Katarzyna TS w CEPowiśle o histerii klimatycznej, zielonym skoku na kasę i prowiatrakowym projekcie ustawy Mentzena [WIDEO]

Katarzyna Treter-Sierpińska/ fot. screen
5

Zapraszam do obejrzenia mojej rozmowy z Rafałem Mossakowskim w Centrum Edukacyjnym Powiśle. Mówiłam m.in. o mojej książce „Żydzi, gender, multikulti, czyli oszustwo i szajba”, w której wyjaśniam, w jaki sposób lewicowa propaganda przerabia ludzi na bałwany bez tożsamości zajęte ustalaniem swojej tożsamości płciowej i walką z antysemityzmem. Książka dostępna jest w sklepie internetowym TUTAJ. Kupując ją wspierasz działalność portalu wPrawo.pl.

Mówiłam też o kulisach obecnej histerii klimatycznej wywoływanej przy pomocy Grety Thunberg i o zielonym skoku na kasę podatników w wysokości biliona euro, do którego szykuje się Komisja Europejska. Mówiłam o propagandowym praniu mózgów serwowanym nam pod hasłem ratowania planety, podczas gdy rzeczywistym celem jest grabież w formie rosnącego opodatkowania produkcji energii i przemysłu, a docelowo – opodatkowania każdego człowieka za to, że oddycha, a więc jest emitentem CO2.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Mówiłam też o dążeniu lobby wiatrakowego do likwidacji ustawy z 2016 roku odsuwającej elektrownie wiatrowe od domów. Ta ustawa, nazywana odległościową, jest w tej chwili jedyną barierę zatrzymującą absurdalny pomysł zastawienia Polski drogimi, niewydajnymi i szkodliwymi wiatrakami, które są jednym z elementów zielonego skoku na pieniądze  podatników. Likwidacji ustawy odległościowej, wprowadzonej przez Prawo i Sprawiedliwość, domaga się tzw. opozycja totalna od PO przez PSL po Lewicę. PiS już zmienił cześć zapisów tej ustawy pod dyktando lobby wiatrakowego, a nawet próbował ją znieść, co wywołało protesty skutkujące wycofaniem się PiS z tego pomysłu z obawy przed utratą poparcia znacznej części elektoratu. Wydawało się, że Konfederacja jest jedyną partią twardo przeciwstawiającą się pomysłowi zastawienia Polski wiatrakami. Niestety, od momentu opublikowania 100 ustaw Sławomira Mentzena, wiceprezesa Partii Korwin, sytuacja zmieniła się diametralnie. Jeden z projektów ustaw przedstawionych przez Mentzena postuluje całkowitą likwidację ustawy odległościowej! „Przewidywanymi skutkami będzie powrót do budowy przez inwestorów elektrowni wiatrowych i zwiększenie produkcji energii ze źródeł odnawialnych” – napisano w uzasadnieniu do projektu ustawy, którą – wraz z całym pakietem – lansuje obecnie Konfederacja. Co ciekawe, Sławomir Mentzen twierdzi, że tych projektów ustaw nie konsultował ani z Ruchem Narodowym, ani nawet z szefem własnej partii, czyli Januszem Korwinem-Mikke.

Szanowni Konfederaci, apeluję o natychmiastowe wyjaśnienie tej sytuacji i publiczną deklarację Waszego stanowiska w kwestii wiatraków i ustawy odległościowej z 2016 roku. Mogę zrozumieć, że Sławomirowi Mentzenowi podsunięto prowiatrakowy projekt ustawy mącąc mu w głowie argumentami o swobodzie działalności gospodarczej. W rzeczywistości stawianie wiatraków obok domów to nie realizacja lewicowej agendy promowanej przez Komisję Europejską w ramach nadzorowanego przez Fransa Timmermansa projektu o nazwie Europejski Zielony Ład. Wiatraki to drogi prąd, destabilizacja systemu energetycznego i zielony skok na kasę. Czy Konfederacja popiera tę hucpę? Czekam na odpowiedź, przy czym zaznaczam, że milczenie nie jest odpowiedzią. Ostrzegam! Kto popiera wiatraki, ten przegrywa wybory.

Zobacz też:

Katarzyna TS u Roli o oszukańczym przedsiębiorstwie „globalne ocieplenie” [WIDEO]

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Buran mówi

  Jeśli opodatkują wydychany przez nas dwutlenek węgla, to pewnie i za wydalony metan też trzeba będzie płacić. Ciekawe czy ryczałtem, czy zamontują nam liczniki? SZAJBA LUZ.

 2. michu mówi

  Może chodzi o to, że każdy będzie bez biurokratycznych zezwoleń mógł produkować prąd wiatraczkiem we własnym ogrodzie ile będzie chciał 😉 ?

  1. Katarzyna Treter-Sierpińska mówi

   Nie chodzi o male wiatraczki we własnym ogrodzie. Ustawa z 2016 roku odnosi się do przemysłowych elektrowni wiatrowych. Projekt ustawy Sławomira Mentzena to wsparcie dla wiatrakowego lobby dojącego społeczeństwo dopłatami do produkcji drogiego prądu.

  2. michu mówi

   Może warto to fachowo władzom Konfederacji wyjaśnić? ;).

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.