Minister zdrowia: „Grupa ministrów, która była na Radzie Ministrów, ma wynik negatywny”

posiedzenie rządu ws. koronawirusa/ fot. Twitter
1

Grupa ministrów, która była na Radzie Ministrów, ma wynik negatywny – przekazał Łukasz Szumowski. Wszyscy ministrowie, którzy podczas posiedzenia 10 marca mieli kontakt z zakażony koronawirusem ministrem środowiska Michałem Wosiem zostali poddani kwarantannie oraz poddano ich testom. Prezydent odwołał posiedzenie Rady Gabinetowej.

Ministrowie przeszli identyczną procedurę jak pozostałe osoby. Wszyscy, którzy mieli kontakt z ministrem zostały zmapowane przez służby sanitarne. I zgodnie z zaleceniami dla osób z newralgicznych sektorów funkcjonowania państwa poddano 7-dniowej kwarantannie od chwili kontaktu z osobą zakażoną. Później wykonujemy test – jeśli wyjdzie on negatywny to po tygodniu taką osobę zwalniamy z kwarantanny – przekazał minister zdrowia. Zaznaczył także, że jeśli do kontaktu z ministrem doszło później, to takie osoby wykonają dodatkowy test na „własną rękę”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nie ma wątpliwości, że rząd i prezydent, z uwagi na częste spotkania np. z dziennikarzami są w grupie wysokiego ryzyka zakażenia koronawirusem. Wirtualna Polska donosi, że prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki są zdrowi.

Na chwilę obecną (17.03.2020, godz. 15.20) w Polsce zdiagnozowano 205 zakażeń koronawirusem. 5 osób zmarło. Wszyscy mieli obciążony układ immunologiczny innymi schorzeniami. W Polsce ogłoszono stan zagrożenia epidemiologicznego, zamknięto szkoły, kina, teatry, kasyna, sądy, urzędy. Do Polski nie mogą wjechać cudzoziemcy, chyba że z Polską są związani więziami zawodowymi lub rodzinnymi.

Źródło cytatów: wp.pl

Przeczytaj także:

PILNE! Tym zdjęciem zmanipulowano świat. Winni śmierci chłopca to trzej Turcy! Zostali skazani na 125 lat więzienia!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

1 komentarz

  1. piotr p mówi

    Badanie istnienia zwojów mózgowych u ministrów dało wynik negatywny.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.