Nowe prawo w Południowej Karolinie zakazuje krytyki Izraela bez względu na fakty

Senat Południowej Karoliny/ fot. twitter
14

Południowa Karolina to pierwszy stan, w którym wprowadza się prawo uznające jakąkolwiek krytykę Izraela za antysemityzm. Prawo ma być stosowane na stanowych uczelniach. Senacki projekt ustawy wymaga od Komisji ds. Szkolnictwa Wyższego Karoliny Południowej wydrukowania kopii nowej definicji antysemityzmu i rozprowadzenia jej na wszystkich stanowych uczelniach publicznych. Rozwiązanie zostało uznane w Izraelu za „ustawę przełomową”, która doprowadzi do zmian w całych Stanach Zjednoczonych i na świecie.

Nowa ustawa zmienia definicję antysemityzmu klasyfikując jako „antysemickie”, a więc dyskryminujące i niedopuszczalne, wszelkie wypowiedzi krytyczne wobec państwa Izrael nawet jeśli są zgodne z faktami. instytucje akademickie będą zobligowane do stosowania tej definicji przy podejmowaniu decyzji, czy ktoś naruszył politykę szkolną zakazującą dyskryminacji.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nowe prawo zostało skrytykowane przez Centrum Praw Konstytucyjnych oraz Amerykańską Unię Swobód Obywatelskich (ACLU). „Ustawa ma rzekomo zająć się rosnącym antysemityzmem na kampusach uniwersyteckich, ale uważna lektura pokazuje, że ​​jej prawdziwym celem jest wyciszenie dyskusji na temat praw Palestyńczyków oraz cenzurowanie wszelkiej krytyki polityki rządu izraelskiego. Ta niejasna i rozległa definicja łączy krytykę polityczną Izraela z antysemityzmem, naruszając konstytucyjnie chronioną wolność słowa” – czytamy w oświadczeniu opublikowanym przez Centrum Praw Konstytucyjnych.

Przeciwnikiem tej regulacji prawnej jest również… autor nowej definicji, Kenneth Stern zatrudniony przez Amerykański Komitet Żydów (AJC) jako ekspert od antysemityzmu. Według Sterna definicja została napisana wyłącznie dla europejskich kolekcjonerów danych, aby mieli wskazówki dotyczące tego, co uwzględnić, a co wykluczyć w swoich raportach na temat antysemityzmu. Według Sterna nowe prawo jest „niekonstytucyjne i nierozsądne” oraz „szkodzi Żydom i ma toksyczny wpływ na uczelnie”.

Ustawa przyjęta przez Senat Południowej Karoliny musi jeszcze uzyskać akceptację stanowej Izby Reprezentantów oraz gubernatora. Wszystko wskazuje na to, że tak się stanie.

Źródło: israelpalestinenews.org

Przeczytaj też:

Kara więzienia za bojkot Izraela. Projekt ustawy już jest w Kongresie USA

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. krzysiek mówi

  no to jankesi juz sa pogrzebani zywcem !! zadnych praw do swobody wypowiedzi nie mają ! to ich „ukochali ” starsi bracia …hahahahahaha

 2. Spostrzegawczy mówi

  Przeginają pałę, przeginają, aż w końcu tak przegną, że będzie za późno nawet na : aj ! waj !

 3. jacek mówi

  tylko patrzeć jak takie same przepisy wyjdą z naszym kraju, dajcie PISowi jeszcze z jedną kadencję…

 4. Artur mówi

  Pomocnicy diabła na ziemi nie próżnują!

 5. Ink mówi

  US to żydzi na wyższych stanowiskaćh to kolonia żydowska.

 6. TYPOOO mówi

  Ale syf. Co na to GW i Spilberg? Może Nowoczesna, PO lub PSL to skomentują? Olejnik z lisem zaproszą grossa?

 7. Maciej mówi

  Znacie ten przedwojenny kawał polski? Żyda mija człowiek, ma zmartwioną minę, myśli o swoich problemach. Żyd wzywa policjanta, krzyczy wskazując na Polaka: – Aresztować go, tak jakoś antysemicko na mnie spojrzał !

 8. Hammurabi mówi

  Paranoja i tyle.
  Ale dobrze. Nawet bardzo dobrze. Żydzi popadają w absurd kreując rzeczywistość na swoją modłę, nie licząc się z uczuciami i zdaniem innych ludzi. To choroba afektywna dwubiegunowa a raczej postać choroby afektywnej dwubiegunowej – manii jednobiegunowej w przebiegu której występują wyłącznie nawracające stany maniakalne lub hipomaniakalne bez epizodów depresyjnych.
  Najprawdopodobniej choroba jest przekazywana genetycznie, być może na skutek wielopokoleniowego chowu (rozrodu) wsobnego.
  Co będzie dalej?
  To zależy kiedy świat przejrzy na oczy.

 9. Mirka mówi

  Do tej pory myślałam , że wszystko co dotyczy żydów i wszystko co ludzie mówią o żydach to trochę wyolbrzymiona sprawa .Teraz widzę ,że bardzo się myliłam i zgadzam się ze wszystkimi , którzy chcą pognać to żydowskie towarzystwo gdzie pieprz rośnie.Rozpacz tylko mnie ogarnia jak widzę , że nasz rząd z PAD na czele coraz bardziej przechodzi na żydowską stronę.

 10. Pan Kracy mówi

  Nowa „definicja antysemityzmu”: jakakolwiek krytyka (nawet prawdziwa) działań Izraela. OK, faszyzm w państwie policyjnym (USA) działa. A ja chciałbym poznać STARĄ definicję antysemityzmu, która działa w innych stanach. Jest takowa?
  Kiedyś antysemitą określano kogoś, kto nie lubi żydów. Dziś antysemitą jest ktoś, kogo żydzi nie lubią. Coś się zmieniło?

 11. Kris mówi

  Zydzi to nie tylko nasz problem. To problem całej ludzkości. Zydzi sa w na całym świecie w strukturach państwowych na szczeblach decyzyjnych. Obecnie wdrażają kolejny etap, którym jest depopulacja ludzkości i władza nad światem. Trują nas skażona żywnością i szczepionkami, zniewalają nas lichwa, mordują we wojnach w imieniu „demokracji” zatruwają nasze umysły chora lewacką ideologia. Nie mamy wyjścia. Albo oni albo My. Bądźcie gotowi do walki.

 12. Robert B. mówi

  A potem? A potem jak się miarka przebierze, to jest jedno wielkie Aj-waj i Ratuuuujcie nas. Tylko idiota wierzy, że to, co się zdarzyło im 70 lat temu, nie miał żadnych przyczyn.

 13. darek mówi

  I tak o to szykują sobie kolejny Holocaust ! A po tem pretensje do całego świata ,że ich gnali ze wchodu na zachód po pustyniach , sami sobie zasłużyli na ten los . Ciekawe dlaczego Hitler chciał właśnie wymordować ich tylko ich na początku wojny , proste …. jest skutek musi być przyczyna ! Zachłanna kłamliwa hołota.

 14. Darek mówi

  Żydzi ciężko pracują na swój los. Wiadomo jak to sie skończy.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.