Mec. Iwanowski z Ordo Iuris: “Tomasz Greczkowicz powinien zostać uniewinniony”

2

Mecenas Marcin Iwanowski z Ordo Iuris wypowiedział się nt. słynnej sprawy Tomasza Greczkowicza. Jego zdaniem, za obronę konieczną dla osoby o nieposzlakowanej opinii nie powinno być nawet tzw. zawiasów. O sprawie pisaliśmy wielokrotnie.

Na jaw wychodzą szokujące ustalenia! Niedawno pisaliśmy o sprawie Tomasza Greczkowicza, którego najpierw skazały media, a później sąd (20 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności). Mężczyzna bronił się przed pijanym agresorem. Ten (śp. Bartosz Zając) odepchnięty feralnie upadł i zmarł w szpitalu niemal dwa dni później. Zdarzenie miało miejsce w nocy 9 sierpnia 2015 roku w pobliżu Piwnic Gorywodów w Bytomiu. Dzisiaj światło dzienne ujrzała opinia medyczna, z której wynika, że śmierć Zająca mogła nastąpić w wyniku błędów lekarskich – informowaliśmy niedawno.

Zgodnie ze stanem faktycznym powinno dojść do uniewinnienia lub wobec niego (Tomasza Greczkowicza – dop. Redakcji) powinna zostać zastosowana instytucja odstąpienia od wymierzenia kary – mówił mecenas Marcin Iwanowski z Ordo Iuris w rozmowie z Piotrem Nisztorem w programie “Rozmowa Ściśle Jawna”.

Jego zdaniem “sprawa jest absolutnie bulwersująca”.

W mojej ocenie nawet wyrok sądu pierwszej instancji, który skazał na karę pozbawienia wolności w zawieszeniu już był wyrokiem zbyt surowym – ocenił adwokat.

Obecnie złożona została kasacja od kontrowersyjnego wyroku i wniosek o prawo łaski Prezydenta RP. Na dzień dzisiejszy na Greczkowiczu ciąży prawomocny wyrok skazujący mężczyznę na karę 20 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Zulu-Tango-Tango mówi

    Niewolnik w POLIN [tzw. szary obywatel] NIE ma prawa do [samo]obrony, w czym tresują go m.in. “niezawisłe” sądy; gdyby napastnikiem był np. sędzia, który chciał się “zabawić” i coś by mu się stało? – zgroza i horror!; zastanawiam się, czy to ta głęboka “myśl” nie przyświeca tego typu wyrokom w POLIN…

  2. Buran mówi

    Nie było reformy sądownictwa i to są tego skutki. Prawo do samoobrony to jedno z podstawowych praw obywatelskich. To napastnik musi się liczyć z ryzykiem podejmując napaść.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Glastrennwände
blumen verschicken Blumenversand
blumen verschicken Blumenversand
Reinigungsservice Reinigungsservice Berlin
küchenrenovierung küchenfronten renovieren küchenfront erneuern