„Wypowiedź Jacka Międlara miała na celu wzmocnienie postaw patriotycznych”. Prokuratura umorzyła postępowanie ws. marszu ku czci Żołnierzy Wyklętych

Jacek Międlar/ fot. Twitter
38

Na początku kwietnia 2021 roku wrocławska prokuratura umorzyła postępowanie w sprawie wypowiedzi Jacka Międlara na marszu ku czci Żołnierzy Wyklętych zorganizowanym w marcu 2019 roku. Doniesienie w sprawie złożył wrocławski ratusz zarzucając Międlarowi posługiwanie się mową nienawiści w stosunku do Żydów. Prokuratura nie dopatrzyła się znamion czynu zabronionego. – Użycie sformułowania „niewdzięczny Żyd” oraz „kat” dla oceny postawy konkretnej osoby narodowości żydowskiej z przytoczeniem uzasadnienia tej oceny stanowi wyraz dozwolonej prawem krytyki – czytamy w uzasadnieniu o umorzeniu postępowania.

Prokuratura stwierdziła też, że w wypowiedziach Jacka Międlara „brakuje sformułowań intencjonalnych, zawierających negatywną ocenę tych osób, pozbawioną możliwości jej zweryfikowania w oparciu o obiektywne argumenty i kryteria, sformułowań ukierunkowanych na wzbudzenie uczucia silnej niechęci, złości, braku akceptacji, wręcz wrogości do tej grupy narodowościowej”. – W ogólnym odbiorze wypowiedź Jacka Międlara (…) miała na celu wzmocnienie postaw patriotycznych” – napisano w uzasadnieniu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ratusz zamierza odwołać się od decyzji prokuratury. Społeczny doradca prezydenta Wrocławia, Bartłomiej Ciążyński, zapowiedział, że jeśli  postępowanie zostanie powtórnie umorzone, to „my wtedy możemy pójść do sądu bezpośrednio z własnym aktem oskarżenia, co na pewno zrobimy”.

– 1.03.2019 razem ze Romkiem Zielińskim (dziś ś.p.) zorganizowałem Marsz w hołdzie Żołnierzom Wyklętym. W oparciu o konkretne fakty historyczne wskazałem na bestialstwo żydokomuny. Próbowano mnie oskarżyć za niewygodną prawdę. Na szczęście sprawę umorzono. I łajdactwo zawyło 🙂 – napisał Jacek Międlar na Twitterze.

Jak należało się tego spodziewać, politycy Lewicy i Koalicji Obywatelskiej podnieśli larum i wyrazili oburzenie.

– Nie wiem, jaki szpagat intelektualny trzeba zrobić, żeby uznać, że nie doszło do naruszenia przepisów KK. Tam nie ma żadnego patriotyzmu – jest przede wszystkim nienawiść, pogarda, szczucie i łamanie prawa – oznajmił poseł Krzysztof Śmiszek.

– Ziobro i spółka wspierają te skrajne ruchy poprzez umarzanie tego typu spraw. To nie jest pierwszy raz, kiedy antysemityzm, mowa nienawiści znajduje wręcz uznanie w oczach prokuratury kierowanej przez pana Ziobrę – stwierdziła posłanka Barbara Nowacka.

– To, że prokuratura chroni takie osoby i taką narrację, pokazuje bardzo głęboką patologię – powiedział poseł Adam Szłapka.

Głęboką patologią jest to, że w III Rzeczypospolitej nie przeprowadzono dekomunizacji, a trzecie pokolenie AK musi wciąż walczyć z trzecim pokoleniem UB, które bezkarnie lży i opluwa Żołnierzy Wyklętych nazywając ich „bandytami” i „faszystami”. Patologią jest to, że rozwydrzone lewactwo nęka tych, którzy mówią o udziale Żydów w komunistycznym aparacie zbrodni. Patologią jest to, że mówienie prawdy o żydokomunistycznych zbrodniarzach, takich jak Stefan Michnik, jest nazywane mową nienawiści. Patologią jest to, że spadkobiercy komuny czują się w Polsce doskonale i pouczają nas z poselskich stołków, co jest właściwe, a co niewłaściwe. Na szczęście prokuratura stanęła na wysokości zadania i stwierdziła – zgodnie z prawdą – że wypowiedź Jacka Międlara podczas marszu ku czci Żołnierzy Wyklętych miała na celu wzmocnienie postaw patriotycznych. Takie są fakty. Nic dziwnego, że rozległo się wycie. Znakomicie!

Źródło informacji i cytatów: tvn24, Twitter

Zobacz też:

PEŁNA RELACJA! „Żydowscy komuniści gorsi niż naziści!” Dlaczego wrocławski magistrat rozwiązał Marsz w Hołdzie Żołnierzom Wyklętym? [WIDEO]

 

 

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Boguslaw mówi

  To cudownie, ze jeszcze mozna liczyc na ze resztki zdrowego rozsadku w naszej umeczonej Polsce!
  Brawo Jacku!
  Widac ponownie, ze Stworca kieruje Twoimi krokami i chroni Cie przed zlem na ziemi!
  Przytulam mocno, Bracie!
  Widzisz! Niedlugo niebo sie dla nas wszystkich rozchmurzy i wszyscy ci wyznawcy lucyfera, wyniosa sie z naszej genialnej Ojczyzny!

  1. Matka mówi

   „Stwórca kieruje twoimi krokami i chroni cię przez złem na ziemi”.

   Jaki ty, Boguś, jesteś niebywale głupi, niebywale prymitywny – to jest niewiarygodne. Pewnie Bóg kierował też jego krokami wtedy, kiedy dopuszczał się grzechu cudzołóstwa, co?

  2. Anty_Matka mówi

   czemu Bóg? może to szatan – no ale są tacy, którym wszystko jak to mówią kojarzy się z 4 -ma literami …

  3. Matka mówi

   No raczej Szatan na drogę cudzołóstwa czy siania nienawiści prowadzi, oczywiście. Powiedz to Bogusiowi, który pisze, że ten, który się owym 4-literom przez ciebie wspomnianym nie oparł, przez samego Boga jest prowadzony. Bo chyba zrozumiałeś, że o konkretnej osobie mowa.

  4. Maciej mówi

   @tow. „Matka”

   Klasyka towarzyszki – argumentum ad personam

  5. Matka mówi

   Nie, był jeszcze istotny argument o cudzołóstwie i że Bóg krokami takich ludzi raczej nie kieruje.

  6. Maciej mówi

   @tow. „Matka”

   No ładnie. Towarzyszka stawia się już w roli osądzającego Boga

  7. Matka mówi

   Boguś, czy ten Stwórca też tak kieruje krokami księży czy byłych księży, że sprowadza ich na drogę cudzołóstwa?

   Przytulam mocno.

  8. Boguslaw mówi

   Pierdol sie, jebana, smierdzaca obszczana- obsrana, chazarsko-satanistyczna, PIZDO!
   Nie ponize sie do tego, zeby kiedykolwiek nawet czytac twoje kurewskie lucyferianskie, mysli!
   dla mnie nie ma cie tutaj, syjonistyczna, znienawidzona, szmato!

  9. Matka mówi

   Jestem, jestem, obsrany ze złości po szyje stary, głupi, żałosny śmierdzielu. I będziesz mnie, śmieciu, czytał jeszcze bardzo dużo, więc szykuj pieluchy.

 2. Paweł mówi

  Żydostwo kłamie ,a fakty są takie :około 90 %ubeków,sbków,wsioków,nkwd i kadry pzpr to żydzi,i z nich się wywodzą mordercy Polaków i bandyci.Goldberg,prystygier,szechter to tylko kilka bestii morderców.Za taką ocenę i obrażanie Polaków to właśnie śmiszek i rada wrocławia powinni być pociągnięci do karnej‼odpowiedzialności‼A pzpr to nawet nie miała osobowości prawnej,więc była niel.bandą zbirów‼

  1. anonim mówi

   Duduś wychwalał notorycznego kłamcę weissa: ,,pan zawsze mówi prawdę”, który mówił, że w aparacie bezpieczeństwa ,,pracowało MOŻE kilku żydów”, Pan prof. R.J. Nowak dał świadectwo, że w rzeczywistości pracowało ich ok. 15 tys. To wystarczajaca wataha zajadłych polakożerców, którzy mogli skutecznie przeprowadzić likwidację podziemia patriotycznego i tak zdziesiątkowanego przez okres II wojny światowej.

 3. Misiek13 mówi

  Zydzi skazywali naszych Zolnierzy Wykletych na smierc.Tylko nasze wladze na czele z prezydentem Andrzejem Duda tego nie widza a raczej strach im nie pozwala mowic glosno o tym

 4. anonim mówi

  Skoro śmieszki, nowackie, szłapki i inne lewackie persony tak są przewrażliwione na bolesną krytykę i mają silny odczyn alergiczny na prawdę, to nich posłuchaja co współczesne środowiska żydowskie wygadują o Polsce i Polakach, jak bezczelnie łżą, manipuluja faktami, sosujac swoisty terror swojej wersji prawdy. Czy to im nie przeszkadza? Ciekawa ta wrocławska stajnia augiasza- sutrykowy ratusz z bezkrytycznymi filosemitami, mający wstręt do prawdy historycznej.

 5. Matka mówi

  „trzecie pokolenie AK musi wciąż walczyć z trzecim pokoleniem UB”

  Jakie tam z was 3 pokolenie AK. Promujecie hajlowanie, bronicie używania symboliki III Rzeszy, a na forum co chwila spotkać można wpisy jak z Der Sturmera, które wam nie przeszkadzają. Chyba, że to skrót od Auschwitz Kommando, to ok.

  1. Hammurabi mówi

   Przeginasz „Matko”. Obrażasz i prowokujesz.
   Może jeszcze powiesz coś o „Afrika Korps”?
   Taka oczytana, taka lotna i wygadana a nie wiesz, że za te słowa możesz odpowiadać karnie?
   A może jak ci których bronisz wolisz objawiona prawdę w formie „Правда”, co?

  2. Matka mówi

   Każdy, kto broni hejlowania, symboli III Rzeszy albo uważa za wybitnego patriotę kogoś, kto gloryfikuje SS manów w oczywisty sposób nie ma nic wspólnego z tradycją Armii Krajowej. Z Afrika Korpus może, choć patrząc na gloryfikowanie SS albo wypowiedzi typu „Żydzi nie są ludźmi”, to raczej to Auschwitz Kommando. I to nie żadne obrażanie – osoby nie widzące niczego złego w owych nazistowskich sympatiach pewnego byłego na szczęście już dyrektora IPN i tego typu wypowiedziwch same sobie godność odbierają.

  3. Hammurabi mówi

   W swoim zafiksowaniu posuwasz się za daleko. Już ci to napisałem. To, że komuś nie podoba się koloryt środowisk patriotycznych, nie znaczy, że ma prawo kogokolwiek obrażać. A ty to czynisz nagminnie, czy to pyskując czy też wrzucając do jednego kotła wszystkich adwersarzy.
   Co? Tak wygodniej, bo konik pt. „faszyzm, nazizm” jest już tak doskonale ujeżdżony, że byle łajza się na nim utrzyma i może za „mądrą” robić. Wystarczy podnieść wrzask o „hajlowaniu”, wystarczy coś krzyknąć o symbolach i już można liczyć na zgodny chór poparcia półgłówków.
   Za to symbole innego zbrodniczego systemu, symbole morderców mających więcej istnień ludzkich na sumieniu niż faszyści są OK. SLD ze swoją przeszłością zakorzenioną w mrokach więziennych lochów UB, SB i MO jest jak najbardziej OK, prawda? Czarzasty narzucenie siłą sowieckiego ładu oficjalnie nazywa „wyzwoleniem”. Zandberg prowokacyjnie paraduje z podobizną Marksa na koszulce i jest posłem, jest przedstawicielem społeczeństwa, z którego miliony zginęły wywiezione gdzieś na nieludzką ziemię! Biedroń co to „nic nie wie o akcji „hiacynt” utożsamia się z… komunistycznym terrorystą Che Guevarą ale jest OK! W dodatku jako zboczeniec ma dodatkową taryfę ulgową, bo co by nie powiedzieć niepochlebnego na jego temat zaraz tobie podobni podnoszą wrzask o „homofobii i braku tolerancji”.
   Co? Mało?
   A Komunistyczna Partia Polski (KPP) – radykalnie lewicowa partia polityczna założona 20 lipca 2002 ( rejestracja sądowa: 9 października 2002), podająca się oficjalnie za historyczną i ideową spadkobierczynię Komunistycznej Partii Polski, nie jest częścią propagowania totalitaryzmu? A niejaki Szwej publikujący jako prawdę objawioną „raport Burdenki” to co?
   No więc jak? Jedna miarka dla wszystkich, czy pogrobowcy katów polskiego narodu mają mieć tę własną, przynajmniej u takich jak ty „Matka”?

  4. Matka mówi

   Ja nie piszę o „środowisku patriotycznym”, ani nie wrzucam wszystkich do jednego wora. Piszę o hajlującym kretynie, otoczonym symboliką III Rzeszy, wielbiącym SS-manów i piszącym, że Żydzi to nie ludzie. I o kretynach, którzy takiego kogoś uważają za polskiego patriotę. Armia Krajowa nie hajlowała, nie używała symboliki III Rzeszy, do SS-manów strzelała a nie ich wychwalała oraz Żydów za podludzi nie używała. To oczywiste, że jeśli ktoś tego broni to pielęgnuje tradycje AK w rozumieniu Auschwitz Kommando jedynie.

   I przestań non stop pitolić o symbolice komunistycznej. To, że jakiś Zanberg nosił Marka na koszulce ma być usprawiedliwieniem dla jakiegoś innego idioty do hajlowania? Nic już nie masz najwyraźniej na obronę kretyna, o którym mowa, że takie argumenty rzucać.

  5. Hammurabi mówi

   Ależ wręcz przeciwnie, piszesz, prowokujesz to środowisko i wrzucasz wszystkich do jednego wora – jak mniemam zupełnie świadomie i tendencyjnie.
   Tekst dotyczy Jacka i jego problemów z wrocławskim zbiorowiskiem kanalii, które – póki co – zostały odsunięte w czasie a nie jakiegoś „hajlującego kretyna”.
   Armia Krajowa zaś strzelała również do komunistycznych sługusów, donosicieli, konfidentów i mend „dorabiających” się cudzego majątku. I co? Czym wówczas była? Według takich jak ty zeszła na „bandytów”, tak?
   Dlatego zniżając się do twego poziomu (wklejam) „I przestań non stop pitolić o symbolice” III Rzeszy, uwielbieniu SS-manów.
   Podałem kilka zaledwie przykładów z polskiego dzisiaj a wczoraj i przedwczoraj są tego dziesiątki tysięcy! Tak, łatwo obrzucać kogoś błotem, tak przyjemnie opluwać i jednocześnie być pewnym poklasku gawiedzi…
   Posługujesz się narracją à la Engelking, Grabowski & company i łudzisz się, że umknie to uwadze innych? A może bliżej ci do uczciwości osądu i „umiłowania ojczyzny” à la Róża Maria Barbara Gräfin von Thun und Hohenstein?
   A ja, będę „pitolił” o symbolice komunistycznej, o jej prawnukach, o służebnej roli żydostwa w zbrodni, bo te kilkadziesiąt milionów pomordowanych przez stalinizm ludzi, pośród których jest setki tysięcy jeśli nie miliony Polaków jest wystarczającym memento.

  6. Maciej mówi

   @tow. „Matka”

   No i znowu towarzyszka zaczyna starą śpiewkę haggady (bajki) żydokomuny (wbrew oczywistym historycznie faktom), że salut rzymski jest wyłącznie symbolem nazistowskim. Towarzyszka rozsiewa prostackie stereotypy i obraża. Każdy symbol ma swoje znaczeniowe odniesienie w kontekście historycznym i w intencji posługującego się symbolem. Czy z faktu, że np. w czasie okupacji niemieckiej Żydowska Służba Porządkowa (policja żydowska) nosiła opaski z gwiazdą Dawida, ma wynikać, że sama gwiazda Dawida zmieniła swoje znaczenie dla Żydów ? Albo, że np. czerwona sukienka jest wyrazem aprobaty dla jakiegoś ruchu komunistycznego ? Czy też, że symbol pięcioramiennej, czerwonej gwiazdy występującej w logo holenderskiej marki piwa Heineken ma być manifestacją rewolucji październikowej ?

  7. LoL mówi

   Buhahahahahahahahah. Dziekuję, kolego 😉

  8. Matka mówi

   Maciuś, głupi jesteś niemożebnie, więc się zlituję i ci wytłumaczę. Różnica między hajlowaniem a gwiazdą Dawida jest taka, że hajlowanie to gest wymyślony przez Mussoliniego i Hitlera w 1923 r. (jak myślisz, że to jakiś antyczny rzymski salut, to się zdziwisz), potem zmałpowany przez naszych narodowców, z których jednak po 1939 ŻADEN już z oczywistych względów go nie używał. Dlaczego? Bo rodowód tego symbolu jest jednoznaczny i jego kojarzenie (z niemieckim nazizmem) jest również jednolite. W przeciwieństwie do Gwiazdy Dawida, która z Żydowską Policją Porządkową głównie tylko może kojarzyć się jełopom od haggady, gdyż to symbol używany przez Żydów 2700 lat, a nie wyłącznie w czasie wojny.

   Podobnie, wytłumaczę ci co różni swastykę od czerwonej sukienki. W naszej części świata (bo koledzy Greniucha to bynajmniej nie Hindusi) swastyka to używany od 1920 roku symbol NSDAP, a później godło III Rzeszy. Czerwone sukienki natomiast dziewczyny nosiły powszechnie setki lat przed rewolucją październikową i noszą do dziś.

   P.S. Logo Heinekena pochodzi z 1864 roku, Maciuś, a nawiązuje do średniowiecznej symboliki browarniczej, więc znowu w przykład nie bardzo trafiłeś, tym bardziej że Heineken akurat swoje logo, mimo tego, zmienił (na czas zimnej wojny), by jednak skojarzeń uniknąć.

  9. Leszek mówi

   Komunistka i każdy inny komunista powtarza by się w tym utwierdzić i jak mawiał Jerzy Urban… AAAAA
   TFU…. Gebels… „Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą.”
   Osoby Chore, muszą sobie powtarzać bo boją się innej rzeczywistości.
   Wolą tylko swoją.
   Niestety normą jest, że gdy ktoś nie ma merytorycznych argumentów, to zamiast odpuścić lub przyznać rację przeciwnej stronie, zaczyna wymyślać coraz to bardziej absurdalne uzasadnienia swoich poglądów. Normą jest też odwracanie wówczas kota ogonem, zmiana tematu czy personalne zaczepki.
   A teraz z innej Beczki. …a może Świat powinien przyjąć, że Komunizm i Socjalizm to rodzaj Faszyzmu? Nie napiszę nazizmu bo już nie ma Nazistów. Są to teraz „Dobrzy Niemcy co zapłacili za swe zbrodnie w banknotach Marki Niemieckiej a potem Euro”.
   Nasz Rząd się kaja przez Żydami bo nie chce Im zapłacić i mieć spokój z NACIĄGACZAMI !!!! A może pomoże Polsce Lobby Żydowskie odzyskać od Niemców 860 Miliardów to się podzielimy i damy kilka w zamian za HEJT NA NIEMCACH czyt. potomkach Nazistów Niemieckich…
   taki GESZEFT 🙂
   Więc?????

  10. Hammurabi mówi

   Leszek żadnego „dzielenia się”z Żydami. Ani w praktyce ani w teorii. Zapamiętaj, że byłoby to jednoznaczne z uznaniem bezzasadnych żydowskich roszczeń.

  11. Maciej mówi

   @tow. „Matka”

   Towarzyszka znowu wbrew ustalonym, historycznym faktom zwyczajnie kłamie.

   W Rzymie podniesiona prawa ręka (nazywana dextera lub dextra) była wykorzystywana jako symbol zaufania, przyjaźni oraz lojalności lub jako zwykłe pozdrowienie, gdzie pusta ręka miała być dowodem, że nie ma się broni.

   Materialnym tego dowodem i znanym przykładem ukazującym salut rzymski są budowle np. Łuk Tytusa, Łuk Konstantyna Wielkiego albo Kolumna Trajana.

   Reszta wywodów towarzyszki, to zwyczajowy dla żydokomuny bełkot

  12. Kresowianin. mówi

   Myślałem, że to jest pisowski troll. Niestety to jest zwykła konfitura od Gawłów, Dulkowskich i innych lewackich ścier. TW Matka, słabo wychodzi ci ten troll, zgłaszać do prokuratury też nie masz za co, bo tutaj jest kulturka, a bana możesz dostać ty, sieroto ze skłota.

  13. Matka mówi

   Gdybym chciała, głąbie, to już paru tu hejterów by cieniutko płakało. Bo jest za co. Ale nie chce mi się w to bawić, wolę się z takich, jak ty, pośmiać. A kulturka tutaj taka, jak wśród żuli pod monopolowym.

  14. Maciej mówi

   @tow. „Matka”

   …a tymczasem nieprzerwanie histerycznie chlipie i pokrzykuje towarzyszka „Matka”. Taka mieszanka baby z żydokomuną.

 6. Hammurabi mówi

  Łatwo było przewidzieć, że takie indywidua podniosą wrzask jedynie w przypadku umorzenia. W każdym innym wypadku to towarzystwo wzajemnej adoracji obwieściłoby triumfalnie „zwycięstwo praworządności”.
  Najśmiszniejsze jest to, że co niektórzy z tych szłapek legitymują się wyższym wykształceniem. Ba! Tytułami naukowymi nawet, co stawia pod wielkim znakiem zapytania wymogi stawiane na uczelniach i poziom promotorów. Przynajmniej niektórych.
  A co do „wspierania skrajnych ruchów” to dosłownie przed chwilą holenderski minister ujawnił, że Holandia wspiera te skrajnie lewicowe…
  Natomiast fakt, że z każdym dniem przybywa zwolenników ugrupowań patriotycznych, że prawda o tak niedalekiej przeszłości zakłamana i ukrywana przez ojców dzisiejszych „autorytetów moralnych” zostaje odkrywana i – co „gorsza” – ujawniana szerokiemu ogółowi spędza sen z powiek zaprzedanym ideom co to „miały być wiecznie żywe” sen z powiek.
  Jednak to wszystko to zbyt mało. Potrzebny jest wstrząs. Szok. Potrzebna jest wściekłość szerokich mas by tą stajnię Augiasza oczyścić.

 7. Kresowianin. mówi

  Nienawiść, POgarda, szczucie i łamanie prawa to był na twoich spędach czarnych, lemparcich macic, śmisku babo bidronia. 🙂

  1. Leszek mówi

   Tow. Matka
   Komunistka i każdy inny komunista powtarza by się w tym utwierdzić i jak mawiał Jerzy Urban… AAAAA
   TFU…. Gebels… „Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą.”
   Osoby Chore, muszą sobie powtarzać bo boją się innej rzeczywistości.
   Wolą tylko swoją.
   Niestety normą jest, że gdy ktoś nie ma merytorycznych argumentów, to zamiast odpuścić lub przyznać rację przeciwnej stronie, zaczyna wymyślać coraz to bardziej absurdalne uzasadnienia swoich poglądów. Normą jest też odwracanie wówczas kota ogonem, zmiana tematu czy personalne zaczepki.
   A teraz z innej Beczki. …a może Świat powinien przyjąć, że Komunizm i Socjalizm to rodzaj Faszyzmu? Nie napiszę nazizmu bo już nie ma Nazistów. Są to teraz „Dobrzy Niemcy co zapłacili za swe zbrodnie w banknotach Marki Niemieckiej a potem Euro”.
   Nasz Rząd się kaja przez Żydami bo nie chce Im zapłacić i mieć spokój z NACIĄGACZAMI !!!! A może pomoże Polsce Lobby Żydowskie odzyskać od Niemców 860 Miliardów to się podzielimy i damy kilka w zamian za HEJT NA NIEMCACH czyt. potomkach Nazistów Niemieckich…
   taki GESZEFT 🙂
   Więc?????

  1. Leszek mówi

   Też tak sądzę 🙂

 8. Maksymilian mówi

  Pan Jacek wypowiada swoje tezy intuicyjnie, po polsku. Gdybyśmy mieli królową, prawdopodobnie za parę lat otrzymałby szlachecki tytuł. Mówi to co myśli, a myśli po polsku. To jest wielka Polska. Dziś Ukraina chce napisać swoją historię kosztem naszej krzywdy. Dziś Łukaszenka nazywa nas burymi faszystami. Pan Międlar walczy z tym kłamstwem. My nigdy nie mordowaliśmy chorych, dzieci i bezbronnych.

 9. Waldemar mówi

  Nie wiem jaki problem z tymi Arabami wyznania mojżeszowego. Parzcież jedyne co próbowali bezskutecznie wnieść do nauki i kultury polskiej to zwyczaj obcinania skóry na penisie który ma zaświadczać o przynależności do narodu władców galaktyki i karp po żydowsku.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.