Lewacka indoktrynacja! Chrystus nie ma związku z Bożym Narodzeniem, a osiołka należy zamienić na jednorożca

6

W Wielkiej Brytanii przeprowadzono badania sondażowe, które wyraźnie pokazują poziom wiedzy “milenialsów” (pokolenie ludzi urodzonych w latach 80. i 90.) a poziomem edukacji oraz potwierdzają tezę Stanisława Michalkiewicza, że dzisiaj rewolucja odbywa się przez „masowe duraczenie”.

Grupie 2000 brytyjskich respondentów w wieku 21-38 zadano kilka prostych pytań dotyczących nadchodzących Świąt. Odpowiedzi są przerażające. 39% nie ma pojęcia o tym, że Boże Narodzenie ma jakikolwiek związek z Jezusem Chrystusem, a 6% wierzy, że św. Mikołaj jest postacią biblijną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jedynie 10% ankietowanych odpowiedziało poprawnie na pytanie o dary przyniesione Jezusowi do stajenki przez trzech mędrców. Zapytani czym by zastąpili osiołka, 10% wskazało jednorożca, który staje się coraz częstszą dekoracją świątecznych drzewek.

22% nie wiedziało nawet dokładnie, w który dzień jest obchodzone Boże Narodzenie, część celebrowałaby w wigilię zamiast 25 grudnia (przyp. Brytyjczycy nie świętują w wigilię, a celebrują 25 grudnia uroczystym obiadem, na którym podaje się tradycyjnego indyka), inni przenieśliby świętowanie na 26 grudnia. Natomiast 46% zamiast indyka wolałoby świętować przy pizzy lub wegańskiego daniach.

Co piąty “milenials” będzie spędzać Święta ze znajomymi, a nie rodziną, i tyle samo planuje samemu przygotować cokolwiek na świąteczny stół. Wielka Brytania od dawna nie jest wielka, jednak tego typu badania pokazują jak europejska kultura chrześcijańska na zachodzie szybko umiera. Ponadto warto zauważyć, że jest to nie tylko porażka wychowawcza rodziców, ale również upadek systemu edukacji, bo zdecydowana większość z ankietowanych niewątpliwie skończyła studia wyższe.

A może nie powinniśmy się dziwić? Może wszystko idzie zgodnie z planem, skoro w brytyjskich szkołach często zabrania się uczniom noszenia na szyi krzyży, a o chrześcijańskich świętach zakazuje się wspominać, by nie obrażać muzułmańskich uczniów?

Przeczytaj także:

„W miejsce Chrystusa wstawiono happy holidays i Mikołaja w czerwonym szlafroku.” Wywiad z P. Szlachtowiczem z Wielkiej Brytanii

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. klioes vel pislamista mówi

  Neutralnie płciowo!

  Należy neutralnie płciowo
  Wyrażać w życiu to i owo.
  Swą mową nie dyskryminować!
  A co się myśli, w gębie chować…

  Gingerbread mana już nie będzie.
  Szkocja w postępu pierwszym rzędzie
  Stoi, więc gingerbread persona
  Odtąd jest trendy. Aż kraj skona.

  A Polska? Nazwa nawet sama
  To dla neutralności plama!
  Polin brzmi dobrze, obojętnie…
  Oj, widzę przyszłość Polski smętnie!

 2. Xman mówi

  Niestety (lub stety) zgadzam się z tezą że Chrystus nie ma nic wspólnego z Bożym Narodzeniem bo był postacią mityczną wymyśloną przez ewangelistów. Tak sądzę po dotarciu do wiedzy religioznawczej. Nie da się uniknąć porównanań z choćby Zaratusztrą czy Ozyrysem. Wszędzie tam Żydzi przebywali w niewoli i nabyli tych wierzeń. Dla mnie nie ma co właściwie dywagować na ten temat. Ewangelie zostały spisane 60 lat po śmierci Chrystusa. Ile lat musieli mieć wtedy ewangeliści ? Dlaczego spisali je tak późno ? Odpowiedzi nasuwają się same.

  1. Andrzej Józef mówi

   So jak ty to nazywasz “Tezy” ktòre so wymyślane przez całe grupy bardzo oblatanych,oraz znajocych przedmiot Polityków,często Profesorów, Doktorantòw oraz fanatykòw.
   Przykład:
   Marksizm-Leninizm napisany przez Stalina ( tak naprawdę zaślepionego Komunistę,Dr,Dr+jakiś extra tytuł naukowy) . Po napisaniu Stalin podpisał świetlane dzieło,Prafesorka rozkazał roztrzelać.
   Skod wiem.
   Z braku papieru toaletowego w latach 60tych będoc u Babci na wiosce podcierałem sobie tyłek to Komunistyczno “biblio”.
   A jednak ta “postać mistyczna Chrystus wymyślona przez ewangelistów , jakoś przetrwała 2000 lat ataków Ateistòw, oraz “wilków w owczych skórach “.
   Jeżeli natchnienie nie wyszło od Ducha Świętego to napewno by ludzie przestali wierzyć oraz byłoby szybko zapomniane.

  2. andzia mówi

   Na szczęście mądrzejsi ludzie uważają inaczej. Ja słucham mądrzejszych.

  3. Rafał mówi

   Poncjusz Piłat zatwierdził wyrok śmierci na mityczną postać? Historyczność Jezusa potwierdzają źródła rzymskie. Mahomet też był biblistą, bo przecież również potwierdził istnienie Jezusa? Piszesz o źródłach historycznych? Chyba w wydaniu “Faktów i mitów” albo “NIE” Jerzego Urbana.

 3. peter mówi

  ale o co chodzi? przecież anglicy to nie sa katolicy … nastąpiła schizma i mamy kościół anglikański – a tam niech sobie robia co chca …

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.