Katarzyna TS: Żydzi nie odpuszczą, a płk Wroński opowiada bajki

płk Piotr Wroński/ fot. screen
18

Mówienie rzeczy oczywistych to bardzo niewdzięczne zajęcie. Ten, kto mówi rzeczy oczywiste, jest natychmiast wpisywany do kategorii „oszołom”, „ruska onuca”, „antysemita” i co tam komu jeszcze ślina na język przyniesie. Zdaję sobie sprawę, że mój dzisiejszy felieton również zostanie okrzyknięty „szurią”, ponieważ zamierzam napisać w nim rzecz oczywistą. Czyli co? Czyli to, że Żydzi nie odpuszczą i będą dążyć do złupienia Polski metodą „na mienie bezspadkowe”. Niestety, Stany Zjednoczone pomagają im w tym i będą pomagać nadal. Tak wygląda nasza obecna sytuacja, którą Prawo i Sprawiedliwość określa hasłem „silni w sojuszach”. Ciekawe, jakie hasło będzie lansowane, gdy sojusznicy zgnoją nas i obłupią ze skóry. A że chcą nas złupić wynika wprost z poniedziałkowego (5.08.2019) listu 88 senatorów USA do sekretarza stanu Mike’a Pompeo, który opublikował Onet.

Ten list powinien być oczywistym sygnałem, że nasz amerykański sojusznik bawi się z nami jak kot z myszą. Ale nie dla wszystkich jest to oczywiste. Już pojawiły się głosy, że autorom listu wcale nie chodzi o żydowskie roszczenia do mienia bezspadkowego. Taką tezę postawił m.in. płk Piotr Wroński. Kim jest płk Wroński? Odsyłam do jego biogramu na Wikipedii tutaj.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W tym liście nie ma mowy o mieniu bezspadkowym, jest mowa tylko o ofiarach Holocaustu i ich rodzinach, oraz innych osobach. I to jest klucz. Ten artykuł [Onetu] zatytułowany wszędzie „Niemal cały senat USA domaga się od Polski załatwienia sprawy mienia ofiar Holocaustu” ewidentnie kojarzy się z ustawą 447, a tymczasem on jej nie dotyczy. Powołuje się wprawdzie na ustawę JUST 447, ale jest totalną manipulacją. To ma wsadzić właśnie przed wizytą Trumpa klin pomiędzy nas, a Stany Zjednoczone. Ten klin służy Niemcom i Rosji (…) Deklaracja Terezińska nie mówi o mieniu bezspadkowym” – oświadczył płk Piotr Wroński w filmie na swoim kanale na YouTube. Płk Wroński stwierdził również, że list amerykańskich senatorów jest przede wszystkim efektem nacisku Polaków, którzy oczekują zwrotu mienia zagrabionego im przez PRL.

Ciekawa interpretacja, ale problem polega na tym, że płk Wroński ewidentnie nie zapoznał się z podstawowym dokumentem w tej sprawie i dlatego twierdzi, że w liście senatorów nie ma odniesienia do mienia bezspadkowego. Co prawda nie zapisano tego wprost, ale w liście dwukrotnie nawiązano do Deklaracji Terezińskiej. Oto cytaty: „Polska jest jedynym państwem w Unii Europejskiej, które nie przyjęło kompleksowego prawa w zakresie restytucji i odszkodowania za mienie prywatne pomimo poparcia Deklaracji Terezińskiej w 2009 roku (…)w marcu 2018 r. 59 senatorów USA wystosowało pismo do premiera Polski, wzywając do przyjęcia ustawodawstwa, które spełniałoby standardy Deklaracji Terezińskiej, poprzez stworzenie procesu dochodzenia roszczeń prowadzonego w sposób sprawiedliwy, kompleksowy i niedyskryminacyjny. Dlatego też Kongres w maju 2018 r. jednogłośnie uchwalił Ustawę JUST, która ma na celu objęcie państw odpowiedzialnością za wypełnianie obietnic złożonych ocalałym z Holokaustu”.

A teraz niespodzianka dla płk Wrońskiego! W Deklaracji Terezińskiej określenie „mienie bezspadkowe” zostało zapisane wprost! Cytuję: „We further take note that several states have used a variety of creative mechanisms to provide assistance to needy Holocaust (Shoah) survivors and other victims of Nazi persecution, including special pensions; social security benefits to non-residents; special funds; and the use of assets from heirless property. We encourage states to consider these and other alternative national actions, and we further encourage them to find ways to address survivors’ needs. (…) We note that in some states heirless property could serve as a basis for addressing the material necessities of needy Holocaust (Shoah) survivors and to ensure ongoing education about the Holocaust (Shoah), its causes and consequences”.

Przytoczyłam cytat w oryginale, żeby mi płk Wroński nie zarzucił, iż coś źle przetłumaczyłam. „Heirless property” to mienie bezspadkowe, a w Deklaracji Terezińskiej wskazano je jako źródło finansowania pomocy dla ocalałych z Holokaustu i edukacji o Holokauście. I to jest właśnie obszar, na którym kasę robi „przedsiębiorstwo Holokaust”. Metodą „na pomoc ocalałym” okradziono szwajcarskie banki, o czym pisał prof. Norman Finkelstein. Czy płk Wroński nazwie go antysemitą działającym na rzecz Moskwy i Berlina?

W ustawie 447 JUST również mamy zapis o mieniu bezspadkowym. I nic dziwnego, bo ta ustawa bazuje na Deklaracji Terezińskiej. A zatem dwa dokumenty, do których odsyła list senatorów USA, są dokumentami mówiącymi o „mieniu bezspadkowym”. Oczywiście chodzi o żydowskie mienie bezspadkowe, tymczasem płk Wroński twierdzi, że list senatorów USA powstał z troski o Polskę i mienie nie-Żydów. Naprawdę?! A mnie wydaje się, że ten list powstał po to, żeby przymusić Polskę do wypłacenia haraczu „przedsiębiorstwu Holokaust”, które przy pomocy Kongresu USA złupiło już szwajcarskie banki. Moim zdaniem zapisy o mieniu skonfiskowanym za PRL to ozdobnik, który służy do mydlenia oczu, a cała zabawa polega na tym, żeby pod pozorem starań o sprawiedliwą i uczciwą ustawę reprywatyzacyjną przepchnąć prawo umożliwiające złupienie Polski metodą „na mienie bezspadkowe”. I w tym skoku na kasę bierze udział Kongres USA, a płk Wroński tłumaczy, że to dla naszego dobra i każdy, kto mówi inaczej, ten służy interesom Berlina i Moskwy, ponieważ rozbudza w Polsce nastroje antyamerykańskie.

Wyjaśniam zatem płk Wrońskiemu, że nastroje antyamerykańskie w Polsce rozbudza Kongres USA, który przegłosował ustawę 447 JUST. Nastroje antyamerykańskie rozbudza w Polsce prezydent Donald Trump, który tę ustawę podpisał. Nastroje antyamerykańskie rozbudza w Polsce amerykańska prasa pisząca o Polakach jako o antysemitach i współsprawcach Holokaustu. Nastroje antyamerykańskie rozbudza w Polsce sekretarz stanu Mike Pompeo opieprzający Polskę za to, że nie zrealizowała roszczeń żydowskich. Nastroje antyamerykańskie rozbudza w Polsce ambasador USA Georgette’a Mosbacher dyktująca Polakom, co nam wolno, a czego nie wolno. Niech więc płk Wroński przestanie szukać „ruskich onuc” wśród osób, które ostrzegają, że nasz strategiczny sojusznik brzydko się z nami bawi. Niech lepiej zastanowi się, dlaczego Stany Zjednoczone z taką determinacją wspierają żydowski skok na polską kasę.

Jeśli podobają się Państwu moje felietony i chcielibyście wesprzeć moją działalność publicystyczną, możecie to zrobić dokonując przelewu na poniższe konto PayPal. Będzie to dla mnie nie tylko wsparcie w wymiarze finansowym, ale również sygnał, że to, co robię, jest dla Państwa ważne i godne uwagi. Z góry dziękuję. Katarzyna Treter-Sierpińska https://www.paypal.me/katarzynats

Zobacz też:

Pismo z Departamentu Stanu USA: Polska ma zrealizować bezprawne roszczenia żydowskie!

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Ojciec siedmiorga mówi

  Ja jestem przekonany stuprocentowo że już nic nie możemy zrobić, bo PiS świadomie i z premedytacją zgodził się na roszczenia czyli według mnie na 4 i ostateczny rozbiór polski i przekształcenie jej w polin do k.. i nędzy!
  Gdyby do władzy doszli patrioci…. niestety tak nie będzie bo naród został omotany i przekupiony dlatego następnym co będzie to polin w pełnej krasie, i choć na mapach dalej będzie to Polska to jednak większość dóbr zostanie przepisana na żydów a my będziemy dla nich jak bydło lub jak gówno co sami otwarcie o nas mówią.
  http://blog.magnapolonia.org/poznajmy-naszych-przyjaciol-czyli-zlote-mysli-syjonistow/

  1. sulka mówi

   nie masz racji bo naród (z kimkolwiek rozmawiam) POLSKI NIE WYRAŻA NA TO ZGODY!!!!!!

  2. narodowiec mówi

   „naród (z kimkolwiek rozmawiam) POLSKI NIE WYRAŻA NA TO ZGODY!!!!!!” Tylko co z tego, jak Naród Polski w olbrzymiej większości nic o tym nie wie !??

  3. Mari mówi

   No i jak naród polski wyegzekwuje to „nie wyrażanie zgody”? Samą wolą? Hipnozą? Działania będą podejmowane urzędowo, krok po kroku, we wszystkich możliwych płaszczyznach. W jaki sposób w Warszawie niedawno zabierali kamienice i wysiedlali ludzi? Była na to rada? Coś z tym wtedy zrobiono? Wobec urzędów popartych wymiarem sprawiedliwości i siłą pojedynczy człowiek jest bezradny i bezsilny. Nie wyrażanie zgody to mrzonka.

  4. bula mówi

   Trzeba było wymienić wymiar sprawiedliwości

  5. Janusz I mówi

   Naród nie wyraził zgody w Białymstoku i dostał po d…ie.

  6. robert mówi

   1- Amerykański ,,strzał z liścia” 2- U447: Rasistowski terror senatu USA wymierzony w Polskę! forumdlazycia tradycji katolickiej

  7. robert mówi

   Robert Steuckers: Dlaczego powinniśmy być antyamerykańscy? nacjonalista.pl

 2. Flex mówi

  Był taki „wielki przyjaciel, dobrodziej” Polski i Polaków, który wyegzekwował z Księstwa Warszawskiego „sumy bajońskie”: https://pl.wikipedia.org/wiki/Sumy_bajońskie . Analogia 100/100! Ja dodam tylko, że oliwy do ognia dolewa tylko swoją idiotyczną propagandą sukcesu Rząd, trąbiący na wszystkie strony jak to z polskiego budżetu aż kipią pieniądze, na MON wydamy 2,0czy 2,5 albo jeszcze więcej %! Przecież to jak zaproszenie chwalącego się obrotami restauratora dla obecnego w lokalu reketera by przysłał do niego kilku przekonywujących „kolegów” z propozycją „nie do odrzucenia”. Były jw. sumy bajońskie, teraz będą „sumy bezspadkowe” a tchórzliwy PIS je zaniesie w zębach licząc, że pomoże tym Trumpowi w reelekcji, a ten się odwdzięczy. Chyba Jan Kaczmarek ze Studio 202 śpiewał piosenkę „Oj naiwny, naiwny, naiwny …”Chociaż nie wiem do końca czy to tylko naiwność, czy też rządzą nami nieporadni, „wykształceni ponad swoją inteligencję” (Jerzy Dobrowolski).

  1. mamastarsza mówi

   Zwiększyli budżet wojskowy – na zakupy od naszego wiernego przyjaciela. To są drogie rzeczy(!)

  2. 123 mówi

   Lepiej ujął to Andrzej Waligórski w Bajeczkach Babci Pimpusiowej:
   Chomik, zbierając plony, do swej norki ganiał,
   A obok dobry niedźwiedź chomika ochraniał.
   Potem zjadł mu te plony, wytarł łapą mordę,
   Wydupcył biedne zwierzę i przypiął mu order.

  3. mamastarsza mówi

   Ześmiałam się jak norka!

 3. nie dla 447 ! mówi

  Czy Wroński chce powiedzieć, że „niemal cały senat USA” służy Niemcom i Rosji?
  No to mamy „sojusznika”…

 4. Hammurabi mówi

  Co tu komentować? Gdyby głupota pozwalała latać, Polacy – niestety – już dawno odlecieliby poza układ słoneczny!
  Popatrzmy na działania „naszych” rządów. Po kolei, bez wyjątku są to działania sprzeczne z naszym interesem a co gorsza z polską racją stanu. A Polacy co? Wciąż wzajemnie się opluwają, wciąż są podzieleni niczym jakieś prymitywne plemiona walczące zajadle o perkal i koraliki stając się pośmiewiskiem świata.
  Wystarczy rzucić byle ochłap, by zobaczyć jak obywatele tego kraju rzucają się na siebie niczym wygłodniałe psy, by zapomnieli o godności i radośnie przyklaskiwali rządzącym.
  Nic to, że jedni przepraszają naszych oprawców i proszą o wybaczenie, nic to, że jedni kradną, inni wyprzedają za bezcen narodowy majątek, jeszcze inni z maniakalną pasją pomagają wrogom w cichej rekolonizacji (Rekolonizacja w tym pojęciu, to samodzielne rozprzestrzenianie się introdukowanego wcześniej gatunku) kraju.
  Nic to, że ustawowo dopuszcza się ingerencję obcych wojsk w celu stłumienia protestów niepokornych i całkowicie rozbrojonych „aborygenów” – ustawa 1066… Nic to, że polski sejm przyjął ekspresowo wykastrowaną ustawę o IPN…
  Nic to, że trójpodział władzy w tym kraju jest tak naprawdę podziałem pomiędzy Niemców, Żydów i „byłych” komunistów uwłaszczonych na krwawicy Polaków. Nic to, byle jeszcze żyjemy! No właśnie! „Jeszcze” – tylko jak długo?
  Czy haniebne i zdradzieckie dzieło 32 prezydenta parafowane w Teheranie, kontynuowane przez jego następców sfinalizuje 45 prezydent USA?

  1. michu mówi

   Sprzeczne z naszym interesem, ale najprawdopodobniej nie z ich interesem osobistym. W Polsce każdy zdrajca nie tylko, że jest BEZKARNY to jeszcze nieźle potrafi się urządzić. To zachęca ludzi bez sumienia do działania przeciwko nam 😉

 5. narodowiec mówi

  Kasiu ! – (przepraszam za poufałość ) – całuski !!!!!!!!!!!!!!!!!

 6. Robert mówi

  Znałem w swej ,,karierze,,pukowników paru,daj mu do ręki młotek,sam se życie odbierze.Pukownik bedzie pukał po swej ,,twardej,, głowie młotkiem ,kilofem w poszukiwaniu talarów,dolarów i szekli,kiedy prosty człowiek,zwyczajny Polak,używa młotka do wbijania DEKLI

 7. Teresa mówi

  Oprócz PIS-u który w swej pysze przechodzi już sam siebie,jest jeszcze Bóg,Matka Boża,nasza Królowa i Jezus którego obraliśmy swoim królem.Z Bogiem Izrael,Trump i cała potęga USA,a tym bardziej PIS nie wygra.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.