Minister środowiska Michał Woś zarażony koronawirusem. Nie brał udziału w spotkaniach rządowego zespołu kryzysowego

Michał Woś/ fot. Twitter
0

W poniedziałek (16.03.2020) minister środowiska Michał Woś poinformował, że jest zarażony koronawirusem. – Po stwierdzeniu wczoraj koronawirusa u pracownika Lasów Państwowych, z którym miałem kontakt, poddałem się kwarantannie i wykonałem badanie. Test dał wynik pozytywny. Czuję się dobrze. Dziękuję pracownikom służby zdrowia i wyrażam solidarność z wszystkimi chorymi – napisał Woś na Twitterze.

Rzecznik rządu Piotr Mueller zapewnił, że w związku z zaistniałą sytuacją zostały uruchomione procedury Głównego Inspektora Sanitarnego, a osoby, które miały kontakt z ministrem, zostały poddane właściwym procedurom. Podsekretarz stanu w MSZ Marcin Przydacz powiedział w TVN24, że minister Michał Woś nie brał udziału w spotkaniach rządowego zespołu kryzysowego.

Rzecznik prezydenta Błażej Spychalski poinformował, że od 5 marca, czyli od dnia wręczenia nominacji ministrowi Wosiowi prezydent Duda nie miał z nim kontaktu. Spotkanie z pracownikiem Lasów Państwowych, o którym pisze minister, miało miejsce później.

Źródło informacji: Twitter

Zobacz też:

Fake news o zamknięciu granic województw! Policja szuka sprawców dezinformacji

 

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.