Minister Kamiński przekazał siedem radiowozów policji we Lwowie. „Będziemy was wspierali do ostatniego dnia tej wojny”

minister Mariusz Kamiński/ fot. Twitter
26

W czwartek (2.03.2023) szef MSW Mariusz Kamiński i komendant główny policji Jarosław Szymczyk udali się z wizytą do Lwowa, gdzie spotkali się z nowym szefem MSW Ukrainy Ihorem Kłymenką. Kamiński przekazał lwowskiej policji siedem radiowozów oraz zapewnił, że Polska będzie wspierać Ukrainę do ostatniego dnia wojny.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Na wspólnej konferencji prasowej Ihor Kłymenko poinformował, że podczas spotkania omówiono sprawy dotyczące funkcjonowania i organizacji współpracy jednostek podległych polskiemu i ukraińskiemu MSW. – Wsparcie udzielane przez naszych przyjaciół z Polski jest dla nas bardzo ważne w okresie prowadzenia przez nas wojny – powiedział Kłymenko i podziękował polskim władzom i społeczeństwu.

Minister Kamiński odparł, że „nie trzeba dziękować”. – To był nasz ludzki obowiązek wobec naszych drogich sąsiadów i naszych braci z Ukrainy, których dotknęło nieszczęście. Zrobiliśmy to w poczuciu wielkiej, głębokiej, autentycznej solidarności z wami – powiedział. – Będziemy was wspierali do końca, do ostatniego dnia tej wojny, a ten ostatni dzień to będzie dzień zwycięstwa nad brutalną rosyjską agresją – dodał.

– Naszym obowiązkiem jest nie tylko wsparcie słowne, ale konkretne wsparcie dla armii ukraińskiej, dla sił ministra spraw wewnętrznych, dla Gwardii Narodowej, dla policji, dla Straży Granicznej Ukrainy – to są też nasze obowiązki polityczne. Chcę, żebyście wiedzieli, że możecie liczyć na nas zawsze. I wy, i my – tworzymy nową historię, nową historię naszych wolnych krajów i wolnych narodów. I nigdy już nie damy się podzielić rosyjskim barbarzyńcom. Wiem, że nie ma wolnej Polski bez wolnej Ukrainy i nie ma wolnej Ukrainy bez wolnej Polski. Razem, solidarni zwyciężymy – powiedział szef polskiego MSW.

Pozostaje mieć nadzieję, że w ramach tworzenia nowej historii komendant Szymczyk nie przywiezie do Polski kolejnego wybuchowego prezentu, a w ramach wspierania Ukrainy do ostatniego dnia wojny minister Kamiński nie będzie zaopatrywał w radiowozy kolejnych miast ukraińskich. Co za dużo, to niezdrowo.

Źródło informacji i cytatów: PAP, Twitter

Zobacz też:

Polska policja nie będzie informować o narodowości sprawców przestępstw i wykroczeń

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Kamień mówi

  Tenże Kamiński zmasakrował polską młodzież podczas Marszu Niepodległości we Wrocławiu kilka lat temu. Przypomnę, na komisariatach rozebrali do naga porwane z marszu młode kobiety, którym wcześniej siłą wyrwano ich małe dzieci. Jest nas 30 parę milionów i co, baranów?

 2. wam mówi

  Czy to nie przedstawiciele obcych interesów na Polskę.? Ile biednych Polaków jest w Polsce, to z ich podatków te przekazania? Kto pcha Polskę na Obcą wojnę , zamiast rozmów dyplomatycznych na najwyższym poziomie i korzystne obustronnie stosunki z sąsiadami? Art.82 Konstytucji RP – Obowiązkiem obywatela Polskiego jest wiernosć Rzeczypospolitej Polskiej i TROSKA i DOBRO WSPÓLNE. tj Polski i Polaków. Nie dotyczy każdego, kto ma w dowodzie osobistym wpisane obywatelstwo :Polskie. …….polityka, prawnika, kapłana i in?

 3. Ewa-Maria mówi

  Mnie ciekawi jakie ,, podarki,, w zamian otrzymają. To takie dwie sieroty Kamiński i Szymczyk. Kiedy skończy się wreszcie to rozdawnictwo?. Nie znam ani jednego przykładu w czym nam Ukraina czy Litwa w czymś nam pomogła. Dużo razy zaszkodziły. Wiadomym jest że Litwini nie pałają miłością do Polaków.

 4. Andrzej mówi

  Ta wypowiedz Kamińskiego tylko potwierdza ze „Polska jest sługa Ukrainy „,jak można tak nisko upaść przed banderowska UPAdlina .

 5. ana mówi

  Będziemy was wspierali – kosztem naszych obywateli, zapomniał dodać!!! Kupuj za swoje oszczędności

 6. Jozef mówi

  WROG–Bandyci, złodzieje i mordercy to polskojęzyczny NIErzad w Polsce! Mala litera ukraincy- banderowcy wynocha z POLSKI!!!!!!!!

 7. bodek mówi

  Jakim prawem min Kamiński przekazuje obcemu państwu dobro wypracowane przez Polaków? Chyba źe to juź jest …. UkroPolin wspolne państwo .

 8. Asd mówi

  Kaminski powinien dawno siedziec w więzieniu. Zostal skazany przez sąd. A ten drugi ktory pomylił granatnik z wodka- ja balbym sie go puszczac na Ukrainie bo tym razem jeszcze sie chłopina sam wysadzi albo komus krzywde zrobi.

 9. anonim mówi

  @Asd Niech się wysadzi ta milicyjna łysa pała, żadna strata, jednego przydupasa i lizusa polskojezycznej władzy mniej. Tak ten smutas buc i pijaczyna powinien siedzieć w celi długo i w odosobieniu i jeść chleb ze solą i popijać kranówką. Te polskojęzyczne parchy szarogęszą się tutaj niczym lis w kurniku. talmudyczna zasada wszystko co goj posiada należy do żyda. Goj ma za..ć za miskę ryżu.

 10. W K mówi

  Kamiński to złodziej, ale taki, którego prokuratura się boi i w tym problem.

 11. Boł mówi

  załamka – ale to nie jest ich wina, są antypolskimi draniami i robią to co na takich przystało – ina jest Polaków, że do tego doprowadzają i co gorsza akceptują (brak jawnego sprzeciwu = akceptacja)

 12. Shadow mówi

  Ogromna część tego społeczeństwa to bezrozumne ameby, a do tego bezjajeczne ( płeć męska). Dlatego robią z nami każde świństwo, które tym zdrajcom przyjdzie do głowy.

 13. anonim mówi

  @Shadow rozadniali mózgi Polakow przez 40 lat i teraz mamy skutek – alzheimer znacznej części spoleczenstwa.

 14. Reakcjonista mówi

  Pytanie retoryczne – był chociaż trzeźwy tego dnia?

 15. Januszek mówi

  P. Kaminski to twoi braci a mi wrogowie mordercy polakow

 16. abcdefg mówi

  Na cyklicznie likwidowanym kanale Centrum Edukacyjne Powiśle (Polska) gdzie wywiadów udziela pani Katarzyna Rafał Mossakowski wapominał jak chyba w okolicach 1989 a może trochę wcześniej ten bydlak wpadał z ziomalami na organizowane przy kościołach spotkania katolików, narodowców i z lewacką chołotą bruździł nazywając ich antysemitami. Dziś ten ćpun to zbrojne ramię Kalksztajna do terroryzowania polskich narodowców. Zwykła szmata która prędzej czy później będzie osądzona i skazana. To jakiś czosnek albo głupi szabesgoj.

 17. Piotr mówi

  Czy KIBUC SOCJALNY może wszystko…ASS firma i setki przepuszczonych na czarno środków…Seniorzy się skarżą A agencja i tak wygrywa „przetargi”

 18. Maksio mówi

  Kamiński to ten co go amnestia Dudka ułaskawiła choć nie był jeszcze skazany? Kanalia. I jeden i drugi. Dziś rozdaje radiowozy jak dobry gospodarz, a minę ma zatroskaną jak kucharka, której pierogi w gotowaniu sie rozłażą. PiS-owska banda.

 19. JMK mówi

  Przeczytajcie umowę międzyrządową z 2016 roku opublikowaną w Monitorze Polskim nr 50 z grudnia 2019 roku o wzajemnej pomocy

 20. Быдлошевский Л.З. mówi

  Czytam….Idiota…Linku to nie dasz, prawda ?
  Ludzie się kurwa rzuca na ten ochłap…Nawet nie powiesz o czym to jest ? Super chłopie dobra robota ? –

  ❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗❗

 21. Agata mówi

  Banderowców we Lwowie nie należy wspierać, to wrogowie Polski.

 22. cccpsucks mówi

  kamiński, curwiszonie – też ruchałeś małe dzieci i cię nagrali? CO TO KURWA ZA ZJEBANY KRAIK

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.