SKLEP-WPRAWO.PL

Joe Biden śledzi sprawę „lex TVN”. „Dotyczy istoty naszych wartości”

Joe Biden/ fot. screen
16

Doradca sekretarza stanu USA Derek Chollet wyznał dla mediów, że sprawa „lex TVN” tj. projektu nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, który umożliwiłby odebranie koncesji zagranicznej telewizji TVN. Zapewnia, że temat śledzą nie tylko republikanie i demokraci, ale też prezydent USA Joe Biden.

Jesteśmy przekonani, że licencja dla TVN i TVN 24 powinna zostać odnowiona dlatego, że to dotyczy istoty naszych wartości – mówił Amerykanin w rozmowie z Rzeczpospolitą. Zaznaczył, że sprawa „lex TVN” to zderzenie demokracji z totalitaryzmem.

Przyszłość fundamentalnych wolności to jądro polsko-amerykańskiego sojuszu. Demokracja ożywia nasze partnerstwo, a jej fundamentem jest wolność prasy. Wiemy, że nie jest to łatwe, to poważne wyzwanie – tłumaczył doradca sekretarza stanu USA i wskazał, że sprawę śledzi sam prezydent USA Joe Biden.

Doradca sekretarza stanu USA nie chciał odnosić się do wypowiedzi Baracka Obamy o tym, że Polska „stała się krajem autorytarnym”.

Przypomnijmy, że Stany Zjednoczone już wielokrotnie bezpośrednio mieszały się w sprawy dotyczące ustawodawstwa w Polsce. Tak było chociażby w przypadku nowelizacji ustawy o IPN (PRZECZYTAJ) czy roszczeń żydowskich.

Źródło cytatów: Rzeczpospolita

Więcej o sprawie „lex TVN”:

Kuriozum! Departament Stanu USA uznał spalenie kukły Judasza za łamanie praw człowieka

Kaczyński nie „pieści się” z Gowinem. Wicepremier otrzymał ultimatum ws. „lex TVN”

Zapadł wyrok! TVN musi sprostować nieprawdziwe informacje na temat Ordo Iuris

 

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. SKLEP-WPRAWO.PL
 2. Zbigniew mówi

  Wstyd, ze w tym wieku mowi o jakis stosunkach (stosunki z dojna krowa sa zakazane.

  ping pong a nie prezydent

 3. MAREK mówi

  Wartości tzw. demokratów-komunistów, jak i Joe Bidena to oszczerstwo, oszustwo, kłamstwo, demoralizacja, cenzura i totalitaryzm. Takie antywartości propagowała i propaguje lewacka tuba propagandowa TVN. W wielu przypadkach celowa demoralizacja i oszczercze antypolskie działania TVN z całą siłą uderzyły w Polskę i Polaków, czyniąc niepowetowane straty!

 4. Resovia mówi

  parszywy pis bierze sie za wolne media!! skandal!!!!

 5. Hammurabi mówi

  Wartości? Amerykańskie wartości?
  Te, to zdechły w radzieckiej ambasadzie w Teheranie w 1943 roku. Jednak kto sądzi „zwycięzców”? Kto przypomni Amerykanom ich handel żywym towarem? A czas na to.

 6. PPP mówi

  ” Przyszłość fundamentalnych wolności to jądro polsko-amerykańskiego sojuszu. Demokracja ożywia nasze partnerstwo, a jej fundamentem jest wolność prasy. Wiemy, że nie jest to łatwe, to poważne wyzwanie” – teraz popłynąłeś, bidet. Kolejny przykład na to że ludziki w pewnym wieku powinny udać się na emeryturę.

 7. Coloo mówi

  Jakoś NSII nie monitorował, won z tvn. Wszyscy won. Zostają media internetowe, zobaczyli byśmy wtedy kto jakie ma zasiegi.

 8. PPP mówi

  @sresovia – jakie ”wolne” , bezwolny tłumoku?
  p.s ***** ***

 9. Zbigniew mówi

  PPP.
  Amerykanskie sa wolne a polskie „niewolne” zniewolone. Wyrazil sie jasno.

  Na marginesie z rejonu w ogniu walk a nie ze spokojnej Europy:

  „Nie ma już potrzeby, aby jakiekolwiek obce siły bojowe stacjonowały na irackiej ziemi – oświadczył Mustafa al-Khadimi, cytowany w niedzielę przez agencję AP. Zadeklarował, że siły bezpieczeństwa Iraku są w stanie obronić kraj bez pomocy oddziałów koalicji pod przewodnictwem USA. ”

  A my to co?

 10. Zbigniew mówi

  Czy Polska bedzie biedna bez tych koslawych przyjaciol UE I USA?

  Cos innego ciekawego dla pani Katyrzyny:

  „”Niemcy otrzymują dwa nowe obiekty światowego dziedzictwa. Po raz pierwszy Unesco uhonorowało żydowskie dobra kultury w Niemczech , upragnioną nagrodą dla tak zwanych miejsc Schum w Moguncji, Worms i Speyer jako kolebce europejskiego żydostwa.””

  No szto eto?

 11. Zbigniew mówi

  Sa inne ciekawe fragmenty.

  „Około 1000 lat po pierwszych pochówkach wciąż można znaleźć wiele historycznych nagrobków. W Wormacji znajduje się również cmentarz żydowski, a także dzielnica z synagogą, łaźnią rytualną (mykwa) i muzeum. Speyer miał podobnie bogate życie społeczności żydowskiej.”

  ” W ramach seryjnego światowego dziedzictwa „Granice Cesarstwa Rzymskiego” obie sekcje zostały nominowane indywidualnie. Wzdłuż Renu biegnie około 400-kilometrowe dolnogermańskie Limes z fortami i obozami legionistów. Mówi się tam o „mokrych limonkach”.””

  „Odcinek graniczny zaczyna się w Rheinbrohl w Nadrenii-Palatynacie, a kończy na Morzu Północnym w Holandii. W NRW jest 220 kilometrów między Bonn a Kleve. Pogranicze było ośrodkiem kultury antycznej i początkiem miast w Nadrenii. Ślady rzymskie obejmują instalacje militarne, sanktuaria, posągi i przedmioty codziennego użytku.

  „Wzdłuż Renu Rzymianie zbudowali forty i osady, z których miały wyrosnąć duże miasta, takie jak Kolonia, Bonn i Nijmegen” „”

 12. Zbigniew mówi

  https://www.youtube.com/watch?v=MDSuZpJGd7E

  Filtry powietrza jako ochrona przed koronami w szkołach: Państwo sprawdza użycie
  Zaktualizowano 27.07.2021, godz. 6:00
  Drezno (dpa/sn) – saksoński minister kultury Christian Piwarz nie uważa filtrów powietrza w klasie za bezwzględnie konieczne – ale chce sprawdzić ich użycie z myślą o nowym roku szkolnym.

  Więcej wiadomości z Saksonii znajdziesz tutaj

  „To nie będzie panaceum, jak niektórzy chcieliby, aby było” – powiedział polityk CDU niemieckiej agencji prasowej, spowalniając tym samym zbyt wysokie oczekiwania. Dodatkowo Piwarz ostrzegał przed milionami inwestycji, które można by rozsądniej wykorzystać gdzie indziej. „Zawsze mówiliśmy, że prosta wentylacja jest znacznie bardziej skuteczna niż korzystanie z tych urządzeń”.

  Niedawno rząd federalny zaczął promować przenośne filtry powietrza w szkołach – do słabo wentylowanych pomieszczeń. W tym celu krajom związkowym ma zostać udostępnionych 200 mln euro. Jak dotąd rząd federalny wspierał jedynie instalację stałych systemów. W Saksonii około dziesięciu milionów euro przypada na głośny Piwarz w funduszach federalnych. Aby je otrzymać, kraj musi dodać taką samą kwotę. „Teraz zobaczmy, skąd pochodzą pieniądze”. Dokładne warunki są obecnie negocjowane z rządem federalnym – na jakich warunkach można dotować instalację systemów mobilnych.

  W badaniach Federalna Agencja Środowiska początkowo była sceptycznie nastawiona do filtrów powietrza, ale podała swoje informacje w lipcu. Biuro poleca teraz urządzenia mobilne w pomieszczeniach, które w inny sposób nie mogą być dobrze wentylowane. Może to zmniejszyć obciążenie wirusami nawet o 90 procent. – Na pewno będą takie sale w jednej czy drugiej szkole – powiedział minister edukacji. Piwarz nie spodziewa się dużego popytu, ale chce porozumieć się ze stowarzyszeniami miejskimi jako władzami szkolnymi. Jak dotąd większość rad szkolnych była raczej sceptycznie nastawiona do systemów filtrów powietrza ze względu na koszty. Jednak niektórzy mogliby sobie wyobrazić używanie go w trybie testowym lub nawet regularnie. „Pytanie brzmi, czy jest to warte wysiłku, który tutaj podejmujemy”.

  Na przykład Berlin już używa filtrów powietrza i podczas pandemii korony kupił około 8000 urządzeń, a teraz mają zostać dodane kolejne. Wdrożenie jest również testowane w Saksonii-Anhalt.

  © dpa-infocom, dpa: 210727-99-547603 / 2 © dpa

 13. Zbigniew mówi

  Czy Polska bedzie biedna bez tych koslawych przyjaciol UE I USA?

  Szuka sie przyjaciol pracowitych, sumiennych, samodzielnych i takich szanuja.
  Takich na kolanach wciaz po potrzebie i prosbie maja za zenade.

  https://www.youtube.com/watch?v=7ipJ9TyQEXw

  To jest chyba proste: jezeli w banku chcesz kredyt to nie mozesz byc biedny, uzalezniony od czyjejs laski i zalamany – napewno nie zaoferuja niczego.

 14. Zbigniew mówi

  Od wielu lat staram sie pzekonywac, ze wymienniki ciepla w mieszkaniach i innych pomieszczeniach zwracaja swoj koszt.

  To juz stala sie polska specjalnosc a z powodu zwrotu kosztow i zalet zdrowotnych rynek jest nienasycony i w instalacje sa w polowie dotowane (projekt, zapotrzebowanie domu tzw audyt) zarobki juz sa kosmiczne duzo powyzej sredniej bogatych krajow.

  Tak wlasnie trzeba wybijac sie na samodzielnosc, niezaleznosc wsrod bogatych.

  Rozszyfrowanie Enigmy uratowalo miliony ludzi i skrocilo wojne o 3 lata – przypomnieli to w Izraelu !

  Dlaczego w Polsce nie ma swieta narodowego, wolnego dnia z tej okazji?
  To jest sukces technologiczny kraju, ktory wydostal sie spod okupacji, rabunku przez sasiadow. To jest cale sedno niezaleznosci Polski, wykazujace, ze takie wtracanie sie w nasze sprawy jest gospodarka rabunkowa w ktorej Europa traci najwazniejsze wartosci konkurencyjnosci – to trzeba wykazac!

  W Salzburgu tylko Mozart, wszystko Mozart cale sklepy slodyczy Mozart a w Poznaniu kupilem czekoladki Mozart z wielka reklama w szybie sklepu – petalem sie zdumiony i czulem sie jak w okupowanym kraju.

  Ni i ten prezydent Jasinski nienawidzacy chorobliwie polskiego LNG i rynku Berlina w sumie chyba Polakow.

  Zebranie po swiecie o pieniadze, o jakas pomoc jest bez sensu – przeciez dziadowi rzuca sie rsztki, bo po co mu wiecej?

  Zachodni sasiedzi maja teraz zapasc technologiczna, edukacyjna i demograficzna a wtracaja sie w nasze wybory – to jest tak glupie i nieodpowiedzialne co widac po tlumaczeniach, ze czegos nie ma a w zamian jest cos innego – zwiekszenie podatkow od emerytur naprzyklad.

 15. Zbigniew mówi

  Smiejemy sie z Amerykanow, kowbojow, ze to glupie, ze widza tylko swoj czubek nosa a nasi Zachodni sasiedzi to co, madrzejsi – tak ale we wlasnej propagandzie

 16. Pani M. mówi

  @Zbigniew

  „Od wielu lat staram sie pzekonywac, ze wymienniki ciepla w mieszkaniach i innych pomieszczeniach zwracaja swoj koszt.”

  Zbysiu, ja się nie dziwię, że nikt cię jednak nie słucha i traktują cię jako najwyżej nieszkodliwego dziwaka – no bo jak pitolisz za każdym razem nie na temat, jak tutaj pod artykułem o TVN nagle postanowiłeś nam opowiedzieć o wymiennikach ciepła czy klimatyzatorach, to audytorium może nie być zainteresowane.:)

 17. W K mówi

  ,,Spłoną Wozy TVN u Telewizji kłamliwej płytkiej małostkowej”

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.