Ohydna prowokacja prof. Hartmana w rocznicę Bitwy Warszawskiej

Jan Hartman/ fot. screen
18

15 sierpnia 2019 obchodziliśmy 99. rocznicę Bitwy Warszawskiej nazywanej „Cudem nad Wisłą”. Tego dnia bolszewickie wojska prące na Warszawę zostały zatrzymane koncentrycznym natarciem odwodowych dywizji polskich, a 16 sierpnia ruszyło polskie kontruderzenie znad Wieprza wychodząc na tyły Sowietów. Klęska bolszewików była całkowita. Nie tylko Polska, ale cała Europa została uratowana przed zbrodniczą rewolucją niesioną na sowieckich bagnetach. Jak rocznicę tego wydarzenia skomentował prof. Jan Hartman?

– W sprawie wojny z bolszewicką Rosją w 1920 r. to tylko chciałem nieśmiało przypomnieć, że to Polacy napadli na Rosję, a nie odwrotnie. Mieliśmy niezbyt mądry obyczaj rajdów na wschód, a potem się oburzaliśmy, że zabory, że inwazje. Trza w domu siedzieć – napisał Hartman na Twitterze.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

To, co napisał prof. Jan Hartman, świadczy albo o jego kompletnej nieznajomości historii, albo o ohydnej prowokacji, której celem było wywołanie negatywnych emocji i komentarzy, które oczywiście zostaną przedstawione jako przykład polskiego antysemityzmu. Nie jest przecież żadną tajemnicą, że Jan Hartman jest Żydem i lewakiem opluwającym katolicyzm. A krytyka takiej osoby natychmiast jest klasyfikowana jako antysemicka mowa nienawiści.

Wpis Hartmana to powielanie komunistycznej propagandy o Polsce jako agresorze i Rosji Sowieckiej jako ofierze napaści. Jak było naprawdę? „Latem 1919 r. polscy kryptolodzy złamali sowiecki szyfr, dzięki czemu polskie władze miały dokładny wgląd do sowieckich planów koncentracji wojsk na terenie dzisiejszej wschodniej Białorusi. Informacje zdobyte przez nasz wywiad jednoznacznie wskazywały, że Sowieci planowali atak na polskie pozycje – Moskwa przygotowania do tego zaczęła na dobre w styczniu 1920 r. Z tego odcinka frontu miało zostać wyprowadzone uderzenie na polskie siły. Bolszewicy górowali nad nami liczebnością wojsk i pod względem uzbrojenia, a ich przewaga z dnia na dzień rosła. Dlatego Józef Piłsudski zdecydował się przejąć inicjatywę i uderzyć, zanim Sowieci w pełni przygotują się do zmasowanego ataku” – wyjaśnia prof. Bogdan Musiał w rozmowie z portalem „Super Historia”. Cały wywiad TUTAJ.

Czy prof. Hartman o tym nie wie? Niemożliwe, żeby nie wiedział. To przecież nie jest żadna wiedza tajemna. Ale Hartman udaje, że nie wie jak było naprawdę i prowokuje, żeby wywołać rezonans, który propagandowo będzie można wykorzystać przeciw Polakom. Klasyczna metoda działania komuny.

– Powtarzana dziś na salonach teza, że to Polska napadła na bolszewicką Rosję, pochodzi z tej samej składnicy mądrości, co picie przez Brygadę Świętokrzyską szampana z Gestapo czy katolicyzm i heteroseksualizm Hitlera. To nie próba popisywania się wiedzą – to deklaracja tożsamości – podsumował na Twitterze Rafał Ziemkiewicz.

Trudno nie zgodzić się z tą diagnozą. Hartman i reszta tego towarzystwa michnikoidów to ideowi spadkobiercy bolszewików, którzy chcieli „uszczęśliwić” świat komunizmem. Hartman też tego chce, chociaż określenie „komunizm” zastąpił słowem „demokracja”. Spójrzcie na zdjęcie profilowe na stronie fb Jana Hartmana: Marks, Engels, Lenin i Hartman zamiast Stalina. Nic ująć, nic dodać.

Źródło informacji i cytatów: Twitter, superhistoria.pl

Zobacz też:

Hartman odgraża się księżom: „Biada wam! Pod znakiem tęczy zwyciężymy”

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. piotr mówi

  1- Nie wolno ścigać żydowskich zbrodniarzy z NKWD. 2- Kilka faktów o naturze ,,naszych starszych braci w wierze” 3- Pedofilia: brudny sekret Talmudu. Ted Pike. wolna-polska.pl

 2. robert mówi

  Ambasador Izraela skomentowała polskie pielgrzymki. „To robi wrażenie”

 3. robert mówi

  Aktorka serialu „Gra o tron”: Izrael uprowadził moją córkę.

 4. marju73 mówi

  Mieliśmy, oburzaliśmy mówi żyd, nieproszony gość na naszej ziemi. Zapewne wypowiada się w imieniu żydostwa bo przecież nie w naszym.

 5. Wacław Bychawski mówi

  Sowietów walczących z Polską popierali wszyscy przedstawiciele żydostwa. Od komuszego Bundu po Poalej Syjon, syjonistów. Pokazali swą prawdziwą wredną mordę żmijowego plemienia.

  1. Robert B. mówi

   Trzeba było ich jeszcze intensywniej ratoooowaaaać…

 6. Jacek Wójcikiewicz mówi

  Nie tylko Niemcy,ale też zydokomuna dokonała zbrodni zamordowania kilkudziesięciu tysięcy słowian,głównie Rosjan.

 7. Jacek Wójcikiewicz mówi

  Żydokomuna zamordowała oczywiście kilkadziesiąt MILIONÓW słowian.Przepraszam za słowny lapsus.

 8. Jurek Ogórek mówi

  Co ten cały hartman wie o domu? Wywodzący się z narodu, który owego domu nigdy nie miał i nie ma, a usilnie chce go mieć w Polsce. Należałoby skromnie upomnieć tegoż jegomościa dwoma słowami ( w jego stylu i na 100% będzie rozumiał ) : do budy !!!

 9. robert mówi

  Jan Hartman o związkach kazirodczych: „Są złe, bo zakazane”

 10. ziemianka mówi

  Nie przejmujmy się defetystyczną gadaniną, tylko zbierajmy podpisy dla Konfederacji, bo czasu jest niezwykle mało w tych wyborach. A potem do Ruchu Kontroli Wyborów, do Komisji Wyborczych, gdzie kto może. No i głos na Konfederację. Nic lepszego nie mamy do zrobienia w obecnej sytuacji.

 11. Robert B. mówi

  Takie są konsekwencje udawania, że „Żydów nie ma”. „A potem się oburzaliśmy, że zabory, że inwazje” itd. Dopóki nieprzejednany WRÓG będzie mógł przemawiać jako „my”, to nic z tym nie zrobimy. Mnie tylko zastanawia, co im się wydaje, że dokąd ich doprowadzi wojna perska… Pewnie myślą, że do władzy nad światem… A co jeżeli „coś pójdzie nie tak”? Ja wiem jedno: JA ICH RATOOOOOWAAAAĆ nie będę.

  1. karol mówi

   Robert B. – List do Tesaloniczan 2:1do 12. O powtórnym przyjściu Jezusa Chrystusa. Trzecia Świątynia. Objawienia 16:12 do 16. 19:20. „fałszywy prorok”

 12. Flex mówi

  Hartman uderzył lewą polityką historyczną przeciw prawej. A gdzie czysta historia i wnioski z niej na przyszłość? Bolszewicy ruszyliby na zachód więc wyprzedzające uderzenie i kierunek na Kijów nie Moskwę czy Petersburg było koncepcją sensowną. Ale dobór sojusznika??? Gzie w sierpniu 1920 był bratni ataman i jego URL?! Zostaliśmy sami zdani na własne siły. Gdyby nie zryw i patriotyzm byłaby tragedia. W „Moje dwa i cztery kółka” inż. Witold Rychter opisał jak po odebraniu świadectw dyrektor szkoły wyraził nadzieję, że w obliczu zagrożenia chłopcy zgłoszą się do walki. I faktycznie wszyscy z jego klasy zgłosili się do punktu mobilizacyjnego. Nie odstraszały ich nawet wieści, że wzięci do niewoli są nawet obdzierani ze skóry (ciekawe jak mu to za komuny Mysia przepuściła, pewnie cenzor nie czytał dokładnie.) Ale do sedna! Nie liczmy na żadnych „sojuszników” tylko na własne siły naszego Narodu. Wasalizm i hołdy lenne skończą się tak jak zwykle. A nasi „niezawodni przyjaciele” mają nas dodładnie tam, gdzie im sami nachalnie włazimy. Nasze zakompleksione „elity” potrzebują pochwał i klepania po plecach jako wzmocnienie swoich „gumowych kręgosłupów”. Jakiś czas temu stwierdziłem, że historyk zna lepiej historię, ale logiczne i prawidłowe wnioski potrafi wyciągnąć z niej inżynier. Niestety wśród polityków ze świecą ich szukać, za to historycy w przewadze.

  1. Robert B. mówi

   Z punktu widzenia żydostwa dobrze by było, gdyby komunizm się rozlał na Europę w 1920 roku, bo wśród tych „komunistów” aż roiło się od żydostwa. U nich ciągle to samo: przekonanie, że w końcu zapanują nad światem.

  2. Flex mówi

   Sęk w tym, że zmutowany, urynkowiony komunizm w formie ponadnarodowych korporacji poprzez globalizację opanował świat. A łapska na finansach korporacji czy pozadłużanych krajach trzyma wiadoma nacja.Show biznes, kinematografia, media też w ich łapach „kształtują wypaczoną, zwichrowaną świadomość. A szary robol w korporacji za najniższą krajową plus, oznakowany loginem, identyfikatorami, kartami chipowymi, kodami kreskowymi niczym tatuażem na przegubie ręki. Rozliczona systemami informatycznymi każda sekunda pracy i każda wykonana czynność lub chwila bezczynności. Zaraza zainfekowała i rozprzestrzeniła się po świecie, który ją przyjął jako lekarstwo na swoje bolączki i słabości. Opętani tym matrixem twierdzą ciągle, że żyjemy „na „najlepszym ze światów” dla którego nie ma alternatywy. A jedyna alternatywa to LGBT-lewatywa! PS. A przy Trumpie czy Putinie stoją takie same pejsate „laufry” lokujące ich prywatne „zaskórniaki”, kto wie, czy nie w tym samym raju podatkowym.

 13. DS. mówi

  z hartmanna taki profesor jak z mysiej….. skory reisentasche! hartman to prostak bezczelny i cyniczny, nauczyła się żydo-komuna, ze moze w Polsce mowic i robic co chce a nawet podobno na koszt polskiego podatnika latają z Polski do izraela i z powrotem! gdyby w Polsce był prawdziwie polski prezydent czy prawdziwie polski rząd TO w POLSCE BYŁABY PRAWDZIWIE POLSKA PROKURATURA I SĄDY!!! A GDYBY BYŁY POLSKIE SĄDY TO HARTMAN SIEDZIaŁBY CICHO JAK MYSZ POD MIOTŁĄ I NOSIŁ WIELKI KRZYZ NA SZYI UDAJĄC POLAKA, KATOLIKA JAK TO ONI POTRAFIĄ DLA PIENIEDZY, STANOWISK, ITD. ROBIC!!! JAK TEN ZYD CO UKRADŁ NAZWISKO I HISTORIĘ, TRAGICZNEGO WOJENNEGO ZYCIA PANI WILKOMIRSKIEJ I OPISAŁ JA JAKO SWOJĄ. NAZWISKO polskie uKRADł I ZMIENIAł DOTYCHCZASOWE ZYDOWSKIE NA POLSKIE PO TO BY SIĘ UWIARYGODNIC!!!! ZA TĘ UKRADZIONY ŻYCIORYS, SKAD INAD BOHATERSKI zyciorys, który opisal w formie ksiązki, DOSTAWAŁ KASĘ W USA I BUJAŁ SIĘ, ŁŻĄC JAK BURA SUKA, NA KRADZIONEM!!! ALE WYCZAIŁ GO INNY ZYD, ODKRYŁ TE JEGO CYNICZNE, BEZCZELNE KŁAMSTWA i BEZWSTYDNA SZUJA PRZESTAŁ ZARABIAC. ALE, ZE WSTYDU I HONORU toto NIE MA TO SIĘ NIE PRZEJĄŁ! TO SAMO Z HARTMANNEM, W JEGO PRZYPADKU WSPÓŁISTNIEJĄ co najmniej TRZY OBRZYDLIWE CECHY JEDNOCZESNIE MIANOWICIE: BRAK WSTYDU, BRAK HONORU, BRAK WIEDZY………….!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.