Leszek Żebrowski recenzuje „odkrycia” prof. Grabowskiego: „Fałsz na fałszu. Kłamstwo na kłamstwie” [WIDEO]

Jan Grabowski/ fot. youtube
8

Zbigniew Ryszard Abrahamer (Grabowski) uratowany podczas wojny przez Polaków, wysłał w 1994 roku do „Gazety Wyborczej” list, w którym oskarżył żołnierzy AK o to, że próbowali go zabić podczas Powstania Warszawskiego, ponieważ był Żydem. Leszek Żebrowski zdemaskował jego konfabulacje w „Paszkwilu Wyborczej”. Dziś tradycję szkalowania Polaków kontynuuje syn Abrahamera, prof. Jan Grabowski, współredaktor książki pt. „Dalej jest noc” reklamowanej przez „Newsweek” artykułem pt. „Jak Polacy dobijali Żydów”.

Leszek Żebrowski opisał, jak wygląda metodologia Grabowskiego: „Jego wcześniejsze publikacje, szczególnie opisany powiat Dąbrowa Tarnowska, zostały zniszczone przez historyków od strony metodologicznej, od strony konfrontacji ze źródłami. Po takiej krytyce prawdziwy historyk zapadłby się ze wstydu pod ziemię. On stosował taką metodę: gdy brakowało argumentów z danego terenu, z danego powiatu, to wyciągał rzeczy oddalone o kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt, czy kilkaset kilometrów. I wszystko wpychał do jednego worka. Wybierał tylko to, co było dla niego korzystne. Wszystko to, co było niekorzystne, co świadczyło inaczej, niż on chciał, było przez niego odrzucane” – mówi Żebrowski i pyta: „Czym to się różni od stalinowskiej propagandy?”

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Źródło: youtube

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. aalfa.oomega mówi

  O przyszłości mocarstwa USrael [JUDE chcą tylko od nas wyszlamować kasę, a prawdę mają gdzieś!; w przyszłości: skoro Polin ma być europejskim węzłem logistycznym – to chcą nim (po zawłaszczeniu) zarządzać!; o ich kolonii nad Wisłą: JUDEOpolonii], dżihadzie i 3.wojnie światowej – w książce pt.: ‘2021, Moonwars’ (na: docer.pl)

  1. agent chińsko-rusko-watykański mówi

   Dziękuję za namiary na ciekawą książkę 🙂

 2. D. mówi

  Polacy mamy nauczkę po wsze czasy – NIE WOLNO NIGDY RATOWAĆ SSYNÓW! BO SSYN ZAWSZE OKRADNIE I ZABIJE SWOJEGO WYBAWCĘ!! PO TYCH KOSZMARNYCH DOSWIADCZENIACH JAKIE ZGOTOWALI I GOTUJĄ NAM SHAŃBIENI DO OSTATNIEJ SWEJ KOMÓRKI, PLUGAWCY ZYDOWSCY, POLACY ZYDOM RĘKI WIĘCEJ NIE PODADZĄ! KONIEC! JESTESCIE HANIEBNYM PUSTOSTANEM INTELEKTUALNO-MORALNYM I TYLKO TO PRZEKAZUJECIE W SWOIM ZYDOWSKIM DZIEDZICTWIE! NIC WIĘCEJ, DLATEGO ŚWIAT WAS SZCZERZE NIENAWIDZI! POLACY DOBRZE WIEDZĄ JACY JESTESCIE ALE TRAKTOWALI WAS JAK LUDZI POMIMO, ZE TO POLSKA, PODKRESLAM – POLSKA BYŁA PIERWSZĄ I JEDYNĄ OFIARĄ NIEMCÓW, OFIARĄ, KTÓRA W SWOIM CHRZESCIJANSKIM HONORZE NIE PODJĘŁA ZADNEJ WSPÓLPRACY Z MORDERCAMI NIEMCAMI I MIMO, ZE ZA PODANIE WAM SZKLANKI WODY NIEMCY NAS POLAKÓW MORDOWALI, TO JEDNAK WAS RATOWALISMY!! HISTORIA NIE ZNA ZAS ANI JEDNEGO !!!! ANI JEDNEGO PRZYPADKU ZEBY ZYD URATOWAŁ ZYCIE CHOC JEDNEGO POLAKA! PO WOJNIE URATOWANI PRZEZ POLAKÓW ZGROMADZILISCIE SIĘ W ZBRODNICZEJ WOBEC POLAKÓW, NKWD-UB/SB! WY ZYDZI DOPIERO W DRUGIEJ KOLEJNOŚCI PADLISCIE OFIARĄ NIEMCÓW!!!!! TAKA JEST PRAWDA BO TO NASZ KRAJ NAPADLI NIEMCY I SOWIECI I ZABIJALI POLAKÓW, OKRADALI NASZ KRAJ, NAS POLAKÓW OKRADALI, SPALILI I ZBURZYLI NASZE DOMOSTWA!! A ZYDZI KTORZY W POLSCE MIESZKALI I ZOSTALI TAK SAMO JAK POLACY PRZEZ NIEMCÓW ZAMORDOWANI BYLI OBYWATELAMI POLSKI A NIE ZADNYMI OBYWATELAMI IZRAELA CZY USA! ZATEM IZRAEL I PRZEDSIĘBIORCY HOLOKAUST NIE MACIE ZADNEGO PRAWA DO NASZEJ POLSKIEJ WŁASNOŚCI!!! TO CO NALEZAŁO DO NAS POLAKÓW OBYWATELI POLSKI I DO ZYDÓW OBYWATELI POLSKI, JEST WŁASNOSCIĄ OBYWATELI POLSKI, A JESLI NIE MIELI ONI SPADKOBIERCÓW – PRZYNALEŻY ICH WŁASNOŚC WYŁĄCZNIE POLSCE, SKARBOWI PANSTWA POLSKIEGO!! A IZRAEL I ZYDY Z USA MACIE TRZYMAC SIĘ ZE SWOIMI MAFIJNYMI ZACHCIANKAMI DALEKO OD POLSKI!!! JEZELI CI Z WAS JAK TEN SZUBRAWIEC GRABOWSKI CZY GROSS CZY INNA HOŁOTA ZYDOWSKA ŁZE NA TEMAT POLSKI, TO POWINNA JUŻ ZA SZKALOWANIE POLSKI GNIĆ W WIĘZIENIU, A JESLI NIE, TO WINNA BYĆ WYWALONA NA ZBITĄ MORDĘ Z POLSKI, BEZ PRAWA SPOJRZENIA NAWET, W STRONĘ POLSKI AZ DO SETNEGO POKOLENIA!!!

  1. julie mówi

   Bog , Honor i Ojczyzna ! Polska tylko dla Polakow ! Szczesc Ci Boze Szczesc ! Twoj apel powinien zostac prztlumaczony na wszystkie jezyki swiata !

 3. Bezcenne słowa dr Ewy Kurek mówi mówi

  To czego się boją Żydzi najbardziej to są źródła zamordowanych Żydów. Żydzi którzy opisali jak naprawdę wyglądała zagłada żydów.

  „Pieśń o zamordowanym żydowskim narodzie” – Icchak Kacenelson – „Jam jest ten który przyglądał się z bliska jak dzieci starców siwobrodych na wozy oprawcy ciskał i ręce załamywałem ze wstydu i hańby. Rękami Żydów zadano śmierć Żydom.

 4. Bezcenne słowa dr Ewy Kurek mówi

  Nawiązując do tej sytuacji i ustawy w IPN-ie – bo czego się Żydzi boją – My mamy tu w ŻIHu w Polsce tony archiwów i źródeł żydowskich zapisanych w Idysz.
  Jeśli my to przetłumaczymy i pokażemy światu to bajka żydowska o zagładzie Żydów pęknie ale my musimy to zrobić a nasz minister kultury nie ma na to pieniędzy.

 5. Bezcenne słowa dr Ewy Kurek mówi

  Odnalazłam 40 lat temu 199 klasztorów w których były ratowane żydowskie dzieci. I we wszystkich klasztorach uratowano tylko 2 dziewczynki chasydzkie. (Łuck, Otwock)

  Żydzi się tego boją, że jeśli się to wyda, jeśli te źródła chasydzkie ujrzą światło dzienne to bajka pęknie jak bańka mydlana.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.