Kuriozum! Departament Stanu USA uznał spalenie kukły Judasza za łamanie praw człowieka

kukła Judasza w Pruchniku/ fot. twitter
18

Zgodnie z postanowieniem Kongresu, Departament Stanu publikuje każdego roku raport na temat przestrzegania praw człowieka w poszczególnych krajach. Raport uwzględnia uznawane na całym świecie prawa człowieka, zawarte w Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka, m.in. prawa jednostki, prawa obywatelskie, polityczne i prawa pracownika. W raporcie na temat przestrzegania praw człowieka w Polsce znalazł się taki oto kuriozalny zapis: „W dniu 19 kwietnia mieszkańcy miasta Pruchnik odprawili antysemicki obrzęd, polegający na powieszeniu, spaleniu i pobiciu kukły Judasza ubranego w strój ortodoksyjnego Żyda”.  Zapis ów znalazł się w dziale „Antysemityzm”.

Zacznijmy od tego, że jest to ordynarne kłamstwo. Spalona kukła Judasza nie była ubrana w strój ortodoksyjnego Żyda, co widać na zdjęciu. Czyżby autorzy raportu byli ślepi? Spalenie kukły Judasza nie jest również antysemickim obrzędem, tylko wieloletnią lokalną tradycją związaną z wymierzaniem kary zdrajcy. Faktem jest, że Judasz był Żydem, ale faktem jest też, że zdradził Jezusa, który również był Żydem. Czy ukaranie Żyda, który zdradził Żyda, to antysemityzm?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W raporcie odnotowano też, że Kościół rzymskokatolicki potępił ten rytuał, minister spraw wewnętrznych i administracji nazwał go „idiotyczną, pseudoreligijną hucpą”, a lokalna prokuratura podała, iż nie będzie wszczynać dochodzenia w sprawie tego incydentu, widząc w nim stuletnią lokalną tradycję raczej niż podżeganie do nienawiści wobec Żydów.

Co jeszcze znalazło się w raporcie w rubryce „Antysemityzm”? Znalazła się informacja o skazaniu Piotra Rybaka na prace społeczne za wypowiedź podczas demonstracji w muzeum Auschwitz-Birkenau o tym, że „Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu gloryfikuje żydowskie ofiary i lekceważy śmierć nieżydowskich Polaków i że czas walczyć z żydostwem i uwolnić od niego Polskę!”.

Autorzy raportu wspomnieli też o procesie osób oskarżonych o publiczne propagowanie nazizmu w 2017 roku poprzez organizację w lesie obchodów urodzin Hitlera; o umieszczeniu antysemickiego napisu na murze wokół cmentarza żydowskiego w Tarnowie i o plakatach z hasłami „Uwaga pasożydy. Stop mafii roszczeniowej, stop żydowskiej okupacji”, rozwieszonych na warszawskich przystankach autobusowych. I to wszystko, co znalazło się w dziale o polskim antysemityzmie. Jakoś mało imponujący ten antysemityzm. Jednak według raportu „organizacje żydowskie wyrażały obawy związane z zagrożeniem bezpieczeństwa fizycznego”.

W dziale „Mniejszości narodowe, rasowe i etniczne” umieszczono Marsz Niepodległości w Warszawie i marsz we Wrocławiu. Pierwszy określono jako zorganizowany przez „organizacje powszechnie uważane za ideologicznie ekstremistyczne i nacjonalistyczne”, a drugi jako „skrajnie prawicowy”, który został rozwiązany, ponieważ jego uczestnicy „zignorowali wielokrotne wezwania policji do zaprzestaniu antysemickich śpiewów i używania rac”. Jakie „antysemickie śpiewy” przyśniły się Departamentowi Stanu? Tego nie dowiemy się z raportu, ponieważ jego autorzy nie raczyli przytoczyć żadnych przykładów.

Jak widzicie Departament Stanu USA nie tylko stosuje zasadę pchania nosa do cudzego prosa, ale również podpisuje się pod kłamstwami i prymitywnymi manipulacjami. Jeśli spalenie kukły Judasza jest łamaniem praw człowieka, to znaczy, że w Departamencie Stanu USA pracują ludzie z – delikatnie mówiąc – zaburzeniami psychicznymi. Niech lepiej Amerykanie zajmą się swoimi problemami, a od nas po prostu niech się odczepią. Pełną treść tego żenującego, kuriozalnego raportu znajdziecie TUTAJ.

Źródło informacji: pl.usembassy.gov

Zobacz też:

Katarzyna TS: Żydowski pasztet wielkanocny, czyli Polacy przed Sanhedrynem

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Karina mówi

  W USA rządzą żydzi tak jak u nas i wszystko będą robić w tym ustalać prawa na swoją korzyść i potrzebę

 2. Marlena mówi

  Hahahahha biedni jankesi, rzućmy im monety, niech sprzątną swoje podwórko 😉
  dołożmy do tego antyhomo, bo nie chcemy ideologii gender i wynik równania prosty = tylko w Polsce są bohaterzy, walczący o wolne umysły swoich braci i sióstr. Trzymajmy się. God Bless

 3. tuszyn mówi

  No bo jakże można okładać kijami wór z trocinami opatrzony inskrypcją z imieniem Świętego Patrona przyjaciół naszych odwiecznych, serdecznych a dozgonnych….. ogon w USA kręci psem a nasze pachoły w lokajskich ukłonach z przymilnymi minami natychmiast przystąpili do śledztw

  1. Felek mówi

   Bardzo drobiazgowy opis palenia kukły.
   Może parę zdięc przed spaleniem?

  2. Carlos mówi

   Wieszanie Hamana, w przeciwieństwie do bicia kijami Judasza, po pierwsze, odzwierciedla wydarzenia z Biblii, po drugie, jest akurat faktycznie zwyczajem obchodzonym od setek lat, w przeciwieństwie do imprezy z Judaszem ostatni razy wykonanej 20 lat temu w jednej wsi.

 4. Buran mówi

  A może ci miłujący pokój, wolność i demokrację obłudnicy – Amerykanie – wytłumaczą najpierw światu , jak to było z tym statkiem „St.Louise” w 1939 r. który przybył do nich z Niemiec.

  1. j-da mówi

   Co do tego mają Amerykanie? To swoi trzęsący już wówczas Ameryką pokazali 2 tys. bogatym współplemieńcom z |Niemiec skąd im wyrastają nogi. Uzyskano dla nich od władz Rzeszy zgodę na wywiezienie złota z Niemiec i wyjazd do Palestyny ale ci cwaniacy kupili sobie kubańskie wizy i popłynęli w odwrotnym kierunku zapomniawszy, że Kubą też zarządzają swoi

 5. Teresa Maria mówi

  Amerykańcom się w d……….ch przewraca. Pilnujcie swojego cyrku i swoich małp. I nie meblujcie całego świata według własnej modły.

 6. marju73 mówi

  Co najwyżej złamano prawa żyda ale przecież nie człowieka.

  1. Śmieszki mówi

   A jakby ktoś cię strzelił w ten głupi łeb, to byłoby to chociaż naruszenie praw zwierząt:)?

  2. pipeszki, mówi

   dawaj, czekam

 7. Carlos mówi

  Tak, pejsy, zakrzywiony nos, czapka z całą pewnością bardziej przypominają Murzyna z Harlemu albo Eskimosa z Grenlandii niż ortodoksyjnego Żyda. I pewnie też żadnego związku z Żydami nie ma to, że kukłę uderzano kijami m.in. „za roszczenia”.

  Ciekawe czy amatorom takich kretyńskich zabaw przyszłoby do głowy, żeby w podobny sposób przedstawić innego Żyda z tamtych czasów, tj. Jezusa?

  1. Krzysztof mówi

   Stul pysk pajacu !

  2. Carlos mówi

   Morda, kundlu.

  3. lol mówi

   twoja stara, cfelu

 8. Teresa mówi

  Ponieważ tak czynią,wspólczesny Babilon,czyli USA zostaną zniszczone.Wspomnicie moje słowa.

 9. Zbyszek mówi

  Wynika z tego, ze to zydzi sami odtworzyli stary zwyczaj, aby miec co pisac.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.