Jest wyrok II instancji ws. spalenia marzanny! B. Kurzeja: „Jestem pierwszym skazanym za obronę piękna”

Bartłomiej Kurzeja z marzanną brzydulą / Fot. CDA.pl
35

Pół roku ograniczenia wolności w formie prac społecznych w wymiarze 30 godzin w miesiącu – taki wyrok I instancji, w październiku 2019 usłyszał polski artysta-rzeźbiarz Bartłomiej Kurzeja. Powodem miało być spalenie i utopienie marzanny, którą środowiska żydowskie i lewicowe utożsamiły z… żydówką. Dziś Sąd Okręgowy w Warszawie podtrzymał ten w mocy.
ZOBACZ: Skandal! Pół roku ograniczenia wolności za spalenie marzanny. Sędzia przyjęła podziękowania od żydów [WYWIAD]

Jestem pierwszym skazanym w Polsce za obronę piękna i cywilizacji łacińskiej przed brzydotą oraz za za krytykę pseudosztuki „Klątwy” – komentuje Kurzeja wskazując kolejny raz, że spalenie przez niego marzanny, było swoistym manifestem wymierzonym przeciwko takim chrystianofobicznym spektaklom jak „Klątwa”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wyrok jest haniebny. Nie dość, że gwałci zapis polskiej Konstytucji dającej prawo do ekspresji artystycznej, to na dodatek nuty skandalu dodaje fakt, że podczas procesu sąd I instancji nie reagował na polakożercze słowa przewodniczącego Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP, Lesława Piszewskiego, który naród polski obciążył niemieckimi zbrodniami z okresu II wojny światowej (WIĘCEJ TUTAJ). Bartłomiej Kurzeja zawiadomił o sprawie prokuraturę, która nie podjęła się wszczęcia w tej sprawie postępowania (WIĘCEJ TUTAJ).

Marzanna, którą spalił B. Kurzeja
Marzanna, którą spalił B. Kurzeja

To wyrok nie tylko przeciwko mnie, ale przeciwko wszystkim, którzy utożsamiają się z polską kulturą i tradycją, także tą związaną z topieniem marzanny na pierwszy dzień wiosny – przy okazji procesu I instancji w rozmowie z wPrawo.pl mówił Bartłomiej Kurzeja. – W uzasadnieniu sędzia nie dość, że nie uwzględniła moich zeznań to w pełni dała wiarę bzdurom, który wypływały z ust Piszewskiego i tych, którzy przeciwko mnie złożyli zawiadomienia do prokuratury.

Przypomnijmy, że zawiadomienie do prokuratury na Bartłomieja Kurzeję wpłynęło m.in. ze strony Fundacji Helsińskiej, która niejednokrotnie „staje w obronie wolności” i przedstawiciela Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, którego założycielem jest oszust Rafał Gaweł, ukrywający się w Norwegii i skazany na dwa lata pozbawienia wolności. Cóż, zamiast sprowadzić do polski oszusta, którego miejsce jest w polskim więzieniu, skazywany jest znany artysta, któremu wolność podobno zapewnia Konstytucja.  Na usta ciśnie się okrzyk: Wszyscy won!

Zobacz także:

Skandal! Piszewski oskarżył Polaków o mordowanie ocalałych z Holokaustu! Prokuratura i sąd odmawiają wszczęcia postępowania [WIDEO]

„Znów spalę marzannę b*ydulę!” Rzeźbiarz Bartłomiej Kurzeja w oczekiwaniu na wyrok [WIDEO]

Żydzi znów podnoszą larum! Teraz poszło o karnawał w Hiszpanii [FOTO i WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

  1. Tomek mówi

   Nazywała się bŻydula, miała długi nos, utopiono ją w ramach imprezy o nazwie antysemiting, mówiąc, że „brzydota od Żydów pochodzi”. Mało ci, żeby załapać, że to jednak nie było topienie Marzannu?

 1. Jarosław mówi

  Czyżby Marzanna posiadała dowód osobisty z jakimś nazwiskiem żydowskim, albo choćby imię żydowsko brzmiące ? A może była wpisana do ksiąg synagogi, jako członek gminy żydowskiej ?

 2. Jacek Wójcikiewicz mówi

  Utopił marzannę i udusił grzyby w śmietanie!!!Zbrodniarz!!!Opary absurdu w polskich sądach sięgają zenitu!!!Reforma i to radykalna w sądownictwie polskim jest konieczna!!!

 3. Tomek mówi

  „Powodem miało być spalenie i utopienie marzanny, którą środowiska żydowskie i lewicowe utożsamiły z… żydówką.”

  Zastanawiam się, czy autor artykułu jest tak ograniczony, czy ma za takich czytelników tego portalu, czy może jedno i drugie, skoro dziwi się, że topienie bŻyduli (jak to Kurzeja ją nazywał, a nie marzanny), z długim nosem, w ramach imprezy nazwanej antysemiting i ze stwierdzeniami typu „brzydota jest żydowskiego pochodzenia” komukolwiek się z Żydami skojarzyło. No k…a zaskoczenie, żaden się nie spodziewał…

  Jednego idiotę co palił kukłę Żyda też się dziwiąc, o co pretensje, już wypromowaliście. Putin się ucieszył, można było co puścić w Yad Vashem. Teraz nowych idiotów promujecie – Kurzeję, Sendeckiego?

  1. Krzesimir mówi

   Ciebie idioto skończony nikt nie chce promować. Sm tu włazisz i bzdury klepiesz jałopo.

  2. Tomek mówi

   Promować? „Promowanie” przez takich kretynów, jak ty, to byłby dla mnie tylko obciach, serio.

  3. mirek mówi

   następny będziesz ty tomarzanku

  4. Tomek mówi

   W czym następny, Miruniu? Ja nie jestem ta pier…..ty, by biegać i topić kukły Żydów i jeszcze robić z siebie i z czytelników wprawo.pl idiotów, przekonując ich, że to uroczystość topienia marzanny.

  5. Hammurabi mówi

   Uderz w stół a nożyce się odezwą. I tak jesteście na straconej pozycji. Król naprawdę jest nagi i wasze wrzaski, że piękne szaty nosi niczego nie zmienią. Siejecie wiatr. Zbierzecie burzę. To tylko kwestia czasu. Nie wierzysz? Zapoznaj się z historią swego plemienia! Proponuje tak od VII wieku p.n.e. i Nabuchodonozora II i tzw. „niewoli babilońskiej”. Trochę ci to zajmie, więc zacznij już teraz.

  6. Tomek mówi

   Hammurabi, ty to jesteś głupszy niż to ustawa w Ludowej Republice Kampuczy przewidywała. Nie dość, że chyba naprawdę wierzysz, że jestem Żydem, to jeszcze mnie niewolą babilońską straszysz:). Ale jazda:)

  7. Hammurabi mówi

   Ja nie straszę. Ja informuję a to różnica. Poza tym, mam o Tobie wyrobione zdanie. Każdy prymityw wpierw obraża, potem wrzeszczy. Kim jesteś? Niektórzy twierdzą, że jest się tym co się je. Ja zaś uważam, że tym, co się głosi. A co głosisz, możesz sobie poczytać, jeśli nie pamiętasz. Inaczej mówiąc, skoro nie jesteś Żydem, to jesteś niczym.

  8. benedykt mówi

   Ja nie wybiegnę z propozycją poznania przeszłości plemienia żmijowego tak daleko, jak ci to zaleca autor Hammurabi (moim zdaniem na Twoją biedną głowę to stanowczo za dużo). Polecam za to -„Historia Żydów w Polsce”(1919r) ,autor – przedwojenny historyk T.Jeske-Choiński. Jeden z pierwszych, który podjął się tego tematu i przygotował się do niego wyjątkowo solidnie. Dlatego książka, wbrew tytułowi podaje również b. liczne przykłady oszustw, matactw i intryg tej nacji nie tylko w Polsce, ale i w ówczesnej Europie i BEZPOŚREDNIO związanych z tym ich POGROMÓW w poszczególnych krainach. Sięga też poza Stary Kontynent, a w tym zahacza nawet o dzieje starożytne „narodu wybranego”. Wszystko przedstawione w rzetelny sposób, oparte na faktach historycznych z podaniem pełnego źródła. Jeżeli, mimo wręcz doskonałej nieprzemakalności na wiedzę (co widać po Twoich postach i odp.) zrozumiesz 10% z całości duszy żydowskiej opartej głównie o misznę i gemarę -możesz to uznać za pełny sukces.

  9. Tomek mówi

   Znam książkę Jeske-Choińskiego. Nawet narodowcy (ci bardziej wyedukowani) nieraz przyznają, że tak stronniczej, po prostu pełnej patologicznej nienawiści książki w tematyce Żydów nie czytali. To tak, jakbyś namawiał mnie, bym swoją wiedzę o Żydach czerpał z książek Trzeciaka albo autora tego artykułu.

   Bądź poważny chłopie.

  10. Policjant mówi

   ciekawe jakby palili kukłę Polaka albo Marksa to też byłby tak wysoki wyrok?

  11. Tomek mówi

   Po pierwsze, jaki wysoki wyrok? Szybko wyszedł i razem z panem Międlarem toast winkiem za ministra Ziobrę wznosił.

   Po drugie, np. Niemiec w rozmowach o Polakach per idioci się wyrażający nie został czasem niedawno skazany? Prawo jest takie samo dla wszystkich, a że akurat p…by typu Rybaka biegają z żydowskimi kukłami po ulicach, a nie np. indiańskimi, to się im pewnie wydaje, że tylko Żydów prawo chroni.

   Po trzecie – palenie kukły Marksa to nie jest nawoływanie do waśni, to konkretna osoba i wiadomo przeciwko komu występujesz. Jakby Rybak rzeczywiście palił kukłę Sorosa, jak się głupio tłumaczył, to też by wyroku nie miał.

 4. W K mówi

  W Polsce miało już nigdy nie być więźniów politycznych. Polacy pamiętajmy, w Polsce nie czapkujemy napływowym. W Polsce Polacy są najważniejsi.

  1. Tomek mówi

   Naturalnie. Dlatego nie życzymy sobie pajaców przynoszących wstyd Polakom.

 5. Zbigniew mówi

  Dlaczego PIS nie obniza podatkow?

  Dlatego, ze ta nacja wzbogacila sie z handlu niewolnikami i tylko to potrafia.

  1. Zbigniew mówi

   To jest taki Diabelski Krag znajdujacy proporcjonalnie duzo pomocnikow:
   ….. pozbawic oparcia we wlasnej kulturze……………. ograniczyc wolnosc wypowiedzi ………… edukacje sprowadzic do poziomu gender i lpgb …………

   To jest produkcja niewolnikow na eksport, jako tania sile robocza, bezmyslne, niezorganizowane mieso robocze.

   To co opisuje portal Jacka jest tradycyjnym handlem niewolnikami bedacymi ponizej rozwoju nacji handlujacej ludzmi – zawsze i wszedzie musza byc – w naszym polskim przypadku glupsi niz nacja rzadzaca.

  2. Zbigniew mówi

   „Polak glupi, wiec tanio sie go kupi”

  3. Zbigniew mówi

   Przecietny Polak nie ma czasu na czytanie, na edukacje, bo za malo zarabia a malo zarabia, bo nie ma czasu na czytanie i myslenie – boi sie wszystkiego, nawet wlasnego cienia.
   Wlasciwie nie wiedza czego sie tak boja a powinni bac sie sami siebie, bo przeciez maja wybor.

  4. Zbigniew mówi

   5 + 14 % razem 20 % ludnosci w tym naplywowej jednak w tym Diabelskim Kregu ciemnoty wtornej sie nie miesci.

   To jest co piaty Polak niezaleznie od wieku i miejsca zamieszkania a wiec 12 mln , jest prawie tyle co tej nacji pisowskiej na calym swiecie.

   Wynika z tego, ze w Polsce to Polacy powinni handlowac umiejestnosciami tej pisowskiej nacji a nie oni nami.

   To jest mozliwe.

 6. Zbigniew mówi

  Skonczyla sie mozliwosc odpowiedzi – ciaglosci – Okey!

  Wszedzie slysze, nie tylko o pisowskiej nacji dudaczewskich: „O jejku, one opanowaly wszystkie bankowe sprawy, rzadza za pomoca kredytow – o jak ja sie boje o siebie o moja rodzine, o moje kredyty, o jejej ajajaj” Ogladaja sie za siebie, czy ten cien jest rzeczywiscie ich……………….

  Kto ostatecznie jest panem:

  Klient firmy bankowej czy firma finansowa i jej interesy???

  1. Zbigniew mówi

   To najbardziej pamietam.

   Z okazji Gomolkowskich 1000 szkol na Tysiaclecie – Gomolki dazacego do samodzielnosci, samowystarczalnosci w zywieniu narodu ruski okupant dziecim wmawial, ze to jest mozliwe, tylko dzieki ich dostawom tanich paliw, ze sie rozpadniemy jak sie oderwiemy od okupanta – ze wolnosc nas wykonczy gospodarczo.

   Cale zycie mnie to wnerwialo, ze ludzie w to wierza.

   Potem wmawial to Tusk ze swoja zniemczona banda bandziorow z seryjnym samobojca na czele.

   No i jak skonczyl – dziad na zagranicznym garnuszku – cygan z Oruni na wlasciwym miejscu.

  2. Zbigniew mówi

   Jednak za Tuska powstala sprzecznosc:

   Stary paliwozerny przemysl uzaleznia nas o prymitywnych technologii i takich samych dostaw paliw ze wschodu od neokolonialnego panstwa zwanym Rosja.

   W nacji pisowskiej byla nadzieja, ze jakos sobie z tym energetycznym problemem damy se rade.

   No i stalo sie wedle woli tych 20% Polakow, ale to byl znaczny przekret: w kosztach paliw nic sie nie zmienilo, bo nie moglo, ale mamy cos cenniejszego – WOLNOSC.

   Polska stala sie w Europie, potencjalnie najwiekszym importerem paliw.

   Wyglada na to, iz jednak firmy umiejscowione w Polsce, beda importowac o 30% tansze paliwa z Rosji i reeksportowac juz jako drozsze – wystarczy, ze bedzie kontrolowana jakosc i ilosc……….. .

  3. Zbigniew mówi

   Putin zapewnia swoich wyborcow, ze NS2 bedzie dokonczony – ale nie mowia Po co?

   Tak samo banki – rzadzi klient i jego sprawy.

   Ale, jezeli 80 % zamiast uczyc sie i organizowac woli bac sie wlasnego cienia, to tak sa traktowani: 10 % odsetek + drugie tyle ukrytych kosztow, ze pokoj dla dziecka kosztuje 200 tys – wiecej niz dom na hektarowej dzialce poza miastem.

  4. Zbigniew mówi

   Jakiej cechy brakuje tym wspolczesnym niewolnikom bankow – pisowskiej nacji i ich pomagierow?

   Przed staraniem o „kredyt” musi byc przyzwyczajenie sie do efektow czarnego scenariusza!

   Desperados jest wlasnie osoba dla ktorej zagrozenia zwiazane z kredytem i splata sa wlasnie ciemna strona mocy.

   Ci strasznie narzekaja na nacje i ich mozliwosci gnebiania – 700 tys rodzin frankowiczow – zjawisko masowe.

   Jednak narzekaja tylko i wylacznie na swoja ciemnote!!!

   Dlaczego?

 7. Zbigniew mówi

  Jest taki punkt styczny zagrozen:

  Kredytobiorca uznaje, ze zagrozen jest za duzo a bank, ze jest za maly obrot a koszty bankowe rosna.

  Lepiej dla wszystkich jest usuwanie opisanych zagrozen RAZEM przed pobraniem petli na wlasna szyje.

 8. Zbigniew mówi

  Czy jest jakas roznica pomiedzy najlepszymi bankowcami i najlepszymi kredytobiorcami??

  Obydwaj opieraja swoje biznesy na skali masowej a wiec na tych 80% desperados nie umiejacych okreslic swoich zagrozen – bez kredytow zycie zamiera.

  Pan Jacek, pani Katarzyna wlasnie ciezko pracuja nad interesami „finansistow” (wlascicieli firm, oszczednosci, potencjalu zarobkow)

  1. Zbigniew mówi

   Do tego potrzebny jest na Krzyszof Boska aby ta samodyskryminacje przelamac.

   Roznica sumy zarobkow Polakow do pracownikow EU (starej UE) miesiecznie wynosi okolo 80 mld €. (3 tys € x 20 mln pracownikow).

   Taki jest potencjal zyskow bankow i firm.

   Taki jest podstawowy potencjal rozwoju Europy.

   Taki jest potencjal usuwania zagrozen w sfinansowaniu rozwoju.

  2. Zbigniew mówi

   Najwazniejsze wydaje mi sie, ze uruchamianie potencjalu Europy Wschodniej za pomoca wyborow w Polsce (emocji, odczuc) umozliwi przywrocenie wartosci € do wartosci DM z czasow komuny.

 9. Zbigniew mówi

  Reszte zostawie dla siebie – na razie.

  Pozdrawiam Serdecznie !

 10. Zbigniew mówi

  PS. Na razie, gdyz ktos musi nad tym pracowac, bo reszta siedzi za biurkami i mysli co by tu zrobic; € tanieje, klienci slabna, oprocentowanie rosnie a i tak nie wiadomo gdzie inwestowac, bo € tanieje a $ oklada sie clami, bo jest za drogie w utrzymaniu……………. . Kompletna starcza depresja i jej skutki.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.