Mec. Iwanowski z Ordo Iuris: “Tomasz Greczkowicz powinien zostać uniewinniony”

2

Mecenas Marcin Iwanowski z Ordo Iuris wypowiedział się nt. słynnej sprawy Tomasza Greczkowicza. Jego zdaniem, za obronę konieczną dla osoby o nieposzlakowanej opinii nie powinno być nawet tzw. zawiasów. O sprawie pisaliśmy wielokrotnie.

Na jaw wychodzą szokujące ustalenia! Niedawno pisaliśmy o sprawie Tomasza Greczkowicza, którego najpierw skazały media, a później sąd (20 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności). Mężczyzna bronił się przed pijanym agresorem. Ten (śp. Bartosz Zając) odepchnięty feralnie upadł i zmarł w szpitalu niemal dwa dni później. Zdarzenie miało miejsce w nocy 9 sierpnia 2015 roku w pobliżu Piwnic Gorywodów w Bytomiu. Dzisiaj światło dzienne ujrzała opinia medyczna, z której wynika, że śmierć Zająca mogła nastąpić w wyniku błędów lekarskich – informowaliśmy niedawno.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zgodnie ze stanem faktycznym powinno dojść do uniewinnienia lub wobec niego (Tomasza Greczkowicza – dop. Redakcji) powinna zostać zastosowana instytucja odstąpienia od wymierzenia kary – mówił mecenas Marcin Iwanowski z Ordo Iuris w rozmowie z Piotrem Nisztorem w programie “Rozmowa Ściśle Jawna”.

Jego zdaniem “sprawa jest absolutnie bulwersująca”.

W mojej ocenie nawet wyrok sądu pierwszej instancji, który skazał na karę pozbawienia wolności w zawieszeniu już był wyrokiem zbyt surowym – ocenił adwokat.

Obecnie złożona została kasacja od kontrowersyjnego wyroku i wniosek o prawo łaski Prezydenta RP. Na dzień dzisiejszy na Greczkowiczu ciąży prawomocny wyrok skazujący mężczyznę na karę 20 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności.

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Zulu-Tango-Tango mówi

    Niewolnik w POLIN [tzw. szary obywatel] NIE ma prawa do [samo]obrony, w czym tresują go m.in. “niezawisłe” sądy; gdyby napastnikiem był np. sędzia, który chciał się “zabawić” i coś by mu się stało? – zgroza i horror!; zastanawiam się, czy to ta głęboka “myśl” nie przyświeca tego typu wyrokom w POLIN…

  2. Buran mówi

    Nie było reformy sądownictwa i to są tego skutki. Prawo do samoobrony to jedno z podstawowych praw obywatelskich. To napastnik musi się liczyć z ryzykiem podejmując napaść.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.