-Stare Miasto umorzyła postępowanie, wskazując, że w potępianiu totalitaryzmu, przywoływaniu faktów historycznych i promocji wartości patriotycznych, nie sposób doszukać się nawoływania do nienawiści na tle różnic wyznaniowych, narodowościowych i etnicznych oraz propagowania ustroju totalitarnego.
Wypowiedzi Jacka Międlara miały na celu wzmocnienie postaw patriotycznych – uznała prokuratura znana z dużej nieprzychylności wobec mojej osoby. Decyzję prokuratury opisywałem TUTAJ.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Igor Salamon i prezydent Wrocławia Jacek Sutryk / Fot. Twitter
Igor Salamon i prezydent Wrocławia Jacek Sutryk / Fot. Twitter
Sądowe bezprawie

Po dwukrotnym umorzeniu postępowania Sutryk przy udziale radcy prawnego Sebastiana Położyńskiego, złożył subsydiarny („prywatny”) akt oskarżenia przeciwko mojej osobie. Po kilku miesiącach sprawa została umorzona przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Śródmieścia. Sąd wskazał, że Sutryk nie ma prawa występować w roli oskarżyciela (w domyśle: chyba że jest komunistą, tudzież żydowskim komunistą, ponieważ oskarżenie dotyczy wyrwanych ze zdań haseł: żydowscy komuniści byli gorsi niż naziści; precz z komuną; nasze ulice, nasze kamienice). Prezydent Wrocławia odwołał się od decyzji sądu i Sąd Okręgowy we Wrocławiu uznał, że należałoby jednak przeprowadzić proces, gwałcąc przepisy udzielił Sutrykowi legitymacji procesowej i sprawa trafiła do ponownego rozpatrzenia przez sąd I Instancji. Sprawę przydzielono zaledwie 30-letniemu asesorowi sądowemu Michałowi Basie. Proces toczy się od kilku miesięcy. 13 kwietnia 2023 odbędzie się kolejna rozprawa.

„Czołem Wielkiej Polsce” hasłem nazistowskim

Po dogłębnym przeanalizowaniu materiału dowodowego w postaci aktu oskarżenia, nagrania z manifestacji (OBEJRZYJ), a zwłaszcza opinii Biegłego Pawła Nowaka, stwierdzić należy, że w mojej sprawie po raz kolejny stosuje się bezprawie, m.in. polegające na przypisywaniu mi słów, których nie wypowiedziałem oraz próbie skazania na podstawie opinii biegłego, który np. twierdzi, że hasło „Czołem Wielkiej Polsce jest hasłem faszystowskim i nazistowskim”. Nie wierzycie? Podczas rozprawy w Sądzie Rejonowym dla Wrocławia-Śródmieścia (sygn. akt V K 1093/19) biegły został zapytany przez mec. Jarosława Litwina (fragment protokołu z dnia 28.04.2021 r.): Czy zawołanie „czołem Wielkiej Polsce” jest hasłem faszystowskim i nazistowskim? Na co Nowak odpowiedział: Z punktu widzenia nawiązania do międzywojennej organizacji nacjonalistycznej, faszystowskiej, nazistowskiej to oczywiście, że tak. I jako takie zostało ocenione nie tylko przeze mnie, ale również przez historyków. W oparciu o tę opinię skazano mnie na 12 miesięcy ograniczenia wolności.

Paweł Nowak
Paweł Nowak / Fot. Radio Lublin
Stenogram z przemówień

Teraz, w sprawie dotyczącej Marszu z 1 maca 2019 roku biegły Paweł Nowak – w zasadzie nie jest żadnym stałym biegłym sądowym i nie jest wpisany na jakąkolwiek listę biegłych sądowych – również wydał opinię z zakresu historii i lingwistyki kryminalistycznej. Co ciekawe, kwestii historycznych w zasadzie nie poruszył, a podczas przesłuchania w lutym 2023 roku wskazał, że w kwestiach historycznych należałoby wezwać innego biegłego. Zanim jednak przejdę do konkretnych, skandalicznych fragmentów z jego opinii, zamieszczę stenogram z moich wypowiedzi i Romana Zielińskiego, byście sami ocenili powagę aktu oskarżenia oraz opinii Pawła Nowaka. Potem przejdziemy do konkretnych przykładów z owoców „pracy” biegłego.

Roman Zieliński: Spotykamy się na oddolnym Marszu ku czci Żołnierzom Wyklętym. Po raz 9. Gdy w 2011 roku taki marsz był organizowany przez kibiców Śląska i NOP, jako pierwszy w kraju, pewna gazeta polskojęzyczna pisała, że faszyści idą czcić faszystów”. Minęło 8 lat. Ludzie, którzy głosili te brednie dziś mówią to samo. Niedawno byłem na sprawie w sądzie. Tam szef wrocławskiego KOD-u do banderowskich bandytów porównał m.in. Łupaszkę i Ognia. Cóż, na pogrzebie Łupaszki był prezydent RP, a pomnik Ognia w Zakopanem odsłaniał inny prezydent RP. Słowa szefa wrocławskiego KOD-u pokazują kim tak naprawdę są ci, którzy atakują Polskę i polskość. Natomiast Żołnierze Wyklęci byli tymi, którzy idealnie wpisali się w idee polskiego romantyzmu. Do końca samotnie walczyli przeciwko złu. Wielu z nich skończyło swoją walkę w bezimiennym grobie. I w tym bezimiennym grobie mieli zniknąć. Jednak ich śmierć nie poszła na marne. Z tych bezimiennych grobów wykiełkowało ziarno. Wyrosła cegła w murze polskiego patriotyzmu. Dziś obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, którzy walczyli z okupantem niemieckim i rosyjskim. Tych, którzy w swoich mundurach nosili hasło “śmierć wrogom Ojczyzny”, i którzy nie wyrzekli się Polski, ani polskości. To oni powinni być bohaterami dla kolejnych pokoleń Polaków. Ich losy powinny kształtować naszą polską świadomość narodową. Oni są drogowskazem i wyznacznikiem jak postępować. Jak żyć w obliczu deprawacji i poniżenia. Jak żyć i działać, gdy ktoś wchodzi do naszego świata z brudnymi buciorami i depcze nasze ideały. Bądźmy jak oni! Chwała Bohaterom i hańba ich mordercom. Tętno polski wciąż bije w ich postrzelonych sercach!

Jacek Międlar: Żołnierze Wyklęci to są konkretne nazwiska, konkretne historie i prawdę mówiąc bylibyśmy małostkowi, gdybyśmy z tego miejsca na początku naszego marszu upamiętniającego Żołnierzy Wyklętych nie przypomnieli kilku sylwetek. To jest bardzo ważne, gdyż nawet wśród was są ludzie, którzy mówią o Wyklętych, ale niespecjalnie znają ich historie, a w mediach pokroju Gazety Wyborczej z Wyklętych robią faszystów, nazistów, antysemitów. Tymczasem to nie byli żadni bandyci. To byli najsilniejsi spośród silnych. To byli ci, którzy nie szli na układy. Zanim wyruszymy wysłuchajcie proszę kilku biogramów najwybitniejszych z wybitnych Żołnierzy Wyklętych.

Hieronim Dekutowski „Zapora”. Cichociemny. Dowódca Armii Krajowej. W styczniu 1945 roku, po wojnie powrócił do konspiracji. Jednym z głównych powodów powrotu było zamordowanie jego czterech byłych żołnierzy przez komendanta posterunku Milicji Obywatelskiej i UB w Chodlu Abrama Taubera, który był niewdzięcznym Żydem uratowanym wcześniej przez „Zaporę” od śmierci z rąk Niemców. W odwecie Dekutowski odbił posterunek. 15.11.1948 roku sędzia Józef Badecki, który wcześniej skazał na śmierć Pileckiego, skazał „Zaporę” na siedmiokrotną karę śmierci, bo zabił Abrama Taubera – niewdzięcznego Żyda. Na przełomie stycznia 1949 „Zapora” i jego kompani podjęli próbę ucieczki z więzienia. Postanowili wywiercić dziurę w suficie i przez strych dostać się na dach jednopiętrowego zabudowania gospodarczego. Jeden z kompanów sprzedał się. Sprzedał „Zaporę” i jego bliskich. W zamian za to na siedem dni, nago, bez jedzenia i w kajdankach „Zapora” przebywał w karcerze. Nie w Arłamowie, nie dostawał butelek wódki. Był gnębiony, bo był realnym wrogiem komunistów. Bo był prawdziwym Polakiem, który wrogom nie podaje ręki. Karę śmierci wykonał Piotr Śmietański – kat z Mokotowa [Polak – jego portret spaliliśmy po marszu – przyp. J.M.]. Ten, który także wykonał wyrok na Rotmistrzu Pilecki. Ostatnie słowa „Zapory”: „Przyjdzie zwycięstwo, jeszcze Polska nie zginęła”. Został pochowany w tajemnicy. W dotąd nieznanym miejscu.

Danuta Siedzikówna „Inka”. Sanitariuszka 4. Szwadronu odtworzonej na Białostocczyźnie 5. Wileńskiej Brygady AK. W ’46 w 1. Szwadronie brygady działającym na Pomorzu. Siedzikówna, młoda dziewczyna skazana na śmierć 3 sierpnia ’46 roku. Bieruta nie poprosiła o ułaskawienie. Miała honor. Miała coś o czym nasi wrogowie mogą tylko pomarzyć. Mają coś co jest naszą polską wyjątkowością. Mają coś co jest naszą wielką siłą i niezłomnością Wyklętych. W grypsie do jednej ze swoich sióstr napisała: „Powiedzcie mojej babci, że zachowałam się jak trzeba”.

[Okrzyk – przyp. J.M.] – Inko, Inko, patrzysz z nieba, zachowałaś się jak trzeba.

Emil Fieldorf „Nil”. Generał Wojska Polskiego. Organizator i Dowódca Kedywu Armii Krajowej. Zastępca Komendanta Głównego AK. 16 kwietnia 1952 roku skazany na karę śmierci przez powieszenie. Wyrok wykonano 24 lutego 1953 roku o godzinie 15 w więzieniu na Mokotowie. W sprawę „Nila” – co jest znamienne – zaangażowane były następujące osoby: prokurator Naczelnej Prokuratury Wojskowej Helena Wolińska. Prokurator Prokuratury Generalnej Beniamin Weisblech i Paulina Kern, sędzia Sądu Wojewódzkiego Maria Górowska, sędziowie orzekający w Sądzie Najwyższym: Emil Merz i Gustaw Auskaler. Ci ludzie to nie byli Eskimosi. Ci ludzie to nie byli Afrykańczycy. Dziwnym trafem kaci „Nila” to wszyscy byli Żydzi.

[Okrzyk – przyp. J.M.] – Precz z komuną.

Na sam koniec Łukasz Ciepliński ps. „Pług”. Podpułkownik Piechoty Wojska Polskiego. Żołnierz Organizacji Orła Białego. Odznaczony Orderem Orła Białego. Kawaler Orderu Orła Białego. Przed śmiercią do rodziny pisał grypsy, co jest znamienne, które stały się swoistym testamentem Żołnierzy Wyklętych. Swoistym testamentem tych, którzy dziś są nazywani bandytami, nazistami, faszystami, w rzeczywistości są nieugiętymi Polakami. Wysłuchajcie drodzy Państwo ten testament. Być może wielu z Was ten testament zna. Być może wielu z Was tym testamentem żyje. To jest testament będący solą w oku postkomunistycznej zarazy, komunistycznej bakterii, która rozplenia się w Polsce jak bakteria na desce sedesowej. To jest niebezpieczna bakteria, z którą walczyli nasi przodkowie, Żołnierze Wyklęci. Testament: „Andrzejku! Wymodlony, wymarzony i kochany mój synku. Piszę do Ciebie po raz pierwszy i ostatni. W tych dniach bowiem mam być zamordowany. Chciałem być Tobie ojcem i przyjacielem. Bawić się z Tobą i służyć radą i doświadczeniem w kształtowaniu twego umysłu i charakteru. Niestety, okrutny los odbiera mnie przedwcześnie, a Ciebie zostawia sierotą. Dlatego piszę i płaczę. Ja odchodzę, ty zostajesz, by w czyn wprowadzać ideę ojca. Andrzejku, celami Twego życia to: służba dobru, prawdzie i sprawiedliwości oraz walka ze złem; dążenie do rozwiązywania bieżących problemów – na zasadach idei Chrystusowej; służba ojczyźnie i narodowi polskiemu. Świat zapadł się w nienawiści, brudzie i złej woli. Potrzeba nowych myśli i właściwego rozwiązania, którą jest Chrystusowa Idea. Andrzejku, pamiętaj, że istnieją tylko trzy świętości: Bóg, ojczyzna i matka. Do braci: Walczyliśmy wszyscy za Polskę, dzisiaj umierał będę za nią. Zostaje Andrzejek, to Wasza krew i Wasz syn, Wy jego ojcowie. Musicie zastąpić mnie dziecku. Zrobili ze mnie zbrodniarza. Prawda jednak wkrótce zwycięży. Nad światem zapanuje Idea Chrystusowa. Polska niepodległość odzyska, a człowiek pohańbioną godność ludzką. Żegnam Was i przez Was Wasze żony”. 1 marca 1951 roku Ciepliński został rozstrzelany. Nikt do dnia dzisiejszego nie zna Jego pochówku. Wszystkim Żołnierzom Wyklętym, wszystkim Żołnierzom Niezłomnym.

[Okrzyk – przyp. J.M.] – Bóg, honor i Ojczyzna.

Odśpiewajmy „Rotę”. [przez 11,5 minuty mówiłem o Żołnierza Wyklętych przywołując ich historię]

[Odśpiewanie „Roty” – przyp J.M.]

Powoli drodzy Państwo będziemy zbierać się pod pomnik Rotmistrza Pileckiego. Ale teraz wszyscy głośno [okrzyk – przyp. J.M.] Polska, Polska Walcząca…. Inko, Inko, patrzysz z nieba, zachowałaś się jak trzeba…

[Roman Zieliński bierze do ręki megafon i formuje marsz, który z placu Solnego wyrusza pod pomnik Rotmistrza Pileckiego]

Krytyka komunizmu propagowaniem faszyzmu

Z wydanej opinii wynika, że biegły w zasadzie nie ma pojęcia czego dotyczy sprawa, nie zapoznał się z materiałem dowodowym i napisał jakąś „publikację” (ciężka nazwać to opinią ekspercką) pod z góry założoną tezę, w której niejako bierze w obronę komunizm – ustrój totalitarny penalizowany przez samą Konstytucję RP. Na przykład stwierdził, że… w trakcie manifestacji w zasadzie nie było mowy o Żołnierzach Wyklętych, że Wyklęci nie byli przeze mnie cytowani (przeczytajcie stenogram, obejrzyjcie nagranie i sami oceńcie jak było) i przypisuje mi słowa, które nie zostały wypowiedziane przez mnie, ale inną osobę, co jasno wynika z nagrań  będącego… częścią materiału dowodowego. Ponadto uczestników marszu upamiętniającego Żołnierzy Wyklętych walczących z nazistami i komunistami, bez jakiejkolwiek argumentacji, a priori powiązał z neonazizmem! Na tym nie koniec, bez jakichkolwiek rzeczowych argumentów biegły przekonuje, że hasło „Narodowe Siły Zbrojne – NSZ” nie jest hasłem „neutralnym”, ale jest groźbą pod adresem wskazanych tam osób i grup społecznych lub zakładające nienawiść narodową, rasową, polityczną. Idąc tym tokiem rozumowania, zdaniem biegłego państwo polskie, władze i całe społeczeństwo oddające cześć żołnierzom podziemia niepodległościowego, zwłaszcza 1 marca w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, popełniają przestępstwo.

 

W innym miejscu pisze: Kontekstem semantycznym, semiotycznym i pragmatycznym były inne hasła i okrzyki typu: „Nasze ulice, nasze kamienice”, „Raz sierpem, raz młotem, w czerwoną hołotę”, „A na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści”, co potwierdza tylko dodatkowo, że oba hasła propagują ustrój faszystowski w rozumieniu art. 256 par. 1 k.k.

Z uwagi na toczące postępowanie się postępowanie nie o wszystkich szczegółach dotyczących opinii Pawła Nowaka będę teraz mówił i całej opinii nie umieszczę, wszak pełen obraz jej konstrukcji starałem się Państwu naszkicować. Na resztę przyjdzie czas. Opublikuję nie tylko tę, ale i pozostałe opinie wydane przez Pawła Nowaka.

„Niewdzięczny Żyd”

Sutryk oskarżył mnie za słowa „niewdzięczny Żyd”, który odnosi się do ubeckiego zbrodniarza Aarona Taubera, którego historię przywołałem w przemówieniu, a w innym miejscu do ministra Izraela twierdzącego, że „Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki”. Oskarżył mnie także za okrzyk „nasze ulice, nasze kamienice” (chyba nie trzeba tłumaczyć) i „żydowscy komuniści byli gorsi niż naziści”, który został okraszony moimi słowami pod pomnikiem Pileckiego: Pozwolę sobie na takie małe ćwiczenie intelektualne. Na sam początek pozwólcie, że zacytuję słowa Rotmistrza Witolda Pileckiego i te słowa zestawimy z jednym z komunistów, stalinowskich katów. Witold Pilecki tak opisał ubeckie tortury, ubeckie zbrodnie, morderstwa takich katów jak Stefan Michnik, którego przyrodni braciszek prowadzi tą załganą gazetkę. (…) Witold Pilecki powiedział: „Ja już żyć nie mogę, mnie wykończono, Oświęcim to była igraszka” [oklaski z tłumu – przyp. J.M.]. Drodzy Państwo, raport Berii w kierownictwie komunistycznym: połowa to byli Żydzi. Wykrzyczmy to głośno: „żydowscy komuniści gorsi niż naziści”.

Podczas manifestacji ktoś z tłumu wykrzyczał hasło „precz z żydowską okupacją”. Co z tym hasłem zrobił oskarżyciel Sutryk i biegły? To mnie oskarżono za te słowa, a biegły uznał – jak zwykle bez jakiejkolwiek merytorycznej argumentacji – że takie hasło jest jawnym wzywaniem do… mordowania Żydów (dodajmy, że jeśli z uwagę obejrzymy nagranie z manifestacji, spostrzeżemy, że takie hasło, w żadnym momencie w całości nie zostało przeze mnie wykrzyczane). Nie, nie żartuję. Idąc tym tokiem rozumowania, np. hasło „precz z brukselską okupacją” to hasło wzywające go mordowania polityków z Brukseli, a hasło „precz z zagranicznymi marketami w centrach miast” wzywa do mordowania zagranicznych przedsiębiorców? Istna paranoja.

Ziobro mógłby interweniować

W postępowaniu subsydiarnym Prokuratura w zasadzie obejmuje rolę obrońcy (PRZYKŁAD). Jednak jej funkcjonariusz ani razu nie stawił się na procesie. Co więcej, nie Prokuratura nie złożyła „kontropinii” (co mogłaby zrobić) rzetelnego biegłego do opinii Pawła Nowaka. A jest to w jej interesie, ponieważ wszelkimi sposobami powinna przekonać sąd, że umorzenie postępowania na poziomie prowadzonego śledztwa było właściwą decyzją. Bezpośrednio lub pośrednio mogłaby to zrobić Prokuratura Krajowa, na której czele stoją „polscy patrioci”, ale również zdaje się lekceważyć sprawę.

Sprawa Nowaka w prokuraturze

W sprawie Nowaka było prowadzone śledztwo przez Prokuraturę Wrocław Stare-Miasto w sprawie możliwości popełnienia przestępstwa z art. 235 kk, tj. tworzenia fałszywych dowodów. Po przesłuchaniu strony i przyjęciu materiałów dowodowych w postaci m.in. „kontropinii” biegłej sądowej – profesor z zakresu lingwistyki kryminalistycznej z ponad 20 letnim doświadczeniem, w której specjalistka wskazała na niedopuszczalność, nierzetelność i nielogiczność opinii Nowaka. W ekspresowym tempie prokuratura umorzyła postępowanie, twierdząc, że nie podzielanie opinii biegłego nie może prowadzić do prowadzenia przeciwko niemu postępowania karnego.

Kosztowny „ekspert”

Wrocławska prokuratura niejako dała Nowakowi zielone światło do produkowania kolejnych „gniotów”, za co bierze niemałą forsę (tymi kosztami najczęściej to mnie się obciąża – aktualnie obciążono mnie kosztami sądowymi sięgającymi 15 tysięcy złotych!). Przywoływana przeze mnie opinia kosztowała 3179,62 zł brutto. Warto dodać, że wszystkie opinie są tajemniczo podobne („kopiuj”+”wklej”?), pisane na „jedno kopyto” i w zasadzie co do istoty, mieszczą się na kilku stronach (w tym wypadku 2,5 strony). Dla porównania prawdziwy biegły z zakresu lingwistyki kryminalistycznej pisze opinię na 50-80 stron, za co bierze niemal identyczną forsę.
Biegły pomija zatem całkowicie tło kontekstowe, co jest niezgodne ze złożoną deklaracją uwzględnienia metod analizy pragmalingwistycznej – pisze biegła profesor w kilkudziesięciostronicowej „kontropinii” opinii. I m.in. dodaje: – Opinia Pawła Nowaka jest niekompletna i została opracowana niestarannie, niedokładnie i nierzetelnie. Nie została wydana zgodnie z zasadami lingwistyki kryminalistycznej.

Skandaliczne tezy i fałszowane cytaty w akcie oskarżenia i opinii biegłego, mógłbym mnożyć i mnożyć. I tak też uczynię przy najbliższej okazji składając zeznania przed sądem. Równocześnie, wraz z moim obrońcą opłaconym dzięki Waszemu wsparciu finansowemu, będziemy przekonywać młodego asesora do dopuszczenia opinii przydzielonego do spraw we wrocławskim sądzie merytorycznego biegłego z zakresu lingwistyki kryminalistycznej. Ciężko mi dać wiarę, żeby sam sędzia nie dostrzegał nierzetelności, a wręcz bezczelności, których dopuścił się Paweł Nowak w rzeczonej opinii.

Dziękuję i proszę o wsparcie pracy publicystycznej oraz walki z sądowym bezprawiem: https://jacekmiedlar.pl/wsparcie (nr konta).

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Быдлошевский Л.З. mówi

  I ja się ciągle zastanawiam gdzie oni 3 000 000 członków PZPR się podziali a ze świńskimi rodzinami to z 15 000 000 będzie w 1990 ..Sam członek PZPR gen. Skrzypczak który w czolgu na braci szturmował czy Kwaśniewski Prezydent to stanowczo za mało….Prawda ?

  ❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗💓💓💓

 2. W K mówi

  Dopóki w Polsce będzie wolno skazywać za słowa, Polacy będą skazywani za słowa.

 3. anonim mówi

  To parszywa kanalia wszystko co polskie to mu smierdzi temu filoukrosemicie. Jak psrchy pluja na Polakow to jest gluchy i nie ma sprawy. Zaraz zacznie mu przeszkadzac Hymn Polski bo tam tez sa wg jego oceny nawolywania.

 4. Hammurabi mówi

  Dla Boga, Polacy! Larum grają! Wojna! Nieprzyjaciel w granicach! A wy się nie zrywacie! Szabli nie chwytacie? Na koń nie siadacie? Co się stało z wami rodacy? Zaliś swej dawnej przepomnieli cnoty, że nielicznych wiernych ojczyźnie samych w żalu jeno i trwodze zostawiacie?
  Przecież jeszcze ze dwie takie „rozprawy” a słowa: „Jeszcze Polska nie zginęła” w opinii Nowaków będą faszystowskim nawoływaniem do przemocy i „sądy” będą karały czerpiąc uzasadnienia z sufitów.

  Warto tu przypomnieć jak potraktowany został niejaki Hans Gielen, lżący Polaków na ich własnej ziemi.
  Jakie echo wzbudziły jego słowa: „Tak, jestem! Jestem hitlerowcem! To wina tego kraju, że taki jestem. Zabiłbym wszystkich Polaków. Nie miałbym z tym problemu!”

 5. KID mówi

  Zwróćmy uwagę na fakty:
  Prezydent Wrocławia publicznie szkaluje żołnierzy NSZ(NZW), wymyślając im od „faszystów”, „nazistów” etc. Hasło „Czołem Wielkiej Polsce” jest historycznym zawołaniem Młodzieży Wszechpolskiej. To jej członkowie stali się żołnierzami podziemia narodowego i złożyli ogromną ofiarę z życia w walce z nazizmem i komunizmem – systemami totalitarnymi.
  Epitety pochodzą z piśmiennictwa i propagandy sowieckiej, uprawianej przez UBP i PPR. Tak określani byli wszyscy polscy patrioci (także z AK), walczący za wiarę ojców i Ojczyznę. Terminy pojawiają się często w aktach żołnierzy podziemia niepodległościowego, wytworzonych przez UB.
  Prezydent Sutryk uprawia stalinowską propagandę. Uwierzytelnia i propaguję stalinizm – tę ludobójczą, najczarniejszą odmianę komunizmu.
  Współczesna wiedza historyczna – stan badań – ukazała właściwe miejsce NSZ w historii; włączyła ich żołnierzy do panteonu chwały, a to zostało potwierdzone uchwałą Sejmu i ustanowieniem Święta Żołnierzy Wyklętych.
  Udziału komunistów żydowskich jako licznej „nadreprezentacji” w dziele dobijania wykrwawionej Polski jest faktem – rzeczą dobrze udokumentowaną i przebadaną przez historyków. Sami Żydzi już tego nie kwestionują.
  Jednocześnie pod kuratelą pana prezydenta kwitnie organizacja zdziczałych kobiet Strajk Kobiet. Kobiety na na czele z Frau Klempart występują pod oryginalnym(!) znakiem „Die Blitzmädchen”, który dumnie nosiły na mundurach kobiety z oddziałów pomocniczych Wehrmachtu. Pod nazistowskim godłem bluzgają na Polskę i nawołuje do mordowania nienarodzonych oraz prześladują wierzących; fizycznie walczą z Kościołem katolickim.

  Sutryk jako Prezydent Wrocławia wykorzystuje autorytet urzędu do szkalowania NSZ i prześladowania człowiek, który jako Polak przypomina o roli Wyklętych w walce o niepodległość. A przecież Pan Jacek wyraża przekonania wszystkich polskich patriotów. Nie powinniśmy patrzeć obojętnie, gdy prześladuje się i niszczy jednego z nas !! W takiej sytuacji oczekujemy stanowiska ZŻ NSZ, organizacji walczącej o dobre imię polskich bohaterów, którego prezesem jest pan Wołek, a także Prezes Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych pan Jan Kasprzyk. Ich obowiązkiem jest interwencja w tak skandalicznej sprawie.
  Dlaczego polskie sądy włączają się do antynarodowej polityki i są używane do prześladowania Polaków?…

  Czołem Wielkiej Polsce !!

 6. KID mówi

  Errata
  powinno być: a także Prezesa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych pana Jana Kasprzyka.

 7. Marcin Malik mówi

  Panie Jacku,

  Oni wiedzą że to kit ale chcą pana złamać psychicznie i wydoić z pieniędzy. Bardziej jednak chodzi o to aby pan się załamał.

  Nie jest tajemnicą że Żydzi byli nadreprezentowani w systemie komunistycznym. W Polsce sędziowie, prokuratorzy którzy skazywali Polakow na śmierć i liczne cierpienia byli Żydami. Putin powiedział że 95% pierwszego rządu Związku Radzieckiego składał się z żydów. Trocky, który napadł na Polskę z Leninem też był Żydem.

  'Czołem Wielkiej Polsce’. Cóż, Hymn Francji to:
  'Do broni, bracia dziś!
  Zewrzyjmy szyki wraz!
  I marsz, i marsz!
  By ziemię krwią napoić, przyszedł czas!

 8. Быдлошевский Л.З. mówi

  Lew Davidowicz Bronstein, ur. 1879 r. zginął z rozkazu samego Ojca Narodów tow. Stalina 2 miesiące po napadzie na ZSRR tj. August 1941 roku w Meksyku zabity czekanem ….To jest dla Gojów „Trocki”…Tak. Prawdę ktoś napisał o Putinie. 95 % Pierwszego Rządu Sowieckiego było Żydami…Kto to był Związek Wojujacych Bezbożników bardzo wpływowa organizacja z ewriejem na czele przez 20 lat i tylko Wehrmachtowi zawdzięczamy że w 1941 roku ja w końcu rozwiązano gdyż otworzyli wszystkie cerkwie dla ludzi i Stalin zrozumiał swój blad sprzed 20 laty…..

  ❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗💓💓💓

 9. Быдлошевский Л.З. mówi

  Miniej Izrelowicz Gubelman dla Gojów „Jarosławski” czy inny „łańcucki”…..20 lat prezesował Związkowi Wojujacych Bezbożników…..Nawet polski organ był do 1937 roku…

  ❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗💓💓💓

 10. Быдлошевский Л.З. mówi

  Bolesław Przybyszewski syn wielkiego Przybyszewskiego poety i pisarza ur. 1892 zm. 1937 byl redaktorem w Moskwie polskiego wydania Związku Wojujacych Bezbożników 1925 – 1935…1937 rozstrzelany jak 400 000 innych „kontrrewolucjonistow” w ramach czystki stalinowskich….A wy ciągle o tych 12 000 Polaków rozstrzelanych przez Sovjetow w 1939 roku którzy nie oddali jednego strzału i się poddali na Wschodzie kraju, prawda ?

  Niemcy wyrżnęli 3 000 000 Polaków i 3 000 000 Żydów ale oni są dobrzy a Rosjanie są źli bo nam 12 000 zastrzelili poddających i nie strzelających i z 500 sztuk zolnierzy walczących po wojnie z Rosjanami …Wszystko Polak postawił na głowie….Nawet ofiary….

  ❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗💓💓💓

 11. Jozef mówi

  POLACY – RODACY KAMRACI …. laczmy sie, musimy walczyc o wyzwolenie Polski Ojczyzny Najjaśniejszej , jestesmy pod okupacja od 1990 roku, jestesmy zarzadzani przez wrogow i katow!! Robia z Polakow niewolnikow, wepchali do Polski banderowcow, mordercow POLAKOW……ktorzy panosza sie po Polskiej ziemi.. Mowimy NIE to nie nasza wojna + Smierc Wrogom POLSKI!!

 12. bodek mówi

  Panie Jacku wspieram pana w tym nierównym pojedynku z źydami i ukrami !

 13. Hammurabi mówi

  @Быдлошевский Л.З.

  Błąd czy prowokacja?
  Rosjanie zabili na wiosnę 1940 roku ponad 21 700 polskich obywateli. (tajna decyzja nr P13/144). Rozstrzelano radzieckim sposobem 14,7 tys. jeńców i 11 tys. więźniów.
  Od grudnia 1939 roku do 19 kwietnia 1940 roku MIESIĘCZNIE na wschód wywożono około 150 000 Polaków.
  Generalnie do chwili niemieckiej inwazji na ZSRR według różnych danych na wschód wywieziono 900 000, 1 600 000, a nawet 1 875 000 obywateli przedwojennej Polski, choć odtajnione dane NKWD mówią o „tylko” 350 000, co należy tłumaczyć typową dla Rosjan chęcią pomniejszenia skali swoich zbrodni, powszechnym bałaganem i przerażającym poziomem śmiertelności podczas wielotygodniowych transportów w bydlęcych wagonach bez ogrzewania, wody i jedzenia przy bardzo silnych mrozach.
  Polacy byli rozwożeni do wielu miejsc. Część do Kraju Krasnojarskiego. Umieszczano ich w nadzorowanych przez NKWD „specposiołkach”, czyli osadach specjalnych. Pracowali tam katorżniczo przy wyrębie tajgi. Według statystyk przygotowanych na wewnętrzne potrzeby NKWD od stycznia 1940 roku do czerwca 1941 roku śmiertelność tej grupy wynosiła od 5,2% do 5,6% miesięcznie! Część wyrzucono z wagonów na kazachstańskich stepach, inni znajdowali swój koniec w kopalniach i przy budowach dróg i linii kolejowych.
  Ich śmierć w męczarniach od chorób, głodu i katorżniczej pracy ma być powodem szacunku do czegoś co niektórzy nazywają rosyjską kulturą?
  Owszem Niemcy pomordowali jeszcze więcej Polaków ale czy to jest powód do relatywizowania rosyjskich zbrodni dokonywanych na Polakach? Przecież gdyby nie realizacja niemieckiego planu „Barbarossa”, Rosjanie by ich wyprzedzili i to o kilka długości!
  Ja – i jak myślę wielu innych Polaków – nigdy nie pogodzimy się zarówno z listem polskich biskupów z 1965 roku, jak i fałszywymi deklaracjami o wzajemnej przyjaźni rodem z lat powojennych. Nie mamy zamiaru przepraszać i prosić o wybaczenie potomków sadystycznych zbrodniarzy, gwałcicieli i pospolitych złodziei. Zarówno tych „cywilizowanych” niemieckich, jak i jak i rosyjskich prymitywnych i tępych oprawców!

 14. Быдлошевский Л.З. mówi

  Hamurabbi @ Kolega ma taką pamięć że ja odpuszczę gdzie mnie dyskutować…2 mln robotników polskich było III Reichu ….Jasne. Prowokacja. Proszę nie pisać więcej….

  ❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗💓💓💓

 15. Boł mówi

  To co się wyprawia to jest po prostu zbrodnia sądowa!!! Jakże historia zatacza koło, zbrodniarze sądowi skazywali polskich Patriotów na śmierć, teraz zbrodniarze sądowi sądzą tych, którzy upominają się o pamięć tych Patriotów! Panie Jacku, jest Pan w doborowym najlepszym towarzystwie polskich Patriotów!

 16. Shadow mówi

  O parchatych eski-Mośkach nie dobra tak mówić. Sutryk prawdopodobnie identyfikuje się z nimi, stąd taka haniebna i debilna reakcja.Jego biegły, a może biedny, jest tylko podnóżkiem władzy,czyli wycieraczką.

 17. Hammurabi mówi

  @Быдлошевский Л.З.
  Właśnie, że trzeba pisać. Trzeba uzmysławiać Polakom ogrom krzywd wyrządzonych Polsce również przez Rosjan!
  Oto cytat z raportu Parlamentarnego Zespołu ds. Oszacowania Wysokości Odszkodowań Należnych Polsce od Niemiec za Szkody Wyrządzone w trakcie II wojny światowej:
  „Wśród elementów, które zostały wycenione w raporcie, znalazły się m.in. lata przepracowane przez ponad 2 mln Polaków wywiezionych na przymusowe roboty do Niemiec, które podliczono na 4 mln 881 tys. roboczolat, w niemieckich gospodarstwach rolnych, ale też w funkcjonujących do dziś fabrykach takich marek jak Opel, Porsche czy Hugo Boss, bankach i zakładach przemysłowych.
  Reparacje dotyczą także śmierci ponad 5 mln 200 tys. obywateli, w tej liczbie 21 proc. dotyczy dzieci poniżej 10 roku życia, wywiezienia z kraju kolejnych prawie 200 tysięcy dzieci, inwalidztwa w wyniku wojny w przypadku prawie 600 tys. obywateli”.
  Na podobnych zasadach powinno być rozliczone męczeństwo Polaków na terenach ZSRR!!!
  Podobnie rosyjska grabież po 17 wrześniu 1939 i ta po tzw. „wyzwoleniu”, kiedy specjalne oddziały tzw. „brygady trofiejne” tysiącami pociągów wywoziły do ZSRR wszystko, czego Niemcom się nie udało zabrać bądź zniszczyć. Do tego doliczyć należy wymuszony lufami czołgów i karabinów darmowy „eksport” polskich surowców, wyrobów i żywności do ZSRR w ramach „wdzięczności za wyzwolenie”!
  Na szczęście nie tylko ja mam jako taką pamięć.

 18. Martin mówi

  Panie Jacku – nie jest Pan sam. Nie damy, by nas zgnębił wróg!

 19. Metzitzah b'peh mówi

  Polskojęzyczna wspólnota rozbójnicza? Potomkowie morderców Polaków?

 20. Kot Morski mówi

  Skoro ten cały Nowak „nie jest wpisany na żadną listę biegłych”, to zwyczajnie biegłym (z urzędu) NIE JEST, zatem wyrok wydany na podst. jego opinii będzie obciążony błędem formalnym, co oczywiście należy podnosić zarówno w toku przewodu, jak i w ew. środku odwoławczym (apelacji). Może być co najwyżej biegłym prywatnym, jednak ranga opinii biegł. pryw. jest równa randze zeznań świadka „ze słyszenia”, czyli – najniższa z możliwych.

  NB takich idiotyzmów w opinii biegłego, jak wyż. przytoczone autorstwa p. N., jeszcze nigdy nie czytałem. Ciekawe, czegóż to p. N. jest „doktorem”…?

 21. Andrzej Jędrzejewski mówi

  W latach 30-tych XX wieku też ich arogancja osiągała taki poziom. Jak to się potem skończyło to wszyscy wiemy. Jeżeli dojdzie do powtórki z historii, to wątpię, żeby tym razem w Polsce znalazł się choć jeden kandydat na „sprawiedliwego wśród narodów świata”. Myślę, że ustawią się raczej kolejki przed punktami werbunkowymi Wehrmachtu.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.