Muzułmański Związek Religijny w RP oficjalnie poparł Strajk Kobiet. Wcześniej aborcjonistki poparli żydzi

21

Zabijanie nienarodzonych dzieci jest w zgodzie doktryną islamską (islam nie uznaje dziecka nienarodzonego w pierwszych miesiącach za człowieka i z tego powodu nie postrzega aborcji jako morderstwo). Nie dziwi więc, że muzułmanie opowiadają się za aborcją. Szokujące jest to, że Muzułmański Związek Religijny w Rzeczypospolitej Polskiej oficjalnie poparł Strajk Kobiet, w sytuacji, gdy zwolennicy aborcji napadają na kościoły katolickie. Moim zdaniem muzułmańska wspólnota religijna popierając Strajk Kobiet akceptuje profanacje katolickich świątyń i odbieranie katolikom wolności wyznania, czym zgodzą się na to, by dokonywano podobnych profanacji meczetów i zakłócano islamskie obrzędy religijne, jak to się dzieje w wypadku kościołów katolickich i katolickich obrzędów.
PRZECZYTAJ: Rabin Schudrich wspiera protesty aborcjonistek i poucza prymasa Polaka

W poście z 28 października na oficjalnym profilu na Facebook’u Muzułmański Związek Religijny w Rzeczypospolitej Polskiej stwierdził: Z całą mocą i odpowiedzialnością popieramy Ogólnopolski Strajk Kobiet. Dziewczyny walczcie! #WojnaDziewczyn #ChcęMiećWybór.

Wsparcie - darowizny

29 października Muzułmański Związek Religijny w Rzeczypospolitej Polskiej w dużo obszerniejszym poście na swoim oficjalnym facebookowym profilu stwierdził:

Wielu z Państwa bardzo zdziwiło, że Społeczność Muzułmańska dołącza się do obywatelskiego, pokojowego protestu — Ogólnopolski Strajk Kobiet związanego z zaostrzeniem regulacji prawnych dotyczących aborcji. My jako społeczność, jako muzułmanie i muzułmanki jesteśmy przede wszystkim ludźmi i obywatelami Rzeczypospolitej Polskiej, większość z nas to Polki i Polacy. Nie nawołujemy do przemocy. Nie nawołujemy do zamachu stanu. Nie nawołujemy do niszczenia Kościołów. Nie nawołujemy także do całkowitego zniesienia zakazu aborcji. Protestujemy przeciwko bardzo kontrowersyjnej sprawie, jaką jest zakaz przeprowadzenia przerywania ciąży, kiedy lekarz specjalista stwierdzi bardzo poważne i nieodwracalne uszkodzenia płodu. Szokujące orzeczenie TK stoi w sprzeciwie do nas jako Obywateli i Obywatelek oraz jako Muzułmanów. Większość z Was może nam zarzucić, że nie powinniśmy mieszać w to religii. Owszem, słuszna uwaga, ale wszyscy to robią, więc dlaczego nie? Dlaczego nie wykorzystać tej kontrowersji społecznej, że jesteśmy Obywatelami Polskimi, Polakami i Polkami wyznania muzułmańskiego i pomóc w proteście, który nas też dotyczy. Nasze Społeczeństwo jest coraz bardziej otwarte i mądre, zatem chcemy wziąć udział w tej dyskusji i przedstawić jak wygląda sprawa aborcji w Islamie.

Aborcja w islamie również jest przedmiotem publikacji naukowych oraz religijnych, ale nie niesie za sobą tak wielkiego ładunku emocjonalnego, jak w krajach europejskich. Być może dlatego, że te kwestie zostały opisane w Koranie i Hadisach, które ugruntowały dość silnie pogląd na tą kwestie. [..] Większość państw [islamskich] uznaje aborcje w przypadkach, kiedy życie Matki jest zagrożone, kiedy mamy do czynienia z nieodwracalnymi i ciężkimi wadami płodu – decyzje podejmuje lekarz zgodnie ze swoją wiedzą medyczną oraz w wyniku przestępstwa zgwałcenia.

Życie ludzkie – kiedy płód staje się człowiekiem?

Koran oraz Hadisy definiują pojęcie życia ludzkiego, a dokładnie, kiedy płód staje się człowiekiem. Ten moment jest kluczowy w ocenie tego, czy stanowi to grzech, czy nie, ale w kontekście aborcji z powodów społecznych tj. dziecko pozamałżeńskie.

Zgodnie z 40 Hadisami Nałałija: „Każdy z Was powstał w łonie swojej matki jako zarodek przez 40 dni, a później tyle samo jako płód w kształcie pijawki, potem tyle samo jako płód w kształcie ugryzienia, a później będzie wysłany do niego Anioł i tchnie w niego ducha […], relacjonował Buchari i Muslim” .

Zatem kluczowym jest pierwsze 120 dni od poczęcia, po tym terminie dokonanie aborcji musi wynikać z zagrożenia życia matki bądź nieodwracalnych wad płodu. Ta druga przesłanka oczywiście została wykształcona przez prawo świeckie, a dokładniej w wyniku postępu naukowego i niejako łączy się z przesłanką religijną. Mamy więc do czynienia z przenikaniem się prawa świeckiego, które jest oparte na specjalistycznej wiedzy oraz zasad wynikających z religii.

Inne źródło podaje, że zgodnie z Asz – Szafi’im warunkiem kary za zabicie dziecka w łonie matki jest wstąpienie w niego duszy oraz dalej tłumaczył, że powinien (płód) mieć ludzki wygląd, czyli tułów i kończyny.

Życie matki będzie zawszę ważniejsze od życia płodu – kwestia konieczności.

Konieczność w kontekście aborcji – konieczność powoduje, że to, co jest zabronione, staje się dozwolone. Jeśli według opinii lekarzy ciąża zagraża życiu kobiety, aborcja nie będzie jej zabroniona. Należy poświęcić płód, by chronić życie matki będącej ważniejszym, jako jego źródło. (1.Mahmud Szaltut, „Rysalat al.-Kur’an an łal-mar’a”; 2. Jusuf al.-Karadałi „al.-Halal łal-haram fil-islam” )

Kraje takie jak Turcja, Iran, Katar, Bahrajn, Maroko, Jordania, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Tunezja, Liban, Libia, Syria, Algieria czy nawet Arabia Saudyjska dopuszczają aborcje w przypadku nieodwracalnych i ciężkich wad płodu. Najbardziej liberalna jest Turcja oraz Tunezja, aborcja dokonywana również w wyniku obciążeń genetycznych, które niekoniecznie muszą być wykazane w badaniach, ale z wywiadu wynika, że takie zagrożenie jest prawdopodobne oraz na życzenie pacjentki do 10 tygodnia – z tym że małżeństwa muszą wyrazić zgodę razem. Decyzje podejmuje lekarz i pacjentka. Wszystkie te kraje posiadają system prawny całkowicie świecki albo mieszany. Niektóre państwa w ogóle nie posiadają w tej materii regulacji i zostawiają tą kwestie wyłącznie lekarzom i rodzicom. Nawet reżimowa Arabia Saudyjska, która akurat w kwestiach medycznych nie odbiega od krajów europejskich, dopuszcza dodatkowo aborcje z przyczyn natury psychicznej.

2 listopada Muzułmański Związek Religijny w Rzeczypospolitej Polskiej opublikował trzeci post w ramach popierania Strajku Kobiet, w którym można przeczytać, że nie mogło zabraknąć głosu naszych przyjaciół ze Związku Tatarów Gdańskich.

Przeczytaj także:

„Aborcja nie jest zabijaniem”. Skandaliczne uzasadnienie wyroku w procesie J. Międlar vs J. Scheuring-Wielgus

Piekło zawyło! Lewactwo na ulicach: „aborcja łączy”, „nie tylko kobiety mają aborcję”, „wspaniałe uczucie” [WIDEO]

Dzieci na strajku wulgarnych aborcjonistek. Czy sprawą zajmie się kurator sądowy?

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. staho mówi

  Niewierne psy z sukami to po starożytnym jednym ojcu , sat-anie.

  1. Robert mówi

   Donald Tusk o szczepionce na koronawirusa. “Wynaleziona przez emigrantów”

 2. Marcin Malik mówi

  Zapytajcie Muzułmański Związek Religijny w Polsce czy nadal poparłby aborcjonistyczny Strajk Kobiet, gdyby wszystkie przeszły na Islam.Następnie zadajcie dokładnie to samo pytanie Żydom, gdyby były one żydówkami.

  Muzułmanie i Żydzi walczą ze sobą w Palestynie i w krajach arbaskich, ale w Europie ciężko o lepszych przyjaciół, dlatego że tu mają oni wspólnego wroga: białych chrześcijan.

 3. anonim mówi

  A ten tzw. muzulmanski zwiazek religijny to nie firma wspoierana przez szyicki isl
  Am z arabii saudyjskiej. To nie ci sami co chceli wybudowac meczet na Reducie Ordona

 4. wilk mówi

  PROPONUJE TYM PANIA BIORACYM UDZIAL W TYCH MARSZACH, PANIA LEMPART,WIELGUS ZEBY W DOWOD WDZIECZNOSCI DLA ZYDOW I MUZLUMANOW ZEBY WESZLY DO ICH SWIATYN I IM PODZIEKOWALI TAK JAK TO ROBIA W NASZYSZCH SWIATYNIACH

 5. LOL mówi

  z całą mocą i odpowiedzialnością popieram wniosek aby zdelegalizować tzw muzułmański związek ”religijny” w Rzeczypospolitej Polskiej… w istocie forpocztę nazislamu i wszelkich zboczeń z nim związanych, jak chociażby FGM…
  patrząc na to co się zaczyna w Polsce wyrabiać – cieszę się że nie mam dzieci… a wy, ”Polacy”? sami sobie kopiecie grób – widocznie rażące przykłady z zachodu jakoś do was nie przemawiają…
  Cieszy mię ten rym: “Polak mądr po szkodzie”;
  Lecz jesli prawda i z tego nas zbodzie,
  Nową przypowieść Polak sobie kupi,
  Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi.
  Można dodać, iż nie tylko głupi, ale na cudzych błędach tym bardziej uczyć się nie chce. Słabo widzę tą przepowiednię Nostradamusa dotyczącą III WŚ…

  1. Matka Polka mówi

   MZR to organizacja z tradycjami sięgającymi II RP i zrzesza Polaków muzułmanów, choćby Tatarów, a nie żadną forpocztę “nazislamu” (swoją drogą, co za kretyńskie określenie, po polsku już nie potrafisz napisać?). Nie raz np. protestowała przeciwko obcej nam kulturowo odmianie islamu z Zatoki, np. przeciw budowie meczetu sponsorowanego przez bodajże Arabię Saudyjską. Totalną bzdurą jest, że popierają FGM (to są praktyki afrykańskie).

   Z całą odpowiedzialnością popieram wniosek by zdelegalizować głupotę i wypisywanie tego typu bzdur.

  2. LOL mówi

   nie znajdziesz tylu synonimów aby opisać twoją głupotę, perszeronie

  3. LOL mówi

   ”praktyki afrykańskie” – szkoda że zdecydowana większość praktykujących ten ”obyczaj” mieszkańców Afryki jest wyznania islamskiego. jesteś naiwna jak dziecko. Rzeczywiście twoja ciemnota i subiektywny sposób postrzegania rzeczywistości poraża… Trolujesz czy to naturalnie? Nie odpowiadaj, monolog z tobą sensu nie ma…

  4. LOL mówi

   małżeństwa z dziećmi to też praktyki afrykańskie? ładnie masz pod kopułką – pochwalać zwyrodnienia… i nie farmazoń mi tu, oczytany teoretyku – 15 lat mieszkałem na zachodzie; w różnych miejscach i krajach, nigdy w polskim getcie – i swoje w życiu widziałem. rzeczy jakich nie ujrzysz na wycieczkach, ani w telewizji

  5. Matka Polka mówi

   No ja kretynie o buddystach w Afryce akurat nie pisałam, choć gdybyś nie był taką fujarą umysłową, to byś wiedział, że w Afryce ten zwyczaj występuje także u chrześcijan (Etiopia, Nigeria, Tanzania – tam więcej chrześcijanek jest poddawanych tym zabiegom, niż muzułmanek). Ogólnie nie ma nic wspólnego z religią, występował tam i przed islamem, nigdzie w Koranie nie znajdziesz odniesienia do niego.

  6. Matka Polka mówi

   “małżeństwa z dziećmi to też praktyki afrykańskie?” – a ja, pajacu, pisałam coś o tym? Zbłaźniłeś się głupim tekstem o MZR i próbujesz odwrócić uwagę od tego, że wyszedłeś na głupka zmianą tematu. A może MZR popiera małżeństwa z dziećmi, co?

   15 lat był na zachodzie – nie no, światowy z ciebie człowiek, w dodatku jeszcze nie w jednym miejscu na tym zmywaku byłeś lub truskawki z pola zbierałeś.

  7. Matka Polka mówi

   Za to by twoją opisać, znajdzie się ich całe mnóstwo, amebo.

  8. LOL mówi

   szyici, sunnici – jeden grzyb, islam to islam. kto nie był i nie widział niech lepiej głosu nie zabiera

  9. Matka Polka mówi

   Dla niekumatego ćwoka, owszem. 15 lat mieszkania zagranicą światowca z ciebie nie robi, choć próbujesz tym swoje ego leczyć.

  10. LOL mówi

   za to z ciebie, internetowy podróżniku… żałosna kretynko, nie powtarzaj jak papuga – jeśli ktoś tu leczy swoje małe śmieszne kompleksy to na pewno ty – ”ekspertko” od siedmiu boleści
   nawet, pseudo inteligentko, ironii nie jesteś w stanie rozpoznać, ale zawsze szafujesz wielką gębą – nawiązałem do małżeństw pedofilskich pod kątem ich powszechności (oficjalne źródła w samym uk podają liczbę 60 tys ”zabiegów” FGM – oficjalne a więc na pewno zaniżone) w islamie… ale nasza krynica (nie)wiedzy czyli matka prolka alias tool już musi obracać kota ogonem
   na sto procent jesteś samotna – kto by z takim perszeronem i wszechwiedulką jak ty wytrzymał :)))
   a fakt że sama, pacyno, robisz za automat do obierania warzyw nie stawia znaku równości między tobą a resztą świata
   byłabyś ciekawym okazem dla Freuda, bez dwóch zdań :)))

  11. Matka Polka mówi

   Ależ to ty, pajacu, uznałeś za stosowne pochwalić się, że jesteś światowy bo 15 lat gdzieś zagranicą na zmywaku robiłeś. Obecnie brzmi to mega śmiesznie więc i drę z ciebie łacha – wiesz, może jeszcze w XIX wieku ciemny chłop mógł na kimś zrobić wrażenie, że był zagranicą albo miasto widział… Ja swoimi podróżami się nie chwalę, a byłoby ci głupio, światowcu.

   Co do FGM, bo przypomnijmy, że to o tym pisałeś, zarzucając MZR popieranie takich praktyk, a teraz kluczysz zmieniając wątki, żeby nie przyznać się, że wyszedłeś na idiotę – rzucasz tu UK, że to niby jednak islam i nie Afryka. A pomyślałeś, badaczu zza zmywaka, kogo ten problem dotyczy akurat w UK? Ano, przede wszystkim kobiet afrykańskich właśnie, imigrantów stamtąd. Bo czynnikiem kluczowym są tutaj zwyczaje afrykańskie właśnie, a nie religia. Nie mówiąc już, że ostatni kretyn tylko może myśleć, że takie coś popiera Muzułmański Związek Religijny.

   Na 100% musisz być samotny, bo która baba by takiego zabawnego jełopa chciała. A jak się taka znalazła, to przekaż jej moje wyrazy współczucia.

  12. Matka Polka mówi

   LOL, ale fajny artykuł z bloga podrzuciłeś. Tyle, że wynika akurat z niego, że obrzezanie dominuje w krajach afrykańskich akurat, również tych z mniejszością muzułmańską. W Nigerii więcej FGM wykonuje się na chrześcijankach, w takiej Erytrei czy Etiopii islam to 30%, a okalecza się 75% kobiet. W krajach islamskich poza Afryką zwyczaj ten jest marginalny (najwięcej w Iraku, przy 99% muzułmanów – 8%, przy czym głównie dotyczy to Kurdów, nie zawsze muzułmanów).

   I tak, jest to zwyczaj sprzed islamu. Choćby w Egipcie, występował on jeszcze w czasach faraonów, a religijne instytucje islamu akurat z tą tradycją walczą – nawet wydano fatwę w tej sprawie.

   P.S. A o tym, że MZR niby ma popierać FGM gdzieś wyczytałeś, czy to oryginalny wymysł twojego “pięknego umysłu”?

 6. Hammurabi mówi

  Sam protest kobiet jest jedynie śladem i przykrywką w jednym. Ich niezadowolenie zostało podchwycone i wykorzystane przez kilka połączonych ze sobą sił, cieszących się wsparciem opozycji i – co ważniejsze – obcych mediów na i mediów na “usługach”.
  “Czwarta władza”…
  O ile inne trzy są widoczne i jawnie działają o tyle ta kolejna urasta do pozycji dyktatora. Bezkarna, dobrze finansowana i – niestety – zatrudniająca ludzi naprawdę inteligentnych stała się na tyle mocna, że potrafi “namieszać” każdemu rządowi w planach i milionom w mniej lub bardziej pustych łbach.
  A stąd już właściwie krok do współpracy z władza “piątą”,
  Ta piąta to internetowa tłuszcza. Kierowana smartfonowo, Właśnie z tą “władzą” mieliśmy wątpliwą przyjemniść.
  Bydełko wychowane w duchu “wolności” na zasadzie “hulaj dusza, piekła nie ma”. Pojedynczo osobniki potrafiące czytać, pisać nawet w kilku językach. Zbiorowo odmóżdżone bydło w przytłaczającej większości szukające dobrego pretekstu do zabawy, do draki, do pokazania się a w niewielkiej części do zarobku.,.
  A policja? Policja znów z pietyzmem nosi na rękach to to.
  A recepta na to jest prosta jak drut.

 7. wilk mówi

  JAKIS CZAS TEMU SAM BYLEM ZACHWYCONY ZACHODEM,ALE PO KILKU LATACH TAM SPEDZONYCH I TO CO ZOBACZYLEM NA WLASNES OCZY,TO MOGE POWIEDZIEC ZE CALY ZACHOD TO ZGNILIZNA,SPOSTOSZENIE NASZYCH WARTOSCI,A UE DOPROWADZA DO ZNISZCZENIA EUROPY,W POLSCE POWINNO BYC REFERENDUM CZY POZOSTAC W UE CZY NIE.A MERKEL POSTAWIC POD SAD ZA ZNISZCZENIE EUROPY I SMIERC NIEWINNYCH LUDZI KTORZY PONIESLI SMIERC W ZAMACHACH ISLAMISTOW

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.