Marsze ku czci Bandery w Kijowie i Lwowie. Ukraińcy rozpoczęli Nowy Rok od uczczenia ludobójców

13

Na Ukrainie trwa proces budowania tożsamości narodowej/etnicznej na gloryfikacji inicjatorów i realizatorów ludobójstwa na Narodzie Polskim. Z okazji 113. urodzin Stepana Bandery, przywódcy ukraińskich band bestialsko mordujących Polaków, zorganizowano na Ukrainie uroczyste obchody. Jak podała ukraińska policja, we wszystkich wydarzeniach wzięło udział ok. 3,5 tys. Ukraińców w 20 obwodach kraju.

Obchody w Kijowie

1 stycznia 2020 roku w Kijowie odbyły się obchody ku czci Stepana Bandery. W obchodach wzięło udział kilkaset osób. Ukraińcy dzierżyli w dłoniach banderowskie, czerwono-czarne flagi na drzewcach oraz banery upamiętniające Banderę. Manifestanci maszerowali z Parku Szewczenki do biura prezydenta. Marsz zorganizowały partia Swoboda, partia Prawy Sektor i organizacja młodzieżowa Sokil.
Dziś, kiedy na froncie trwa wojna z okupantem, a wewnątrz z piątą kolumną, pamiętamy i czcimy pamięć Stepana Bandery — głosił na manifestacji Andrij Tarasenko, przywódca Prawego Sektora. Uczestnicy domagali się uznania Myrosława Symczycza za „bohatera Ukrainy”. Szymczycz to były członek OUN-UPA o pseudonimie „Krzywonos”, który miał wydać rozkaz wymordowania ludności polskiej we wsi Pistyń w województwie stanisławowskim. 98-letni Symczycz mieszka na Ukrainie, gdzie cieszy się sławą „bohatera” walki narodowowyzwoleńczej; ma tam nawet pomnik wystawiony mu za życia.

Rajd samochodowy w Zaporożu / fot. Radio Swoboda
Rajd samochodowy w Zaporożu / fot. Radio Swoboda
W kilkunastu innych miastach…

także odbyły się obchody na cześć ludobójcy, którego zdaje się usprawiedliwiać prokurator Maciej Młynarczyk z Warszawy (PRZECZYTAJ KONIECZNIE).

W Zaporożu Banderę uczczono rajdem samochodowym, zaś w Odessie odbył się kilkudziesięcioosobowy spęd z pochodniami. We Lwowie zaś, pod pomnikiem Bandery, spotkało się kilkuset Ukraińców, którzy oddawali hołd ludobójcy Polaków.

Uroczystości we Lwowie / fot. Zaxid.net
Uroczystości we Lwowie / fot. Zaxid.net
Kim był Stepan Bandera?

„Bohater Ukrainy” Stepan Bandera, przeszkolony przez Abwehrę tzw. prowydnyk krajowy OUN, to klasyczny fanatyk-terrorysta, zbrodniarz wojenny o cechach psychopaty, nienawidzący Polski i Polaków. (…) Bandera był zwolennikiem “narodowej rewolucji”, która – jak postanowiono na długo przed wybuchem wojny – miała „oczyścić” ziemie ukraińskie z „okupantów”, do których zaliczono zamieszkałą na Wołyniu i na Podolu ludność pochodzenia polskiego i żydowskiego. Wytyczył plan jej urzeczywistnienia i zatwierdzał plany wykonawcze masowych zbrodni. W czasie II wojny światowej, pomimo, że osobiście nie mordował, ponosił odpowiedzialność sprawczą i polityczną. To on nadał radykalny charakter organizacji OUN, która zbrodnię tę zaplanowała i przeprowadziła. Bandera jest dla Polaków symbolem zbrodni i okrucieństwa. To z jego imieniem na ustach fanatyczne hordy nacjonalistów ukraińskich wyrzynały kresowe wsie w wywiadzie dla wPrawo.pl mówi dr Lucyna Kulińska.

Gloryfikacja banderowskich zbrodniarzy na Ukrainie nie ogranicza się jedynie do organizacji marszy na ich cześć. Na Ukrainie od kilku miesięcy trwa potężną akcja gloryfikująca Stepana Banderę. Chodzi o „flash moba” polegającego na odśpiewywaniu piosenki na cześć ukraińskiego bandyty odpowiedzialnego za przeprowadzenie ludobójstwa na Polakach na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej w czasach II wojny światowej (ZOBACZ). W akcję zaangażowane są także dzieci, które nie dość, że przed kamerami śpiewają piosenki na cześć bandyty, to jeszcze na lekcjach przygotowuję plakaty z jego podobizną (ZOBACZ).

Dokonania banderowców

Tak zbrodnie UPA wspomina ppłk. Stanisław Jastrzębski, który jako 14-letni chłopiec, w tamtym czasie został powołany do Armii Krajowej.
Osobiście, własnymi rękami, zdejmowałem z płotów niemowlaka, który był nasadzony na parkan płotu. (…) Większość kobiet młodszych przed śmiercią były gwałcone i ja osobiście z tym się spotkałem, gwałcił, a później, mało że zastrzelił… Zasypywali solą w miejscach intymnych, a później rozstrzeliwali. (…) Najczęściej to męczyli przed rozstrzelaniem, to byłą tragedia. I najczęściej korzystali z własnych narzędzi, siekiery i topora, a tylko do uciekających strzelali. Tylko zbrodniarze tak mogli postąpić. Tego nie było nawet w starożytności. Spotykało się bardzo często wiele osób, mężczyzn czy kobiet z obciętymi głowami, obcięte nieraz nogi. Ukraińcy mieli w zwyczaju przed zamordowaniem jeszcze gnębić Polaków – ppłk Stanisław Jastrzębski, który cudem uniknął śmierci.

Nie inaczej wspomina te zbrodnie Aniela Nowak z Zamojszczyzny.
Obudziłam się z samego rana, bo zmarzłam. Mamę zastrzelili strzałami w głowę. Siostra jeszcze była żywa. Gdy się obudziłam do nieżyjącej mamy mówiłam: „mamo, nakryj mnie”. Siostra jeszcze zaczęła płakać, ale Ukraińcy jeszcze stali w sieniach, w korytarzu. Prosiłam, żeby nie płakała… Usłyszał to Ukrainiec, przeszedł i zabił moją siostrę. Kula otarła się o mój lewy bark. Do dziś mam na nim dwie blizny – wspomina Pani Aniela Nowak. – Gdy spostrzegłam martwe ciała już nie zasnęłam. To już było nad ranem. Ja spałam z mamą i siostrą. W nogach prawdopodobnie usiadł dziadek, bo zamordowany leżał potem w moim łóżku. Stryja ciało leżało na podłodze. Ja leżałam w łóżku wśród nieboszczyków. Mnie jako jedynej nie zamordowano, bo ja nie płakałam – opowiada.

Ukraińscy sąsiedzi

Stanisław Jastrzębski i Aniela Nowak są jednymi z kilkudziesięciu Świadków ukraińskiego ludobójstwa na Polakach, z którym już przeprowadziłem wywiad (TUTAJ). Wszyscy świadkowie wskazują jasno na bestialstwo Ukraińców – nie tylko tych, którzy bezpośrednio partycypowali w UPA, ale także ukraińskich sąsiadów, bez których pomocy, zbrodniarze z taką łatwością nie wymordowaliby polskich cywilów. Niestety, taki obraz przebija się w niemal każdym wywiadzie ze Świadkami, które przeprowadziłem. Tymczasem Ukraińcy, zamiast uderzyć się w pierś, oddają cześć banderowskich bestiom. A polska władza śpi…

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

„Flaga banderowska to flaga obrońców ojczyzny. „Polska dla Polaków” to hasło faszystowskie”. Skandaliczne zeznania Ukraińca i Żyda z B’nai B’rith w sprawie Jacka Międlara. Kim są oskarżyciele?

Skandal! Ukraińcy przywitali polskiego ministra i ambasadora czerwono-czarną flagą UPA

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Ewa-Maria mówi

  Tam potrzeba Putina dla porządku.

 2. Tolek mówi

  Bandy UPA mordowały też Żydów.

 3. Tomasz mówi

  Precz z propagatorami Bandery precz z jego zwolennikami. Nie ma zgody na takie ruchy po stronie Ukrainy! Takiej Ukrainy nie potrzeba!

 4. anonim mówi

  Trzeba przewrotnie nazwac sprawy po imieniu i rozwalic ten zydowski spisek przeciwko Polsce, ktorego sponsorami sa oligarchowie zydowskiego pochodzenia, tacy jak i. kolomynski. Niech Rosja rozpieprzy ten bastion jako ich ziemie obiecana, bo inaczej powtorzy sie rzeź wolynska.

 5. Republikanin mówi

  A PiS udaje, że nie widzi, i zamierza iść na wojnę z Rosją w obronie tych bandytów. Czyli czeka nas kolejny rozbiór, tym razem przez Niemcy i Ukrainę.

 6. Boguslaw mówi

  Moze rozpoznacie wsrod tych obsranych satanicznych mord, swoich pracownikow, sasiadow, albo moze partnerow?
  Kosztuje to porzadnego wewnetrznego przezwyciezenie, aby te mordy stolerowac i spokojnie sluchac ich prymitywnej mowy narodu mordercow!
  Najchetniej splunalbym im w ryj za to, co teraz swoim zachowaniem , okazuja!
  Pomyslcie, przeciez oni, za naszy pomoc, byliby w stanie znowu wyciagnac na nas widly, albo nas skrytobojczo, truc, albo uprowadzac!
  Kto normalny igra sobie ze zmija, ktorej pomogl, aby nie zdachla z glodu, albo z ogniem.
  Ludzie, to tak sie dluzej nie da!
  To jest nie tylko niewyobrazalna NIEWDZIECZNOSC, tylko, wciaz aktualne BARBARZYNSTWO tych plugawych prymitywow!!!
  JE..NE UKROWSKIE SCIERWO!
  Te szubrawskie mordy nadaja sie wylacznie na ognisko historii, aby wreszcie o tym wszystkim dalo sie stopniowo zapomniec!

 7. Boguslaw mówi

  Czesem, jak jakiegos z nich przypadkiem spotkalem, to musialem z przekasem zapytac: ” I szto, ty toze zdies priechal, szto by snawa riezat lachiw, szto?!”
  Mozecie sobie wyobrazic konsternacje tych prostakow!?
  Ale inaczej bym chyba zwariowal, musiec ich tutaj wszedzie tolerowac!
  Ufam, ze Stworca wystawi im za to wreszcie ich slony rachunek i postawi ich jeszcze raz przed swoimi ofiarami!, Tym razem bez widel i pily !
  Wyobrazcie sobie Panstwo dopiero WTEDY ich konsternacje!
  Inaczej nie bylby Stworca Kochajacym, ALE I jednoczesnie, SPRAWIEDLIWYM!!!
  Widzieliscie tez CHRYSTUSOWE KRZYZE trzymane przez popow, w tych barbazynskich pochodach!?
  Oni sa tak samo zaklamani , jak wtedy zydzi, kiedy, z cala swiadomoscia, mordowali naszego Chrystusa, chociaz cale swoje zycie tylko na to spedzili, aby tej wierze, sprostac!!!!
  Taka sama bandycka, prostacka hipokryzja

 8. Boguslaw mówi

  Tolek!
  Nas tutaj zadni wredni chazarowie wiecej nie obchodza!
  A jesli, to tylko po to, aby ich Stworca wszystkich przeniosl z powrotem na wasza inna planete, abyscie sie nawzajem SAMI zdradzali, oszukiwali i mordowali !
  Po tym, co od was przez te wieki zaznalismy, nie oczekujcie, zeby ktos po was plakal, demoniczni krwiopijcy!
  Dopiero wtedy zacznie sie dla nas normalne, godne zycie, jak ostatni zostanie wrzucony do goracej smoly!
  PIES WAM WSZYSTKIM MORDE LIZAL!
  Miales tu juz wiecej nie pisac, dupku!
  Kaz sie najlepiej od razu ZAINTUBOWAC! Tutaj bedziesz wylacznie IGNOROWANY, parszywa kanalio! WON!

 9. Tolek mówi

  Boguś ochłoń, miałeś mnie przecież ignorować. A Żydzi byli takimi samymi ofiarami UPA co Polacy.

 10. Boguslaw mówi

  Dupku!
  Jak chcesz, to mozesz jeszcze DZIS sie stad wyniesc do Ukrainy!
  Oni tam juz dawno przygotowali dla ciebie BRAMY POWITALNE, tak jak twoi zdradzieccy wspolplemiency dzielnie witali oddzialy SS i NKWD, wskazujac, gdzie jeszcze ukryl sie jakis polski ksiadz, czy nauczyciel, aby go albo natychmiast rozstrzelac, albo wyslac, z cala rodzina, na Syberie!
  Jedz, tam sa zyzne gleby, wnet wroci do ciebie kalksztajn i wszyscy ci pinokiasci oprawcy!
  Bedziecie sobie razem spiewac i tanczyc wasze najnowsze przeboje, na ichniejczych drzewach!
  OBY TYLKO Z DALA OD MOJEJ POLSKI!

 11. ppp mówi

  zobaczymy jak te gieroje będą fikać jak ruskie tam wjadą :))))
  ja tam za lwówek umierać nie zamierzam, kapewu, świnie z wiejskiej?

 12. Mirek mówi

  Rok 2022 jest rokiem Bandery na Ukrainie jakby ktoś nie wiedział. Strasznie hucznie go obchodzą.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.