Skandal! Pół roku ograniczenia wolności za spalenie marzanny. Sędzia przyjęła podziękowania od żydów [WYWIAD]

Bartłomiej Kurzeja / Fot. BK
34

Pół roku ograniczenia wolności w formie prac społecznych w wymiarze 30 godzin w miesiącu – taki wyrok usłyszał polski artysta-rzeźbiarz Bartłomiej Kurzeja. Powodem ma być spalenie i utopienie marzanny, którą środowiska żydowskie i lewicowe utożsamiły z… żydówką. Wyrok jest kompletnie irracjonalny, nuty obrzydliwego skandalu dodaje fakt, że podczas procesu sąd nie reagował na skandaliczne słowa przewodniczącego Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP, Lesława Piszewskiego, który naród polski obciążył niemieckimi zbrodniami z okresu II wojny światowej (WIĘCEJ TUTAJ).

PRZECZYTAJ: „Znów spalę marzannę b*ydulę!” Rzeźbiarz Bartłomiej Kurzeja w oczekiwaniu na wyrok [WIDEO]

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Marzanna, którą spalił B. Kurzeja
Marzanna, którą spalił B. Kurzeja

To wyrok nie tylko przeciwko mnie, ale przeciwko wszystkim, którzy utożsamiają się z polską kulturą i tradycją, także tą związaną z topieniem marzanny na pierwszy dzień wiosny – w rozmowie z wPrawo.pl mówi Barłomiej Kurzeja. – W uzasadnieniu sędzia nie dość, że nie uwzględniła moich zeznań to w pełni dała wiarę bzdurom, który wypływały z ust Piszewskiego i tych, którzy przeciwko mnie złożyli zawiadomienia do prokuratury.

Przeciwko Kurzei przeprowadzono prawdziwą nagonkę, w którą przede wszystkim zaangażował się Rafał Gaweł kryminalista, oszust i fundator Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. To świadczy o infernalnym status quo wymiaru (nie)sprawiedliwości w Polsce.

PRZECZYTAJ: Absurd! Utopił marzannę. Stanie przed sądem za… antysemityzm!

Zaraz po ogłoszeniu wyroku skontaktowaliśmy się Bartłomiejem Kurzeją i poprosiliśmy o skomentowanie wyroku. Nasz rozmówca słusznie zauważył, że tym wyrokiem sąd pogwałcił dwa podstawowe prawa wynikające z samej konstytucji, tj. prawo do pełnej obrony (sąd odrzucił jego wnioski o przesłuchanie świadków) oraz prawo do swobodnej ekspresji artystycznej. Wskazał także, że po samej rozprawie doszło do haniebnego zachowania ze strony sędzi, która bez atencji przyjmowała podziękowania ze strony Żydów tworzących publikę na sali rozpraw. Wyrok nie jest prawomocny. Artysta będzie składał apelację.

Niech żyje Rzeczpospolita Przyjaciół!

OBEJRZYJ KONIECZNIE:


Wsparcie:
http://jacekmiedlar.pl/wsparcie
//wprawo.pl/wsparcie
http://paypal.me/jacekmiedlar

– Absurd! Utopił marzannę. Stanie przed sądem za antysemityzm! – https://wprawo.pl/2019/07/05/absurd-utopil-marzanne-brzydule-stanie-przed-sadem-za-antysemityzm/
– Skandal na rozprawie Bartłomieja Kurzei! Przewodniczący gmin żydowskich oskarżył Polaków o mordowanie Żydów. WYWIAD [WIDEO] – https://wprawo.pl/2019/07/19/skandal-na-rozprawie-bartlomieja-kurzei-przewodniczacy-gmin-zydowskich-oskarzyl-polakow-o-mordowanie-zydow-wywiad-wideo/
Potężna gwiazda Dawida w sercu parku! Burmistrz: „Skojarzenia można mieć różne” [WIDEO] – https://wprawo.pl/2019/09/30/potezna-gwiazda-dawida-w-sercu-parku-burmistrz-skojarzenia-mozna-miec-rozne-wideo/

Przeczytaj i obejrzyj:

Skandal na rozprawie Bartłomieja Kurzei! Przewodniczący gmin żydowskich oskarżył Polaków o mordowanie Żydów. WYWIAD [WIDEO]

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Krzesimir mówi

  Ten sam lewacki kryminalista Rafał Gaweł stoi np. za ustaleniem kuratora sądowego dla 15 latka z Płocka. Tego młodego człowieka, który z Krzyżem w ręku stał na przeciwko parady pederastów. Ośrodek Manipulacji Gawła, który okradł nawet fundację Batorego na kilkaset tysięcy złotych, teraz manipulując doprowadził do haniebnego wyroku dla Pana Bartka Kurzei. Gaweł ma też na sumieniu krzywdę wielu ludzi z Białegostoku, Warszawy, jest tak bezczelny, że steruje nieporadnym państwem pis.

  1. Hammurabi mówi

   Ten cały Gaweł, to zwyczajny słup, korzystający z ochrony swoich „opiekunów”. Sprawa sięga już trzeciego szeregu, bo oto mamy dowód na ręczne sterowanie wymiarem – podobno – niezawisłego wymiaru (podobno) sprawiedliwości. W tej sprawie i wielu innych.

 2. rins mówi

  Skandal nie można nic powiedzieć w swoim kraju bo zaraz Cię żydzi skażą na więzienie czy to już Polin?

  1. Zulu-Tango-Tango mówi

   Tak! W tzw. Polsce „deep state” – to POLIN, gdyż Państwo jest totalnie zazydzone!

  2. andzia mówi

   Tak jakby- Pislandia

 3. Hammurabi mówi

  „Wskazał także, że po samej rozprawie doszło do haniebnego zachowania ze strony sędzi, która bez atencji przyjmowała podziękowania ze strony Żydów tworzących publikę na sali rozpraw”…
  W związku z tym trzeba spowodować, by kolejne rozprawy miały „publikę” polską.

 4. Zbulwersowany mówi

  Powinniśmy jak najszybciej repolonizowac i rekatolicyzowac wszystkie władze, urzędy, instytucje, sądy, a zwłaszcza szkolnictwo w Polsce !

 5. Robert mówi

  Może o to chodzi,że po zatopieniu Marzanny ,do Wisły całe gówno wychodzi i smrodzi,ale przecież gówno nie może być karalne,zwłaszcza multikulturalne

 6. zz top mówi

  Poleje sie krew,oj poleje. A sedziowskie szmaty beda wyskakiwac oknami.

 7. Dahski mówi

  Pewno Marzanna miała na imię Rachel albo jakoś tak …
  a z drugiej strony…. kuhwa kiedy się skończy to klęczenie przed narodem wybranym?

 8. Tomek mówi

  Nie szkoda mi prowokatora. Tacy, jak Kurzeja czy Sendecki to pożyteczni idioci organizacji żydowskich, ułatwiający im narrację o polskim antysemityzmie i podnoszenie swoich roszczeń.

  1. andzia mówi

   A czy przygotowania do rabunku Polski to nie antypolonizm? Ta 447 została przyjęta przed utopieniem kukły. Czyżby antypolonizm nie był niczym nagannym a antysemityzm karanym ma być sądownie?

  2. Tomek mówi

   I to właśnie usprawiedliwia tak głupie prowokacje, jak palenie i topienie kukły Żyda? To jest właśnie to, o czym piszę – dawanie przez idiotów paliwa do oskarżeń Polaków o antysemityzm, a co dalej za tym idzie, do atakowania później Polski i tworzenia narracji wspierającej np ustawę 447.

  3. Hammurabi mówi

   Hamuj syneczku, hamuj! Szastasz „idiotami”, jakbyś był jedynym mądrym. Pamiętaj, że to, co się dzieje obecnie, to wynik a nie teraźniejsze działanie.
   Antysemityzm, to również mit. Gdyby po Polsce krążyły bojówki spuszczające spodnie napotkanym i tłukąca tych bez napletków, można by mówić o „antysemityzmie”. To, co obecnie robią środowiska żydowskie, to wypisz wymaluj zachowanie zmierzające w kierunku wyjścia ponad prawo, w dodatku tworzone pod ich dyktando.

  4. Tomek mówi

   Sam hamuj, syneczku. Wynik? A wynik czego? Działań Żydów? No to jednak był to happening antyżydowski, a nie przeciwko brzydocie, jak bzdurzy Kurzeja, a portal za nim powtarza? No to kto tu z kogo robi owych idiotów, co?

   A antysemityzm, mimo nakręcania tego pojęcia przez Żydów, mitem nie jest. Wystarczy poczytać komentarze albo obejrzeć wspomnianych idiotów. A to że na ulicy autorzy komentarzy nie spuszczają łomotu Żydom? Cóż, odwagi to im starcza tylko na kozakowaniu w Internecie – taka przyczyna.

  5. Abdrej mówi

   A ja słyszałem że Żydzi mies, ksjacy w nie swoim kraju od dziecka są przygotowywanie do tego aby dostać wysoka funkcje najlepiej urzędnika decydenta żeby później zniszczyć kraj i gospodarkę od środka dla uzyskania korzyści swoich braci.

  6. Tomek mówi

   Aha:) I jakie kraje tak zniszczyli? Może USA, gdzie faktycznie najwięcej Żydów decydentów?:)

   Z bajek się wyrasta…

 9. Tomek mówi

  „Powodem ma być spalenie i utopienie marzanny, którą środowiska żydowskie i lewicowe utożsamiły z… żydówką.”

  Serio tacy zdziwieni jesteście? Może to dlatego, że nazwał ją b’żydulą, a nie brzydulą? A może dlatego że miała długi garbaty nos? A może dlatego że tę prowokację nazwali „antysemittingiem”? A może dlatego, że któryś z nich o Marzannie stwierdził, że Żydzi są personifikacją brzydoty?

  Idiotów z czytelników robicie?

  1. Włościanka mówi

   Taki z Ciebie Tomek jak z koziej du.. trąba! Widać z wpisów żmijową narodowość. Zamiast namawiać nas do uległości i uniżoności, wypowiedz się o udziale żydów w mordowaniu Polaków w katowniach ubeckich i o mordach na naszych chłopach w czasie wojny dokonywanych przez Twoich ulubieńców.

  2. Tomek mówi

   Taka z ciebie włościanka, jak z mysiej d…y akordeon. A do uległości nikogo nie namawiam. Namawiam do niebycia idiotą. Widzę, że ciężko ci to jednak ogarnąć.

  3. Precz z idiotami mówi

   Zamknij odbyt Tomełe. Widać jak wylazły z Ciebie stepowe maniery. Rozmawiasz z kobietą przygłupie. Happeningi przeciw żydowskiej perfidii są wg Ciebie bezprawne? Bo Ty tak twierdzisz? Dopoki nie zostaną skazane tęczowe pedofile za waginę na patyku udającą Monstrancję dopóty bżydula będzie palona rokrocznie

  4. Tomek mówi

   Sam jesteś przygłup, a kobieta niech się wyraża, jak chce prowadzić salonową dyskusję jak dama.

   Happeningi polegające na paleniu kukły uosabiającej jakąś narodowość są nawoływaniem do nienawiści na tle narodowościowym – tak twierdzi prawo, a nie ja. I nikogo nie obchodzi, czy to się tobie podoba, czy nie. O szkodach dla Polski wywołanych przez takich idiotów już kolejny raz nie wspomnę. A sprawa tęczowych wagin jest w sądzie – za profanowanie symboli religijnych już były wyroki, tu też będzie.

 10. jacek mówi

  polski wymiar sprawiedliwości jest po prostu na pasku żydów, kłania się brak dekomunizacji….

  1. Pierniczek mówi

   No jest i co? Co zrobisz? PIS GOWNO zrobił w tej sprawie i dalej nic nie zrobi a Polacy będą dalej skazywani przez „wymiar sprawiedliwości”.

  2. Uhir mówi

   Imiona sedziow i linczowac skurwysynow!!!

 11. ikss67 mówi

  Za chwilę paranoja tzw. środowisk żydowskich dojdzie do etapu, że nie będzie można wieprzowiny jeść z puszki. Zauważcie jedno. jest zawsze na świecie ktoś z manią przesladowczą lub świadomy cynik któremu wszystko poza własną d… kojarzy się z antysemityzmem. Właściwie gdyby głębiej przeanalizować problem to antysemityzm tworzą sami żydzi. Taki produkt medialny. A gdy już leją tę falę pomyj na głowy normalnych ludzi to trudno się nie wkurzyć i tego dosadnie tego nie skomentować. A wtedy, aj waj, sami antysemici wokół, źli ludzie, pogromcy żydów. Uśmiać się by mozna gdyby nie to, że gro ludzi nie analizuje faktów i bierze rzeczywistość w czarno iałych kolorach.

 12. PolishPolackski mówi

  Nóż sam się otwiera w kieszeni, kiedy patrzę na butę i bezczelność plemienia żmijowego i ich przydupasów-szabesgojów.

  Tfu!
  Mam nadzieję, że Karma ich dosięgnie.

 13. ery6,ooyh mówi

  Przewodniczący gmin żydowskich-jak nie zna tradycji -Polaków w Polsce? i zle się czuje ,w gościnnie -nic nie stoi na przeszkodzie,aby opuścił ten kraj!-nic na siłę.

 14. maciek mowi . mówi

  Szanowni kochani rodacy Kamraci Polska istnieje tylko teoretycznie I dlatego sady od trzech wiekow
  sa w szponach zydoskich przebierancow za Polakow I stosuja talmudyczne prawo . Czas najwyzszy sie
  organizowac I rozpoczac fizyczna likwidacje tych zydoskich okupantow naszej Ojczyzny I nas wszystkich .
  Zbierajmy adresy miesc zamieszkania sedziow I rabinow bo to najgrozniejsze kanalie w naszym Panstwie
  I musimy sie ich pozbyc jak najpredzej !

 15. Semja mówi

  Nie wiem ile prawdy w tym jest. Pejsy to nędzne łajzy, ktoś chcę trochę prawdy o nich to polecam książkę Arciszewskiego ,,okrutni świata tego”. Ta sekta co zwie się narodem wybranym powinna dożywotnio łupać w kamieniołomach a i tak win swoich nie spłacą.
  Ale jeśli to prawda, że owy artysta zrobił z naszej Matki Marzanny żydówkę to nie powinien odpowiadać za zniewagę żydków – bowiem jest to pasożyt narodu i my nie obrażamy, my ich obnażamy – powinien odpowiedzieć za zniewagę korzeni i kultury polskiego narodu. Bogowie dali nam piękny świat a pejsy go niszczą bo wolą rządzić popiołami niż żyć i zmagać się z trudem jakiego doświadczamy w tym wymiarze.

 16. Robert mówi

  Mam w USraelu kuzyna Tomka,nazwiska nie wymienię.Choć do USraela z Meksyku wjechał w bagażniku,dziś jest wzorcowym usraela obywatelem,bo z usraelską obywatelką zapuścił korzenie…Kocham jak on ….usraelskie prawo do piniądza

 17. W K mówi

  Skoro odtwarzają to, co było, można by odtworzyć radzieckie wyzwolenie miasta z rąk niemieckiego burmistrza.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.