Prezydent odwołał posiedzenie Rady Gabinetowej. Ministrowie testowani na koronawirusa

prezydent Duda i premier Morawiecki/ fot. Twitter
0

Na wtorek (17.03.2020) zaplanowane było posiedzenie Rady Gabinetowej, podczas którego prezydent i ministrowie mieli omawiać szczegóły pakietu pomocowego dla przedsiębiorców i gospodarki w związku z pandemią koronawirusa. Posiedzenie został odwołane w związku z wykryciem wirusa u jednego z ministrów, Michała Wosia.

ZOBACZ: Minister środowiska Michał Woś zarażony koronawirusem. Nie brał udziału w spotkaniach rządowego zespołu kryzysowego

Po konsultacjach z ministrem zdrowia, Głównym Inspektorem Sanitarnym, panem premierem, które trwały też wczoraj w nocy, podjąłem decyzję o tym, że dzisiaj Rada Gabinetowa się nie odbędzie z uwagi na bezpieczeństwo wszystkich uczestników, z uwagi na to, żeby zachować procedury. Prawdopodobnie będzie przesunięta na jutro, ale ostateczna decyzja zostanie podjęta dzisiaj w ciągu dnia. Procedury muszą się zakończyć – poinformował prezydent Duda.


Szef KPRM Michał Dworczyk powiedział, że ministrowie obecni na ostatnim posiedzeniu rządu (10 marca) zostali poddani testom na koronawirusa. Wyniki powinny być znane jeszcze dziś. Członkowie rządu, którzy mieli kontakt z ministrem Wosiem, pozostają w kwarantannie. Na posiedzeniu 10 marca nie było premiera i ministrów zdrowia, sprawiedliwości oraz spraw wewnętrznych i administracji. Obrady prowadził wicepremier Piotr Gliński.

Przypadek ministra Wosia nie wpływa na funkcjonowanie Rady Ministrów, pracujemy zdalnie, jak wielu Polaków. Rada Ministrów może podejmować uchwały, decyzje – zgodnie z regulaminem – w trybie obiegowym – wyjaśniał Michał Dworczyk.

Źródło informacji: Twitter, Polskie Radio

Zobacz też:

Krzysztof Bosak o Nowym Porządku i ratowaniu gospodarki przed skutkami pandemii koronawirusa [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.