“Orzeł czy reszka? Zaczęło się od Mieszka” czyli rymowany poczet władców Polski

10

Przekonacie się sami, biorąc do ręki tę książkę, że historia wcale nie musi być nudna!

Dlaczego Mieszko był akurat pierwszym? Kto był najdłużej panującym władcą? Dlaczego Jadwigę ogłoszono świętą? Czy Henryk Pobożny często odmawiał pacierz? I czego tak bardzo wstydził się Bolesław, zwany Wstydliwym? Tyle pytań! Ale gdzie odpowiedzi?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dwie dziewczyny – Justyna Janiszewska oraz Joanna Olszańska, stworzyły książkę, skierowaną przede wszystkim do dzieci, w która w interesujący sposób opowiada o życiu władców naszego kraju. Dzięki wesołym i rymowanym wierszą, historia w przyjemny sposób zostanie zapamiętana, a o niej nie powinniśmy zapominać.

Aby wydać książkę, wzięły udział w akcji Polak Potrafi, która ma na celu uzbieranie pieniędzy na wydruk 500 egzemplarzy. Jedna z tych książek może trafić właśnie na waszą półkę. Link do zbiórki – https://polakpotrafi.pl/projekt/orzel-czy-reszka-poczet

Książka wzbudza bardzo duże zainteresowanie, nie tylko wśród czytelników ale i mediów. Portal wPrawo.pl objął patronat nad książką.

Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji.

Przeczytaj także:

P. Krzemiński: Józef Weyssenhoff – powieściopisarz, poeta i narodowiec

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Piotr Bein mówi

  atykańsko-żachodnia wersja historii Polaków dla dzieciarni. Wczesne kondycjonowanie 🙁
  Znów wPrawo stręczy anty-narodową hasbarę! Hurraaa! — “Książka wzbudza bardzo duże zainteresowanie, nie tylko wśród czytelników ale i mediów”.

  Przed Mieszkiem, który się nie ochrzcił wbrew powszechnej opinii religioznej, były dziesiątki władców plemion polskich, żyjących w bogatej duchowo, egalitarnej i sprawiedliwej, moralnej kulturze słowiańskiej. Państwowość ani narodowość polska nie zaczęła się ani nie ukształtowała w X w. tylko wieki później…

  Wiemy niewiele o tamtych czasach. “Nauka” żachodnia i Watykan ukrywają to przed nami, np. “Kniga na indexie Watykanu, materiały źródłowe ukryte — rewelacja czy pseudo-historyzm Słowian u Mavro Orbiniego z XVII w.”
  https://piotrbein.wordpress.com/2018/12/05/kniga-na-indexie-watykanu-materialy-zrodlowe-ukryte-rewelacja-czy-pseudo-historyzm-slowian-u-mavro-orbiniego-z-xvii-w/

  1. Piotr Bein mówi

   korekta: atykańsko = Watykańsko

  2. MacGregor mówi

   Widac, że człowiek z pana dorosły, a kompletny dureń

  3. Justyna mówi

   Panie Piotrze, mialam się nie wdawać w dyskusję, ale z drugiej strony nie chcę aby nasza książka była źle odbierana. Z pewnymi rzeczami mogę się zgodzić. Wiemy, że Mieszko nie był tak naprawdę pierwszym władcą Polski, że przed nim było ich dużo więcej. Ale jak wszyscy wiemy z historii, za czasów jego panowania Polska stała się krajem chrześcijańskim, dlatego można śmiało pisać, ze to od niego się zaczęło. Książka i informacje w niej zawarte nie powstały z księżyca ale z licznych źródeł historycznych, jak również sprawdzona została przez historyczkę, dlatego nie można jej nazwać anty- narodową. Z całym szacunkiem…. Obecna władza ma przed nami tyle tajemnic a co dopiero królowie, którzy żyli tyle lat temu. Nikt naprawdę do końca nie wie jak toczyły się losy kraju, dlatego pisaliśmy o tym co jest nam znane. Książka kierowana jest przede wszystkim dla dzieci, dlatego lepiej niech poznają uproszczoną historię w postaci wierszy niż żadną. Serdecznie pozdrawiam.

 2. MacGregor mówi

  idea zacna, choć rymowanki niestety trochę częstochowskie …

  1. Kris mówi

   Witaj MacGregor , tak się składa ,że mam książkę i wiem jak to jest napisane , tak się również składa ,że pochodzę z Częstochowy, serio 🙂 i to co mogę Ci powiedzieć, to z rymem częstochowkim ta książka ma mało wspólnego, pozdrawiam

 3. michu mówi

  Kiedyś próbowali Traperzy z nad Wisły. “Chrobry Chrobry byłeś dobry” 😉

  1. michu mówi

   Mieszko Mieszko mój koleżko itd itp ;).

  2. kama mówi

   ZNAD piszemy razem.

  3. michu mówi

   “Dalej śpiewać nie ma o czym i możecie nam naskoczyć” ;).

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.