Zakaz ekshumacji w Jedwabnem z przyczyn religijnych? Żydówka ekshumowana z grobu w Berlinie za zgodą rabina

fot. twitter
7

Ekshumacja w Jedwabnem została wstrzymana przez ówczesnego ministra sprawiedliwości śp. Lecha Kaczyńskiego pod naciskiem środowisk żydowskich, które twierdziły, że ekshumacja jest niezgodna z prawem żydowskim. Taka tezę nadal powtarza naczelny rabin Polski Michael Schudrich i izraelski „ekspert od PR” Jonny Daniels. Niestety, większość Polaków uwierzyła w to kłamstwo, co widać po wpisach podczas dyskusji na twitterze. Być może poniższa wiadomość sprawi, że w końcu dotrze do Polaków, iż zostali oszukani, a żydowskie naciski na wstrzymanie ekshumacji w Jedwabnem nie były spowodowane względami religijnymi.

Jak informuje „Times of Izrael”, w listopadzie 2015 roku ekshumowano szczątki litewskiej Żydówki z grobu w Berlinie (zmarła w 1937 r.), żeby przenieść je do grobu jej męża pochowanego w Chicago w 1941 r. Zgody na ekshumację udzielił izraelski rabin Yakov Ruza, a nadzorował ją berliński rabin Yehudah Teichtal. Powodem, dla którego przeprowadzono ekshumację było to, że „przeniesienie ciała kobiety było bardzo ważne dla rodziny” oraz to, że kobieta chciała być pochowana obok swojego męża, o czym miała poinformować przed śmiercią.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dlaczego zatem wmówiono Polakom, że ekshumacja w Jedwabnem jest naruszeniem żydowskiego prawa religijnego? Dlaczego do tej pory takie bzdury opowiada Jonny Daniels oburzony wnioskiem o wznowienie ekshumacji podpisanym przez ponad 12 tys. Polaków? Dlaczego obecny rząd chowa głowę w piasek pozwalając na to, żeby kłamstwa Jana T. Grossa na temat mordu w Jedwabnem nadal kształtowały obraz Polski w oczach światowej opinii publicznej?

Ekshumacja w Jedwabnem nie jest sprzeczna z religijnym prawem żydowskim! Oto fragment wywiadu z dr Ewą Kurek, którego udzieliła naszemu portalowi: „Z  decyzją zakazu ekshumowania z grobów masowych nie zgadza się ortodoksyjny rabin Joseph A. Polak, były więzień obozów w Westerborku i Bergen-Belsen, przewodniczący Rady Halachicznej bostońskiego sądu rabinackiego. „Ofiary z Jedwabnego powinny zostać ekshumowane i pochowane ponownie, czy to na terenie pobliskiego cmentarza żydowskiego, czy to w Państwie Izrael. To, że nie jest to jedynie halachiczna opcja, lecz fundamentalny obowiązek, wynika jednoznacznie z wielu źródeł (…). Rabin Karo mówi o tym w swoim komentarzu do Arbaa Turim i powtarza w Szulchan Aruch w dyskusji na temat metej micwa (…). Chacham Cwi stwierdza to wyraźnie, dopuszczając przeniesienie zwłok i ponowny pochówek (…), podobnie jak Chatam Sofer przy omawianiu ekshumacji wiedeńskich ofiar epidemii cholery”. Przypomnijmy, że zgodnie z halachą [prawem żydowskim]: 1. Zmarłego można ekshumować w celu przeprowadzenia ponownego pochówku w Ziemi Izraela. 2. Zmarłego można przenieść do innej mogiły, jeśli pierwszy grób miał być w założeniu tymczasowy. 3. Zmarłego można przenieść z istniejącego grobu, jeśli znajduje się on w miejscu bez nadzoru i istnieje niebezpieczeństwo, że zostanie splądrowany, lub gdzie jest zagrożony powodzią.  4. Jeżeli grób znajduje się w nietypowym miejscu (poza cmentarzem), zmarłego można przenieść i pochować ponownie na cmentarzu żydowskim (Arbaa Turim, Jore Dea, 363, początek; Talmud Jerozolimski, Moed katan, koniec 2. rozdziału).”

Cały wywiad poniżej.

Z lewicowym modernizmem nam nie po drodze, czyli polskich i żydowskich historyków wojna o prawdę historyczną. Wywiad z dr Ewą Kurek.

 

Źródło: timesofisrael.com

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. michu mówi

  Mit o zakazie ekshumacji już dawno został obalony. Co innego powód co innego pretekst 🙂

 2. Jowita mówi

  Ekshumacja jest niezgodna z prawem żydowskim ale zgodna jest z prawem polskim. Dziwi mnie to, że ktoś obcy nam Polakom zakazuje albo nakazuje coś. To wygląda na to, że sami nie jesteśmy zdolni stanowić o sobie. To jest narzucanie niewoli. Musimy zrzucić z siebie to jarzmo.

  1. Ada mówi

   Jowito, wróć proszę do tekstu powyżej i jeszcze raz przeczytaj sobie o umocowaniu ekshumacji zgodnym również z prawem żydowskim! Prawo polskie tym bardziej wzmacnia nie tylko obowiązek, ale i konieczność przeprowadzenia ekshumacji wobec zarzutu morderstwa przypisanego Polakom – BEZ UDOWODNIENIA ICH WINY!
   Tego typu wyjątkowo ciężki zarzut jest wobec powyższego jedynie
   potwornym pomówieniem na skalę światową!

 3. Dariusz mówi

  Ja żyję od wielu lat na zachodzie i jakby Polacy źle nie myśleli o żydowskiej propagandzie świętości, to tak naprawdę jest sto razy gorzej. Polska jest dlatego dla nich śmiertelnym niebezpieczenstwem bo może objawić ich obłudę. Oni zawsze przemawiają z uzurpowanej wyższości moralnej a prawda jest taka że to oni w tej chwili mordują Palestyńczyków. Tak że dla nich to nie tylko Jedwabne ale egzystencjonalne niebezpieczenstwo.

 4. 11.07.1943 mówi

  Bo znajdą się ślady po kulach z MP40 lub Mausera! Proste.
  Dlatego ekshumacji nie będzie!!!
  Chyba, że będzie Prawdziwy Polski Rząd!!!

 5. AToCiNovina mówi

  W świetle tego wszytkiego co się wydażyło , co zostało powiedziane
  a przedewszystkim przez kogo (premier, ministrowie, ambasador itd).

  Wydaje się za wskazane abyśmy my jako obywatele i wyborcy,
  złożyli oficjalną petycję na ręce Premiera Rządu RP,
  domagając się aby Rząd RP natychmiast zaprzestał jakichkolwiek
  rozmów/kontaktów handlowych, inwestycyjnych itp ( np w sprawie zakupów uzbrojenia itp )
  i/lub wycofał się z już prowadzonych takich postępowań przetargowych / umów
  ( oczywiście na ile to jest możliwe ) z wszelkimi firmamy/przedsiębiorstwami które mają
  bezpośrednie lub pośrednie związki z tzw państwem israel
  i/lub jego rządem lub przedstawicielami tegoż rządu.

 6. joe mówi

  trzeba było głosować na Grzegorza Brauna…..

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.