„Aborcja nie jest zabijaniem”. Skandaliczne uzasadnienie wyroku w procesie J. Międlar vs J. Scheuring-Wielgus

Po lewej sędzia Agnieszka Modzelewska, po prawej Jacek Międlar i mec. Przemysław Rychlicki. Drugie zdjęcie, to dziecko w 20. tygodniu ciąży / Fot. Youtube
17

Wydaje się być rzeczą oczywistą, że polskie sądy jako pierwsze powinny stać na straży życia. Zarówno tych narodzonych, jak i tych którzy przebywają jeszcze pod sercem swojej matki. Nic z tych rzeczy. 27 września 2017 roku, mocą wyroku Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieścia, sędzie Agnieszka Modzelewska skazała Jacka Międlara na 6 miesięcy ograniczenia wolności. Jak wynika z uzasadnienia wyroku, Międlar został skazany m.in. za utożsamianie aborcji z zabijaniem, czyli za stwierdzenie będące najzwyczajniejszym w świecie trywializmem.

Sędzia Modzelewska w uzasadnieniu pełnym manipulacji nie dość, że przekłamała słowa Jacka Międlara o posłance Nowoczesnej, którą nazwał „konfidentką, zwolenniczką zabijania (aborcji) i islamizacji”, z jednej strony uznała, że Międlar nazwał pokrzywdzoną „zwolenniczką zabijania”, a z drugiej twierdzi, że chodziło mu „o dopuszczalność aborcji w określonych warunkach”. Kompetencje pani Modzelewskiej pozostawiają wiele do życzenia.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wyrażenie „zwolenniczka zabijania (aborcji) i islamizacji” należy interpretować dosłownie, ale też należy rozróżniać kwestie bycia zwolennikiem zabijania od bycia zwolennikiem aborcji. To oskarżony pisze wprost, iż pokrzywdzona jest zwolennikiem zabijania. Nie ma bowiem w tym miejscu żadnego wytłumaczenia, że autorowi chodzi o dopuszczalność aborcji w określonych warunkach w uzasadnieniu wyroku napisała Modzelewska.

W tym pełnym bełkotu i manipulacji fragmencie uzasadnienia wyroku przebija się stwierdzenie Modzelewskiej, że „aborcja nie jest zabójstwem, a za utożsamianie ich ze sobą grozi proces sądowy”.

Świadomość eugeniczna wciąż jest obecna w polskim wymiarze sprawiedliwości, który przykłada rękę do zbrodniczej ideologii, którą od początku swej działalności politycznej inspirował się Adolf Hitler. Bo czym jest odebranie życia nienarodzonemu dziecku, czemu sekunduje Joanna Scheuring-Wielgus, jak nie zabijaniem?

W sprawie powinien interweniować resort sprawiedliwości, o której zostanie przez nas poinformowany. Uważamy również, że sędzia Agnieszka Modzelewska w trybie natychmiastowym powinna pożegnać się z aktualnie wykonywanym zawodem i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby tak się stało. O skandalicznym uzasadnieniu wyroku poinformujemy również organizacje pro-life w Polsce, które w swoim statucie mają zapisane, że w tego typu sprawach deklaruję zdecydowaną interwencję.

PRZECZYTAJ: Aborcjoniści Franciszka. „Można zabijać do 18. tygodnia”, „Łykajcie pigułki dzień po”, „Jezus maszerowałby w Marszu Kobiet”…

Jacek Międlar odwołał się od wyroku. Rozprawa odbędzie się 14 lutego 2018 roku o godz. 9.00 w Sądzie Okręgowy w Warszawie (X Wydział Karny Odwoławczy) w sali 352. O szczegółach będziemy jeszcze informować.

SKANDAL! Ani dziennikarze, ani publiczność nie mogli wejść na rozprawę Scheuring-Wielgus vs. Międlar

Posłuchaj także:

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Ania mówi

  Tak wygląda Polska ” katolicka” w praktyce, z całym tygodniem świętowania judaizmu przez nieudanych A udawanych konwertytow w szatach biskupich. To czego oczekiwać od zlaicyzowanych funkcjonariuszy państwowych. Staczamy się w zatrważającym tempie po równi pochyłej coraz bliżej piekła. Czy Pan Jezus Chrystus poda nam pomocną dłoń?

 2. Robert mówi

  Kult do Ani,w rzeczy samej,od kleryka do proboszcza,uszy do dziury przed purpurowym jury,purpurowa władza papieżowi dogadza ze strachu że zaś bedzie zmiana na stolcu Piotrowym po konklawe w siedzibie CIA przy decydującym głosie nadzorców z Mosadu kochających ład i dążących do ładu wspólnymi stolcami.Kwaśniewski też stolzman.

 3. Eva mówi

  Judasz Andrzej duda gdzie jestes?co narobiles dlaczego tak sie zmieniles?komu ty sluzysz.hanuki itd Ci POrabaly w welbie.Jakim prawem tak POdskakujesz,ale to Twoja ostatnia kadencja,tylko falszowane wybory POmoga Ci niszczyc Ojczyzne.Czy warto tak POstepowac kiedys czeka Ciebie Sad Ostateczny…..czy warto?
  Czas i zycie szybko mija i co robisz prezydeciku?

 4. abc mówi

  Wkradł się błąd na samym końcu artykułu. Nie 2017 r, tylko 2018.

 5. Jadźka Zośka mówi

  Napisałam w punktach pod adekwatnym „tłitem” kilka „wskazówek”, z czego pragnę zaznaczyć, iż W ŻADNYM WYPADKU!! nie uderzam tu w inteligencję pana Jacka, lecz odsyłam „do źródeł” osoby czytające komentarze tam.
  Dla mnie wielkim nieporozumieniem jest, jak „modna” stała się rozwiązłość, jak to właściwie jedna osoba! (Marcin Luter na „współę” z papieżemLeonem X!!!)) wprowadziła chaos i pokazała, jak słaby jest Watykan i jak słabo jest bronione Słowo Boże! Ten proceder (przez różnych „myślących inaczej”, jak Darwin, Marks, po Lenina i dalej) ciągle trwa…
  PODWAŻANIE, KWESTIONOWANIE, KONTRARGUMENTOWANIE, ZAPRZECZANIE, WYPIERANIE, WYŚMIEWANIE……….

 6. Zdzisław mówi

  Rozstrzygnie sąd najwyższy, oby nie ostateczny, co to aborcja. Rozgłos i reklama na koszt podatnika, dla jego najwyższego dobra.

 7. d.zuber mówi

  A jak pani sędzia zinterpretuje te przepisy obowiązujacego prawa:
  Art. 927§3 kodeksu cywilnego, stanowi iż spadkodawcą może być dziecko będące poczęte, przed otwarciem spadku, a jeszcze nie narodzone.
  Zgodnie ze starą Rzymską paremią „dziecko poczęte uważa się za już narodzone o ile chodzi o jego korzyści”. Warunkiem dziedziczenia w ww. przypadku jest to, że dziecko urodziło się żywe (nawet jeśli zmarło chwilę później). Takie tam zapiski z internetu, wynika z nich, że jednym z powodów aborcji mogą być korzyści materialne np. po śmierci ojca matka dokonuje aborcji-morderstwa aby uzyskać cały majątek po mężu. Kodeks cywilny uważa, dziecko poczęte za osobę niemającą zdolności prawnej dla której ustanawia się kuratora.
  Dlaczego nikt nie używa tego argumentu przeciw aborcji, myślę że jest on nadmiar istotny.

 8. Robert B. mówi

  To dobrze, że Jacek Międlar nie porównał aborcji do holokaustu. Wtedy by dopiero był kwik. Każdy „mądry i przyzwoity” w świecie Zachodu wie bowiem, że wszystkich można zabijać, tylko NIE ŻYDÓW. Ponadto nie wolno niczego do ich świętego holokaustu przyrównywać, bo jest to sprzeczne z wyznawaną przez nich religijną zasadą, że są nadludźmi ewentualnie jedynymi ludźmi.

 9. Zbyszek Kr. mówi

  SĄD ma absolutną rację………aborcja to nie jest zabójstwo. TO MORDERSTWO NA NARODZIE PRZEPROWADZANE PRZEZ TYCH,KTÓRZY MIENIĄ SIĘ WYBRANYMI.

 10. Jacek mówi

  Ks. Jacku , proszę skontaktować się z prawnikami Ordo Iuris, ponieważ oni bronili kilkunastu obrońców życia za podobne zarzuty i mają wygrane rozprawy w tym temacie! Oni z pewnością pomogą.

 11. Maciej mówi

  Dziś słowa zmieniają znaczenie. Zamiast morderstwo z premedytacją – mówi się aborcja, zamiast Żołnierze Honoru lub Niezłomni – mówi się żołnierze wyklęci, itd. itd. Moja Babcia w 1953 r. wytłumaczyła mi co to znaczy „wyklęty” na przykładzie Stalina. Dziś mam mętlik. Co to znaczy wyklęty. W 1993 r. wyklęła tych szlachetnych ludzi tzw. prawica z Mazowieckim na czele, a wcześniej co zrozumiała „komuna”. Kto ich dziś wyklął?

 12. Amelya mówi

  Można reagować na taki wyrok własnymi wydumanymi ideologiami (jak większość tu komentujących), a można też reagować zgodnie z aktualnie panującym prawem. Bo może to wielu ludzi tu zaszokować, ale UWAGA prawo jest jednolite xD A nie da się ukryć, że stwierdzenie aborcja=zabójstwo stoi w sprzeczności z Polskim prawem, które dopuszcza aborcję w kilku wyjątkowych przypadkach i nie uznaje (PRAWNIE) takiego czynu, jako zabójstwa. Dlatego sędzia nie miał innej możliwości, niż uznać oskarżonego za winnego, bo w Polskim prawie (że tak pozwolę przypomnieć) aborcja NIE JEST zabójstwem w przypadku, kiedy nie ma określonych okoliczności. A sędzia stoi na straży obowiązującego prawa, a nie na straży absurdalnych ideologii części społeczeństwa. Dlatego taki wyrok jest… podyktowany przepisami prawnymi, więc jest prawidłowy.

  1. Szczur mówi

   @amelya Tak, ale z drugiej strony, feministki na tym marszu domagają się aborcji na życzenie, co jest, jak na razie przestępstwem. Idąc Twoim tokiem rozumowania, feministki są zwolenniczkami legalizacji przestępstwa.

  2. Zbigniew mówi

   Amelya jest zwolenniczka zabijania – aborcji – i co dostane 6 miesiecy ograniczenia wolnosci jezeli sad tez jest zwolennikiem zabijania ?
   Za slowa zwolennik zabijania moznba kogos czyms ukarac, zglosic do sadu?

   Przeciez ta sedzina powinna poddac sie abiorcji, przynajmniej zawodowej.

 13. Wiki mówi

  Wiki:
  Zabójstwo – przestępstwo umyślne polegające na pozbawieniu człowieka życia. (człowieka=dziecka)
  Zabójstwo może być spowodowane silną determinacją wyładowania agresji, korzyściami majątkowymi sprawcy kosztem ofiary, efektem sprzecznych interesów zabójcy i ofiary lub aktem spowodowanym zaburzeniami psychicznymi (np. w wyniku choroby lub wpływu substancji psychoaktywnej). Około 10% zabójstw popełnianych jest z czystej agresji, np. podczas rabunku. 90% zabójstw ma charakter zemsty, będąc formą odpłaty za czyny wcześniej popełnione przez ofiarę wobec sprawcy lub jego bliskich.
  Nie tożsame z aborcją?
  Art. 927. KC
  Zdolność dziedziczenia
  § 1. Nie może być spadkobiercą osoba fizyczna, która nie żyje w chwili otwarcia spadku, ani osoba prawna, która w tym czasie nie istnieje.
  § 2. Jednakże dziecko w chwili otwarcia spadku już poczęte może być spadkobiercą, jeżeli urodzi się żywe.
  § 3. Fundacja ustanowiona w testamencie przez spadkodawcę może być spadkobiercą, jeżeli zostanie wpisana do rejestru w ciągu dwóch lat od ogłoszenia testamentu.

 14. Buran mówi

  A gdy znaleźli na Marsie jakiś aminokwas, jaki podniósł się wrzask: ŻYCIE NA MARSIE.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.