Rabin Schudrich wspiera protesty aborcjonistek i poucza prymasa Polaka

rabin Michael Schudrich / fot. twitter
42

W środę (28.10.2020) naczelny rabin Polski Michael Schudrich wysłał list do prymasa Polski, arcybiskupa Wojciecha Polaka. Schudrich pouczył prymasa, że powinien „starać się czuć ból kobiet i mężczyzn, protestujących przeciw błędnej, ich zdaniem, decyzji Trybunału”. Rabin określił ów protest jako “uprawniony, stanowczy sprzeciw wobec decyzji Trybunału Konstytucyjnego, ograniczającej prawo do aborcji”.

Schudrich napisał też, że jest głęboko zaniepokojony „wypisywaniem na kilku kościołach graffiti oraz zakłócaniem nabożeństw”, ale natychmiast zaznaczył, że niesprawiedliwe jest „domniemanie, że wszyscy uczestnicy protestów uczestniczyli w takich działaniach”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W wielce ugrzecznionej i politycznie poprawnej odpowiedzi prymas stwierdził, że „szacunek dla ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci obowiązuje nas  nie tylko do jasnego stawania w obronie życia, ale także do troski o wszystkie wymiary ludzkiego życia, które domagają się wzajemnego zrozumienia, a także dialogu i szukania porozumienia ze wszystkimi”. Oba pisma zostały opublikowane na twitterowym koncie Forum Żydów Polskich.

W tym miejscu warto przypomnieć, że Jezus powiedział: „Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi”. Słowne wygibasy prymasa Polaka, tłumaczącego się rabinowi Schudrichowi, niewiele mają wspólnego z powyższym nakazem. Zabiegi rabina Schudricha o to, żeby usprawiedliwić protesty zdziczałych aborcjonistek, powinny spotkać się ze stanowczą odpowiedzią prymasa. Zamiast niej pojawiły się okrągłe, poprawne zadania i zapewnienie o „braterskiej jedności”. Bożek świętego spokoju po raz kolejny okazał się najważniejszy.

Globkurier [CPS] PL

Źródło: Twitter

Zobacz też:

Żydzi wsparli protesty aborcjonistek i nie potępili ataków na kościoły. Oświadczenie Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Stanislaw mówi

  Pamietam w przeszlosci modlilismy sie na mszy sw. za nawrocenie Zydow na wiare chrzescjanska, bo przeciez tylko przez Pana Jezusa doznajemy zbawienia . Co sie stalo ze przestalismy sie modlic o nawrocenie niewiernych?

  1. staho mówi

   Wpierw nawróć swojego papieża z demona Pachamamy . Biskupów kapłanów katolickich z pedalstwa pedofili , chciwości . Dopiero wtedy bierz się za nawracanie innych

  2. STOP✡447 mówi

   żyd Szewach Weiss: „Lech Kaczyński był filosemitą, a dzieci Morawieckiego chodziły do żydowskiej szkoły w Warszawie”

 2. Plomien mówi

  Należałoby sprawdzić czy Lempart nie jest finansowana z Arabii Saudyjskiej.

 3. Matka Polka mówi

  I ma rację, a wy jak zwykle szczujecie, gdzie tylko pojawia się temat Żydów (raz, dwa, trzy, start… komentujący z tego forum o najniższym IQ możecie zacząć pisać, że pewnie ze mnie Żydówka). Po pierwsze, potępił wyraźnie ataki na kościoły – to wam się w tytule nie zmieściło. Po drugie, oczywistym jest jest, że dokonuje ich garstka lewactwa typu Antifa, wiekszość protestuje spokojnie. Po trzecie, przeciwko wyrokowi jest, wg różnych sondaży, 75-80 procent Polaków. Uświadomcie więc sobie, że Schudrich nie wsparł aborcjonistów, ale większość społeczeństwa.

  1. Zen mówi

   Ta większość społeczeństwa to Gówno Wyborcze i Krytyka Polityczna. Dobrze przynajmniej że nie katujesz się tutaj obcując z ludźmi o niskim IQ za darmo.

  2. Matka Polka mówi

   Nie, Zenuś. 80% społeczeństwa nie czyta Wyborczej i Krytyki Politycznej, gdyby tak było , to miałbyś nieco inne wyniki wyborów. I zmartwię cię, obcowanie z ludźmi o niskim IQ jest tutaj całkiem za darmo. Ale czy to aż takie katowanie? Pośmiać się można trochę z paru głupków chociaż.

  3. Zbigniew mówi

   O matko – najwieksze IQ maja koty: proporcje ilosci neuronow do wagi mozgu sa oszalamiajace. U was chyba jest podobnie. ?

   80 % spoleczenstwa to nie jest akurat 80 % wyborcow, gdyz tych jest tylko 60 % w najlepszym razie.

   Dodatkowo:
   Ilu ma umowy kredytowe i ilu je czyta – 6 %. ?

   No i :

   Te dane chyba masz z g wyborczej.

  4. Matka Polka mówi

   Jeśli IQ kota ci imponuje, no to ja Zbysiu nie mam więcej pytań. 60% z 80% to nadal więcej niż 60% z 20%, prawda? A dane nie są z Wyborczej, tylko z kilku pracowni badań społecznych, np. SW Research i Kantar. Jakbyś się tak w te koty nie zapatrzył, to byś może o tym przeczytał i był ciut mądrzejszy.

  5. Zbigniew mówi

   Liczycie po swojemu a to juz jest za trudne, nawet nie pojmujesz co piszesz.

   Jednak iq ci nie pomaga

  6. Matka Polka mówi

   Za trudne, Zbysiu? Przecież to działanie na poziomie 5 klasy podstawówki.

  7. AntyPO🔯PiS mówi

   @Matka żydówka
   Spadaj żydówko do kraju pochodzenia swoich rodziców, czyli do Izraela! Tam docenią twój antypolonizm, który wyssałaś już z mlekiem matki!
   Polacy mają prawo nie darzyć żydów sympatią, za zbrodnie, których dokonali na Polakach. Mało tego do dzisiaj żydzi nawet symbolicznie nie przeprosili Polaków za zbrodnie dokonane przez żydów z UB i NKWD na narodzie polskim!
   Przypomnij sobie chociażby Salomona MORELA, żydowskiego zbrodniarza, który w 1991 roku zbiegł z Polski do IZRAELA, który udzielił mu błyskawicznie obywatelstwo izraelskie, aby uniemożliwić ekstradycję tego zbrodniarza Polaków!

   I ty koszerna gnido masz czelność bronić żydów-katów Polaków. Powtarzam, jeszcze raz spadaj mendo do Izraela!

  8. krzysztof mówi

   brawo!!!

  9. Matka Polka mówi

   O, naczelny kretyn tego forum się odezwał. Naprawdę zrobiła na mnie wrażenie siła twoich argumentów o żydowskim pochodzeniu. Jakbym czegoś innego się mogła spodziewać po amebie co sobie gwiazdę Dawida nawet w nicka wsadziła, żeby podkreślić jeszcze bardziej, jaki jest pop….ny.

  10. ultras mówi

   Ty to kurwa jesteś hipokryta – niby taki antyżydowski, a jak przychodzi do opierdalania gały kolegom, to brak napletka zupełnie ci nie przeszkadza:)

  11. kici kici KOCUR mówi

   Piszesz ze Żyd ma rację, oczywiście że tak, w Polsce każdy ma rację, Arab, Żyd, Niemiec …, tylko nie Polak. Polak ma zamknąć gębę i wykonywać rozkazy z zewnątrz. Poza tym skąd takie dane że 80% ludzi w Polsce popiera te idiotyzmy? Tak idiotyzmy, o ile jeszcze w sprawie aborcji eugenicznej można się spierać i tutaj faktycznie bardzo wiele jest zdań i ścierania się różnych racji i opinii to powiedz mi co to ma wspólnego z obalaniem rządu PiS? Z wezwaniami do ataku na chrześcijan i na kościoły? Jest tam nawet idiotyczny postulat aborcji na życzenie. Czyli co, jakaś ździra chce się pieprzyć a potem jak przyjdzie co do czego to zabić małego człowieczka który jest bezbronny a najlepiej żeby można to było zrobić w ostatnich miesiącach ciąży jak tego chcą te postępackie osobniki bo trudno je nazwać kobietami. Piszesz że ci co idą w tych protestach nie napadają na kościoły, to tylko niektórzy z nich. Mnie to nie przekonuje, liderka waszego buntu jasno przedstawiła swoje postulaty i idąc w tych marszach niejako zgadzasz się z nimi. Co roku jeżdżę na Marsze Niepodległości do Warszawy, nigdy w życiu nie wziąłbym w nich udziału gdyby pan Robert Bąkiewicz zapowiedział że będziemy w trakcie marszu zakłócać spokój Żydom podczas ich uroczystości religijnych lub napadać na Synagogi. I jeszcze na koniec, skoro uważasz że ludzie piszący na tym portalu mają niskie IQ to w takim razie czemu sama tutaj piszesz? Czyżby Twoje IQ nie odbiegało od naszego? I tyle w tym temacie. Nie pozdrawiam!!!

  12. Matka Polka mówi

   Nie, koteczku, nie że “Żyd ma rację”, tylko że Schudrich akurat ma rację. Tak Żyd może mieć rację, jak i może pieprzyć głupoty. Podobnie Polak może mieć rację, a może pieprzyć głupoty, czego najlepszym dowodem empirycznym jest paru tu komentujących (choć, patrząc na to, jak kaleczą polski język, to może to jakieś Kałmuki są…).

   P.S. To nie “liderka mojego buntu”, bo ja w żadnych demonstracjach nie chodzę.

  13. AntyPO🔯PiS mówi

   Ty lepiej żydowska gnido przeproś Polaków za zbrodnie dokonane na narodzie polskim przez żydów z twojej rodziny służących w MBP, UB i NKWD.

  14. Matka Polka mówi

   AntyPO🔯PiS, ja raczej sugeruję, żebyś ty przeprosił swoich najbliższych. Naprawdę, obcowanie z tak wyjątkowym idiotą musi być dla nich nie lada ciężarem.

  15. Zbigniew mówi

   KICi – elegancko!

  16. keram mówi

   Znamy jedną taką matkę Polkę Haja Gronkiewicz -Waltz jej było ,ponoć miała nawet objawienia Ducha Świętego .Ty pewnie również masz objawienia, niekoniecznie Ducha Świętego- ,to plemię tak ma.Tak zwany profesor GroSS ,na pytanie skąd zna liczbę żydów którzy zostali zamordowani w Jedwabnem , też twierdził ,że miał objawienie,

  17. Matka Polka mówi

   To masz, Keram, wąskie horyzonty, jak matki Polki jedynie z Hanną (nie Hają) Gronkiewicz-Waltz ci się kojarzą. Współczuję, ale to dość typowe dla gamoni spędzających czas na stronach internetowych dla kretynów w stylu “tajna lista polskich Żydów” czy którym Jedwabne i Gross weszło zbyt moco.

 4. wilk mówi

  ZYD NIGDY NIE BEDZIE NIKOGO POPIERAL,JESLI NIE WIDZI W TYM SWOJEGO INTERESU.JAKOS NIGDY NIE SLYSZALEM ZEBY JAKIS RABIN PODZIEKOWAL NARODOWI POLSKIEMU ZA RATOWANIE ZYDOW PODCZAS OKOPACJI NIEMIECKIEJ,A WRECZ PRZECIWNIE NACISKAJA ZEBY POLSCE WESZLA W ZYCIE USTAWA 447,ZEBYSMY TO MY PLACILI IM ZA TO ZE NASI DZIADKOWIE POSWIECALI SWOJE ZYCIE ZEBY ICH RATOWAC Z RAK NIEMCOW

  1. kici kici KOCUR mówi

   Właśnie dlatego jest to całe zamieszanie. Gdzie dwóch się bije tam Żyd korzysta. Jeśli w Polsce będzie zamieszanie i chaos to łatwiej żydowskie organizacje z Nowego Jorku nas zoperują na jeden bilion złotych! I tyle w tym temacie.

  2. Matka Polka mówi

   Pan Rotszyld z panem Sorosem już 100 lat temu to ustalili. Brawo, co za piękny umysł!

  3. Zbigniew mówi

   W 1933.

   A wlasciwie jak skonczyla sie niby wojna zydowsko – niemiecka, paktem Ribentrop i Molotow?

  4. Matka Polka mówi

   Zbysiu, wróć do szkoły. Masz duże zaległości.

  5. Zbigniew mówi

   Kotku – odpowiedz a nie udawaj nawiedzonej

  6. Matka Polka mówi

   Zbysiu, nie pij tyle, będziesz bardziej składnie pisał.

 5. Marcin Malik mówi

  Kiedy Żyd się nauczy aby się po prostu nie wtrącać w sprawy polskie? Jakoś wszystkie wojny u Arabów (a co za tym idzie miliony nachodźców) to właśnie wina Żydów. Putin nawet powiedział, że pierwszy rząd Związku Radzieckiego był w 85% żydowski. Żydzie Schudrich, ty już nie radź. Ty tylko spakuj co twoje, zabierz wszystkich innych Żydów i wyjedź. My nie chcemy żydowskich farmazonów. Tego wdupowłaza prymasa Polaka możesz wziąć ze sobą. Jego też nie chcemy.

  1. AntyPO🔯PiS mówi

   Nazizm = SYJONIZM = Komunizm.

  2. Buran mówi

   I to jest strzał w same usta. Nic dodać, nic ująć.

 6. AntyPO🔯PiS mówi

  Lewactwo zawsze cechowała HIPOKRYZJA. Kiedy żydowscy rabini mieszają się do polityki to jest to dla lewactwa OK, ale już ksiądz katolicki wg.lewactwa nie ma prawa wyrażać swoich poglądów.

 7. Shadow mówi

  Ależ obaj i żyd i Polak to zwykłe mendy.

  1. Aga mówi

   Dokonałeś żydzie samokrytyki. Wszak, lepiej późno, niż wcale. LOL

 8. Zbigniew mówi

  Co to jest Naczelny Rabin Polski?

  Zydow w Polsce zrozumiale ale nie Polski.

  Tak sie Matko Polka zachowujecie?

  1. Matka Polka mówi

   Zbysiu, jak się napiłeś, to nie siadaj do komputera.

  2. Aga mówi

   Ultras = Matka Polka = ten sam TROLL

  3. Matka Polka mówi

   Aga i AntyPO🔯PiS to natomiast ten sam, największy debil tego forum. Ale żeby się za dziewczynkę podawać, to już lekkie zboczenie…

  4. Zbigniew mówi

   To wy jestescie wciaz “napici” – rabin Polski u cha cha cha – polski rabin tak ale w Polsce mamy Prezydenta a nie rabina.

   Pojmujecie tylko wlasne odczucia, jacy jestescie biedni i gnebieni prawie tak jak Sutryk i Lampart

  5. Matka Polka mówi

   Zbysiu, gdybyś nie był takim osiołkiem, to byś wiedział, że stanowiska w różnego rodzaju związkach wyznaniowych najczęściej określa się w odniesieniu do danego kraju właśnie. A więc jest np. prymas Polski, jest metropolita całej Polski w prawosławiu, jest mufti Rzeczpospolitej Polski i jest więc i rabin. Serio tego nie wiedziałeś?

 9. Buran mówi

  Pan rabin jest bardzo uzdolniony. Jak trzeba, to świetnie skacze przez płoty w boju o synagogę w Krakowie, przeciwko innym rabinom.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.