„Znów spalę marzannę b*ydulę!” Rzeźbiarz Bartłomiej Kurzeja w oczekiwaniu na wyrok [WIDEO]

Bartłomiej Kurzeja z marzanną brzydulą / Fot. CDA.pl
5

W lipcu 2019 roku, Bartłomiej Kurzeja, artysta popularny w środowisku narodowym, zasiadł na ławie oskarżonych. Po zawiadomieniu prokuratury przez Hejt Stop, Otwartej RP, Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka i fundatora Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, kryminalisty Rafała Gawła, który nie miał odwagi stawić się w sądzie w roli świadka, oskarżono go o antysemityzm, którym miało być „stanięcie w obronie piękna”, co w corocznie organizowanym happeningu w pierwszy dzień wiosny, prezentuje Kurzeja. Akt oskarżenia dotyczy spalenia marzanny, zwanej „bżydulą”, w roku 2017. Ów happening wiązał się także z protestem przeciwko „Klątwie” Olivera Frljića.

PRZECZYTAJ OBEJRZYJ: Skandal na rozprawie Bartłomieja Kurzei! Przewodniczący gmin żydowskich oskarżył Polaków o mordowanie Żydów. WYWIAD [WIDEO]

Postaw mi kawę na buycoffee.to

– Każdego roku, w pierwszy dzień wiosny, nota bene w moje urodziny, organizuję taki happening. A dlaczego w takiej formie? Jestem artystą i z jednej strony jest to forma pożegnania zimy, a z drugiej wyrażenia dezaprobaty wobec brzydoty i pseudo-kultury, która wkradła się na salony cywilizacji łacińskiej – dla wPrawo.pl tłumaczył Kurzeja i wskazuje na haniebny spektakl „Klątwa” Olivera Frjića, o którym na początku 2017 roku mówiły wszystkie media w Polsce.

Prokuratura uznała, że utopienie marzanny z równoczesnym dowodzeniem, iż pojęcie „brzydki” jest etymologicznie związane z pojęciem „żydowski” to mowa nienawiści. To nie jest jedynie mój wywód, ale także najwybitniejszego historiozofa XX wieku Feliksa Konecznego, który również wskazał na brzydactwo pierwiastka żydowskiego, który wkradł się do cywilizacji łacińskiej – w lipcu, w rozmowie z wPrawo.pl mówił artysta, po czym przytoczył szowinistyczne fragmenty Talmudu: „Spożywanie posiłku wraz z gojem jest jak jedzenie z psem” czy „wszystkie nieżydowskie dzieci są zwierzętami”. Czy ten żydowski pierwiastek można zaliczyć do kategorii piękna? – pyta rzeźbiarz.

Na krótko przed ogłoszeniem wyroku, który ma zapaść dzisiaj skontaktowaliśmy się z Kurzeją, który twierdzi, że sąd chce „zrobić z niego wariata” i zapewnia, że w marcu 2020 roku spłonie kolejna marzanna… oczywiście „bżydula”.

W poniższym wywiadzie artysta informuje także, jak można wejść w posiadanie dzieł, które wychodzą spod jego ręki.

Przeczytaj i obejrzyj:

Skandal na rozprawie Bartłomieja Kurzei! Przewodniczący gmin żydowskich oskarżył Polaków o mordowanie Żydów. WYWIAD [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Tomek mówi

  Właśnie tacy ludzie są pożytecznymi idiotami różnego rodzaju organizacji żydowskich, które mogą potem Polaków oskarżać o głupi antysemityzm. Gratulacje.

  1. Jacek Międlar mówi

   Panie Tomaszu, Pana Bartka wezmę w obronę :). Założeniem happeningu było sprzeciwienie się fundamentalizmowi i antykulturze. Wiadome środowiska nie lubią Pana Bartka, więc doszukały się antysemityzmu. A to, że spłonie kolejna kukła… Nic dziwnego. Pan Kurzeja chce pokazać, że nie dał się złamać :))

  2. Dumny biały człowiek mówi

   Panie Tomku, głupi Pan jest, a ta głupota to wynik ciągłego zażydzania naszej kultury i wychowania.

 2. Robert mówi

  Pytam się czy była topiona brzydula i gdzie można znależć ew.zdjęcia z tej przepięknej imprezy

 3. Vis Vitalis mówi

  Żydów należy jak najprędzej z Polski wydalić! Jak nie umieją się w Polsce zachować, to WON do izraela!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.