„Jedwabne zaczęło się w Wiźnie!” Żydzi zostali rozstrzelani przez Niemców. Są relacje świadków i niezbite dowody, mimo to J. Międlara oskarżono o… „negację holokaustu” [WIDEO]

23

W listopadzie roku 2019 informowaliśmy Państwa o badaniach terenowych, które zostały przeprowadzone w Wiźnie, miejscowości oddalonej 10 kilometrów od Jedwabnego (woj. podlaskie). Pracownicy stowarzyszenia „Wizna 1939”, którzy przeprowadzali prace odkrywkowe, 21 października 2019 roku w Wiźnie odnaleźli dół ze szczątkami ludzkimi oraz łuski od niemieckiej amunicji. Prawdopodobnie w tym miejscu pogrzebano kilkudziesięciu Żydów zamordowanych przez Niemców w czerwcu roku 1941.

W nocy z 21 na 22 czerwca 1941 roku Niemcy zaatakowali rosyjskie pozycje w Wiźnie. To istotny fakt, zważywszy, że 20 dni później, 10 lipca 1941 roku, w miejscowości obok, zamordowany Żydów. Relacje świadków, dowody oraz wstępna ekshumacja, którą zablokował rabin Michael Schudrich, jasno wskazują na sprawstwo Niemców. Mimo to, środowiska żydowskie bezczelnie oskarżają Polaków o spalenie starozakonnych w stodole. Co istotne, podobnie jak w przypadku Jedwabnego, także i w sprawie Wizny, rabin Michael Schudrich próbuje zablokować dalsze prace nad pracami ekshumacyjnymi, twierdząc że „prawo żydowskie tego zabrania”, co jest wierutnym kłamstwem, na co wskazuje Talmud Jerozolimski (Moed katan, koniec 2. rozdziału). Te i inne niepodważalne fakty przytaczam w książce pt. „Moja walka o prawdę”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dariusz Szymanowski, działacz Stowarzyszenia „Wizna 1939” nie ma żadnych wątpliwości, że ludobójcza akcja w Wiźnie była pierwszym akordem niemieckich zbrodni na Podlasiu, której dopuścili się Niemcy. W rozmowie z Marcinem Sochoniem zaznacza stanowczo: Niemcy rozstrzelali Żydów, a wydarzenia z Wizny winny ostatecznie rozwiać wątpliwości w kwestii Jedwabnego. Istotnym faktem wskazującym na niewinność Polaków są relacje polsko-żydowskie w Wiźnie i Jedwabnem w okresie przedwojennym i wojennym. Jak zgodnie wyznają mieszkańcy, Polacy szanowali Żydów.

ZOBACZ: Żydzi kłamią bez opamiętania! Wizna, Jedwabne, powstanie w getcie… Masz inne zdanie – zostaniesz oskarżony o „negacjonizm” [WIDEO]

O relacjach polsko-żydowskich w tamtych czasach, w rozmowie z Szymanowskim opowiada mieszkaniec Wizny, Icchaak Lewin. Ten zaświadcza, że relacje polsko-żydowskie były koleżeńskie. Co jeszcze mówi Lewin? Twierdzi, że pod koniec czerwca 1941 roku, po tym jak Niemcy spalili domostwa, „Polacy złapali i zaczęli bić 15-20 żydów” i kazali wykopać im dół. Żydów miał zastrzelić pijany niemiecki żołnierz. Relacja Lewina wiele razy było wykorzystywana do ataku na Polaków. Tymczasem Lewin nie był świadkiem tych wydarzeń, a usłyszał je od innych. Jego zeznania to tylko zasłyszane plotki uderzające w dobre imię Polaków. Franciszek Domurat, który naprawdę był świadkiem wydarzeń z czerwca 1941 roku, widział w jaki sposób zamordowano Żydów. Zbrodni na 10 żydach, którzy pod rozkazem niemieckim sami wykopali dół, dokonało kilku żołnierzy III Rzeszy, a nie pijany niemiecki wojak. Zaiste, ta relacja już nie przebiła się do mainstreamu.

Rozmowę ze świadkiem przeprowadzono w roku 2010. 8 lat później ustalono, że jeśli Domurat mówi prawdę, w miejscu zbrodni zostaną odnalezione łuski lub niewystrzelone naboje. Rok później przeprowadzono prace odkrywkowe i przypuszczenia się potwierdziły, z którymi dziś, operując łgarstwami, próbuje walczyć Michael Schudrich. Pociski, które znaleziono w miejscu wskazanym przez świadka, należały do oddziałów SS i pochodzą z różnych broni. Co to oznacza? Otóż to, że relacja Lewina jest kłamliwa, Żydzi zostali rozstrzelani przez grupę niemieckich żołnierzy, a na udział Polaków w zbrodni nie ma ŻADNYCH dowodów.

Jeśli połączymy ze sobą fakty dotyczące likwidacji Żydów w Wiźnie, z tym co wiemy o wydarzeniach w Jedwabnem mamy jasność, że środowiska żydowskie drżą przed ujawnieniem prawdy, a sami, bez jakichkolwiek podstaw produkują szkalujące Polaków „holokaustowe legendy”. Co istotne, za to określenie, które wypowiedziałem podczas spotkania autorskiego, w kontekście dowodów na sprawstwo Niemców w zbrodni w Jedwabnem, prokurator Małgorzata Szymańska z Prokuratury Rejonowej Wrocław – Stare Miasto postawiła mi zarzut „negowania holokaustu”, mimo iż fakty stoją po mojej stronie. Czy Prokuratura Krajowa pociągnie Szymańską do odpowiedzialności za nękanie fałszywymi aktami oskarżenia? Warto napisać w tej sprawie do PK: [email protected]

Materiał i praca Stowarzyszenia „Wizna 1939” są nieocenione. Gorąco zachęcam do zapoznania się z poniższym nagraniem oraz wsparcia ich działalności. Materiał jest także dostępny w aplikacji wPrawoTv-Premium – TUTAJ.

KOSZULKI i BLUZY „NIE PRZEPRASZAM ZA JEDWABNE”: damskie, męskie, bluzy.

www.wizna1939.eu
https://www.facebook.com/stowarzyszeniewizna.1939
https://twitter.com/Wizna1939
https://www.instagram.com/wizna_1939/
https://www.youtube.com/c/WiznyDziennikPolowy

Przeczytaj:

Żydowska „prawda”: zdjęcia z Powstania Warszawskiego jako ilustracja Powstania w Getcie

Może ci się spodobać również Więcej od autora

% Komentarze

 1. Michał Woźniak mówi

  Nie ma „niezbitych dowodów” rozstrzelania Żydów przez Niemców – nie kłamcie. Są poszlaki – łuski, które były poddane ekspertyzie stwierdzającej, że nie mogły pochodzić z 1941 roki. Oczywiście, by w pełni wyjaśnić sprawę należałoby dokończyć ekshumację.

  I są dziesiątki zeznań świadków, polskich, a nie żydowskich, że kilkudziesięciu mieszkańców miasteczka uczestniczyło w pogromie – z 2001 roku. Zeznania mówiące o strzelających Niemcach zaczęły dziwnym trafem pojawiać się po opublikowaniu informacji o znalezieniu łusek.

  Jasne, należałoby wznowić ekshumacje..Ale bajki, jakie tu opowiadacie są jeszcze lepsze, niż to, co pisał Gross.

  1. Marcin mówi

   Ale film opowiada o Żydach rozstrzelanych przez Niemców w Wiźnie, gdzie są dowody w postaci łusek z 1938 r. (sygnowane SS) i naoczny świadek, który to miejsce wskazywał.
   Jaka ekshumację? W prezentowanej na filmie sprawie nie ma nic o ekshumacji? To dotyczy konkretnej sprawy, gdzie Żydzi zostali ekshumowani jeszcze podczas wojny, na polecenie Niemców. Tam nie mówi się o żadnym pogromie, bo takiego nie było. Zeznania o strzelających w Wiźnie Niemcach są z 2010 r. (pan Domurat) i nie zaczęły się dziwnie pojawiać. Były znane od dawna.
   Proszę jeszcze raz obejrzeć film i komentować.

  2. Jacek Międlar mówi

   Panie Michale, w porównaniu z łgarstwami i mitomaniactwem nt. „sprawstwa Polaków” to co mamy to NIEZBITE DOWODY, zwłaszcza że Żydzi kłamią.

  3. tuszyn mówi

   Hasbara w akcji!!! Czasem tomek, czasem śmieszek czasem woźniak a to, ani chybi, ten sam agent

  4. Urażony Lesbosemita mówi

   Ale kłamiesz, Polacy nie „uczestniczyli”, a byli świadkami egzekucji osobników podejrzewanych o bolszewizm i wspieranie Sowietów. Te egzekucje w Wiźnie, Jedwabnem i reszcie okolicy, to było czyszczenie frontu z potencjalnej sowieckiej dywersji.
   Po zakończeniu II WŚ był nawet proces w tej sprawie i żydo-stalinowski są, który robił co mógł aby wrobić Polaków we „współudział”, a jedyne co mu wyszło to „udowodnienie” „pomagierstwa” dwóm czy trzem Polakom. Z zeznań świadków wiadomo tyle, że Naziści terroryzując mieszkańców Jedwabnego nakazali zbiórkę na rynku czy w jego okolicy, a następnie wybierali do egzekucji osobników podejrzewanych o bolszewizm.
   Bredzzenie o udziale Polaków już poza tym, że jest kłamstwem, to jest też idiotyzmem i świadczy o niskim poziomie inteligencji bredzącego. Wynika to z faktu, że w tamtym to Naziści sprawowali władzę na tym terenie, przyjechali uzbrojeni i wydawali wszystkim rozkazy. Jak w warunkach terroru, jakikolwiek Polak mógł mieć udział sprawczy w nazistowskich działaniach? gdyby tylko próbował coś narzucać, to by go rozstrzelano.

  5. lol mówi

   bo michałek woźniaczek to żydek nie Polak, proste

  6. Bugiardo mówi

   A jak to się ma do ustaleń IPN ? Teza którą IPN uznał za najbardziej prawdopodobną jest taka, że w Jedwabnem to Polacy byli sprawcami z inspiracji Niemieckiej.

 2. Piotr mówi

  po co oni sie ich pytają, to jest Polska. Zrobic tak jak na Białorusi zrobili. Odkopali , poukładali dokumentacje zrobili i powiadomili zydow by na wlasny koszt szczatki zabrali.

 3. Antoni mówi

  Cytat: „Polacy szanowali Żydów”. A czy Żydzi szanowali Polaków? Na przykład w czasie rozbiorów, wojny polsko-bolszewickiej, okupacji niemieckiej i radzieckiej, po 1944 roku, dzisiaj itd? Można odnieść wrażenie, że im bardziej Polacy się tłumaczą, tym większą pogardę wzbudzają. Tymczasem niektórzy uważają, że tylko winni się tłumaczą…

  1. Urażony Lesbosemita mówi

   Polacy się nie tłumaczą, tłumaczą się stalinżydy w 2-m i 3-m pokoleniu oraz żydo-nazi-saska agentura, którą przeżarte są wszystkie masmedia i organy państwowe. Jest to agentura pozostała po czasach okupacji żydo-sowieckiej 1945-89, przewerbowana na strony nazistowską i żydo-saską, my Polacy nie mamy jakiegokolwiek wpływu na polskojęzyczne masmedia i prawodawstwo oraz organy państwowe od 1939 r. conajmniej.
   Jeszcze wcześniej była sanacja pod przywództwem austriackiego agenta Piłsudskiego i jego swołoczy.
   A to wszystko dlatego, że Europa środkowa już od ponad 200-u lat jest skolonizowana i zżerana przez następujące zwierzęta: Nazistów/Prusaków/Niemców, żydów/bolszewików, Ruskich/Sowietów i żydo-sasów/Anglo-Sasów.
   My nie mamy dosłownie jakiegokolwiek wpływu na sytuację, bo żeby go mieć to najpierw trzeba mieć kontakt z rzeczywistością to trzeba znać prawdę, a tę amputowano Polakom i innym ludziom już dawno temu.

 4. HANS KLOS mówi

  to byli Polacy żydowskiego pochodzenia

  1. Segregator R. mówi

   Nie ma czegoś takiego, są żydzi z Polski!

 5. Rochel57 mówi

  Ano, nie było. W Rosji 2012 bodaj roku wprowadzili prawo, które zabrania propagowania tej bzdury. To jest tylko przemysł, a polskie sady to pic na wodę foto-montaż. Do póki będzie partyjniactwo, dopóty sady będę w rozłamie. Partyjniactwo powinno być zabronione i karalne. Państwo powinni prowadzić zawodowcy w danych kierunkach kształceni. A nie, nauczycielscy sidemani , czy służba zdrowia. Gadające głowy i towarzystwo stolikowe. Potem jeden szantażuje drugiego, albo wsadza na mine.
  W internecie jest raport Międzynarodowego Krzyża z 1984 roku z bilansu strat w różnych obozach. Niemcy byli skrupulatni na życzenie żydów, żeby ci, co te wojnę zorganizowali wiedzieli po kim szukać majątków. A jeszcze dodam, że Hitlerowi przez całą wojnę amerykańska firma Shell (…) dostarczała paliwo ZA DARMO ! To kto tego pilnował ? Jankesi ? Oni tam żyli uczciwie – od strzelaniny do strzelaniny.
  Link do raportu:
  http://ruch-obywatelski.com/absurdy/oficjalne-zrodla-z-miedzynarodowego-czerwonego-krzyza-dowodza-co-innego/

 6. Piotr mówi

  Zastanawiające jest wstrzymanie ekshumacji w Jedwabnem na polecenie ówczesnego ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Lecha Kaczyńskiego. Za wstrzymaniem był również prezydent Kwaśniewski (po ojcu Stolzman). Stare porzekadło mówi: ” Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze”. Kwaśniewski zawsze miał skłonności do niejasnych interesów (sprawa willi w Kazimierzu). Kaczyńskiego trudno byłoby osobiście o branie pieniędzy posądzać. Natomiast fakty są takie, że tuż po wstrzymaniu ekshumacji w Jedwabnem w maju 2001 r., powstała partia Prawo i Sprawiedliwość (bodajże czerwiec 2001 r.). Założyciele Lech i Jarosław Kaczyńscy. Zbieg okoliczności ? Żydzi zawsze płacili każdej stronie. W ich kieszeni byli Clintonowie, jak i Trump. Oni są zawsze górą. Dlatego PIS będzie bronił zakazu ekshumacji… A Jonny Daniels plując nam w twarz powiedział, że „gdyby nawet 40 mln Polaków żądało ekshumacji, to do niej nie dojdzie”. Dzisiaj PIS (Purim + Israel + Sanhedryn), to delegatura żydowskich interesów w naszej Ojczyźnie.

  1. lol mówi

   i popatrz, ilu durniów w tym narodzie liże pałę pis za 500 plus… tanio się sprzedali – jak zawsze

  2. Segregator R. mówi

   Co się dziwisz, jak im się dochód zwiększył o 100% + 500 za każdego dodatkowego wyznawcę. To typowa strategia tych z kręconymi baczkami.

 7. Witek mówi

  Jakimi pełnomocnictwami wobec organów PL legitymuje/ą się RABINi w postępowaniach prawnych i na jakich podstawach prawnych organy i urzędy PL wysługują się IM „ćwicząc” polskie organizacje, stowarzyszenia i Polaków wymuszając co możemy robić, mówić- po znoszenie kalumni i oszczerstwa?!

 8. Piotr mówi

  Drogi Witku. Prawda wygląda gorzej niż można przypuszczać. Wszystkie państwowe instytucje opanowane są przez żydów i w ostateczności szabesgojów. I to niezależnie od tego jaka opcja rządzi. Rabini legitymują się rasowym prawem plemiennym. My jesteśmy dla nich gojami (w zasadzie taka kategoria zwierzęca), która ma na nich robić. Najgorsze jest to, że My Naród za ten syf antypolski płacimy. Gowin (vel. Gówin) – zapalony filosemita Gliński – zapalony filosemita wydający nasze podatników pieniądze na bogatych żydów fanaberie (muzeum polin), Brudziński – zadeklarowany brat żydów, Kaczyński żydowiny z USA zapłaciły za powołanie do życia PIS (Purim+Israel+Sanhedryn). Poza tym Kaczyński = Kalkstein, Duda = Juda, ten się szczycił że w przeszłości kobiety w jego rodzie puszczały się z żydami i sam nie wie ile żydowskiej krwi w nim płynie (penie za pieniądze)…

 9. Piotr mówi

  Zapomniałem jeszcze o Morawieckim, który chełpił się żydowskimi cioteczkami. Świętej pamięci senior Morawiecki natychmiast informację zdementował, bo to w sumie były bliskie znajome rodziny, a junior w zasadzie bredzi i nie wie na czym polega różnica między cioteczką, a znajomą. Skoro informacja była zdementowana, to tym bardziej jest wiarygodna. Zresztą juniora dzieci (przynajmniej jedno uczęszcza do szkoły żydowskiej) – przypadek? Sam Mateusz, to arcyciekawa postać. Jak trzeba, to jest banksterem. Kiedy indziej doradcą Tuska. A jak starsi i mądrzejsi zadecydują, no to pupilkiem Jarosława…

 10. xxxxxxx mówi

  Nie sposób negować w części holokaustu jeśli ma się do czynieniem niechęcią dowiedzenia się tego co stało się z obywatelami ich narodowości przez nich samych. Czyli im potrzebny jest ktoś kogo będą oskarżać bo to na ich potrzeby w celu dokonania przestępstwa kryminalnego w postaci wyłudzenia. No to nam też w tym wypadku jest potrzebny ktoś, kto nas oczyści, a kłamce ujawni i to tak sromotnie, że na przyszłość już nikt mu nie uwierzy. DLATEGO ABY TEGO DOKONAĆ MUSIMY SKOMPROMITOWAĆ TYCH ŻYDÓW. Należy zgłosić do prokuratury i to najwyższego szczebla możliwość popełnienia przestępstwa kryminalnego przez organizacje żydowskie wszelkiej maści o to, że za pomocą podstępnych oskarżeń mają one na celu dążenie do wyłudzenia od nas pieniędzy, zniszczenia reputacji, niszczenia dobrego imienia, oraz tuszowanie dowodów w sprawie wyjaśnienia sprawy mordu żydów przez niemieckich żołnierzy w Jedwabnem. Poza tym, morderstwa na żydach przez Niemców to taki sam holokaust jak każdy inny. Mam tu na myśli mordowanie Polaków na kresach przez Ukraińcach. Mordowanie Ukraińców przez Rosjan. Zresztą na przestrzeni lat takich wydarzeń była cała masa. Jedyna różnica, że wtedy nie było narzędzi medialnych jak radio, kamery, maszyny do pisania, oraz obróbka tychże materiałów sprawiających, że problem stawał się bardziej powszechnie docierającym do szerokiego spektrum świata. I TO TYLKO TAKA JEST RÓŻNICA. Nic poza tym. Więc sama technologia nie może stanowić o tym, że coś jest większym holokaustem niż coś innego. TO PROSTE. A WIĘC TEN ICH HOLOKAUST TO BZDURA NA RESORACH. PO PROSTU JEST TO ZBRODNIA PRZECIWKO LUDZKOŚCI TAKA SAMA JAK WIELE INNYCH, KTÓRE NALEŻY ŚCIGAĆ. ŻYDZI TO BEZWSTYDNE ŚWINIE ROBIĄCE KASĘ NAWET NA NIESZCZĘŚCIU KOGOŚ KOGO NIE ZNAŁY I NIE POMAGAŁY, ALE PIERWSI DO ODCINANIA KUPONÓW.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.